Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пәні: Менталды арифметика
Сынып: Бастауыш 2 сынып
Сабақтың ұзақтығы: 40 минут
Сабақтың тақырыбы: Менталды арифметикаға кіріспе. Абакусты таныстыру.
Сабақтың мақсаты:
Білімдік: Менталды арифметиканың мәнін түсіндіру, абакустың құрылымымен таныстыру, бірнеше амалдан тұратын есептерді шығару.
Дамытушылық: Балалардың зейінін, есте сақтауын, жылдам ойлау қабілетін дамыту.
Тәрбиелік: Шапшаңдыққа, ұқыптылыққа, шыдамдылыққа тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже:
Сабақ соңында оқушылар:
Менталды арифметика ұғымын түсінеді;
Абакустың құрылымын меңгереді;
Қосу және азайту амалдарын араластырып орындайды;
40 есепті орындау арқылы жылдамдыққа дағдыланады.
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі (3 мин)
Сәлемдесу, оқушыларды сабаққа дайындау;
Саусақтарға арналған жаттығу («саусақ гимнастикасы»).
ІІ. Қызығушылықты ояту (5 мин)
Мұғалім балаларға: «Сендер ойша жылдам есептеп үйренгілерің келе ме?» деп сұрайды.
Менталды арифметика дегеніміз – ойша және абакус арқылы тез есептеу екенін түсіндіреді.
ІІІ. Жаңа сабақ (15 мин)
1. Абакусты таныстыру: құрылымы, бағандар, моншақтар.
2. Мұғалім абакус арқылы мысал көрсетеді:
4 + 5 – 3 = ?
7 – 2 + 4 = ?
9 – 4 + 2 = ?
3. Балаларға да сондай мысалдарды абакус арқылы орындату.
IV. Қолдану (12 мин)
Әр балаға жеке 40 есептен тапсыр
|
Білім беру ұйымының атауы |
Абдуллаев Амангелді атындағы Зияткерлік мектеп- интернаты |
Оқу ісінің орынбасары: |
||
|
Пәні |
Менталды арифметика |
|||
|
бөлімі |
1 |
|||
|
Педогогтың аты жөні:
|
Абсаттарова Айнаш
|
|||
|
Сыныбы |
2 а |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Менталды арифметикаға кіріспе. Абакусты таныстыру. |
|||
|
Оқыту бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
Менталды арифметиканың мәнін түсіндіру, абакустың құрылымымен таныстыру, бірнеше амалдан тұратын есептерді шығару. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Балалардың зейінін, есте сақтауын, жылдам ойлау қабілетін дамыту. Шапшаңдыққа, ұқыптылыққа, шыдамдылыққа тәрбиелеу.
|
|||
|
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушылардыің іс-әрекеті |
ескертулер |
|
|
І . Ұйымдастыру кезеңі |
Оқушылардың сабаққа әзірлігін тексереді |
Қажетті құрал жабдықтарды түгелдейді. |
|
|
|
ІІ. Психологиялық дайындық |
Сабаққа сәттілік тілейді |
Үлкенге де сіз кішіге де сіз Әрқашанда құрметпен бас иеміз біз |
|
|
|
ІІІ Миға шабуыл |
Ауызша есеп 8- ді 3 есе арттыр; Бөлінгіш 64, бөлгіш 8 Бөліндінің мәнін тап; 16 ді 2 есе кеміт бірінші көбейткіш 8, екінші көбейткіш 9. Көбейтіндінің мәні неше тең? 6 –ны ң 9-ға көбейтіндісі нешеге тең 5 және 6 сандарының көбейтіндісі неше тең 35 –ті 5 ке бөл |
Оқушылар бір біріне көбейту, бөлу кестесіне байланысты сұрақтар қояды. 24 8 8 72 54 30 7 |
|
|
|
ІҮ.Мағынаны ашу |
№1 -6 бет
№2 -6 бет |
2 см+3 см+4см= 9см 2+(3+4) (2+4)+3 (3*2)*4 3*(2*4) Көршілес көбейткіштерді олардың көбейтіндісімен алмастыруға болады. Бұл көбейтудің терімділік қасиеті. |
Айтбаев Алмат- карточкамен жұмыс тақтада жұмыс
тексеру |
|
|
Ү. Бекіту |
№3-6 бет |
(2*4) * 3=24 см² (2*2)*5=20 см² 3*2*10=60 2*5*9=90 7*3*10=210 2*4*7=56 0 300 |
|
|
|
ҮІ Рефлексия |
|
|
|
|
|
ҮІІ Бағалау |
Оқушыларға қойған бағаларды түсіндіреді. |
|
|
|
|
ҮІІІ Үй жұмысы |
7 бет № 6 |
Күнделікке жазып алады. |
|
|
|
Математика |
26.01.2017 |
Оқу ісінің меңгерушісі: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Текшенің көлемін өлшеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Көбейту амалының қасиеттерімен танысуды жалғастыру. Есептерді шығару және есептеу тәсілдерін дамыту біліктерін жетілдіру. Таза жазуға тәрбиелеу. |
|||
|
Сабақтың көрнекілігі |
жазулар, үлестірмелер |
|||
|
Сабақтың әдіс- тәсілі |
түсіндіру, сұрақ-жауап
|
|||
|
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушылардыің іс-әрекеті |
ескертулер |
|
|
І . Ұйымдастыру кезеңі |
Оқушылардың сабаққа әзірлігін тексереді |
Қажетті құрал жабдықтарды түгелдейді. |
|
|
|
ІІ. Психологиялық дайындық |
Сабаққа сәттілік тілейді |
Үлкенге де сіз кішіге де сіз Әрқашанда құрметпен бас иеміз біз |
|
|
|
ІІІ Миға шабуыл |
Ауызша есеп 8- ді 3 есе арттыр; Бөлінгіш 64, бөлгіш 8 Бөліндінің мәнін тап; 16 ді 2 есе кеміт бірінші көбейткіш 8, екінші көбейткіш 9. Көбейтіндінің мәні неше тең? 6 –ны ң 9-ға көбейтіндісі нешеге тең 5 және 6 сандарының көбейтіндісі неше тең 35 –ті 5 ке бөл |
Оқушылар бір біріне көбейту, бөлу кестесіне байланысты сұрақтар қояды. 24 8 8 72 54 30 7 |
|
|
|
ІҮ.Мағынаны ашу |
№1 -17 бет Өлшем бірліктерді жүйелеу
№2 -17 бет |
Килограмм, тонна, центнер,грамм
2 кг = 2000 г 4 т =4000 кг 3 ц= 300 кг 6 т= 60 ц 50 ц= 5 т 700 кг= 7 ц |
Айтбаев Алмат- карточкамен жұмыс
|
|
|
Ү. Бекіту |
№7- 18 бет |
|
|
|
|
ҮІ Рефлексия |
№4 |
|
|
|
|
ҮІІ Бағалау |
Оқушыларға қойған бағаларды түсіндіреді. |
|
|
|
|
ҮІІІ Үй жұмысы |
18 бет № 5,6 |
Күнделікке жазып алады. |
|
|
|
Математика |
27.01.2017 |
Оқу ісінің меңгерушісі: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қайталау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Көбейту амалының қасиеттерімен танысуды жалғастыру. Есептерді шығару және есептеу тәсілдерін дамыту біліктерін жетілдіру. Таза жазуға тәрбиелеу. |
|||
|
Сабақтың көрнекілігі |
жазулар, үлестірмелер |
|||
|
Сабақтың әдіс- тәсілі |
түсіндіру, сұрақ-жауап
|
|||
|
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушылардыің іс-әрекеті |
ескертулер |
|
|
І . Ұйымдастыру кезеңі |
Оқушылардың сабаққа әзірлігін тексереді |
Қажетті құрал жабдықтарды түгелдейді. |
|
|
|
ІІ. Психологиялық дайындық |
Сабаққа сәттілік тілейді |
Үлкенге де сіз кішіге де сіз Әрқашанда құрметпен бас иеміз біз |
|
|
|
ІІІ Миға шабуыл |
Ауызша есеп
|
Көбейту, бөлу кестесіне арналған тапсырмаларды орындау |
|
|
|
ІҮ.Мағынаны ашу |
№1 -19 бет Тіктөртб. ауданның өлщем бірліктерімен танысу
№2 -19 бет
2 дм² = 200 см² 300см²=3 дм² 4 м²= 400 дм² 700дм²=7 м² 5 а= 500м² 400м²=4 а |
Сарамандық ж Жұппен Парақ қағазды өлеп, ауданын табу Өшіргіш Сынып тақтасы сіріңке қорабы үстел оқулық
|
Айтбаев Алмат- карточкамен жұмыс
|
|
|
Ү. Бекіту |
№3- 19 бет |
S=8 х6=48 дм² S=8 дм х а дм в= 80:10= 8дм |
|
|
|
ҮІ Рефлексия |
№6 |
S=15 см² Р=16 см в=56:7= 8 дм Р=(7+8)х2=30 дм а=(22-6) :2= 8м S= 8х 6= 48 м²
|
|
|
|
ҮІІ Бағалау |
Оқушыларға қойған бағаларды түсіндіреді. |
|
|
|
|
ҮІІІ Үй жұмысы |
19 бет № 4 |
Күнделікке жазып алады. |
|
|
|
Математика |
31.01.2017 |
Оқу ісінің меңгерушісі: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Есептерді әртүрлі тәсілдермен шығару |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Есептерді шығару және есептеу тәсілдерін дамыту біліктерін жетілдіру. Таза жазуға тәрбиелеу. |
|||
|
Сабақтың көрнекілігі |
жазулар, үлестірмелер |
|||
|
Сабақтың әдіс- тәсілі |
түсіндіру, сұрақ-жауап
|
|||
|
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушылардыің іс-әрекеті |
ескертулер |
|
|
І . Ұйымдастыру кезеңі |
Оқушылардың сабаққа әзірлігін тексереді |
Қажетті құрал жабдықтарды түгелдейді. |
|
|
|
ІІ. Психологиялық дайындық |
Сабаққа сәттілік тілейді |
Үлкенге де сіз кішіге де сіз Әрқашанда құрметпен бас иеміз біз |
|
|
|
ІІІ Миға шабуыл |
Ауызша есеп
|
Көбейту, бөлу кестесіне арналған тапсырмаларды орындау |
|
|
|
ІҮ.Мағынаны ашу |
№1 -19 бет Тіктөртб. ауданның өлщем бірліктерімен танысу
№2 -19 бет
2 дм² = 200 см² 300см²=3 дм² 4 м²= 400 дм² 700дм²=7 м² 5 а= 500м² 400м²=4 а |
Сарамандық ж Жұппен Парақ қағазды өлеп, ауданын табу Өшіргіш Сынып тақтасы сіріңке қорабы үстел оқулық
|
Айтбаев Алмат- карточкамен жұмыс
|
|
|
Ү. Бекіту |
№3- 19 бет |
S=8 х6=48 дм² S=8 дм х а дм в= 80:10= 8дм |
|
|
|
ҮІ Рефлексия |
№6 |
S=15 см² Р=16 см в=56:7= 8 дм Р=(7+8)х2=30 дм а=(22-6) :2= 8м S= 8х 6= 48 м²
|
|
|
|
ҮІІ Бағалау |
Оқушыларға қойған бағаларды түсіндіреді. |
|
|
|
|
ҮІІІ Үй жұмысы |
19 бет № 4 |
Күнделікке жазып алады. |
|
|
Математика 28.01.17
Тақырыбы: Бақылау жұмысы
Мақсаты:Оқушылардың жазбаша қосу және азайту тақырыбы бойынша білімдерін тексеру 2. Оқылған есептерді шығара білу. Ұзындық , масса, аудан бірліктері жайлы білімдерін тиянақтау..3 Көркем сауатты жазуға тәрбиелеу.
Әдісі: сұрақ-жауап,түсіндіру,өздік
Көрнекілігі: үш таңбалы сандар
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:Сабаққа әзірлік
ІІ. Психологиялық дайындық
Армысын туған жер
Армысын мектебім
Армысын достарым
Периметр деген не?
Аудан деген не?
Массаның бірліктері
Ауданның өлшем бірліктері
Арифметикалық диктант
І V. Жаңа сабақ
І нұсқа
1.Көбейтінділерді санның квадраты және кубымен алмастыр және есепте
5*5 10*0 9*9 6*6*6
2*2*2 7*7*7 3*3*3 10*10
2.Санның квадраты мен кубын көбейтінділермен алмастыр және есепте
7², 9², 3³, 2³ 6², 8², 3³, 1³
3 Қыры 3см болатын шаршының көлемін тап. Қыры 2 см болатын шаршының көлемін
VІ.Сергіту сәті
№4 Көбейтудің қасиеттерін тиімді пайдаланып, , өрнектің мәнін тап.
2*8 (2+10)*2 2*9 (3+10)*2
2*6*5 (6+5)*2 2*7*5 (9+7)*2
№5 Тік төртбұрыштың ауданы 20 см² Тік төртбұрыштың ауданы 24см², ал ені
, ал оның ұзындығы 5 см.Оның периметрін 4см. Оның периметрін тап.
VҚорытынды:
Кубтың төбелері ?
Көршілес екі төбесін қосатын кесінді?
VІ.Үй жұмысы: 28 бет №6
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Біздің сынып
Біздің сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пәні: Менталды арифметика
Сынып: Бастауыш 2 сынып
Сабақтың ұзақтығы: 40 минут
Сабақтың тақырыбы: Менталды арифметикаға кіріспе. Абакусты таныстыру.
Сабақтың мақсаты:
Білімдік: Менталды арифметиканың мәнін түсіндіру, абакустың құрылымымен таныстыру, бірнеше амалдан тұратын есептерді шығару.
Дамытушылық: Балалардың зейінін, есте сақтауын, жылдам ойлау қабілетін дамыту.
Тәрбиелік: Шапшаңдыққа, ұқыптылыққа, шыдамдылыққа тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже:
Сабақ соңында оқушылар:
Менталды арифметика ұғымын түсінеді;
Абакустың құрылымын меңгереді;
Қосу және азайту амалдарын араластырып орындайды;
40 есепті орындау арқылы жылдамдыққа дағдыланады.
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі (3 мин)
Сәлемдесу, оқушыларды сабаққа дайындау;
Саусақтарға арналған жаттығу («саусақ гимнастикасы»).
ІІ. Қызығушылықты ояту (5 мин)
Мұғалім балаларға: «Сендер ойша жылдам есептеп үйренгілерің келе ме?» деп сұрайды.
Менталды арифметика дегеніміз – ойша және абакус арқылы тез есептеу екенін түсіндіреді.
ІІІ. Жаңа сабақ (15 мин)
1. Абакусты таныстыру: құрылымы, бағандар, моншақтар.
2. Мұғалім абакус арқылы мысал көрсетеді:
4 + 5 – 3 = ?
7 – 2 + 4 = ?
9 – 4 + 2 = ?
3. Балаларға да сондай мысалдарды абакус арқылы орындату.
IV. Қолдану (12 мин)
Әр балаға жеке 40 есептен тапсыр
|
Білім беру ұйымының атауы |
Абдуллаев Амангелді атындағы Зияткерлік мектеп- интернаты |
Оқу ісінің орынбасары: |
||
|
Пәні |
Менталды арифметика |
|||
|
бөлімі |
1 |
|||
|
Педогогтың аты жөні:
|
Абсаттарова Айнаш
|
|||
|
Сыныбы |
2 а |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Менталды арифметикаға кіріспе. Абакусты таныстыру. |
|||
|
Оқыту бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
Менталды арифметиканың мәнін түсіндіру, абакустың құрылымымен таныстыру, бірнеше амалдан тұратын есептерді шығару. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Балалардың зейінін, есте сақтауын, жылдам ойлау қабілетін дамыту. Шапшаңдыққа, ұқыптылыққа, шыдамдылыққа тәрбиелеу.
|
|||
|
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушылардыің іс-әрекеті |
ескертулер |
|
|
І . Ұйымдастыру кезеңі |
Оқушылардың сабаққа әзірлігін тексереді |
Қажетті құрал жабдықтарды түгелдейді. |
|
|
|
ІІ. Психологиялық дайындық |
Сабаққа сәттілік тілейді |
Үлкенге де сіз кішіге де сіз Әрқашанда құрметпен бас иеміз біз |
|
|
|
ІІІ Миға шабуыл |
Ауызша есеп 8- ді 3 есе арттыр; Бөлінгіш 64, бөлгіш 8 Бөліндінің мәнін тап; 16 ді 2 есе кеміт бірінші көбейткіш 8, екінші көбейткіш 9. Көбейтіндінің мәні неше тең? 6 –ны ң 9-ға көбейтіндісі нешеге тең 5 және 6 сандарының көбейтіндісі неше тең 35 –ті 5 ке бөл |
Оқушылар бір біріне көбейту, бөлу кестесіне байланысты сұрақтар қояды. 24 8 8 72 54 30 7 |
|
|
|
ІҮ.Мағынаны ашу |
№1 -6 бет
№2 -6 бет |
2 см+3 см+4см= 9см 2+(3+4) (2+4)+3 (3*2)*4 3*(2*4) Көршілес көбейткіштерді олардың көбейтіндісімен алмастыруға болады. Бұл көбейтудің терімділік қасиеті. |
Айтбаев Алмат- карточкамен жұмыс тақтада жұмыс
тексеру |
|
|
Ү. Бекіту |
№3-6 бет |
(2*4) * 3=24 см² (2*2)*5=20 см² 3*2*10=60 2*5*9=90 7*3*10=210 2*4*7=56 0 300 |
|
|
|
ҮІ Рефлексия |
|
|
|
|
|
ҮІІ Бағалау |
Оқушыларға қойған бағаларды түсіндіреді. |
|
|
|
|
ҮІІІ Үй жұмысы |
7 бет № 6 |
Күнделікке жазып алады. |
|
|
|
Математика |
26.01.2017 |
Оқу ісінің меңгерушісі: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Текшенің көлемін өлшеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Көбейту амалының қасиеттерімен танысуды жалғастыру. Есептерді шығару және есептеу тәсілдерін дамыту біліктерін жетілдіру. Таза жазуға тәрбиелеу. |
|||
|
Сабақтың көрнекілігі |
жазулар, үлестірмелер |
|||
|
Сабақтың әдіс- тәсілі |
түсіндіру, сұрақ-жауап
|
|||
|
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушылардыің іс-әрекеті |
ескертулер |
|
|
І . Ұйымдастыру кезеңі |
Оқушылардың сабаққа әзірлігін тексереді |
Қажетті құрал жабдықтарды түгелдейді. |
|
|
|
ІІ. Психологиялық дайындық |
Сабаққа сәттілік тілейді |
Үлкенге де сіз кішіге де сіз Әрқашанда құрметпен бас иеміз біз |
|
|
|
ІІІ Миға шабуыл |
Ауызша есеп 8- ді 3 есе арттыр; Бөлінгіш 64, бөлгіш 8 Бөліндінің мәнін тап; 16 ді 2 есе кеміт бірінші көбейткіш 8, екінші көбейткіш 9. Көбейтіндінің мәні неше тең? 6 –ны ң 9-ға көбейтіндісі нешеге тең 5 және 6 сандарының көбейтіндісі неше тең 35 –ті 5 ке бөл |
Оқушылар бір біріне көбейту, бөлу кестесіне байланысты сұрақтар қояды. 24 8 8 72 54 30 7 |
|
|
|
ІҮ.Мағынаны ашу |
№1 -17 бет Өлшем бірліктерді жүйелеу
№2 -17 бет |
Килограмм, тонна, центнер,грамм
2 кг = 2000 г 4 т =4000 кг 3 ц= 300 кг 6 т= 60 ц 50 ц= 5 т 700 кг= 7 ц |
Айтбаев Алмат- карточкамен жұмыс
|
|
|
Ү. Бекіту |
№7- 18 бет |
|
|
|
|
ҮІ Рефлексия |
№4 |
|
|
|
|
ҮІІ Бағалау |
Оқушыларға қойған бағаларды түсіндіреді. |
|
|
|
|
ҮІІІ Үй жұмысы |
18 бет № 5,6 |
Күнделікке жазып алады. |
|
|
|
Математика |
27.01.2017 |
Оқу ісінің меңгерушісі: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қайталау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Көбейту амалының қасиеттерімен танысуды жалғастыру. Есептерді шығару және есептеу тәсілдерін дамыту біліктерін жетілдіру. Таза жазуға тәрбиелеу. |
|||
|
Сабақтың көрнекілігі |
жазулар, үлестірмелер |
|||
|
Сабақтың әдіс- тәсілі |
түсіндіру, сұрақ-жауап
|
|||
|
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушылардыің іс-әрекеті |
ескертулер |
|
|
І . Ұйымдастыру кезеңі |
Оқушылардың сабаққа әзірлігін тексереді |
Қажетті құрал жабдықтарды түгелдейді. |
|
|
|
ІІ. Психологиялық дайындық |
Сабаққа сәттілік тілейді |
Үлкенге де сіз кішіге де сіз Әрқашанда құрметпен бас иеміз біз |
|
|
|
ІІІ Миға шабуыл |
Ауызша есеп
|
Көбейту, бөлу кестесіне арналған тапсырмаларды орындау |
|
|
|
ІҮ.Мағынаны ашу |
№1 -19 бет Тіктөртб. ауданның өлщем бірліктерімен танысу
№2 -19 бет
2 дм² = 200 см² 300см²=3 дм² 4 м²= 400 дм² 700дм²=7 м² 5 а= 500м² 400м²=4 а |
Сарамандық ж Жұппен Парақ қағазды өлеп, ауданын табу Өшіргіш Сынып тақтасы сіріңке қорабы үстел оқулық
|
Айтбаев Алмат- карточкамен жұмыс
|
|
|
Ү. Бекіту |
№3- 19 бет |
S=8 х6=48 дм² S=8 дм х а дм в= 80:10= 8дм |
|
|
|
ҮІ Рефлексия |
№6 |
S=15 см² Р=16 см в=56:7= 8 дм Р=(7+8)х2=30 дм а=(22-6) :2= 8м S= 8х 6= 48 м²
|
|
|
|
ҮІІ Бағалау |
Оқушыларға қойған бағаларды түсіндіреді. |
|
|
|
|
ҮІІІ Үй жұмысы |
19 бет № 4 |
Күнделікке жазып алады. |
|
|
|
Математика |
31.01.2017 |
Оқу ісінің меңгерушісі: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Есептерді әртүрлі тәсілдермен шығару |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Есептерді шығару және есептеу тәсілдерін дамыту біліктерін жетілдіру. Таза жазуға тәрбиелеу. |
|||
|
Сабақтың көрнекілігі |
жазулар, үлестірмелер |
|||
|
Сабақтың әдіс- тәсілі |
түсіндіру, сұрақ-жауап
|
|||
|
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Кезеңдері |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушылардыің іс-әрекеті |
ескертулер |
|
|
І . Ұйымдастыру кезеңі |
Оқушылардың сабаққа әзірлігін тексереді |
Қажетті құрал жабдықтарды түгелдейді. |
|
|
|
ІІ. Психологиялық дайындық |
Сабаққа сәттілік тілейді |
Үлкенге де сіз кішіге де сіз Әрқашанда құрметпен бас иеміз біз |
|
|
|
ІІІ Миға шабуыл |
Ауызша есеп
|
Көбейту, бөлу кестесіне арналған тапсырмаларды орындау |
|
|
|
ІҮ.Мағынаны ашу |
№1 -19 бет Тіктөртб. ауданның өлщем бірліктерімен танысу
№2 -19 бет
2 дм² = 200 см² 300см²=3 дм² 4 м²= 400 дм² 700дм²=7 м² 5 а= 500м² 400м²=4 а |
Сарамандық ж Жұппен Парақ қағазды өлеп, ауданын табу Өшіргіш Сынып тақтасы сіріңке қорабы үстел оқулық
|
Айтбаев Алмат- карточкамен жұмыс
|
|
|
Ү. Бекіту |
№3- 19 бет |
S=8 х6=48 дм² S=8 дм х а дм в= 80:10= 8дм |
|
|
|
ҮІ Рефлексия |
№6 |
S=15 см² Р=16 см в=56:7= 8 дм Р=(7+8)х2=30 дм а=(22-6) :2= 8м S= 8х 6= 48 м²
|
|
|
|
ҮІІ Бағалау |
Оқушыларға қойған бағаларды түсіндіреді. |
|
|
|
|
ҮІІІ Үй жұмысы |
19 бет № 4 |
Күнделікке жазып алады. |
|
|
Математика 28.01.17
Тақырыбы: Бақылау жұмысы
Мақсаты:Оқушылардың жазбаша қосу және азайту тақырыбы бойынша білімдерін тексеру 2. Оқылған есептерді шығара білу. Ұзындық , масса, аудан бірліктері жайлы білімдерін тиянақтау..3 Көркем сауатты жазуға тәрбиелеу.
Әдісі: сұрақ-жауап,түсіндіру,өздік
Көрнекілігі: үш таңбалы сандар
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:Сабаққа әзірлік
ІІ. Психологиялық дайындық
Армысын туған жер
Армысын мектебім
Армысын достарым
Периметр деген не?
Аудан деген не?
Массаның бірліктері
Ауданның өлшем бірліктері
Арифметикалық диктант
І V. Жаңа сабақ
І нұсқа
1.Көбейтінділерді санның квадраты және кубымен алмастыр және есепте
5*5 10*0 9*9 6*6*6
2*2*2 7*7*7 3*3*3 10*10
2.Санның квадраты мен кубын көбейтінділермен алмастыр және есепте
7², 9², 3³, 2³ 6², 8², 3³, 1³
3 Қыры 3см болатын шаршының көлемін тап. Қыры 2 см болатын шаршының көлемін
VІ.Сергіту сәті
№4 Көбейтудің қасиеттерін тиімді пайдаланып, , өрнектің мәнін тап.
2*8 (2+10)*2 2*9 (3+10)*2
2*6*5 (6+5)*2 2*7*5 (9+7)*2
№5 Тік төртбұрыштың ауданы 20 см² Тік төртбұрыштың ауданы 24см², ал ені
, ал оның ұзындығы 5 см.Оның периметрін 4см. Оның периметрін тап.
VҚорытынды:
Кубтың төбелері ?
Көршілес екі төбесін қосатын кесінді?
VІ.Үй жұмысы: 28 бет №6
шағым қалдыра аласыз













