Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Болашаққа саяхат
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
Бөлім: |
Болашаққа саяхат |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
Күні: |
16.05.2024жыл |
|||||
Сынып: 4 «б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
№129 сабақ. Еліктеу сөздер |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.4.1 – мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау; 4.3.5.1 – стилистикалық қателерді мұғалімінің көмегімен анықтау. |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Еліктеуіш және бейнелеуіш сөздерді ажыратады, сөздердің мағынасын мәтін бойынша анықтайды |
|||||
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақ елінің мүддесіне қызмет жасау |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 5 мин Жаңа сабақ 10 мин Сабақтың ортасы 18 мин 2 мин Сабақтың соңы 10 мин Кері байланыс |
Сабақты ұйымдастыру Психологиялық ахуалды қалыптастыру «Кассадағы билет» әдісі арқылы Топқа бөлу 2 топқа: «Еліктеуіш» «Бейнелеуіш» болып бөлінеді Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Одағай сөздер «Миллион кімге бұйырады?» интерактивті ойын «Диалогті одағай сөздермен толықтыр» Жаңа тақырыпты жұмбақ және ребуспен ашу 47-жаттығу 1.Орманда ең биік Ағашқа қонады. Тұмсығын балта етіп, тоқ-тоқ-тоқ соғады. Тоқылдақ 2. Шыр-шыр етеді Құлағыңа жетеді Ұстай алсаң. Сөйлеп кетеді. Телефон Ережемен жұмыс.
Жеке жұмыс «Топ капитаны» 48-жаттығу
Жұптық жұмыс «Макбук» әдісі 49- жаттығу Көру арқылы жасалған бейнелеуіш сөздер: бүрсең-бүрсең,бүлк-бүлк,жыбыр-жыбыр,шорт,қалт-құлт, жалт-жұлт. Есту арқылы жасалған еліктеуіш сөздер: гүрс,қаңқ,шыр-шыр,шіңк,күтір-күтір,тарс,шаң-шұң, қытыр-қытыр. Сергіту сәті «Мақалды жалғастыр» әуенмен неро ЕБҚ Еліктеуіш сөздерді тап! Дәптермен жұмыс 50-жаттығу Шаңқ-шаңқ етіп шағала, Шабақ ілер жағада. Шаңқ-шаңқ – еліктеуіш сөз Топтық жұмыс«Дұрысын тап» әдісі Еліктеуіш,бейнелеуіш Үй жұмысы 51-жаттығу Алай-түлей құйын соғып тұр. Алғашқы ауыр тамшылар да тырс-тырс етіп тама бастады. Найзағай жарқ-жұрқ жарқылдап, күн күркіреді
|
Әуен ырғағына қарай 3,4,5-тік болып бірігеді 2 топқа «Пицца» бөліктері арқылы топқа бөлінеді Үй тапсырмасын сұрақтарға жауап беру арқылы бағаланады Суреттегі диалогті толықтырады Жұмбаққа жауап береді Еліктеу сөздерді табады Ережені айтып, танысады Сурет арасында жасырылған артық сөзді табады Көру арқылы және есту арқылы жасалған еліктеуіш сөздерді макбукке теріп жазады Әуен арқылы нейрожаттығу жасап, мақалдың жалғасын табады «Тамшылар» еліктеуіш сөздерді табады Жаттығуды көшіріп,еліктеуішті табады Сөйлем арасынан еліктеуіш,бейнелеуіш сөздерді астын сызады Үй тапсырмасын алады Мәтінмен жұмыс жасайды «Ұнады» «Есте сақтаймын» «Айтарым бар» кері байланыс береді |
Теңге және доллармен бағалау Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1Б Дескриптор: Өлеңді оқып, жұмбақтың шешуін және еліктеуіш сөздерді табады-2Б Ережемен танысады Дескриптор: Артық сөздерді табады-2Б Дескриптор: Көру арқылы және есту арқылы жасалатын еліктеу сөздерді теріп жазады -2Б Дескриптор: Жаңылтпашты көшіріп, еліктеу сөзді табады-2Б Дескриптор: Еліктеуіш,бейнелеуіш сөздерді табады-1Б Дескриптор: Қарамен жазылған сөйлемді еліктеуі бар сөйлемге айналдырады «Тик-Ток » әдісі |
Қағаз ақшалар Пицца суреттері Жұмыс парақтары Орман суреттері Телефон Ереже жазылған плакат Тапсырма парағы Макбук суретті бланка Суретті тапсырма Дәптер оқулық Тапсырма парағы Материалды жүктеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |