Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бөлім 10.2: Бизнес және өнер | Мектеп: Ақтау қаласындағы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі |
Күні: 29.10-03.11.2018ж | Мұғалімнің аты-жөні:Жумаева А.Т |
Сынып: 10 «h», «a», «g», «f», «b», «d» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы | Бизнес және өнер
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.1.1.1Өнер әлемі жайлы бірқатар салалар мен олардың өзара байланысын ауқымды және дәйекті түсінік көрсете отырып терең білім көрсетуге 10.1.3.2Өзінің және өзгелердің жұмыстарында әртүрлі жанрларда, стильдерде және дәстүрлерде идеяларды беру үшін қолданатын өнердің көркемдік құралдарын талдау
|
Сабақ мақсаттары | Экономика саласы бойынша ірі сән агенттігін зерттеп, аспектілері бойынша таныстырылым жасау |
Бағалау критерийлері | Түрлі салалар мен сұрақтарды түсінуін көрсете отырып жасалынған дүние туралы терең білімдерін көрсетеді
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология:бизнес жоспар, сегмент,кәсіпкер,өнім,жауапкершілігі шектеулі кәсіпкер, фрилансер, маркетинг
|
Құндылықтар
| Оқушыларды кәсіпкерлікке үйрету, отан сүйгіштікке тәрбиелеу, бизнес саласындағы ой өрісін дамыту,еңбекке баулу, үштілділік, сыйластық. |
Пәнаралық байланыстар | экономика |
АКТ қолдану дағдылары | Бүгінгі сабақта АКТ пайдаланады, керек ақпараттар іздейді .
|
Бастапқы білім
| Өнер салалары, бизнес жоспар, |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
| Ресурстар |
Сабақтың басы
| Ұйымдастыру, оқушыларды түгендеу.Сабақ тақырыбын ашу, сабақ мақстаымен таныстыру.
(W) Топтарда сұрақтарды талқылау: Бизнес пен өнер өзара қалай байанысты? Неліктен? Өз ісіңді қалай ашып, жетістікке жетуге болады? Бизнестің әрі қарай дамуына қандай факторлар әсер етуі мүмкін? Сәтті бизнесті өнердің қандай салаларында құруға болады?
|
|
Сабақтың ортасы | (G) Бизнес түсінігін топтарда талқылаңыз. Оқушылар топтарда кішігірім жұптарда жұмыс істеп, сұрақтарды қарастырып, постер жасайды: бизнес дегеніміз не? бизнестің қандай түрі мен пішіндері бар ?
Әрбір топ бизнестің өнермен қатысты әртүрлі(сәнді журнал, интерьер жасайтын компания, жарнамалық агенттік) саласын таңдайды. Оқушылар бір-бірінің жұмыстарын талдайды.
Топтық жұмыс, сән агенттіктерін зерттеу; (аты, киім ассортименті)Сән агенттігінің мақсаттарын анықтауПостер құру (логотип)
Топ ірі сән агенттігін зерттейді. Жекелеген оқушылар агенттіктің бір аспектісі бойынша таныстырылым жасайтын болады:қаржыны басқарутауарлар мен қызметтерді, өндіріс үдерістерін дамытуқызметкерлерді басқаруөткізуді ұйымдастыру мен ынталандыру бойынша кампаниясату және жеткізу
| Қазақстандық өнімнің бағасы қанша?
Вебсайттан суретші, дизайнерлер, қолөнершілердің бейнематериалдарын көруге болады.
Киім нарығы.
|
Сабақтың соңы | Зерттеу жұмыстарымен таныстыруПрезентация жасауӨзара бағалау. Рефлексия жүргізу |
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Бизнес және экономика салаларымен таныстыруБизнес және өнер салаларын зерттеуӨнер саласының жаңа агенттігіне бизнес-жоспар құру |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|