|
Беру ұйымының атауы: |
Мектеп: М.Шаханов атындағы жалпы білім беретін мектебі |
|||||
|
Пәні: |
«Эко клуб» үйірмесі |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Мәуленова Ақнұр |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
«Эко клуб» үйірмесі |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ тақыры: |
Тыңайтқыштар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйекес оқыту мақсаты: |
Оқушылар сабақ соңына қарай не үйренгенін қалайсыз? 9.4.2.3. Минералды тыңайтқыштардың жіктелуін және олардың құрамына кіретін қоректік элементтерді атау; |
|||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Минералды тыңайтқыштарды атайды; Минералды тыңайтқыштарды жіктейді |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру өзін-өзі тексеру
Жаңа білім
Ортасы
Бекіту
Кері байланыс |
І. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру, оқушылардың сабаққа дайындығына назар аудару ІІ. Үй тапсырмасын сұрау. «Шындық па, жалған ба?» әдісі Алдыңғы өткен тақырып бойынша сөйлемдер беріледі. Оқушылар сөйлемдерге шындық немесе жалған Тыңайтқыштар Фосфор периодтық кестеде V-топтың қосымша топшасында орналасқан (жалған-негізгі) - Фосфор табиғатта тек қосылыс түрінде кездеседі (шындық) - Фосфордың аллотропиялық түрөзгерісеріне: ақ фосфор, қара фосфор, қызыл фосфор жатады (шындық) - «Фосфор» грек тілінен аударғанда – жарық жұтушы деген мағынаны береді (жалған-жарық тасушы) - Ересек адам организмінде 1 кг-нан аса фосфор болады (шындық) - Ақ фосфор сіріңке өндірісінің шикізаты (жалған-қызыл фосфор) ҚБ: «Жарайсың! Тамаша! Топтық жұмыс: «Борт күнделігі» Тақырыпты «Борт күнделігі» әдісімен меңгереді. Берілген кестені толтырады Белгілі ақпарат Жаңа ақпарат Бірінші бағанға өздері тақырыптан алған белгілі ақпаратты жазады, екінші бағанға жаңа ақпаратты жазып, түсіндіреді. ҚБ: «Мадақтау бутерброды» Оқушылар бірінші жағымды түсініктеме беріп, кейін құрылымды сын айтып, соңынан ұсыныс білдіреді. Рефлексия: «БББ» әдісі (қосымша-5) Оқушылар кесте бойынша жұмыс жасайды. Үйге тапсырма беру |
Сәлемдеседі. Интербелсендітақта (слайд) Гүл, тыңайтқыш, формулалар жазылған қағаз қиындылары |
Қалыптастырушы бағалау бірін бірі бағалау
|
Құрал жабдықтар
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлме гүлдеріне 7 тыңайтқыш
|
Беру ұйымының атауы: |
Мектеп: М.Шаханов атындағы жалпы білім беретін мектебі |
|||||
|
Пәні: |
«Эко клуб» үйірмесі |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Мәуленова Ақнұр |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
«Эко клуб» үйірмесі |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ тақыры: |
Тыңайтқыштар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйекес оқыту мақсаты: |
Оқушылар сабақ соңына қарай не үйренгенін қалайсыз? 9.4.2.3. Минералды тыңайтқыштардың жіктелуін және олардың құрамына кіретін қоректік элементтерді атау; |
|||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Минералды тыңайтқыштарды атайды; Минералды тыңайтқыштарды жіктейді |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру өзін-өзі тексеру
Жаңа білім
Ортасы
Бекіту
Кері байланыс |
І. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру, оқушылардың сабаққа дайындығына назар аудару ІІ. Үй тапсырмасын сұрау. «Шындық па, жалған ба?» әдісі Алдыңғы өткен тақырып бойынша сөйлемдер беріледі. Оқушылар сөйлемдерге шындық немесе жалған Тыңайтқыштар Фосфор периодтық кестеде V-топтың қосымша топшасында орналасқан (жалған-негізгі) - Фосфор табиғатта тек қосылыс түрінде кездеседі (шындық) - Фосфордың аллотропиялық түрөзгерісеріне: ақ фосфор, қара фосфор, қызыл фосфор жатады (шындық) - «Фосфор» грек тілінен аударғанда – жарық жұтушы деген мағынаны береді (жалған-жарық тасушы) - Ересек адам организмінде 1 кг-нан аса фосфор болады (шындық) - Ақ фосфор сіріңке өндірісінің шикізаты (жалған-қызыл фосфор) ҚБ: «Жарайсың! Тамаша! Топтық жұмыс: «Борт күнделігі» Тақырыпты «Борт күнделігі» әдісімен меңгереді. Берілген кестені толтырады Белгілі ақпарат Жаңа ақпарат Бірінші бағанға өздері тақырыптан алған белгілі ақпаратты жазады, екінші бағанға жаңа ақпаратты жазып, түсіндіреді. ҚБ: «Мадақтау бутерброды» Оқушылар бірінші жағымды түсініктеме беріп, кейін құрылымды сын айтып, соңынан ұсыныс білдіреді. Рефлексия: «БББ» әдісі (қосымша-5) Оқушылар кесте бойынша жұмыс жасайды. Үйге тапсырма беру |
Сәлемдеседі. Интербелсендітақта (слайд) Гүл, тыңайтқыш, формулалар жазылған қағаз қиындылары |
Қалыптастырушы бағалау бірін бірі бағалау
|
Құрал жабдықтар
|
||
шағым қалдыра аласыз


