Маңғыстау облысы, Мұнайлы
ауданы, «Шоғы Мұңалұлы атындағы № 5 ЖББМ» КММ көркем еңбек пәні
мұғалімі Давишева Рахила Тойлыбаевна
Педагог-сарапшы
|
Көркем еңбек |
Мектеп: Шоғы Мұңалұлы атындағы № 5 ЖББМ |
|||||
|
Күні:17.02.25ж |
Оқытушының аты-жөні: Давишева Рахила Тойлыбаевна |
|||||
|
Сынып: 8 « Е» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Дизайн және технология |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бөлшектерді пішу |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
8.2.3.2-Әртүрлі конструкциялар мен материалдарды (тоқыма, табиғи және жасанды) қолдана отырып, өз бетінше құрастырған технологиялық құжат арқылы күрделендірілген бұйымдар дайындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар:
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 мин 8 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, дайындықтарын тексеру. «Игра в кальмара» стикерлерімен топқа бөлу. Өткен сабақты пысықтау. «Кахут ойыны» |
Оқушылар топқа бөлінеді. Жеке жұмыс. «Кахут ойыны» арқылы үй тапсырмасының сұрақтарына жауап береді. |
Қалыптастырушы бағалау: «Кахут ойыны» арқылы анықталған жеңімпаздар бағаланады. |
Акт, телефон, https://create.kahoot.it/details/540ed658-0c46-4683-b82d-02445c5912fa
|
||
|
5 мин
15 мин
6 мин |
1.Бөлшек пішімдерін матаға түйрегіштермен түйреп, бормен сызып шығыңдар. 2.Алдымен ұзын сызықтарды, содан соң қысқа және ойық сызықтарды салып шығу керек. Сызықтар түзу болуы тиіс. 3.Бөлшектерді бормен сызып шыққан соң тігістерге қосымша қалдыру керек. 4.Жайманың орналасуы, сызықтардың дұрыстығына көз жеткізген соң ғана бұйымды пішуге болады. 5.Тігіс қосымшасы бойымен пішу керек. № 1 тапсырма Тәжірибелік жұмыс: «Бұйымды пішу» №2 тапсырма «Бес тас ойыны» №3 тапсырма «Түйме қадау» ойыны №4 тапсырма Ақпараттық мәтінмен жұмыс: «Ретімен орналастыр» ойыны. |
1.Оқушылар жаңа тақырыпқа сай бейне көрсетілім көреді. 2.Мұғаліммен бірге бұйымды пішу ережесін пысықтайды.
|
Дискрипторы №1 қосымшасында №2 тапсырманы оқушы 2 минут ішінде дұрыс ойнап шығу. №3 тапсырма дискрипторы: 2 минут ішінде оқушы инеге жіпті дұрыс өткізіп түймені матаға дұрыс қадау қажет.
|
Бейнекөрсетілім, жаңа тақырып ережесі, бес тас, жетондар, түймелер, ине, жіп ,мата, қайшы құралдары. |
||
|
Сабақтың соңы 4 мин. |
Бағалау: тапсырмаларды орындау кезінде әр топтың жинақтаған жетондары арқылы оқушыларды жеке бағалау. Рефлексия: бүгінгі сабақтағы оқушылардың сабақтан алған әсері: |
Оқушылар әр топтағы жинақталған жетондарын бағаға ауыстырады. Рефлексия: оқушылар бүгінгі сабақтағы көңіл-күйлері смайликтер арқылы көрсетеді. |
. |
|
||
№1 тапсырма дискрипторы
|
Тапсырма |
№ |
Дискриптор |
Ұпай саны |
|
№1 |
1 |
Бөлшек пішімдерін матаға дұрыс орналастыруы |
1 |
|
2 |
Тігіс қосымшасы бойымен дұрыс пішуі |
1 |
|
|
3 |
Белгіленген сызық бойынша матаны қиып шығуы |
2 |
|
|
№2 |
1 |
Бес тас ережесін дұрыс қолдануы |
1 |
|
2 |
Бес тас ойынын 2 минут ішінде аяқтауы |
1 |
|
|
№3 |
1 |
Түймені матаға дұрыс орналастырып тігуі |
1 |
|
2 |
Түймені тігіп, берілген уақытқа сай аяқтауы |
1 |
|
|
№4 |
1 |
Бұйымды пішу ережесін есте сақтауы |
1 |
|
|
2 |
Ережені ретімен дқрыс орналастыруы |
1 |
|
Барлығы |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлшектерді пішу
Бөлшектерді пішу
Маңғыстау облысы, Мұнайлы
ауданы, «Шоғы Мұңалұлы атындағы № 5 ЖББМ» КММ көркем еңбек пәні
мұғалімі Давишева Рахила Тойлыбаевна
Педагог-сарапшы
|
Көркем еңбек |
Мектеп: Шоғы Мұңалұлы атындағы № 5 ЖББМ |
|||||
|
Күні:17.02.25ж |
Оқытушының аты-жөні: Давишева Рахила Тойлыбаевна |
|||||
|
Сынып: 8 « Е» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Дизайн және технология |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бөлшектерді пішу |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
8.2.3.2-Әртүрлі конструкциялар мен материалдарды (тоқыма, табиғи және жасанды) қолдана отырып, өз бетінше құрастырған технологиялық құжат арқылы күрделендірілген бұйымдар дайындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар:
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 мин 8 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, дайындықтарын тексеру. «Игра в кальмара» стикерлерімен топқа бөлу. Өткен сабақты пысықтау. «Кахут ойыны» |
Оқушылар топқа бөлінеді. Жеке жұмыс. «Кахут ойыны» арқылы үй тапсырмасының сұрақтарына жауап береді. |
Қалыптастырушы бағалау: «Кахут ойыны» арқылы анықталған жеңімпаздар бағаланады. |
Акт, телефон, https://create.kahoot.it/details/540ed658-0c46-4683-b82d-02445c5912fa
|
||
|
5 мин
15 мин
6 мин |
1.Бөлшек пішімдерін матаға түйрегіштермен түйреп, бормен сызып шығыңдар. 2.Алдымен ұзын сызықтарды, содан соң қысқа және ойық сызықтарды салып шығу керек. Сызықтар түзу болуы тиіс. 3.Бөлшектерді бормен сызып шыққан соң тігістерге қосымша қалдыру керек. 4.Жайманың орналасуы, сызықтардың дұрыстығына көз жеткізген соң ғана бұйымды пішуге болады. 5.Тігіс қосымшасы бойымен пішу керек. № 1 тапсырма Тәжірибелік жұмыс: «Бұйымды пішу» №2 тапсырма «Бес тас ойыны» №3 тапсырма «Түйме қадау» ойыны №4 тапсырма Ақпараттық мәтінмен жұмыс: «Ретімен орналастыр» ойыны. |
1.Оқушылар жаңа тақырыпқа сай бейне көрсетілім көреді. 2.Мұғаліммен бірге бұйымды пішу ережесін пысықтайды.
|
Дискрипторы №1 қосымшасында №2 тапсырманы оқушы 2 минут ішінде дұрыс ойнап шығу. №3 тапсырма дискрипторы: 2 минут ішінде оқушы инеге жіпті дұрыс өткізіп түймені матаға дұрыс қадау қажет.
|
Бейнекөрсетілім, жаңа тақырып ережесі, бес тас, жетондар, түймелер, ине, жіп ,мата, қайшы құралдары. |
||
|
Сабақтың соңы 4 мин. |
Бағалау: тапсырмаларды орындау кезінде әр топтың жинақтаған жетондары арқылы оқушыларды жеке бағалау. Рефлексия: бүгінгі сабақтағы оқушылардың сабақтан алған әсері: |
Оқушылар әр топтағы жинақталған жетондарын бағаға ауыстырады. Рефлексия: оқушылар бүгінгі сабақтағы көңіл-күйлері смайликтер арқылы көрсетеді. |
. |
|
||
№1 тапсырма дискрипторы
|
Тапсырма |
№ |
Дискриптор |
Ұпай саны |
|
№1 |
1 |
Бөлшек пішімдерін матаға дұрыс орналастыруы |
1 |
|
2 |
Тігіс қосымшасы бойымен дұрыс пішуі |
1 |
|
|
3 |
Белгіленген сызық бойынша матаны қиып шығуы |
2 |
|
|
№2 |
1 |
Бес тас ережесін дұрыс қолдануы |
1 |
|
2 |
Бес тас ойынын 2 минут ішінде аяқтауы |
1 |
|
|
№3 |
1 |
Түймені матаға дұрыс орналастырып тігуі |
1 |
|
2 |
Түймені тігіп, берілген уақытқа сай аяқтауы |
1 |
|
|
№4 |
1 |
Бұйымды пішу ережесін есте сақтауы |
1 |
|
|
2 |
Ережені ретімен дқрыс орналастыруы |
1 |
|
Барлығы |
|||
шағым қалдыра аласыз













