|
Бөлім: |
Визуальды өнер |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Б.Джайламысов |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 а,б,в |
Қатысушылар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Портрет |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.1.1-Өзінің және басқа оқушының тәжірибесіне сүйене отырып, қоршаған орта нысандарының визуалды сипаттамаларын (композиция, түс, пішін, фактура, тепе-теңдік) түсіну және білімін көрсету 6.2.1.1-Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін анықтау, таңдау және қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Бояудың көмегімен беттің формасын және эмоцияны дәл келтіре алады Көркем материалды ұқыпты пайдалану, бір-бірінің жұмыстарын талдау, бағалау жүргізу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5минут |
Сәлемдесу. Сыныпты бояу түстері арқылы топқа бөлу. Сұрақ- жауап жұмысы - бұл не? - Бұл сурет не үшін фотосурет деп аталады ? Неліктен? |
Дәптерлеріне БББ кестесін толтырады |
|
Кесте |
|
Сабақтың ортасы 35 минут
|
Қағаз бетіне досының портреті немесе өздерінің автопортретін орналастырады. е тақтада сызып көрсету. Талдауды төмендегі сұрақтар арқылы жүргізеді. * Бейнероликте суретші қандай түстерді қолданады? * Неліктен олар әр түрлі болып көрінеді? * Жарық көлеңкенің түстерін қалай тапты? * Практикалық жұмыс тек мұғалімнің көмегімен жүргізілуі тиіс. Түспен бет пішінді, эмоцияны, шаштың, көздің түстерін және жарық, көлеңкенің түстерін дұрыс табулары тиіс |
Оқушылар беттің түстерін боямас бұрын қысқаша бейнероликтер көруге болады. Бет әлпетіне қатысты өзара ұқсастықтар мен айырмашылықтарды анықтау және талдау, мысалы, шаштың түсін, көздің түсін, беттің пішіні мен сызғыштың көмегімен пропорцияны өлшеген кезде |
Қалыптастырушы бағалау |
https://www.youtube.com/watch?v=bbSjrKxDPTI |
|
Сабақты бағалау 5-мин
Кері байланыс |
Оқушылар ой бөліседі. бір-біріне сұрақтар қою арқылы талқыланады. Практикалық тапсырма нәтижелерін талқылау: - Қандай қиындықтар кездесті. Ұсынысыңыз бар ма? Кері байланыс Екі ұсыныс бір тілек. Үйге тапсыма беру. Өнер материалдарын әкелу. Кері байланыс: Не білдім нені түсіндім? Түсініксіз не болды.? не жетілдіруіміз кажет? Қандай қиыншылықтар болды Не оңай болды? Болашақ сабақтарда не көргілері келеді.?
|
Оқушылар өздерінің жасаған жұмыстарынан кішігірім көрме ұйымдастырады |
бір –бірінің жетістіктерін баға-лайды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлім: Визуальды өнер 6-сынып
Бөлім: Визуальды өнер 6-сынып
|
Бөлім: |
Визуальды өнер |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Б.Джайламысов |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 а,б,в |
Қатысушылар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Портрет |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.1.1-Өзінің және басқа оқушының тәжірибесіне сүйене отырып, қоршаған орта нысандарының визуалды сипаттамаларын (композиция, түс, пішін, фактура, тепе-теңдік) түсіну және білімін көрсету 6.2.1.1-Өз идеялары мен сезімдерін беру үшін қоршаған ортаның визуалды элементтері мен өнердің көркем тәсілдерін анықтау, таңдау және қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Бояудың көмегімен беттің формасын және эмоцияны дәл келтіре алады Көркем материалды ұқыпты пайдалану, бір-бірінің жұмыстарын талдау, бағалау жүргізу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5минут |
Сәлемдесу. Сыныпты бояу түстері арқылы топқа бөлу. Сұрақ- жауап жұмысы - бұл не? - Бұл сурет не үшін фотосурет деп аталады ? Неліктен? |
Дәптерлеріне БББ кестесін толтырады |
|
Кесте |
|
Сабақтың ортасы 35 минут
|
Қағаз бетіне досының портреті немесе өздерінің автопортретін орналастырады. е тақтада сызып көрсету. Талдауды төмендегі сұрақтар арқылы жүргізеді. * Бейнероликте суретші қандай түстерді қолданады? * Неліктен олар әр түрлі болып көрінеді? * Жарық көлеңкенің түстерін қалай тапты? * Практикалық жұмыс тек мұғалімнің көмегімен жүргізілуі тиіс. Түспен бет пішінді, эмоцияны, шаштың, көздің түстерін және жарық, көлеңкенің түстерін дұрыс табулары тиіс |
Оқушылар беттің түстерін боямас бұрын қысқаша бейнероликтер көруге болады. Бет әлпетіне қатысты өзара ұқсастықтар мен айырмашылықтарды анықтау және талдау, мысалы, шаштың түсін, көздің түсін, беттің пішіні мен сызғыштың көмегімен пропорцияны өлшеген кезде |
Қалыптастырушы бағалау |
https://www.youtube.com/watch?v=bbSjrKxDPTI |
|
Сабақты бағалау 5-мин
Кері байланыс |
Оқушылар ой бөліседі. бір-біріне сұрақтар қою арқылы талқыланады. Практикалық тапсырма нәтижелерін талқылау: - Қандай қиындықтар кездесті. Ұсынысыңыз бар ма? Кері байланыс Екі ұсыныс бір тілек. Үйге тапсыма беру. Өнер материалдарын әкелу. Кері байланыс: Не білдім нені түсіндім? Түсініксіз не болды.? не жетілдіруіміз кажет? Қандай қиыншылықтар болды Не оңай болды? Болашақ сабақтарда не көргілері келеді.?
|
Оқушылар өздерінің жасаған жұмыстарынан кішігірім көрме ұйымдастырады |
бір –бірінің жетістіктерін баға-лайды. |
|
шағым қалдыра аласыз













