|
6-сынып |
Қазақ тілі |
Күні: |
|||||||||||||
|
ҰМЖ бөлімі |
7-бөлім: Спорт. Белгілі спорт жұлдыздары. Морфология |
||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Қазақстандық кәсіби велошабандоз. Етістік |
||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
6.2.1.1 Мәтіннен негізгі және қосымша детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру. |
||||||||||||||
|
6.4.4.2 - Етістіктің етіс түрлері мен салт, сабақты етістіктердің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану. |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: |
Белгілі спорт жұлдыздарына берілген мәтіннен нақты ақпаратты табады, түсіндіреді |
|||||||||||||
|
Көбі: |
Мәтіндегі негізгі ақпаратқа сүйене отырып, сұрақтарға жауап береді. Етістіктің мағыналық түрлерін ажыратады. |
||||||||||||||
|
Кейбірі: |
Оқыған мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау арқылы ойын дәлелдейді, етістіктерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолданады. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
1. Мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты табады, түсіндіреді, тірек сөздерді қолданады. 2. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. 3. Етістіктің етіс түрлері мен салт, сабақты етістіктерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолданады. |
||||||||||||||
|
Сабақ жоспары |
|||||||||||||||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
|
||||||||||||
|
Басы 7 минут |
«Арманға бірге барайық» Ынтымақтастық атмосферасын орнатады. «Жұмбақ доптар» Доп түрлері арқылы топқа бөледі. (Баскетболшылар және волейболшылар) |
Әр оқушы өз арманын айтады Доп түрлері арқ. топқа бөлінеді |
|
Музыка Доп суреттері |
|||||||||||
|
Үй тапсырмасын тексеру (топтық) «Үздік оқырман» әдісі |
Оқыған кітаптарынан үзінділерді сәйкестендіреді |
Қошемет сөздер |
Learningapps платформасы |
||||||||||||
|
6 минут |
Оқылым алды тапсырма «Хат» әдісі (топтық) Бағалау критерийі: -Салт, сабақты етістіктердің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша тілдесім барысында қолданады. Дескриптор: -салт және сабақты етістікті қолданады; - сұрақтарға жауап береді. ҚБ мұғалімнің кері байланысы |
Конверттегі сұрақтарға жауап береді. |
«Өзін-өзі бағалау» Әр тапсырма бойынша 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушы өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. «Екі жұлдыз, бір тілек» |
|
|||||||||||
|
Ортасы 10 минут 7 минут |
Оқылым тапсырмасы «Елестете есте сақта» әдісі (топтық) Мәтін беріп ТЖ постер қорғату Бағалау критерийі: -Мәтіннен негізгі және қосымша детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру. Дескриптор: -мәтіннен негізгі ақпаратты анықтайды; -мәніннен қосымша ақпаратты табады; Оқылымнан кейінгі тапсырма Сараланған тапсырма (жеке) «Блум түймедағы» әдісі Бағалау критерийі: -Мәтіннен негізгі және қосымша детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру Дескриптор: -мәтінді негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды; -сұраққа жауап береді; -өз пікірін білдіре алады |
Мәтінмен жұмыс жасайды Екі топ өз жұмыстарын етістіктермен сипаттайды, қорғайды Мәтіннен ақпарат іздеп, сұраққа жауап береді, өз пікірін айтады |
Екі топ бір-біріне кері байланыс береді «Гол және аут» әдісі
«Баскетбол»
әдісі «Баскетбол ойыны» әдісімен мұғалімнің бағалауы
|
Мәтін А4 А3, фломастер |
|||||||||||
|
7 минут |
ӘТН тапсырмасы (Жұппен) «Көршіме сенемін» әдісі «Семантикалық кесте»
Бағалау критерийі: -Етістіктің етіс түрлері анықтай біледі. Дескриптор: - Етістіктің етіс түрлерін анықтайды;
|
Жұпқа бөлінеді Кестені толтырады
|
Өзін-өзі бағалайды «Баскетбол ойыны» әдісімен
|
Learningapps платформасы
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин |
«4 сөйлем» әдісі Пікір. Оқыған мәтін бойынша өзіндік пікірлеріңді бір сөйлеммен айтыңдар немесе жазыңдар. Дәлел. Пікірлеріңді бір сөйлеммен дәлелдеңдер. Мысал. Пікірлеріңді өмірмен байланыстырып, мысалдар келтіріңдер. Қорытынды. Мәтін мазмұны бойынша қорытынды шығарыңдар.
|
тақырып туралы пікірлерін жазады |
|
стикер |
|||||||||||
|
Үйге тапсырма Бағалау |
«Арманға қанат бітірген» спорт жұлдыздары туралы эссе жазу |
|
|||||||||||||
|
«Етістіктен алғыс» әдісі арқылы «Медаль» марапаттау |
|||||||||||||||
«4 сөйлем» әдісі
Пікір. Оқыған мәтін бойынша өзіндік пікірлеріңді бір сөйлеммен айтыңдар немесе жазыңдар.
_____________________________________________________________________ __
Дәлел. Пікірлеріңді бір сөйлеммен дәлелдеңдер.
____________________________________________________________________ __
Мысал. Пікірлеріңді өмірмен байланыстырып, мысалдар келтіріңдер.
____________________________________________________________________ ___
Қорытынды. Мәтін мазмұны бойынша қорытынды шығарыңдар.
________________________________________________________________________
«4 сөйлем» әдісі
Пікір. Оқыған мәтін бойынша өзіндік пікірлеріңді бір сөйлеммен айтыңдар немесе жазыңдар.
_____________________________________________________________________ __
Дәлел. Пікірлеріңді бір сөйлеммен дәлелдеңдер.
____________________________________________________________________ __
Мысал. Пікірлеріңді өмірмен байланыстырып, мысалдар келтіріңдер.
____________________________________________________________________ ___
Қорытынды. Мәтін мазмұны бойынша қорытынды шығарыңдар.
________________________________________________________________________
«4 сөйлем» әдісі
Пікір. Оқыған мәтін бойынша өзіндік пікірлеріңді бір сөйлеммен айтыңдар немесе жазыңдар.
_____________________________________________________________________ __
Дәлел. Пікірлеріңді бір сөйлеммен дәлелдеңдер.
____________________________________________________________________ __
Мысал. Пікірлеріңді өмірмен байланыстырып, мысалдар келтіріңдер.
____________________________________________________________________ ___
Қорытынды. Мәтін мазмұны бойынша қорытынды шығарыңдар.
________________________________________________________________________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлім; Спорт. Белгілі спорт жұлдыздары. Морфология
Бөлім; Спорт. Белгілі спорт жұлдыздары. Морфология
|
6-сынып |
Қазақ тілі |
Күні: |
|||||||||||||
|
ҰМЖ бөлімі |
7-бөлім: Спорт. Белгілі спорт жұлдыздары. Морфология |
||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Қазақстандық кәсіби велошабандоз. Етістік |
||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
6.2.1.1 Мәтіннен негізгі және қосымша детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру. |
||||||||||||||
|
6.4.4.2 - Етістіктің етіс түрлері мен салт, сабақты етістіктердің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану. |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: |
Белгілі спорт жұлдыздарына берілген мәтіннен нақты ақпаратты табады, түсіндіреді |
|||||||||||||
|
Көбі: |
Мәтіндегі негізгі ақпаратқа сүйене отырып, сұрақтарға жауап береді. Етістіктің мағыналық түрлерін ажыратады. |
||||||||||||||
|
Кейбірі: |
Оқыған мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау арқылы ойын дәлелдейді, етістіктерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолданады. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
1. Мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты табады, түсіндіреді, тірек сөздерді қолданады. 2. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. 3. Етістіктің етіс түрлері мен салт, сабақты етістіктерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолданады. |
||||||||||||||
|
Сабақ жоспары |
|||||||||||||||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
|
||||||||||||
|
Басы 7 минут |
«Арманға бірге барайық» Ынтымақтастық атмосферасын орнатады. «Жұмбақ доптар» Доп түрлері арқылы топқа бөледі. (Баскетболшылар және волейболшылар) |
Әр оқушы өз арманын айтады Доп түрлері арқ. топқа бөлінеді |
|
Музыка Доп суреттері |
|||||||||||
|
Үй тапсырмасын тексеру (топтық) «Үздік оқырман» әдісі |
Оқыған кітаптарынан үзінділерді сәйкестендіреді |
Қошемет сөздер |
Learningapps платформасы |
||||||||||||
|
6 минут |
Оқылым алды тапсырма «Хат» әдісі (топтық) Бағалау критерийі: -Салт, сабақты етістіктердің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша тілдесім барысында қолданады. Дескриптор: -салт және сабақты етістікті қолданады; - сұрақтарға жауап береді. ҚБ мұғалімнің кері байланысы |
Конверттегі сұрақтарға жауап береді. |
«Өзін-өзі бағалау» Әр тапсырма бойынша 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушы өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. «Екі жұлдыз, бір тілек» |
|
|||||||||||
|
Ортасы 10 минут 7 минут |
Оқылым тапсырмасы «Елестете есте сақта» әдісі (топтық) Мәтін беріп ТЖ постер қорғату Бағалау критерийі: -Мәтіннен негізгі және қосымша детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру. Дескриптор: -мәтіннен негізгі ақпаратты анықтайды; -мәніннен қосымша ақпаратты табады; Оқылымнан кейінгі тапсырма Сараланған тапсырма (жеке) «Блум түймедағы» әдісі Бағалау критерийі: -Мәтіннен негізгі және қосымша детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру Дескриптор: -мәтінді негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды; -сұраққа жауап береді; -өз пікірін білдіре алады |
Мәтінмен жұмыс жасайды Екі топ өз жұмыстарын етістіктермен сипаттайды, қорғайды Мәтіннен ақпарат іздеп, сұраққа жауап береді, өз пікірін айтады |
Екі топ бір-біріне кері байланыс береді «Гол және аут» әдісі
«Баскетбол»
әдісі «Баскетбол ойыны» әдісімен мұғалімнің бағалауы
|
Мәтін А4 А3, фломастер |
|||||||||||
|
7 минут |
ӘТН тапсырмасы (Жұппен) «Көршіме сенемін» әдісі «Семантикалық кесте»
Бағалау критерийі: -Етістіктің етіс түрлері анықтай біледі. Дескриптор: - Етістіктің етіс түрлерін анықтайды;
|
Жұпқа бөлінеді Кестені толтырады
|
Өзін-өзі бағалайды «Баскетбол ойыны» әдісімен
|
Learningapps платформасы
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин |
«4 сөйлем» әдісі Пікір. Оқыған мәтін бойынша өзіндік пікірлеріңді бір сөйлеммен айтыңдар немесе жазыңдар. Дәлел. Пікірлеріңді бір сөйлеммен дәлелдеңдер. Мысал. Пікірлеріңді өмірмен байланыстырып, мысалдар келтіріңдер. Қорытынды. Мәтін мазмұны бойынша қорытынды шығарыңдар.
|
тақырып туралы пікірлерін жазады |
|
стикер |
|||||||||||
|
Үйге тапсырма Бағалау |
«Арманға қанат бітірген» спорт жұлдыздары туралы эссе жазу |
|
|||||||||||||
|
«Етістіктен алғыс» әдісі арқылы «Медаль» марапаттау |
|||||||||||||||
«4 сөйлем» әдісі
Пікір. Оқыған мәтін бойынша өзіндік пікірлеріңді бір сөйлеммен айтыңдар немесе жазыңдар.
_____________________________________________________________________ __
Дәлел. Пікірлеріңді бір сөйлеммен дәлелдеңдер.
____________________________________________________________________ __
Мысал. Пікірлеріңді өмірмен байланыстырып, мысалдар келтіріңдер.
____________________________________________________________________ ___
Қорытынды. Мәтін мазмұны бойынша қорытынды шығарыңдар.
________________________________________________________________________
«4 сөйлем» әдісі
Пікір. Оқыған мәтін бойынша өзіндік пікірлеріңді бір сөйлеммен айтыңдар немесе жазыңдар.
_____________________________________________________________________ __
Дәлел. Пікірлеріңді бір сөйлеммен дәлелдеңдер.
____________________________________________________________________ __
Мысал. Пікірлеріңді өмірмен байланыстырып, мысалдар келтіріңдер.
____________________________________________________________________ ___
Қорытынды. Мәтін мазмұны бойынша қорытынды шығарыңдар.
________________________________________________________________________
«4 сөйлем» әдісі
Пікір. Оқыған мәтін бойынша өзіндік пікірлеріңді бір сөйлеммен айтыңдар немесе жазыңдар.
_____________________________________________________________________ __
Дәлел. Пікірлеріңді бір сөйлеммен дәлелдеңдер.
____________________________________________________________________ __
Мысал. Пікірлеріңді өмірмен байланыстырып, мысалдар келтіріңдер.
____________________________________________________________________ ___
Қорытынды. Мәтін мазмұны бойынша қорытынды шығарыңдар.
________________________________________________________________________
шағым қалдыра аласыз














