|
Бөлім: |
Болашақтың компьютерлері (ортақ тақырыптары: "Болашаққа саяхат", "Ғарышқа саяхат") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Тулембаева Мадина Мергалиевна |
|
|
Күні: |
19.05.2025 |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Болашақтағы компьютерлер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
.1.1.1 компьютерлік және мобильді технологиялардың ескіруі ғылыми-техникалық прогреспен байланысты екенін түсіндіру;4.3.1.1 ақпаратты іздеу (компьютердегі файлдар мен бумалар); 4.2.4.2. белгілі бір тақырыпта фотосуреттер, дыбыстар және бейнелерді пайдалану. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Компьютерлік және мобильдік техниканың негізгі ілгерілеуін зерделеу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы |
Сәлемдесу, қатысушыларды тексеру. Жұмысқа психологиялық көңіл-күй. Сабаққа деген қызығушылықты ояту: «Басқаларға өзің қалағанды тіле». Әрбір оқушыға 10-15 секунд ішінде өзіне бір немесе бірнеше тілек жазу тапсырмасы беріледі. Содан кейін қатысушылар жұптасып, бір-бірінің қолынан ұстап, жұбына тілектерін айтулары керек. |
Оқушылар өз жұмыс орындарын тексереді |
|
Жұмыс дәптерлері ДК экраны |
|
Сабақтың ортасы |
1. Өткен тақырыпты қайталау. «Миға шабуыл» әдісі. Мұғалім алдыңғы сабақты жаңа сабақпен үйлестіру үшін оқушыларға сұрақтар қояды. Оқушылар ұжыммен жауап береді. Егер сұрақтың жауабы дұрыс болмаса, мұғалім дұрыс жауап табуға көмектеседі. Коллаборациялық орта құру, оны сабақтың тақырыптары мен мақсаттары. Мұғалім сабақтың тақырыбын анықтау үшін сұрақтарға жауап беруді ұсынады: 1. Компьютерлерді қайда пайдаланамыз? 2. Сен қандай мобильді қосымшаларды ең пайдалы деп есептейсің?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. Білімді бекіту
Сергіту сәтті
|
Сұрақтарға жауп береді. Сұрақтарға жауап береді Компьютердің даму кезеңдерін дұрыс тәртіпте белгілейді Мәліметтердің дұрыстығын анықтайды Болашақтағы компьютер туралы өз ойларын жазады Сергіту сәтті орындау Логикалық есепті шешеді Интерактивті тапсырманы орындайды Болашақ компьютердің суретін салады |
Мақтау «Қол шапалақтау»
ФБ |
Жұмыс парағы Жұмыс парағы
https://youtu.be/xyS4WWbtttM?si=n4Q_cYKQb95A5fyS https://wordwall.net/ru/resource/90914205 |
|
Сабақтын соңы |
Үй тпсырмасы : Сұрақтарға жауап беру: 1. Не себепті компьютерлік технологиялар қарқынды дамуда? 2. Адам роботтарды не үшін пайдаланады? Сабақ қорытындысы. - Сабақта не білдің? - Нені үйрендің? - Сабақтан алған білімді қандай өмірлік жағдайларда қолдануға болады? Мысалдар келтір. Рефлексия:
|
Үй жұмысын жазады Өз жұмысын бағалайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Болашақтағы компьютерлер
|
Бөлім: |
Болашақтың компьютерлері (ортақ тақырыптары: "Болашаққа саяхат", "Ғарышқа саяхат") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Тулембаева Мадина Мергалиевна |
|
|
Күні: |
19.05.2025 |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Болашақтағы компьютерлер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
.1.1.1 компьютерлік және мобильді технологиялардың ескіруі ғылыми-техникалық прогреспен байланысты екенін түсіндіру;4.3.1.1 ақпаратты іздеу (компьютердегі файлдар мен бумалар); 4.2.4.2. белгілі бір тақырыпта фотосуреттер, дыбыстар және бейнелерді пайдалану. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Компьютерлік және мобильдік техниканың негізгі ілгерілеуін зерделеу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы |
Сәлемдесу, қатысушыларды тексеру. Жұмысқа психологиялық көңіл-күй. Сабаққа деген қызығушылықты ояту: «Басқаларға өзің қалағанды тіле». Әрбір оқушыға 10-15 секунд ішінде өзіне бір немесе бірнеше тілек жазу тапсырмасы беріледі. Содан кейін қатысушылар жұптасып, бір-бірінің қолынан ұстап, жұбына тілектерін айтулары керек. |
Оқушылар өз жұмыс орындарын тексереді |
|
Жұмыс дәптерлері ДК экраны |
|
Сабақтың ортасы |
1. Өткен тақырыпты қайталау. «Миға шабуыл» әдісі. Мұғалім алдыңғы сабақты жаңа сабақпен үйлестіру үшін оқушыларға сұрақтар қояды. Оқушылар ұжыммен жауап береді. Егер сұрақтың жауабы дұрыс болмаса, мұғалім дұрыс жауап табуға көмектеседі. Коллаборациялық орта құру, оны сабақтың тақырыптары мен мақсаттары. Мұғалім сабақтың тақырыбын анықтау үшін сұрақтарға жауап беруді ұсынады: 1. Компьютерлерді қайда пайдаланамыз? 2. Сен қандай мобильді қосымшаларды ең пайдалы деп есептейсің?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. Білімді бекіту
Сергіту сәтті
|
Сұрақтарға жауп береді. Сұрақтарға жауап береді Компьютердің даму кезеңдерін дұрыс тәртіпте белгілейді Мәліметтердің дұрыстығын анықтайды Болашақтағы компьютер туралы өз ойларын жазады Сергіту сәтті орындау Логикалық есепті шешеді Интерактивті тапсырманы орындайды Болашақ компьютердің суретін салады |
Мақтау «Қол шапалақтау»
ФБ |
Жұмыс парағы Жұмыс парағы
https://youtu.be/xyS4WWbtttM?si=n4Q_cYKQb95A5fyS https://wordwall.net/ru/resource/90914205 |
|
Сабақтын соңы |
Үй тпсырмасы : Сұрақтарға жауап беру: 1. Не себепті компьютерлік технологиялар қарқынды дамуда? 2. Адам роботтарды не үшін пайдаланады? Сабақ қорытындысы. - Сабақта не білдің? - Нені үйрендің? - Сабақтан алған білімді қандай өмірлік жағдайларда қолдануға болады? Мысалдар келтір. Рефлексия:
|
Үй жұмысын жазады Өз жұмысын бағалайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз








