№40 орта мектеп
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Есіл жағасындағы арман қала
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
3-бөлім. Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. «ЭКСПО-2017». Синтаксис |
|
|
Педагогтің аты -жөні |
Утегулова Айала Нусипбаевна |
|
|
Күні |
23 қазан |
|
|
Сынып: 9 Қазақ тілі |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.3.1 тыңдалған мәтіндегі ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстыра білу; 9.2.3.1 мақала, тезистердің құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдалған мәтіндегі ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстыра біледі; мақала, тезистердің құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажыратады |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы. Ұйымдастыру кезеңі 5 минут |
1)Амандасу, оқушылардың көңіл күйін сұрау; 2)Оқушыларды түгендеу; 3)Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. |
Мұғаліммен амандасу; Өткен тақырып бойынша өз ойларын айту; |
Оқушылардың көңіл- күйін және сабаққа дайындығын ынталандыру; Сабақта орындалатын тапсырмаларға сәйкес ҚБ мен таныстыру |
Оқулық 56-57 беттер |
||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа материал меңгерту 15 минут
|
1)Бірлесіп орындалатын жұмыстарға берілген мәтіндік ақпараттармен танысады. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру.
Талқылауға арналған
сұрақтар:
|
Барлық оқушылардың жеке мүмкіндіктері мен қабілеттерін ескере отырып, сұраққа жауап береді. |
Бағалау критерийі Тыңдалған мәтіндегі ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстыра біледі; Мақала, тезистердің құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажыратады. Ойлау деңгейінің дағдылары: қолдану |
Оқулық |
||||||||
|
Жаңа материалды түсінгенін тексеру
20 минут |
1-тапсырма. 72-беттегі 2-тапсырмадағы «Астана» өлеңін мұқият тыңдаңыз. «Төрт сөйлем» әдісі арқылы тыңдалған мәтіндегі ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстырыңыз.
|
Білім алушы Ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстырады |
Дескриптор: - тыңдалған өлеңдегі ақпараттарға өз пікірін білдіреді; -1 б - мәтіннен дәлел келтіреді; -1 б - өмірмен байланыстырып, мысал келтіреді; -2 б - тақырып бойынша қорытынды шығарады. -1 б Барлығы-5 б Кері байланыс |
ҚБ тапсырмасы |
||||||||
|
|
2-тапсырма. Мәтінді мұқият оқып, құрылымы мен рәсімделуін анықтаңыз
Әр елдің астанасы- мемлекеттің алтын бесігі болып табылады. Өйткені ол мемлекеттің бет-бейнесі, оның жүрегі. Ал біздің Елордамыз Астана күннен-күнге қарыштап дамып келеді. Ол- болашақтың қаласы, ел тәуелсіздігінің ордасы. Адамзат тарихында астанасын жаңартқан мемлекет аз емес. Ғасырлар бойғы бабалар арманын төрт-бес жылда Астанадай қала салған мемлекет болған емес. Біз Елбасының сындарлы саясатының арқасында жаңа ғасырға, мыңжылдыққа өркениетті ұлт, тарих сахнасында егеменді ел ретінде ендік. Әлемдік қауымдастықтың көшіне жеке, жаңаша керуен болып қосылдық.
2. Мәтін қандай жанрда жазылған? Дәлелдеңіз. ________________________________________________________________________________ |
Білім алушы Мәтіннің құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажыратады |
Дескриптор: - мәтіннің құрылымы мен рәсімделуін анықтайды;-2 б - мәтіннің жанрын ажыратады; -2 б - дәлелдер келтіреді. -1 б Барлығы-5 б Кері байланыс |
68-беттегі 2-тапсырма |
||||||||
|
Сабақтың соңы. Сабақтың қорытындысы 5 минут
|
Рефлексия. Орындалған тапсырмаға талдау жүргізу, пікір жазу және ұсыныстар беру;
|
1)Бағалау 2) неше балл жинағанын айту; 3)Оқушының прогресі туралы айту |
|
|||||||||
|
Үйге тапсырма |
74-бет 7-тапсырма |
|||||||||||
Тексерді ________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Болашақтың энергиясы
Болашақтың энергиясы
№40 орта мектеп
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Есіл жағасындағы арман қала
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
3-бөлім. Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. «ЭКСПО-2017». Синтаксис |
|
|
Педагогтің аты -жөні |
Утегулова Айала Нусипбаевна |
|
|
Күні |
23 қазан |
|
|
Сынып: 9 Қазақ тілі |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.3.1 тыңдалған мәтіндегі ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстыра білу; 9.2.3.1 мақала, тезистердің құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдалған мәтіндегі ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстыра біледі; мақала, тезистердің құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажыратады |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы. Ұйымдастыру кезеңі 5 минут |
1)Амандасу, оқушылардың көңіл күйін сұрау; 2)Оқушыларды түгендеу; 3)Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. |
Мұғаліммен амандасу; Өткен тақырып бойынша өз ойларын айту; |
Оқушылардың көңіл- күйін және сабаққа дайындығын ынталандыру; Сабақта орындалатын тапсырмаларға сәйкес ҚБ мен таныстыру |
Оқулық 56-57 беттер |
||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа материал меңгерту 15 минут
|
1)Бірлесіп орындалатын жұмыстарға берілген мәтіндік ақпараттармен танысады. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру.
Талқылауға арналған
сұрақтар:
|
Барлық оқушылардың жеке мүмкіндіктері мен қабілеттерін ескере отырып, сұраққа жауап береді. |
Бағалау критерийі Тыңдалған мәтіндегі ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстыра біледі; Мақала, тезистердің құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажыратады. Ойлау деңгейінің дағдылары: қолдану |
Оқулық |
||||||||
|
Жаңа материалды түсінгенін тексеру
20 минут |
1-тапсырма. 72-беттегі 2-тапсырмадағы «Астана» өлеңін мұқият тыңдаңыз. «Төрт сөйлем» әдісі арқылы тыңдалған мәтіндегі ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстырыңыз.
|
Білім алушы Ақпаратты өмірлік мәселелермен байланыстырады |
Дескриптор: - тыңдалған өлеңдегі ақпараттарға өз пікірін білдіреді; -1 б - мәтіннен дәлел келтіреді; -1 б - өмірмен байланыстырып, мысал келтіреді; -2 б - тақырып бойынша қорытынды шығарады. -1 б Барлығы-5 б Кері байланыс |
ҚБ тапсырмасы |
||||||||
|
|
2-тапсырма. Мәтінді мұқият оқып, құрылымы мен рәсімделуін анықтаңыз
Әр елдің астанасы- мемлекеттің алтын бесігі болып табылады. Өйткені ол мемлекеттің бет-бейнесі, оның жүрегі. Ал біздің Елордамыз Астана күннен-күнге қарыштап дамып келеді. Ол- болашақтың қаласы, ел тәуелсіздігінің ордасы. Адамзат тарихында астанасын жаңартқан мемлекет аз емес. Ғасырлар бойғы бабалар арманын төрт-бес жылда Астанадай қала салған мемлекет болған емес. Біз Елбасының сындарлы саясатының арқасында жаңа ғасырға, мыңжылдыққа өркениетті ұлт, тарих сахнасында егеменді ел ретінде ендік. Әлемдік қауымдастықтың көшіне жеке, жаңаша керуен болып қосылдық.
2. Мәтін қандай жанрда жазылған? Дәлелдеңіз. ________________________________________________________________________________ |
Білім алушы Мәтіннің құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажыратады |
Дескриптор: - мәтіннің құрылымы мен рәсімделуін анықтайды;-2 б - мәтіннің жанрын ажыратады; -2 б - дәлелдер келтіреді. -1 б Барлығы-5 б Кері байланыс |
68-беттегі 2-тапсырма |
||||||||
|
Сабақтың соңы. Сабақтың қорытындысы 5 минут
|
Рефлексия. Орындалған тапсырмаға талдау жүргізу, пікір жазу және ұсыныстар беру;
|
1)Бағалау 2) неше балл жинағанын айту; 3)Оқушының прогресі туралы айту |
|
|||||||||
|
Үйге тапсырма |
74-бет 7-тапсырма |
|||||||||||
Тексерді ________
шағым қалдыра аласыз
















