Оқу бағдарламасына сәйкес
оқу мақсаттары
|
9.2.1.1
берілген тақырыпқа сай сөздерді орынды қолдана отырып, мақсатты
аудиторияға арналған ауызша мәтіндер құрау;
9.4.2.1 эссе құрылымы мен
дамуын сақтап, мәселе бойынша ұсынылған шешімнің артықшылығы мен
кемшілік тұстарын салыстыра отырып, өз ойын дәлелдеп
жазу
|
Сабақтың басы
|
«Психологиялық жағымды ахуал
қалыптастыру:
«Атомдар мен молекулалар» әдісімен 3 топқа бөлінеді. Шарты:
әуен қойылып, оқушылар оған билейді, әр тоқтатқан сайын «Атомдар
мен молекулалар1» деп әр түрлі сан айтылып, топтасады, қайта
жалғасады. Мұғалім «4» деген санды айтқан кезде, бөлінген құрамы
ұнаса, солай бөлуді ұсынады болмаса қалауынша жалғастырып барып,
топқа бөледі. Психологиялық дайындық. «Шаттық шеңбері» арқылы
бір-біріне тілек айт
Үй жұмысын
тексеру
«Стикердегі диалог» тәсілі
арқылы үй тапсырмасы тексеріледі.
|
«Стикерлер»
|
Слайд
Үлестірмелі
топтамалар
Интербелсенді тақта
Стикерлер
|
Сабақтың ортасы
|
1.Сөздікпен
жұмыс.
Жаңа сөздермен
таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты
сөздіктермен жұмыс.
Айтылым
Жеке
жұмыс
Тыңдалым
-
тапсырма
Жеке
жұмыс
Айтылым
2-
тапсырма
Жұптық
жұмыс
Жазылым
3-
тапсырма
Жеке
жұмыс
Жазылым
6- тапсырма
Топтық жұмыс
ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және
гипербелсенділік синдромы
(ЗТГС)
(даралап оқыту тәсілі
арқылы)
Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі
қолданылады.
Жеке қажеттілгі бар оқушы
(төмен деңгейлі)«қолдау» әдісі
арқылы саралау жүргізіледі
Қосымша
тапсырмалар
Жеке жұмыс
Айтылым
Қосымша тапсырма
Айтылым
8 тапсырма
4-тапсырма
Оқылым
|
Тыңдалым,айтылым. Жаңа сөздерді жазады, сөз
тіркестерін, сөйлем құрастырады. Аудармасын мұғалімнің көмегімен
айтып шығады.
Жылдамдық-скорость
Жерүсті-наземный
Жолайрық-поворот
Айтайық
Ойтүрткі
*Жолда көлік апаттары неліктен
көбейіп отыр?
*Жолаушылар тағы қандай көлік
түрлерін пайдаланады? Сурет бойынша
әңгімелеңдер.
Тыңдалым
Айтылым
Мәтінді тыңдайды.Мәтінде не
туралы айтылған?
«Оймоншақ». Мәтін мазмұнын бір- бір сөйлемнен айтып
шығыңдар. Алдыңғы айтқан баланың ойын келесі сөйлеуші үзбей
жалғастырсын.
Айтылым
«Жол-көлік апаттарының алдын
алу үшін не істеу керек?» деген сұрақ бойынша пікірталас
ұйымдастырыңдар. Ол үшін қажетті мәліметтерді жинап, дереккөздеріне
сілтеме жасаңдар.
Жазылым
Жас жол сақшысы ретінде іні-қарындастарыңа
жолда қалай жүру керектігі жайында нұсқаулық жазыңдар. Ойларыңды
құрмалас сөйлемдер арқылы беріңдер.
Жазылым
«Алматы метросына саяхат»
деген тақырыпта постер дайындаңдар. Сызбасы дұрыс болған және оны
жақсы қорғаған топ жеңіске жетеді.
Топқа бірігіңдер. Сурет пен
мәтінді пайдаланып, сахналық қойылымның сценарийін жазыңдар. Оны
топ болып көрсетіңдер. 15- 18 үнқатымнан тұратын қойылымда
мәтіндегі негізгі ақпаратты қамтыңдар.
Айтылым
Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. «Қар кесегі» тәсілі
қолданылады.
Айтылым
«Метрополитен» тақырыбына синквейн (бес жолды тақпақ)
дайындаңдар.
Айтылым Ойтаразы
«Бес саусақ» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап
беріңдер.
Оқылым
Жақшаны ашып, ондағы сөздерді
тиісті орнына қойыңдар
|
«Смайликтер»
Дескриптор
-
балл
-Ойын айтады
«Бас бармақ»
Дескриптор
-
балл
-Сұхбаттасады.
-Ойын айтады
-Пікірін
білдіреді
«Үш шапалақ»
Дескриптор
5 балл
-Мәтін
жазады
-Топтастырады.
«Топ басшысының
бағалауы»
Дескриптор
3 балл
-Түсіндіреді
-Талдайды
«Баспалдақ»
|
Оқулық
сөздік
слайд
АКТ,портрет,
суреттер, тірек сызбалар
Слайд
Оқулық
Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті
маркерлер.
Оқулық
слайд
Кесте
Таратпалар
|