Еңбекші жалпы орта мектебі

Тақырыбы: «Бөлшектер. Бөлшектерді салыстыру» (математика пәні)
Өткізген: Жексенғалиева Ғалия
4 «А» сынып
2021 – 2022 оқу жылы
Бекітемін:
Оқу ісінің меңгерушісі: Мұханбетшеева М.
|
Бөлім3 (В) Ортақ тақырып |
Табиғат құбылыстары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Жексенғалиева Ғ. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
23.02.2022ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:4 «A» |
Қатысушылар саны: 22 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бөлшектер. Бөлшектерді салыстыру / КР экономикалық мәселелері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.2.1 жай бөлшектердің құрылуын, салыстыру, қосу және азайтуды көрнекі бейнелеу үшін жазық фигуралардың бөлігі және сан сәулесін қолдану 4.2.1.6 бөлімдері бірдей жай бөлшектері бар өрнектерді салыстыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жай бөлшектердің құрылуын, салыстыру, қосу және азайтуды көрнекі бейнелеу үшін жазық фигуралардың бөлігі және сан сәулесін қолданады, тіктөртбұрыштың боялған және боялмаған бөліктерін көрсететін бөлшектерді жазады, бөлшектерді салыстырады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
тіктөртбұрыштың боялған және боялмаған бөліктерін көрсететін бөлшектерді жазады, бөлшектерді салыстырады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут |
Ынтымақтастық атмосферасын құру Кел достарым ,келіңдер, Қолдарыңды беріңдер. Шаттық толы шеңберге, Қуанышпен еніңдер. Шақырамын сендерді, Жолдастарым кел бері Толтырайық шаттыққа Дөңгеленген шеңберді. Сыныпты фигуралар арқылы топқа бөлу. «Бір қадам алға» әдісі Мұғалім сұрақ қояды? Оқушы дұрыс жауап берсе, бір қадам алға жүреді. Қателессе бір қадам артқа жүреді. Бүтіннің бір пайызын қалай табамыз? Теледидардың бастапқы бағасы қанша? Оның үш пайызы қанша? Жаңа баға қанша? Тоңазытқыштың бастапқы бағасы қанша? Оның үш пайызы қанша? Жаңа баға қанша? Бір метрдің бір пайызы неше см? Бір км дің он пайызы неше метр?
Ой қозғау Диаграмма бойынша теңсіздік құрастыр және жаз. 51% > 23% 23% > 11% 11% < 15% Амангелді Жанеркенің сынып оқушыларына жүргізген сауалнамасының нәтижесін таныстыру.
Қайнаған су - 3 оқушы Әдеттегі, краннан ағызылған су – 10 оқушы 19 л тазартылған су – 9 оқушы Ш: 3 * 100 : 22 = 14 % 10 * 100 : 22 = 46 % 9 * 100 : 22 = 40 %
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Мақсаты Алымдары бірдей немесе бөлімдері бірдей жай бөлшектерді салыстыруды үйренесің. |
Оқушының назарын сабаққа аудару
Берілген сандардың пайызын есептейді
Диаграмма бойынша теңсіздік құрастыра ды және жазады.
Сауалнама жүргізіп, қорытындысын диаграмма түрінде береді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады |
Дескриптор пайызын есептейді-1балл
Сұрақтарға жауап береді. 1балл
Диаграмма бойынша теңсіздік құрастырып, жазады.
|
Оқулық 96- 99 бет таратпа №1 ,96 бет
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут
10 минут
5 минут
5 минут
10 минут |
Есіңде сақта! Бөлімі бірдей екі бөлшектің қайсысының алымы кем болса, сол бөлшек кіші болады. Алымдары бірдей екі бөлшектің қайсысының бөлімі үлкен болса, сол бөлшек кіші болады. Экология дегеніміз не? Онлайн мектеп платформасының бейнесабағын көрсету. Топтық жұмыс І топ тапсырмасы 2-тапсырма А)Суреттерді қара.Фигуралардың қандай бөлігі боялғанын жаз. 1 2 3 4 , 4 , 4 Ә) Салыстыр 1 2 2 3 4 < 4 ; 4 < 4 ; ІІ топ тапсырмасы 3 тапсырма Тіктөртбұрыштың боялған және боялмаған бөліктерін көрсететін бөлшектерді жаз. Теңсіздік құр. 14 11 10 8 18 ; 18 ; 18 ; 18
14 11 10 > 8 18 > 18 18 18
11 10 8 10 18 > 18 ; 18< 18
ІІІ топ тапсырмасы 4 тапсырма Дөңгелектердің боялған бөлігін білдіретін бөлшектерді жаз. Салыстыр. 1 1 1 1 2 ; 3 ; 4 ; 8 1 1 1 1
2 < Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Еңбекші жалпы орта
мектебі
Тақырыбы: «Бөлшектер.
Бөлшектерді салыстыру» (математика пәні)
Өткізген: Жексенғалиева
Ғалия
4 «А»
сынып
2021 – 2022 оқу
жылы
Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі:
Мұханбетшеева М. Бөлім3 (В) Ортақ
тақырып Табиғат
құбылыстары Педагогтің аты -
жөні Жексенғалиева
Ғ. Күні 23.02.2022ж Сынып:4
«A» Қатысушылар
саны: 22 Қатыспағандар
саны: Пәні Математика Сабақтың
тақырыбы
Бөлшектер.
Бөлшектерді салыстыру / КР экономикалық
мәселелері Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту
мақсаттары
4.5.2.1 жай
бөлшектердің құрылуын, салыстыру, қосу және азайтуды көрнекі
бейнелеу үшін жазық фигуралардың бөлігі және сан сәулесін
қолдану 4.2.1.6 бөлімдері бірдей жай
бөлшектері бар өрнектерді
салыстыру Сабақтың
мақсаты Жай бөлшектердің құрылуын,
салыстыру, қосу және азайтуды көрнекі бейнелеу үшін жазық
фигуралардың бөлігі және сан сәулесін
қолданады,
тіктөртбұрыштың боялған және
боялмаған бөліктерін көрсететін бөлшектерді
жазады, бөлшектерді
салыстырады Бағалау
критерийі тіктөртбұрыштың боялған және
боялмаған бөліктерін көрсететін бөлшектерді
жазады, бөлшектерді
салыстырады Сабақтың
барысы
Сабақ тың кезеңі
/уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурс
тар
Сабақ
тың басы 5
минут
Ынтымақтастық
атмосферасын
құру
Кел достарым ,келіңдер,
Қолдарыңды беріңдер.
Шаттық толы шеңберге,
Қуанышпен еніңдер.
Шақырамын сендерді,
Жолдастарым кел бері
Толтырайық шаттыққа
Дөңгеленген шеңберді.
Сыныпты фигуралар арқылы топқа
бөлу.
«Бір қадам алға»
әдісі
Мұғалім сұрақ қояды? Оқушы дұрыс жауап берсе, бір қадам
алға жүреді. Қателессе бір қадам артқа
жүреді.
Бүтіннің бір пайызын қалай
табамыз?
Теледидардың бастапқы бағасы
қанша?
Оның үш пайызы қанша?
Жаңа баға қанша?
Тоңазытқыштың бастапқы бағасы
қанша?
Оның үш пайызы қанша?
Жаңа баға қанша?
Бір метрдің бір пайызы неше
см?
Бір км дің он пайызы неше
метр? Тауар 3%
жеңілдік Жаңа
баға Теледидар – 96000
тг 2880
тг 93120
тг Тоңазытқыш –
123000тг 1230
тг 121770
тг
Ой қозғау
Диаграмма бойынша теңсіздік құрастыр және
жаз.
51% > 23%
23% > 11%
11% < 15%
Амангелді Жанеркенің сынып оқушыларына
жүргізген сауалнамасының нәтижесін
таныстыру.
Қайнаған су - 3 оқушы
Әдеттегі, краннан ағызылған су – 10
оқушы
19 л
тазартылған су – 9 оқушы
Ш: 3 *
100 : 22 = 14 %
10 * 100 : 22
= 46 %
9 * 100 : 22
= 40 %
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен
танысады
Мақсаты
Алымдары бірдей немесе бөлімдері бірдей жай бөлшектерді
салыстыруды үйренесің.
Оқушының назарын сабаққа
аудару
Берілген сандардың пайызын
есептейді
Диаграмма бойынша теңсіздік
құрастыра
ды және жазады.
Сауалнама жүргізіп, қорытындысын диаграмма түрінде
береді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен
танысады
Дескриптор
пайызын есептейді-1балл
Сұрақтарға жауап береді.
1балл
Диаграмма бойынша теңсіздік құрастырып,
жазады.
Оқулық
96- 99 бет
таратпа
№1
,96 бет
5 минут
10 минут
5
минут
5 минут
10 минут
Есіңде
сақта!
Бөлімі бірдей екі
бөлшектің қайсысының алымы кем болса, сол бөлшек кіші
болады.
Алымдары бірдей екі
бөлшектің қайсысының бөлімі үлкен болса, сол бөлшек кіші
болады.
Экология
дегеніміз не?
Онлайн мектеп
платформасының бейнесабағын
көрсету.
Топтық
жұмыс
І топ
тапсырмасы
2-тапсырма
А)Суреттерді
қара.Фигуралардың қандай бөлігі боялғанын
жаз.
1 2
3
4 , 4 ,
4
Ә)
Салыстыр
1 2 2
3
4 < 4 ; 4 < 4
;
ІІ топ
тапсырмасы
3
тапсырма
Тіктөртбұрыштың
боялған және боялмаған бөліктерін көрсететін бөлшектерді
жаз.
Теңсіздік
құр.
14 11 10
8
18 ; 18 ; 18 ;
18
14 11 10 >
8
18 > 18 18
18
11 10 8
10
18 > 18 ; 18<
18
ІІІ топ
тапсырмасы
4
тапсырма
Дөңгелектердің
боялған бөлігін білдіретін бөлшектерді
жаз.
Салыстыр.
1 1 1
1
2 ; 3 ; 4 ;
8
1 1 1
1
2 < | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













