|
Білім беру ұйымының атауы |
Семей қаласы «№11 ЖОББМ» КММ |
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Бөлшектер мен пайыздар |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кудайбергенова Анар Калиевна |
|||||||||||||||
|
Күні: |
25.02.25ж |
|||||||||||||||
|
Сынып: 4 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№114 сабақ. Бөлшектер. Пысықтау |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.14 аралас санды бұрыс бөлшекке және бұрыс бөлшекті аралас санға айналдыру |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бөлшектерді салыстырады, бөлімдері бірдей бөлшектерді қосып, азайтады |
|||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: Білуге, жаңаны тануға құштар болу |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
Бекіту
Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткен тақырыпты пысықтау
Үй тапсырмасы № 9 есеп
Жаңа тақырып №1 есеп Мұздықтар – 24 064 000 м3 Өзендер – 2 120 м3 Көлдер – 176 400 м3 Топырақ ылғалдылығы – 16 500 м3 Атмосферадағы су – 12 900 м3
24 064 000 > 2 120 2 120<176 400 16 500 < 176 400 16 500>12 900
№2 есеп
№3 есеп ) 1+
ә)
1+1+
№4 есеп
№5 есеп а) S-660 км t – 4 сағ v1 -90км/сағ v2-? км/сағ Шешуі: х-екінші мәшиненің жылдамдығы Vжақ. = V1+V2=90+x Vжақ.=S:t=660:4 (90 + x) = 660 : 4 90 + х = 165 х = 165-90 х = 75 км/сағ Жауабы: Екінші автокөліктің жылдамдығы- 75 км/сағ.
Ә) S-1260 км V1 -90км/сағ V2-120 км/сағ t – ? сағ Шешуі: Vжақ. = V1+V2=90+120 Екі қаланың арақашықтығы – 1 260 км (120 + 90) • х = 1 260 210 ∙ х = 1 260 х = 1 260 : 210 х = 6 (cағ) Жауабы: Пойыздар 6 сағаттан кейін кездесті
№6 есеп
4+3
19
19 14
14 8
№7 есеп
Біз тұратын аймақтағы жауын-шашын мөлшеріне Ә) нұсқасы ұқсайды
№8 есеп
№9 ЕСЕП 15 жылдан кейін 2 есе болады
Үй тапсырмасы №10 есеп
|
Бір-біріне жақсы тілектер тілейді
Өткенді пысықтайды
№9 мысалды оқып береді
Сандық мәліметтерден теңсіздіктер құрастырады
Бөлшектерді салыстырады
Аралас сандарды жазады
Есептеулер жүргізеді
Есепті теңдеу құру арқылы шығарады
Есепті теңдеу құру арқылы шығарады
Есептеулер жүргізеді
Жауабын жазады
Тапсырманы орындайды
Есепті шығарады
Үй тапсырмасын алады
Тапсырманы түсініп алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтаулар арқылы бағалау
ҚБ:
Дескриптор: Тапсырманы орындайды-1Б Қосынды түрінде жазады-1Б
Дескрипторы: Есептерді талдап, шығара алады-1Б
Сандық мәліметтерден теңсіздіктер құрайды-1Б
Дескриптор: Дұрыс бөлшек, бұрыс бөлшек, аралас сандарды ажырата алады. -1Б Алымдары бірдей немесе бөлімдері бірдей жай бөлшектерді салыстыра алады, сан сәулесінде салыстыра алады.-1Б
Дескриптор: Суреттердегі бөлшектерді анықтай алады-1Б Сурет бойынша аралас сандарды жаза алады-1Б
Дескриптор: Дұрыс бөлшек, бұрыс бөлшек, аралас сандарды ажырата алады. -1Б Бөлімдері бірдей жай бөлшектермен және аралас сан қосу және азайту амалдарын орындай алады.-1Б
Дескриптор: Есепті оқып, талдай алады-1Б Есептің шартын құрайды-1Б Есептің сұрағын анықтай алады; -1Б Теңдеу құрып шығара алады-1Б
Қб:
Дескриптор: Дұрыс бөлшек, бұрыс бөлшек, аралас сандарды ажырата алады. -1Б Бөлімдері бірдей жай бөлшектермен және аралас сан қосу және азайту амалдарын орындай алады.-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Бөлшектердің қосындысын табады-1Б Алынған бөліктерді бояйды-1Б
Дескриптор: Кестемен жұмыс жасайды-1Б Есепті шығарады-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Теңдеулерді шеше алады-1Б Тапсырманы өз бетінше орындайды-1Б
Смайликтер арқылы кері байланыс жасайды |
Суреттер
Оқулық
Дәптер
Суреттер
Оқулық
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Дәптер
Есептің сызбасы
Формулалар жазылған плакат
Есептің сызбасы
Формулалар жазылған плакат
Оқулық
Суреттер
Кесте
Суреттер
Кері байланысқа арналған суреттер, |
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлшектер. Пысықтау
Бөлшектер. Пысықтау
|
Білім беру ұйымының атауы |
Семей қаласы «№11 ЖОББМ» КММ |
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Бөлшектер мен пайыздар |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кудайбергенова Анар Калиевна |
|||||||||||||||
|
Күні: |
25.02.25ж |
|||||||||||||||
|
Сынып: 4 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№114 сабақ. Бөлшектер. Пысықтау |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.14 аралас санды бұрыс бөлшекке және бұрыс бөлшекті аралас санға айналдыру |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бөлшектерді салыстырады, бөлімдері бірдей бөлшектерді қосып, азайтады |
|||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: Білуге, жаңаны тануға құштар болу |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
Бекіту
Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткен тақырыпты пысықтау
Үй тапсырмасы № 9 есеп
Жаңа тақырып №1 есеп Мұздықтар – 24 064 000 м3 Өзендер – 2 120 м3 Көлдер – 176 400 м3 Топырақ ылғалдылығы – 16 500 м3 Атмосферадағы су – 12 900 м3
24 064 000 > 2 120 2 120<176 400 16 500 < 176 400 16 500>12 900
№2 есеп
№3 есеп ) 1+
ә)
1+1+
№4 есеп
№5 есеп а) S-660 км t – 4 сағ v1 -90км/сағ v2-? км/сағ Шешуі: х-екінші мәшиненің жылдамдығы Vжақ. = V1+V2=90+x Vжақ.=S:t=660:4 (90 + x) = 660 : 4 90 + х = 165 х = 165-90 х = 75 км/сағ Жауабы: Екінші автокөліктің жылдамдығы- 75 км/сағ.
Ә) S-1260 км V1 -90км/сағ V2-120 км/сағ t – ? сағ Шешуі: Vжақ. = V1+V2=90+120 Екі қаланың арақашықтығы – 1 260 км (120 + 90) • х = 1 260 210 ∙ х = 1 260 х = 1 260 : 210 х = 6 (cағ) Жауабы: Пойыздар 6 сағаттан кейін кездесті
№6 есеп
4+3
19
19 14
14 8
№7 есеп
Біз тұратын аймақтағы жауын-шашын мөлшеріне Ә) нұсқасы ұқсайды
№8 есеп
№9 ЕСЕП 15 жылдан кейін 2 есе болады
Үй тапсырмасы №10 есеп
|
Бір-біріне жақсы тілектер тілейді
Өткенді пысықтайды
№9 мысалды оқып береді
Сандық мәліметтерден теңсіздіктер құрастырады
Бөлшектерді салыстырады
Аралас сандарды жазады
Есептеулер жүргізеді
Есепті теңдеу құру арқылы шығарады
Есепті теңдеу құру арқылы шығарады
Есептеулер жүргізеді
Жауабын жазады
Тапсырманы орындайды
Есепті шығарады
Үй тапсырмасын алады
Тапсырманы түсініп алады
Кері байланыс жасайды |
Мақтаулар арқылы бағалау
ҚБ:
Дескриптор: Тапсырманы орындайды-1Б Қосынды түрінде жазады-1Б
Дескрипторы: Есептерді талдап, шығара алады-1Б
Сандық мәліметтерден теңсіздіктер құрайды-1Б
Дескриптор: Дұрыс бөлшек, бұрыс бөлшек, аралас сандарды ажырата алады. -1Б Алымдары бірдей немесе бөлімдері бірдей жай бөлшектерді салыстыра алады, сан сәулесінде салыстыра алады.-1Б
Дескриптор: Суреттердегі бөлшектерді анықтай алады-1Б Сурет бойынша аралас сандарды жаза алады-1Б
Дескриптор: Дұрыс бөлшек, бұрыс бөлшек, аралас сандарды ажырата алады. -1Б Бөлімдері бірдей жай бөлшектермен және аралас сан қосу және азайту амалдарын орындай алады.-1Б
Дескриптор: Есепті оқып, талдай алады-1Б Есептің шартын құрайды-1Б Есептің сұрағын анықтай алады; -1Б Теңдеу құрып шығара алады-1Б
Қб:
Дескриптор: Дұрыс бөлшек, бұрыс бөлшек, аралас сандарды ажырата алады. -1Б Бөлімдері бірдей жай бөлшектермен және аралас сан қосу және азайту амалдарын орындай алады.-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Бөлшектердің қосындысын табады-1Б Алынған бөліктерді бояйды-1Б
Дескриптор: Кестемен жұмыс жасайды-1Б Есепті шығарады-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Теңдеулерді шеше алады-1Б Тапсырманы өз бетінше орындайды-1Б
Смайликтер арқылы кері байланыс жасайды |
Суреттер
Оқулық
Дәптер
Суреттер
Оқулық
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Дәптер
Есептің сызбасы
Формулалар жазылған плакат
Есептің сызбасы
Формулалар жазылған плакат
Оқулық
Суреттер
Кесте
Суреттер
Кері байланысқа арналған суреттер, |
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



–
























