Материалдар / Blockchain (блокчейн) технологиясының мақсаты мен жұмыс істеу қағидатын түсіндіру

Blockchain (блокчейн) технологиясының мақсаты мен жұмыс істеу қағидатын түсіндіру

Материал туралы қысқаша түсінік
Blockchain (блокчейн) технологиясының мақсаты мен жұмыс істеу қағидатын түсіндіру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Сәуір 2024
166
1 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар


Бөлім

Цифрлық сауаттылық


Мұғалімнің аты-жөні:

Қожақова Айгерім


Күні:



Сынып: 11

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақ тақырыбы:

Blockchain технологиясы


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

11.3.4.5 Blockchain (блокчейн) технологиясының мақсаты мен жұмыс істеу қағидатын түсіндіру


Сабақ мақсаттары:

Блокчейн қай жерде қолданылады және бұл технология қалай жұмыс істейді?


Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Педагогтың әрекеті


Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы

7-10 минут

1. Ұйымдастыру кезеңі, жағымды психалогиялық ахуал ұйымдастыру. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру, және де төтенше жағдайға ешқандай кедергі жоқ па соны бір тексеріп өту (компьютер жанында судың болмауы, тоқтардың дұрыстығы).

Ынтымақтастық атмосферасын құрамын

Оқушыларды «Шаттық шеңбер» бойымен тұрғызып «Өрмекші торы» көмегімен оқушылар бір-біріне өздерінің есімдерінің бас əрпінен басталатын жақсы сөздерді айтқызамын.


Мұғалім TheHat әдісі арқылы оқушыларды 2 топқа бөледі. Топ басшысы сайланады.

1-топ:Блок

2-топ:Тізбек

2.Үй тапсырмасын сұрау

«Қаламсап» стратегиясы

Оқушылардың қаламсаптарын жинап алынады. Кез–келген қаламсапты алып, сол қаламсаптың иесінен өткен тақырып бойынша сұрақтар қойылады.

1.Бағдарламаның негізгі міндеті қандай?

2.Бағдарлама бағыты бойынша мақсатты индикаторлар мен көрсеткіштері қандай?

3.Білім беру туралы қай бағытта айтылған ?

4. «Smart Sity» ұғымына не жатады?

5.Цифрлық мемлекеттің ерекшелігі неде ?

деген сұрақтарға жауап береді

Дескриптор:

1.Бағдарламаның негізгі міндетін атайды;

2.Бағдарлама бағыты бойынша мақсатты индикаторлар мен көрсеткіштері туралы айтады;

3.Білім беру туралы қай бағытта айтылған айтады

4. «Smart Sity» ұғымына не жататынын айтады

5.Цифрлық мемлекеттің ерекшелігі неде екенін айтады


ҚБ:1 б

Оқушылар мұғаліммен амандасады





Оқушылар ортаға шығып шеңбер құрады,

топқа бөлініп,топ басшысы сайланады.






Оқушылар сұраққа жауап береді




























Бәйге» әдісі
















TheHat әдісі



10 мин

Жаңа сабақ

Мұғалім оқушыларды сабақтың мақсаттары мен түйінді сөздерімен таныстырады.

Блокчейн

Деректер

хэш

Блок

Орталықтандырылмаған желілер


Оқушыларды Blockchain технологиясы туралы естіп – білулері арқылы білетіндерін айтуға шақырыңыз. Бірге талқылаңыз. Жауаптарын толықтырыңз.

Барлық оқушыларға сұрақтар жазылған келесі карточкаларды таратылады.

Блокчейн дегеніміз не?

Пайда болу тарихы

Бізге Blockchain технологиясы не үшін қажет?

Бұл қалай жұмыс істейді?

Хэш дегеніміз не?

Егер біреу жаңа блок жасаса не болады?

Blockchain технологиялары қайда қолданылады?

Сұрақтармен танысып болғаннан кейін Blockchain технологиясы туралы бейнені көрсетіңіз. (6 минут)

https://www.youtube.com/watch?v=ciwwep_JHHw

Оқушыарды осы технологиямен таныстырыңыз және карточкалрдағы сұрақтарға ауызша түрде видео арқылы жауап берулерін сұраңыз.

Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады











Оқушылар сұраққа жауап береді
















Бәйге» әдісі

























https://www.youtube.com/watch?v=ciwwep_JHHw


Сабақтың ортасы


5 мин

1.Топтық жұмыс

1 топ:

Blockchain технологиясының артықшылықтарын атаңыз

2 топ:

Blockchain технологиясының кемшіліктерңн атаңыз

Дескриптор: оқушылар сұраққа жауап береді

ҚБ:1 б

топтан бір оқушы сұрақтарға өз ойларын айтады білмеген жерлерін бір-бірін толықтырып отырады

ҚБ:

«бәйге»

әдісі арқылы.



слайд



Сергіту сәті


Оқушылар көзге жаттығу жасайды


Видео сілтемесі

https://youtu.be/94hDGr5rWrc




15 мин




Саралау тапсырмасы

  1. Жеке жұмыс:

Әр оқушы Wordwall платформасына кіріп тест сұрағына жауап береді

https://wordwall.net/ru/resource/72159527

Дескриптор:

1.Блокчейн технологиясының дұрыс қасиетін таңдайды

2. Бүгінгі таңда қанша криптовалюта бар екенін таңдайды

3. криптовалютаның негізгі ерекшеліктерін таңдайды

4. криптографиялық хэш функциясының негізгі қасиеттерін таңдайды

5. Қазіргі уақытта блокчейн түрлі жүйелерде пайдаланылады, солардың бірі заңбұзушылықты жоятын ақылды

ҚБ:5б

3. Топтық жұмыс:

Оқулықтағы 172 беттегі сөзжұмбақты толтырып, негізгі сөзді табу

Дескриптор:

Сөзжұмбақты шешіп, негізгі сөзді табады.

ҚБ:3 б

.

Оқушылар тест сұрағына жауап береді






















Оқушылар топ болып сөзжұмбақты шешеді




ҚБ:

«Бәйге»

әдісі


























ҚБ:

«Бәйге»

әдісі





https://wordwall.net/ru/resource/72159527



Сабақтың соңы

5 мин

Рефлексия

«Бәйтерек» әдісі

  ҚБ:  «Бәйге» әдісі арқылы







Үйге тапсырма: 172 беттегі сөзжұмбақтың сұрақтарын құрастырыңдар


Сыныптан бір оқушы тұрып, сабақтан бүгінгі үйренгендерін қорытындылап айтады..Барлық оқушы сабақты

қорытындылауға осы ретпен  қатысады.

«Бәйтерек» әдісімен өзін-өзі бағалау

ҚБ:

«бәйге»

әдісі

слайд



интерактивті тақта




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ