Қасым Аманжолов атындағы ЖОББМ
|
Бөлім: |
8.2А Квадрат теңдеулер |
||||||
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты |
Танатарова Фарида Миратовна |
||||||
|
Пән/Сынып: 8Ә |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Күні: |
4.12.2024 |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бөлшек-рационал теңдеулерді шешу |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.2.6 бөлшек-рационал теңдеулерді шешу; |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
-бөлшек-рационал теңдеудің анықтамасын біледі; -бөлшек-рационал теңдеуді шешу алгоритмін қолданады; -бөлшек-рационал теңдеуді шешеді. |
||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Бөлшек-рационал теңдеулерді шешу тақырыптарын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - бөлшек-рационал теңдеулерді шешу; |
Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. Үй тапсырмасын айту. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Мадақтау |
Оқулық |
|
|
|
10мин |
Негізгі бөлім |
Оқушыларға «Сиқырлы кубик» әдісі арқылы сұрақтар беремін. Ауызша жауап береді. 1. Бөлшек-рационал теңдеу дегеніміз … ? 2. ММЖ деген не? 3. Бөлшек-рационал теңдеуді шешу алгоритмі қандай? 4.Бөгде түбірлер дегеніміз не? 5.Бүтін рационал теңдеулер дегеніміз не? 6. Бөлшек рационал теңдеуінің түбірлерінің саны өзгере ме? Рационал тобы:
Шешуі:
-
|
Бөлшек тобы:
Шешуі:
2х -10+10х+50
- 2х -10+10х+50
- -
Жауабы:х= -3 Сұрақтарға жауап береді. Берілген тапсырмаларды орындайды. |
Дескриптор: 1. Квадрат теңдеудің анықтамасын біледі 2. Бөлшек-рационал теңдеуді шеше алады. «Бас бармақ» әдісі арқылы оқушылар бірін-бірі бағалайды. |
|
|
|
|
25 мин |
Бекіту тапсырмасы |
Тапсырмалар. №1
Шешуі. x≠
- Жауабы: x = 0,5. №2
Шешуі. x≠
x1=5, x2= - 0,25 Жауабы: x1=5, x2= - 0,25.
|
Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды. №3
Шешуі. x≠ -3
x1=12, x2= - 3 Жауабы: х =12 №4
Шешуі.
x
≠ 1, х ≠ -
x1=4, x2= - 7 Жауабы: x1=4, x2= - 7 |
Дескриптор: 1. Квадрат теңдеудің анықтамасын біледі 2. Бөлшек-рационал теңдеуді шеше алады. |
Оқулық |
|
|
|
|
Жеке жұмыс |
Оқулықтан №10.13.
-65х-41-
|
Тапсырманы орындайды
|
Оқулық |
|
||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта:
-
бөлшек-рационал теңдеулерді
шеше алады. • Бүгін мен білдім … • Маған қызықты болды … • Маған қиын болды … • Мен ... тапсырмаларын орындадым. Бағалау. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау.
Үйге тапсырма. №10.16. |
Кері байланыс |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлшек-рационал теңдеулерді шешу тақырыбына ҚМЖ 8-сынып алгебра
Бөлшек-рационал теңдеулерді шешу тақырыбына ҚМЖ 8-сынып алгебра
Қасым Аманжолов атындағы ЖОББМ
|
Бөлім: |
8.2А Квадрат теңдеулер |
||||||
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты |
Танатарова Фарида Миратовна |
||||||
|
Пән/Сынып: 8Ә |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Күні: |
4.12.2024 |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бөлшек-рационал теңдеулерді шешу |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.2.6 бөлшек-рационал теңдеулерді шешу; |
||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
-бөлшек-рационал теңдеудің анықтамасын біледі; -бөлшек-рационал теңдеуді шешу алгоритмін қолданады; -бөлшек-рационал теңдеуді шешеді. |
||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Бөлшек-рационал теңдеулерді шешу тақырыптарын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - бөлшек-рационал теңдеулерді шешу; |
Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. Үй тапсырмасын айту. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Мадақтау |
Оқулық |
|
|
|
10мин |
Негізгі бөлім |
Оқушыларға «Сиқырлы кубик» әдісі арқылы сұрақтар беремін. Ауызша жауап береді. 1. Бөлшек-рационал теңдеу дегеніміз … ? 2. ММЖ деген не? 3. Бөлшек-рационал теңдеуді шешу алгоритмі қандай? 4.Бөгде түбірлер дегеніміз не? 5.Бүтін рационал теңдеулер дегеніміз не? 6. Бөлшек рационал теңдеуінің түбірлерінің саны өзгере ме? Рационал тобы:
Шешуі:
-
|
Бөлшек тобы:
Шешуі:
2х -10+10х+50
- 2х -10+10х+50
- -
Жауабы:х= -3 Сұрақтарға жауап береді. Берілген тапсырмаларды орындайды. |
Дескриптор: 1. Квадрат теңдеудің анықтамасын біледі 2. Бөлшек-рационал теңдеуді шеше алады. «Бас бармақ» әдісі арқылы оқушылар бірін-бірі бағалайды. |
|
|
|
|
25 мин |
Бекіту тапсырмасы |
Тапсырмалар. №1
Шешуі. x≠
- Жауабы: x = 0,5. №2
Шешуі. x≠
x1=5, x2= - 0,25 Жауабы: x1=5, x2= - 0,25.
|
Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды. №3
Шешуі. x≠ -3
x1=12, x2= - 3 Жауабы: х =12 №4
Шешуі.
x
≠ 1, х ≠ -
x1=4, x2= - 7 Жауабы: x1=4, x2= - 7 |
Дескриптор: 1. Квадрат теңдеудің анықтамасын біледі 2. Бөлшек-рационал теңдеуді шеше алады. |
Оқулық |
|
|
|
|
Жеке жұмыс |
Оқулықтан №10.13.
-65х-41-
|
Тапсырманы орындайды
|
Оқулық |
|
||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта:
-
бөлшек-рационал теңдеулерді
шеше алады. • Бүгін мен білдім … • Маған қызықты болды … • Маған қиын болды … • Мен ... тапсырмаларын орындадым. Бағалау. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау.
Үйге тапсырма. №10.16. |
Кері байланыс |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

−










–
–














