|
Білім беру ұйымының атауы |
Т.Рысқұлов атындағы ЖББМ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Бөлшектер және пайыздар. Есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сейдалиева Н |
|||||
|
Күні: |
19.02.2025 ж |
|||||
|
Сынып: 4 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бөлшектерді қосу және азайту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.1 бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу және азайтуды бөлімді сол қалпында қалдырып, сәйкес алымдарды қосу және азайту деп түсіну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бөлімі бірдей бөлшектерді қосуды және азайтуды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық. Апталық дәйексөз: «Өнерлі бала өрге жүзер» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық ахуал Бәріміз бір топпыз, Жалқаулыққа жоқпыз. Аянбай еңбек етеміз, Мұратымызға жетеміз.. Өткенді қайталау Үй тапсырмасы №10 есеп а) 1 алма- 1кг-ның 1/10 бөлігі 6 алма-? Г Ш: 1кг/10*1=1000г/10*1=100г 6*100=600г Ж:6 алманың массасы 600г Ә) Арықтың ұзындығы-1 км-дің 1%-на Арықтың ұзындығы-?м 1км/100*1=1000/100*1=10м Ж: Метрмен алғанда арықтың ұзындығы 10 м Жаңа тақырып №1 есеп (676 + 9 980 + 5996) : 2 – 8 196 = 130 (тақтамен жұмыс) №2 есеп а) 4/12 + 5/12 = 9/12 Жауабы: Жер телімінің бар бөлігіне көшет отырғызылды. Есепті шығару үшін бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу қажет 9/12 – 4/12 = 5/9 Жауабы: Түстен кейін 5/9 бөлігіне көшет отырғызылды №3 есеп
№4 есеп
№ 5 есеп Екі жұмысшы апта сайын бірдей жалақы ала отырып,189000тг ақша тапты. Біріншісі 3апта, екіншісі 6 апта жұмыс істеді. Әр жұмысшы қанша теңге жалақы тапты? 1 2- жұмысшы-? Тг, 6 апта 189000тг 3+6=9апта 189000/9=21000тг(1аптада) 21000*3=63000тг(1 жұмысшы) 21000*6=126000тг(2 жұмысшы) Ж: 1 жұмысшы -63000тг,2- жұмысшы 126 000 тг жалақы тапты №6 есеп
Үй тапсырмасы № 10 есеп
Паспорт әдісі: -Сабақта белсенді не пассивті жұмыс жасадым - Менің көңіл күйім көтерілді -Сабақта өз жұмысыма қанағаттанамын |
Жылы лебіздер айтады «көршіме сенемін» әдісі Үй тапсырмасын тексертеді Жауабын табады Есептерді шығарады Есептеу жүргізеді Есептерді шығарады Есептің шешуі мен жауабын жазады Есепті шығарады Өрнектерді салыстырады Кері байланыс береді |
Мадақтау Дескриптор: Есептерді шығарады-1Б Алманың массасы мен арықтың ұзындығын табады-1Б ҚБ: Керемет! Дескриптор: Есептерді шығарады-1Б Жер телімінің қанша бһлігіне көшет отырғызылғанын табады-1Б Дескриптор: Бөлімдері бірдей жай бөлшектермен қосу және азайту амалдарын орындай алады-1Б Есептеу жүргізе алады-1Б Дескриптор: Бөлшекке берілген мәтін есептерді шығара алады.-1Б Жасалынған жұмыстардың бөлігін таба алады-1Б ҚБ: Дескриптор: Бөлшекке берілген мәтін есептерді шығара алады.-1Б Жұмыс өнімділігін түсінеді, табады-1Б Дескриптор: Өрнектерді салыстырады-1Б Бөлшек сандардың мәнін біледі-1Б Дескриптор: Теңдеулерді шешуде бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу және азайтуды қолданады.-1 Күрделі теңдеулерді ықшамдап, қарапайым түрге келтіріп шешеді-1Б |
Суреттер Алма мен арықтың суреттері Жер телімдерінің сызбасы Оқулық Көк шөптің суреті Жол бойының сызбасы Жұмысшылар туралы суреттер Суреттер Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлшектерді қосу және азайту
Бөлшектерді қосу және азайту
|
Білім беру ұйымының атауы |
Т.Рысқұлов атындағы ЖББМ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Бөлшектер және пайыздар. Есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сейдалиева Н |
|||||
|
Күні: |
19.02.2025 ж |
|||||
|
Сынып: 4 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бөлшектерді қосу және азайту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.1 бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу және азайтуды бөлімді сол қалпында қалдырып, сәйкес алымдарды қосу және азайту деп түсіну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бөлімі бірдей бөлшектерді қосуды және азайтуды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық. Апталық дәйексөз: «Өнерлі бала өрге жүзер» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Психологиялық ахуал Бәріміз бір топпыз, Жалқаулыққа жоқпыз. Аянбай еңбек етеміз, Мұратымызға жетеміз.. Өткенді қайталау Үй тапсырмасы №10 есеп а) 1 алма- 1кг-ның 1/10 бөлігі 6 алма-? Г Ш: 1кг/10*1=1000г/10*1=100г 6*100=600г Ж:6 алманың массасы 600г Ә) Арықтың ұзындығы-1 км-дің 1%-на Арықтың ұзындығы-?м 1км/100*1=1000/100*1=10м Ж: Метрмен алғанда арықтың ұзындығы 10 м Жаңа тақырып №1 есеп (676 + 9 980 + 5996) : 2 – 8 196 = 130 (тақтамен жұмыс) №2 есеп а) 4/12 + 5/12 = 9/12 Жауабы: Жер телімінің бар бөлігіне көшет отырғызылды. Есепті шығару үшін бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу қажет 9/12 – 4/12 = 5/9 Жауабы: Түстен кейін 5/9 бөлігіне көшет отырғызылды №3 есеп
№4 есеп
№ 5 есеп Екі жұмысшы апта сайын бірдей жалақы ала отырып,189000тг ақша тапты. Біріншісі 3апта, екіншісі 6 апта жұмыс істеді. Әр жұмысшы қанша теңге жалақы тапты? 1 2- жұмысшы-? Тг, 6 апта 189000тг 3+6=9апта 189000/9=21000тг(1аптада) 21000*3=63000тг(1 жұмысшы) 21000*6=126000тг(2 жұмысшы) Ж: 1 жұмысшы -63000тг,2- жұмысшы 126 000 тг жалақы тапты №6 есеп
Үй тапсырмасы № 10 есеп
Паспорт әдісі: -Сабақта белсенді не пассивті жұмыс жасадым - Менің көңіл күйім көтерілді -Сабақта өз жұмысыма қанағаттанамын |
Жылы лебіздер айтады «көршіме сенемін» әдісі Үй тапсырмасын тексертеді Жауабын табады Есептерді шығарады Есептеу жүргізеді Есептерді шығарады Есептің шешуі мен жауабын жазады Есепті шығарады Өрнектерді салыстырады Кері байланыс береді |
Мадақтау Дескриптор: Есептерді шығарады-1Б Алманың массасы мен арықтың ұзындығын табады-1Б ҚБ: Керемет! Дескриптор: Есептерді шығарады-1Б Жер телімінің қанша бһлігіне көшет отырғызылғанын табады-1Б Дескриптор: Бөлімдері бірдей жай бөлшектермен қосу және азайту амалдарын орындай алады-1Б Есептеу жүргізе алады-1Б Дескриптор: Бөлшекке берілген мәтін есептерді шығара алады.-1Б Жасалынған жұмыстардың бөлігін таба алады-1Б ҚБ: Дескриптор: Бөлшекке берілген мәтін есептерді шығара алады.-1Б Жұмыс өнімділігін түсінеді, табады-1Б Дескриптор: Өрнектерді салыстырады-1Б Бөлшек сандардың мәнін біледі-1Б Дескриптор: Теңдеулерді шешуде бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу және азайтуды қолданады.-1 Күрделі теңдеулерді ықшамдап, қарапайым түрге келтіріп шешеді-1Б |
Суреттер Алма мен арықтың суреттері Жер телімдерінің сызбасы Оқулық Көк шөптің суреті Жол бойының сызбасы Жұмысшылар туралы суреттер Суреттер Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз




<
+ 
+
>
+ 














