Бөлігі бойынша бүтінді табуға берілген есептер

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Бөлігі бойынша бүтінді табуға берілген есептер

Материал туралы қысқаша түсінік
Бөлігі бойынша бүтінді табуға берілген есептер" тақырыбы бойынша сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы

Тексерген:

ДОТІЖО:


Қысқа мерзімді жоспар

    

Мектеп

Амангелді атындағы жббм

Пәні

Математика

Бөлім:

Қоршаған ортаны қорғау.

Мұғалімнің аты-жөні

Малтаева Л

Күні:

26.02.24ж

Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Бөлігі бойынша бүтінді табуға берілген есептер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.5.1.3 бүтіннің бөлігін табуға берілген есептерді талдау және шығару, кері есеп құрастыру, шығару

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: бүтіннің бөлігін табуға берілген есептерді талдайды және шығарады, кері есеп құрастырады, шығарады..

Оқушылардың басым бөлі мі: бүтіннің бөлігін табуға берілген есептерді талдайды және шығарады, кері есеп құрастырады, шығарады.ажыратады Кейбір оқушылар:. бүтіннің бөлігін табуға берілген есептерді талдайды және шығарады, кері есеп құрастырады, шығарады.салыстырады.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру


Өткен білімді еске түсіру



3 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді.

Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу:

А)Үйге берілген тапсырманы тексеру.

Ә) «Ой қозғау» әдісі:

-Біз өткенде не үйрендік?

- Қандай тапсырмалар орындап жүрміз?

-Өте жақсы, онда бүгінгі сабағымызда бөлігі бойынша бүтінді табуға берілген есептерді талдаймыз, шешуін, жауабын табатын боламыз.

Оқу мақсаты жарияланады.

Жаттығу жасайды.


.

Тапсырма тексертеді.

Сұрақтарға жауап береді.

Тақырыпты ашады.






«Бас бармақ» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.




әртүрлі суреттер


Білімленд платформасы

Жаңа білім

10 мин




























2 мин



15 мин
















Бекіту

13 мин








(Ұ, Д) 1- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады.

1) Есепті шығарыңдар.

А) Ш: 21*6=126

Ж: 126 ағаш бар.

Ә) Ш: 63:3=21

21*6=126

Ж: 126 ағаш бар.

Есте сақта!

2)Есепті шығарыңдар.

А) Ш: 6:2=3

8*3=24

Ж: 24 күн демалыс.

Ә)Ш: 18:2=9

9*9=81

Ж: 81 батарея керек.

3)Есепті шығарыңдар.

А) Ш: M1=m1*S=11*85=935

M2=m2*S=9*85=765

935-765=170

Ж: 170 ц артық жинаған.

ә) Ш: S1=V1*t=48*3=144км

S2=S-S1=198-144=54км

V2=S2:t=54:3=18 миль/сағ

Ж: 18 миль/сағ

Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді.

(Т) 2- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.

4) Тапсырманы орындаңдар.

Shape1

1/4 1 ¾ 2 2/4 3 3/4

5) Тапсырманы орындаңдар.

7/9, 5/9, 3/7, 5/6, 1/7, 1/6-алымы тақ.

4/7, 2/7, 4/9-алымы жұп.

6) Әрбір суретке текшелерді орналастыру планы берілген. Екінші құрастырмадағы текшелердің орналасу планын толықтырыңдар.

4

3

2

3

3

1

1

1

1

1

1

1


(Д) 3- тапсырма дәптермен жұмыс.

7) –Атмосфераның ластану қай қалада ең жоғары?

-Ең төмен ластану деңгейін көрсетіп тұрған қай қалада?

-Өз облысымыздың ластану көрсеткіші қанша?

8)а) 1кг200г; 1200г+650г=1850г

ә) 800г; 800г-450г=350г

б) 1кг500г; 1500г+700г=2200г

Кейбір оқушыға:121-бет №9.

Тапсырмаларды орындайды.





























Билеп сергиді.



Тапсырмаларды орындайды.















Тапсырма орындайды.


Дескриптор:

Есептердің шешуін, жауабын шығарады-1балл.




Есептердің шешуін, жауабын шығарады-1балл.



Есептердің шешуін, жауабын шығарады-1балл.







Бөлшектерді сан сәулесінде белгілейді-1балл.

Бөлшектерді топтастырады-1балл.

Құрастырма-дағы текшелердің орналасу планын толықтырады-1балл.

Диаграмма бойынша сұрақ құрастырады, сұраққа жауап береді-2балл.

Амалдардың орындалу ретін анықтап есептейді-1балл.

Массаларды анықтайды-1балл.

Математика

4-сынып 3-бөлім


















































Қорытынды

2 мин

.

Үй тапсырмасы: 121-бет №10.

Қорытынды жасайды.

ҚБ қойылады.




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
28.03.2024
269
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі