|
Көркем еңбек |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: 22,29.04- 6,13,20.05.2024 |
Оқытушының аты-жөні: Хусанжанов У.М. |
||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Бөлім: |
Үй мәдениеті |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бөлменің жөндеу жұмыстарына арналған заманауи материалдар мен құрал-жабдықтар (тәжірибелік жұмыс) |
||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
8.2.5.3-Тұрмыста жөндеу жұмыстарын жүргізу барысында ақауларды жоюдың тиімді тәсілдерін табу 8.2.5.4-Тұрмыста жөндеу жұмыстарын жүргізу барысында заманауи материалдар мен құрал-саймандарды (қол және электрлік ) қолдану 8.2.6.1-Қауіпсіздік техникасын қадағалап, оның маңыздылығын сезіне және демонстрациялай отырып, материалдар мен құралдарды қолдану 8.2.6.2-Құралдар-жабдықтармен қауіпсіз жұмыс істеу туралы ескертпе парағын құру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тұрмыста жөндеу жұмыстарын жүргізу барысында ақауларды жоюдың тиімді тәсілдерін бөлменің жөндеу жұмыстарына арналған заманауи материалдар мен құрал-жабдықтардың көмегімен табу Тұрмыста жөндеу жұмыстарын жүргізу барысында заманауи материалдар мен құрал-саймандарды (қол және электрлік) қолдан |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
|||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. Назарларын сабаққа аудару Пәндік лексика және терминология: Электр құралы тұрмыстық заттар, технолгиялық құжаттар. |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Лексика және терминология әдісі арқылы оқушылар тапсырмаға жауап береді
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағаау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен иллюстрациялық суреттер Мен қосымша тапсырмалар |
|||
|
Ортасы |
2. Сабақ тақырыбен танысу «Аспан әлемі» әдісінің көмегімен қағазда берілген сөздерден сөйлем құрастыру арқылы сабақтың тақырыбын анықтау. Оқушылармен сабақ мақсаты мен орындалатын іс-әрекеттерді анықтау.
3. Жаңа сабақ 1.Проблемалық жағдаяттарды шешу. 1. Егер сіздің үйіңіздің шатыры құласа сіз қандай әрекет жасайсыз? 2. Еденнің тақтайы сынып кетті. Сіз не істейсіз? 3. Ыдыс жуу барысында суқұбыр жарылды. Ең алғашқы әрекет?
2.Әр оқушы жеке алдына берілген карточкадағы құрал-сайман түрі туралы мәлімет береді.
4. Тәжірибелік жұмыс №1. Оқушылар жұппен оригами әдісі арқылы құрал түрінің макетін дайындайды.
Бағалау критерийлері: Құрал-сайман макеті дайындалды; Макет бастапқы нұсқаға дәлме-дәл келеді; Макет түсте орындалған; Жұптық жұмыс.
Дескрипторлар: Оқушылар жұппен белгілі бір құрал-сайман түрін тандады; Макет нобайы салынды; Макеттің барлық детальдары мен бөлшектері пропорционалды; Түстік шешім дұрыс тандалған; Бояулар ашық және қою боялған; Жұп мүшелері жұмысты біріге орындады; Өз міндеттерін толық орындады; Жұмыс тиянақты. |
Оқуышлар видеосабаққа байланысты берілген тапсырмалары орындайды . Кітаппен жұмыс жасайды
|
|
Видеосабақтар , интернет русурстары
|
|||
|
Аяқталуы |
Кері байланыс Оқушылар рефлекциясы : «Алма ағашы» әдісі.
Өз ойларын еркін жеткізу . |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін алманы таңдағандары бойынша білемін. Жасыл алманы бәрін жақсы түсінген оқушылар таңдаса , сары алманы кейбіреулерін дұрыс түсінбеген , толықтырамын деген оқушылар таңдаса, қызыл алманы тапсырманы орындай алмаған ,түсінбеген оқушылар таңдайды .Бүгінгі сабақтағы білім деңгейінің қаншалықты нәтижеге жеткендігін көрсетеді. |
Оқушылардың жасаған жұмыстарына пікір қалдыру. |
Қағазға салынған қызыл, сары және жасыл алма суреттері |
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: |
|||||||
|
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлменің жөндеу жұмыстарына арналған заманауи материалдар мен құрал-жабдықтар (тәжірибелік жұмыс)
Бөлменің жөндеу жұмыстарына арналған заманауи материалдар мен құрал-жабдықтар (тәжірибелік жұмыс)
|
Көркем еңбек |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: 22,29.04- 6,13,20.05.2024 |
Оқытушының аты-жөні: Хусанжанов У.М. |
||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Бөлім: |
Үй мәдениеті |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бөлменің жөндеу жұмыстарына арналған заманауи материалдар мен құрал-жабдықтар (тәжірибелік жұмыс) |
||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
8.2.5.3-Тұрмыста жөндеу жұмыстарын жүргізу барысында ақауларды жоюдың тиімді тәсілдерін табу 8.2.5.4-Тұрмыста жөндеу жұмыстарын жүргізу барысында заманауи материалдар мен құрал-саймандарды (қол және электрлік ) қолдану 8.2.6.1-Қауіпсіздік техникасын қадағалап, оның маңыздылығын сезіне және демонстрациялай отырып, материалдар мен құралдарды қолдану 8.2.6.2-Құралдар-жабдықтармен қауіпсіз жұмыс істеу туралы ескертпе парағын құру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тұрмыста жөндеу жұмыстарын жүргізу барысында ақауларды жоюдың тиімді тәсілдерін бөлменің жөндеу жұмыстарына арналған заманауи материалдар мен құрал-жабдықтардың көмегімен табу Тұрмыста жөндеу жұмыстарын жүргізу барысында заманауи материалдар мен құрал-саймандарды (қол және электрлік) қолдан |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
|||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. Назарларын сабаққа аудару Пәндік лексика және терминология: Электр құралы тұрмыстық заттар, технолгиялық құжаттар. |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Лексика және терминология әдісі арқылы оқушылар тапсырмаға жауап береді
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағаау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен иллюстрациялық суреттер Мен қосымша тапсырмалар |
|||
|
Ортасы |
2. Сабақ тақырыбен танысу «Аспан әлемі» әдісінің көмегімен қағазда берілген сөздерден сөйлем құрастыру арқылы сабақтың тақырыбын анықтау. Оқушылармен сабақ мақсаты мен орындалатын іс-әрекеттерді анықтау.
3. Жаңа сабақ 1.Проблемалық жағдаяттарды шешу. 1. Егер сіздің үйіңіздің шатыры құласа сіз қандай әрекет жасайсыз? 2. Еденнің тақтайы сынып кетті. Сіз не істейсіз? 3. Ыдыс жуу барысында суқұбыр жарылды. Ең алғашқы әрекет?
2.Әр оқушы жеке алдына берілген карточкадағы құрал-сайман түрі туралы мәлімет береді.
4. Тәжірибелік жұмыс №1. Оқушылар жұппен оригами әдісі арқылы құрал түрінің макетін дайындайды.
Бағалау критерийлері: Құрал-сайман макеті дайындалды; Макет бастапқы нұсқаға дәлме-дәл келеді; Макет түсте орындалған; Жұптық жұмыс.
Дескрипторлар: Оқушылар жұппен белгілі бір құрал-сайман түрін тандады; Макет нобайы салынды; Макеттің барлық детальдары мен бөлшектері пропорционалды; Түстік шешім дұрыс тандалған; Бояулар ашық және қою боялған; Жұп мүшелері жұмысты біріге орындады; Өз міндеттерін толық орындады; Жұмыс тиянақты. |
Оқуышлар видеосабаққа байланысты берілген тапсырмалары орындайды . Кітаппен жұмыс жасайды
|
|
Видеосабақтар , интернет русурстары
|
|||
|
Аяқталуы |
Кері байланыс Оқушылар рефлекциясы : «Алма ағашы» әдісі.
Өз ойларын еркін жеткізу . |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін алманы таңдағандары бойынша білемін. Жасыл алманы бәрін жақсы түсінген оқушылар таңдаса , сары алманы кейбіреулерін дұрыс түсінбеген , толықтырамын деген оқушылар таңдаса, қызыл алманы тапсырманы орындай алмаған ,түсінбеген оқушылар таңдайды .Бүгінгі сабақтағы білім деңгейінің қаншалықты нәтижеге жеткендігін көрсетеді. |
Оқушылардың жасаған жұмыстарына пікір қалдыру. |
Қағазға салынған қызыл, сары және жасыл алма суреттері |
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: |
|||||||
|
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз













