Қысқа мерзімді сабақ жоспары.
|
Бөлімі: |
Жай бөлшектер-ге амалдар қолдану |
|
Пәні: Математика. |
Мектебі: «Қызылсеңгір» ЖОМ КММ |
|
Күні: 25.11.2022 ж |
Мұғалімі: А.Акрамов. |
|
Сыныбы: 5 А,Ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бөлімдері бірдей аралас сандарды қосу және азайту. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.19 натурал саннан жай бөлшекті азайтуды орындау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар істей алады. Аралас сандарды ажырата алады; Көптеген оқуышылар істей алады:Аралас санды бұрыс бөлшекке және керісінше, бұрыс бөлшекті аралас санға келтіреді; Аралас сандарды қосуды және азайтуды біледі. Кейбір оқушылар істей алады:Аралас сандарға амалдар қолдануға мысалдар мен есептер құруды және берілген тақырып бойынша логикалық есептер ді шығара алады |
|
Бағалау критерийлері |
Аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады; Аралас сандарды қосудың және азайтудың ережелерін қолданады; Натурал санға аралас санды қосуды біледі; Натурал саннан аралас санды азайтуды біледі. |
|
Құндылықтарға баулу |
Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу. Экономикалық өсу – бұл біздің ең маңызды міндетіміз, өндірісті, білім мен ғылымды біріктіру арқылы адам өзінің өмірінде түрлі жылдамдықпен іс-әрекет жасайды: жылдам немесе жәй қозғалады, техникаларды түрлі жылдамдықпен әрекетке келтіреді, жылжытады және т.б. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 минут |
1. Ұйымдастыру бөлімі Оқушылардың зейінін шоғырландыру, түгелдеу. 2. Атмосфералық орта қалыптастыру «Досыма ақ тілегім» әдісі бойынша бір-бірлеріне жақсы лебіздерін білдіреді. 3. Топқа бөлу "Мозаика" Оқушылар мозаика арқылы үш топқа топтастырылады және бағалау парақшалары беріледі. Мозаикада жылдамдық, орын ауыстыру, уақыт шамаларының таңбалары бір бетіне, екінші бетіне тақырыптың сөздері жазылады. 1-топ Жылдамдық 2-топ Орын ауыстыру 3-топ Уақыт
4.Үй жұмысын "Ия немесе жоқ" әдісі бойынша тексеру |
Оқушылар «Досыма ақ тілегім» әдісі бойынша бір-бірлеріне жақсы лебіздерін білдіреді. Әр топқа сұрақтарға тез-тез ия немесе жоқ деп жауап береді |
Дескриптор -Бөлімдері бірдей аралас сандарды қосу және азайтудыбіледі -Бөлімдері бірдей аралас сандарды қосу және азайтумысалдарын келтіреді Жалпы балл-2 |
Р. БАШАРҰЛЫ маркер, А4 парақ, суреттер
1 қосымша |
|
Сабақтың ортасы «Миға шабуыл» 20 минут Топпен жұмыс 10 минут |
Мысал.
|
Оқушылар «Миға шабуыл» стратегиясы арқылы байланысы арқылы шолу сұрақтары қойылады Окушылар олардың бүтін бөліктерінің қосындысын, бөлшек бөліктерінің қосындысын табады |
Дескриптор Сурақтарға жауап береді Жалпы балл-3 Дескриптор бүтін бөліктерінің қосындысы мен бөлшек бөліктерінің қосындысын аралас сан түрінде жазады Жалпы балл-4 |
Интербелсенді тақта
Математика, 5. Шыныбеков Ә.Н. |
|
Сабақтың соңы. 5мин Рефлекция 5мин Бағалау Үй тапсырмасы |
4. Жаңа сабақты қорытындылауЭлективті тест Мұғалім алдын ала əрбір оқушыға A, В, С арқылы белгіленген түстері сəйкес ақ, сары стикерді таратады. Əрбір сұрақты қойғаннан кейін 20сек. кідіріп, сыныптан тест жауабына сəйкес əріпті көтерулерін сұрайды. Өзін-өзі жəне бірін-бірі бағалауды жүзеге асыру үшін дұрыс немесе дұрыс емес жауаптарды диалог құру арқылы талқылайды.
"Басбармақ" әдісі
Тапсырмалардың бағалау критерий бойынша бағаланады. Үйге тапсырма |
|
Дескриптор -Жылдамдықтың өлшем бірліктерін ХБЖ-не келтіре алады -Жылдамдық, орташа жылдамдық формуласымен танысады. -Жылдамдыққа есептер шығара алады Жалпы балл-3 Жалпы балл-12 |
4-қосымша |
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
||
|
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Бағалау криитериәлері 4-қосымша "Басбармақ" әдісі |
Математика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады. |
||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқытутуралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақкезінде, сыныпнемесежекелегеноқушылардыңжетістіктері/қиыншылықтарытуралы мен неніанықтадым? Келесісабақтарда неге назараударукерек? 1: 2: |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлімдері бірдей аралас сандарды қосу және азайту.
Бөлімдері бірдей аралас сандарды қосу және азайту.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары.
|
Бөлімі: |
Жай бөлшектер-ге амалдар қолдану |
|
Пәні: Математика. |
Мектебі: «Қызылсеңгір» ЖОМ КММ |
|
Күні: 25.11.2022 ж |
Мұғалімі: А.Акрамов. |
|
Сыныбы: 5 А,Ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бөлімдері бірдей аралас сандарды қосу және азайту. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.19 натурал саннан жай бөлшекті азайтуды орындау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар істей алады. Аралас сандарды ажырата алады; Көптеген оқуышылар істей алады:Аралас санды бұрыс бөлшекке және керісінше, бұрыс бөлшекті аралас санға келтіреді; Аралас сандарды қосуды және азайтуды біледі. Кейбір оқушылар істей алады:Аралас сандарға амалдар қолдануға мысалдар мен есептер құруды және берілген тақырып бойынша логикалық есептер ді шығара алады |
|
Бағалау критерийлері |
Аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады; Аралас сандарды қосудың және азайтудың ережелерін қолданады; Натурал санға аралас санды қосуды біледі; Натурал саннан аралас санды азайтуды біледі. |
|
Құндылықтарға баулу |
Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу. Экономикалық өсу – бұл біздің ең маңызды міндетіміз, өндірісті, білім мен ғылымды біріктіру арқылы адам өзінің өмірінде түрлі жылдамдықпен іс-әрекет жасайды: жылдам немесе жәй қозғалады, техникаларды түрлі жылдамдықпен әрекетке келтіреді, жылжытады және т.б. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 минут |
1. Ұйымдастыру бөлімі Оқушылардың зейінін шоғырландыру, түгелдеу. 2. Атмосфералық орта қалыптастыру «Досыма ақ тілегім» әдісі бойынша бір-бірлеріне жақсы лебіздерін білдіреді. 3. Топқа бөлу "Мозаика" Оқушылар мозаика арқылы үш топқа топтастырылады және бағалау парақшалары беріледі. Мозаикада жылдамдық, орын ауыстыру, уақыт шамаларының таңбалары бір бетіне, екінші бетіне тақырыптың сөздері жазылады. 1-топ Жылдамдық 2-топ Орын ауыстыру 3-топ Уақыт
4.Үй жұмысын "Ия немесе жоқ" әдісі бойынша тексеру |
Оқушылар «Досыма ақ тілегім» әдісі бойынша бір-бірлеріне жақсы лебіздерін білдіреді. Әр топқа сұрақтарға тез-тез ия немесе жоқ деп жауап береді |
Дескриптор -Бөлімдері бірдей аралас сандарды қосу және азайтудыбіледі -Бөлімдері бірдей аралас сандарды қосу және азайтумысалдарын келтіреді Жалпы балл-2 |
Р. БАШАРҰЛЫ маркер, А4 парақ, суреттер
1 қосымша |
|
Сабақтың ортасы «Миға шабуыл» 20 минут Топпен жұмыс 10 минут |
Мысал.
|
Оқушылар «Миға шабуыл» стратегиясы арқылы байланысы арқылы шолу сұрақтары қойылады Окушылар олардың бүтін бөліктерінің қосындысын, бөлшек бөліктерінің қосындысын табады |
Дескриптор Сурақтарға жауап береді Жалпы балл-3 Дескриптор бүтін бөліктерінің қосындысы мен бөлшек бөліктерінің қосындысын аралас сан түрінде жазады Жалпы балл-4 |
Интербелсенді тақта
Математика, 5. Шыныбеков Ә.Н. |
|
Сабақтың соңы. 5мин Рефлекция 5мин Бағалау Үй тапсырмасы |
4. Жаңа сабақты қорытындылауЭлективті тест Мұғалім алдын ала əрбір оқушыға A, В, С арқылы белгіленген түстері сəйкес ақ, сары стикерді таратады. Əрбір сұрақты қойғаннан кейін 20сек. кідіріп, сыныптан тест жауабына сəйкес əріпті көтерулерін сұрайды. Өзін-өзі жəне бірін-бірі бағалауды жүзеге асыру үшін дұрыс немесе дұрыс емес жауаптарды диалог құру арқылы талқылайды.
"Басбармақ" әдісі
Тапсырмалардың бағалау критерий бойынша бағаланады. Үйге тапсырма |
|
Дескриптор -Жылдамдықтың өлшем бірліктерін ХБЖ-не келтіре алады -Жылдамдық, орташа жылдамдық формуласымен танысады. -Жылдамдыққа есептер шығара алады Жалпы балл-3 Жалпы балл-12 |
4-қосымша |
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
||
|
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Бағалау криитериәлері 4-қосымша "Басбармақ" әдісі |
Математика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады. |
||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқытутуралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақкезінде, сыныпнемесежекелегеноқушылардыңжетістіктері/қиыншылықтарытуралы мен неніанықтадым? Келесісабақтарда неге назараударукерек? 1: 2: |
||||
шағым қалдыра аласыз
















