|
Бөлім: Білім. Ғылым. Инновация. Тілдік жүйе және норма |
МЕКТЕП: |
||||||||||||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 10 ҚҒБ |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Болашақ – білімді жастардың қолында |
||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.3.1 көпшілікке арналған очерктің құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау; 10.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу. |
||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Елбасы мен А.Байтұрсынұлы пікірлеріндегі негізгі ойды анықтау, құрылымы мен рәсімделуін талдау, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу; Көпшілігі: мәтін құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу; Кейбір оқушылар: көпшілікке арналған очерктің құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу. |
||||||||||||||||
|
Жоспар: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал. ОҚЫЛЫМ АЛДЫ «Бестармақ» тәсілі арқылы «білім» және «еңбек» сөздеріне өзіндік түсініктеріңді нақты
сөздермен келтіріңдер. (оқушылар жауабы тыңдалады). Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
1-мәтін. 2-мәтін
Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. Екі мәтіндегі ортақ пікірлерді анықтап, өзіндік пікірлеріңді «5–5–1» әдісімен түйіндеңдер. Оқылым мәтіні бойынша кестені толтырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН.
5-тапсырма. Сөз дәлдігіне нұқсан келтіріп тұрған қолданыстарды тауып, дұрысымен ауыстырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады.
Оқушылар «Бестармақ» тәсілі арқылы «білім» және «еңбек» сөздеріне өзіндік түсініктерін нақты сөздермен келтіреді.
Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Елбасы мен А.Байтұрсынұлы пікірлеріндегі негізгі ойды анықтап, мәтіндердің құрылымын, рәсімделуін, жанрлық ерекшеліктерін талдайды.
Мәтін бойынша меңгергенін 5 сөйлеммен жазады; 5 сөйлемді 5 сөзге дейін қысқартады; 5 сөзді 1 сөзге қысқартады; Түйінді сөздерін айтады.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырма орындайды.
Сөз дәлдігіне нұқсан келтіріп тұрған қолданыстарды анықтайды; Дұрысымен ауыстырып жазады.
|
ҚБ «Одағайлар» әдісі Оооооо! – тамаша жауап; Оййййй! – төмен жауап
ҚБ
ҚБ
|
10-сынып ҚҒБ «Қазақ тілі» оқулығы
10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
(А.Байтұрсынұлы)
(history.kz)
|
|||||||||||||
|
Рефлексия
|
Кері байланыс:
|
|
|||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Болашақ-білімді жастардың қолында"10- сынып Қоғамдық гуманитарлық бағыт қмж
"Болашақ-білімді жастардың қолында"10- сынып Қоғамдық гуманитарлық бағыт қмж
|
Бөлім: Білім. Ғылым. Инновация. Тілдік жүйе және норма |
МЕКТЕП: |
||||||||||||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 10 ҚҒБ |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Болашақ – білімді жастардың қолында |
||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.3.1 көпшілікке арналған очерктің құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау; 10.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу. |
||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Елбасы мен А.Байтұрсынұлы пікірлеріндегі негізгі ойды анықтау, құрылымы мен рәсімделуін талдау, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу; Көпшілігі: мәтін құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу; Кейбір оқушылар: көпшілікке арналған очерктің құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау, белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу. |
||||||||||||||||
|
Жоспар: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал. ОҚЫЛЫМ АЛДЫ «Бестармақ» тәсілі арқылы «білім» және «еңбек» сөздеріне өзіндік түсініктеріңді нақты
сөздермен келтіріңдер. (оқушылар жауабы тыңдалады). Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
1-мәтін. 2-мәтін
Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. Екі мәтіндегі ортақ пікірлерді анықтап, өзіндік пікірлеріңді «5–5–1» әдісімен түйіндеңдер. Оқылым мәтіні бойынша кестені толтырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН.
5-тапсырма. Сөз дәлдігіне нұқсан келтіріп тұрған қолданыстарды тауып, дұрысымен ауыстырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады.
Оқушылар «Бестармақ» тәсілі арқылы «білім» және «еңбек» сөздеріне өзіндік түсініктерін нақты сөздермен келтіреді.
Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Елбасы мен А.Байтұрсынұлы пікірлеріндегі негізгі ойды анықтап, мәтіндердің құрылымын, рәсімделуін, жанрлық ерекшеліктерін талдайды.
Мәтін бойынша меңгергенін 5 сөйлеммен жазады; 5 сөйлемді 5 сөзге дейін қысқартады; 5 сөзді 1 сөзге қысқартады; Түйінді сөздерін айтады.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырма орындайды.
Сөз дәлдігіне нұқсан келтіріп тұрған қолданыстарды анықтайды; Дұрысымен ауыстырып жазады.
|
ҚБ «Одағайлар» әдісі Оооооо! – тамаша жауап; Оййййй! – төмен жауап
ҚБ
ҚБ
|
10-сынып ҚҒБ «Қазақ тілі» оқулығы
10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
(А.Байтұрсынұлы)
(history.kz)
|
|||||||||||||
|
Рефлексия
|
Кері байланыс:
|
|
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















