Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бөлшектерді қосу және азайту
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 113-сабақ
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау. Бөлшектер және пайыздар |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Бөлшектерді қосу және азайту |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.15 бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу және азайту алгоритмін қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 3 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді. Өткен тақырыпқа шолу, жаңа тақырыпты ашу: А)Үйге берілген тапсырманы тексеру. Ә) «Ой қозғау» әдісі: -Біз өткенде не үйрендік? - Қандай тапсырмалар орындап жатырмыз? -Өте жақсы, онда бүгінгі сабағымызда да бөлшектерді қосып, азайтуға арналған тапсырмаларды орындайтын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. |
Жаттығу жасайды.
Тапсырма тексертеді. Сұрақтарға жауап береді. |
«Бас бармақ» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
|
Жаңа білім 10 мин 2 мин 15 мин Бекіту 13 мин |
(Ұ, Д) 1- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады. 1)Сұрақтарға жауап беріңдер. Ш: 50:5=10м2 20*10м2=200м2 Ж: 200м2 ауданды жаулап алады. Өте үлкен ауданға мұнай таралады. 2) Есептеңдер. 23/45-12/45+21/45=32/45 109/205-(16/250+63/250)=30/250 57/100-(32/190-12/190)=37/190 35+/67+(15/67-9/67)=41/67 942/56+8/56)-29/56=21/56 203/300+(190/300-150/300)=243/300 3) Теңдеулерді шешіңдер. 72/80-(х-12/80)=15/80 х-12/80=72/80-15/80 х-12/80=57/80 х=57/80+12/80 х=69/80 72/80-(69/80-12/80)=15/80 15/80=15/80 Х+7/50=3/50+27/50 Х=3/50+27/50-7/50 Х=23/50 23/50+7/50=3/50+27/50 30/50=30/50 116/125-(41/125+Х)= 24/125 41/125+Х=116/125-24/125 41/125+Х=92/125 Х=92/125-41/125 Х=51/125 116/125-(41/125+51/125)= 24/125 24/125=24/125 4/40+у+16/40=31/40+6/40 У+20/40=37/40 У=37/40-20/40 У=17/40 4/40+17/40+16/40=31/40+6/40 37/40=37/40 Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: - Ұқсас тапсырмалар құрастыр.
Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді.
(Т) 2- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 4) Есептерді шығарыңдар. А) Ш: 12/15-8/15=4/15 4/15+11/15=15/15 Ж: Бөшкенің 15/15 бөлігі суға толтырылған. Ә) Ш:45/128 +65/128+10/128=120/128 Ж:120/128 шабақ жіберілді. 5) Есепті шығар. Ш: 100*5=500 Ж: 500г тартады. 6) Есепті шығар. Ш: 110-20=90 90:3=30 90-30=60 Ж: Арманда 60тг болған. Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: -Ұқсас тапсырма құрастыр.
(Д) 3- тапсырма дәптермен жұмыс. 7) Есептерді шығарыңдар. V2=90:2=45км/саг V=V1+V2=90+45=135км/саг t=S:V=540:135=4 Ж: 4 сағ кейін арақашықтығы 540км болады. 8) V=V1-V2=80-65=15км/саг S=V*t=15*3=45км Ж: 3 сағ кейін арақашықтықтары 45 км болады. Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға:105-бет №8. |
Тапсырмаларды орындайды. Билеп сергиді. Тапсырмаларды орындайды Тапсырма орындайды.
|
Дескриптор: - Мұнайдың таралу аумағын есептейді -1балл. Бөлшектердің мәнін есептейді-2балл. Теңдеулердің мәнін еептейді-1балл. Есептердің шешуін, жауабын шығарады-2балл. Есептің шешуін, жауабын шығарады-1балл. Есептің шешуін, жауабын шығарады-1балл. Есептің шешуін, жауабын шығарады-1балл. Есептің шешуін, жауабын шығарады-1балл.
|
Математика 4-сынып 3-бөлім |
Қорытынды 2 мин |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 105-бет №9. |
Рефлексия жасайды. |
ҚБ қойылады. |
|
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 114-сабақ
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау. Бөлшектер және пайыздар |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Дұрыс және бұрыс бөлшектер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.1.5 пайыз бүтіннің жүзден бір бөлігі екенін түсіну; |
|
Сабақтың мақсаты |
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 3
мин< Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |