Материалдар / Бөлшектердің қосылыстары. Ажырайтын және ажырамайтын біріктірулер

Бөлшектердің қосылыстары. Ажырайтын және ажырамайтын біріктірулер

Материал туралы қысқаша түсінік
Материал шығармашылық жұмыста идеяларын іске асыру мақсатында
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
19 Қараша 2018
1687
9 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Техникалық сәулет құрылыс және ақпараттық графика элементтері.Бөлімше: Бөлшектердің қосылыстары. Құрастыру сызбасы.Мектеп: №116 жом
Күні: Оқытушының аты-жөні:Адаева Лаззат Танирбергеновна
СЫНЫП: 9Қатысушылар саны: Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы:Бөлшектердің қосылыстары. Ажырайтын және ажырамайтын біріктірулер.
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)9.6.2.1. Ажырайтын (бұранда) және ажырамайтын біріктірулерді және оны кескіндеуді білу.

Сабақтың мақсаттары

  • Барлық оқушы: Бөлшектер мен олардың ажырайтын және ажырамайтын біріктірулерімен танысады.
  • Көпшілігі: Ажырайтын және ажырамайтын біріктірулерді анықтап, салады.
  • Кейбір оқушы : Күрделі.құрастыру сызбасын салады, дәлелдейді.


  • Бағалау критерийлері:





  • Бөлшектер мен олардың ажырайтын және ажырамайтын біріктірулерін біледі.
  • Ажырайтын және ажырамайтын біріктірулерді анықтай алады, тапсырмалар орындай алады.
  • Бөлшектердің қосыластарына тұрмыстық заттармен мысал келтіреді, күрделі құрастыру сызбасын сала алады.
  • Тілдік мақсаттар:















    Негізгі терминдер:
  • Бұрандама-болт-bolt
  • Бұрама-винт-screw,bolt Бұрамасұқпа-шпилька-stud,bolt Кілтектік-шпонка-key Тісті-щлицтік-slot Штифт-штифт-pin


    Талқылауға берілген сұрақтар: - Бөлшектердің қосылыстары қандай болады? -Ажырайтын біріктірулерге қандай біріктірулер жатады? -Ажырымайтын және ажырайтын біріктірулер айырмашылығы неде?
    Құндылықтарды дарыту







  • Балалар бірін-бірі құрметтеп тыңдайды, қолдау көрсетеді.
  • Топпен жұмыс барысында ынтымақтастық орнайды.
  • Бөлшектердің ажырайтын және ажырамайтын бөліктерін көру барысында есте сақтау және елестету қабілеті артады.
  • Ажырайтын және ажырамайтын біріктірулерді табу барысында шапшаңдыққа үйренеді, білімі шыңдайды.
  • Қазақстанның өңірлік және жаһандық бәсекеге қабілетті өнеркәсіптер мен техниканың дамуына ықпал етеді.
  • Пәнаралық байланыстар Көркем еңбек, Физика, Орыс тілі, Ағылшын тілі, Информатика.
    Алдыңғы білім

  • Стандарттау жайлы және олардың белгісінің жабдықтарда кездесетінін біледі, зерделейді. Бұйым және бөлшектер элементтерімен танысқан.
  • Сабақтың барысы
    Жоспарланған уақыт

    Жоспарланған әрекеттер (төмендегі жазбаларды өзіңіздің жоспарлаған әрекеттеріңізбен алмастырыңыз)Ресурстар
    Басы 2мин



    3мин
  • . Ұйымдастыру бөлімі психологиялық ахуалды қалыптастыру(жағымды көңіл-күй сыйлау) оқушыларды түгендеп, топқа біріктіру.(сурет арқылы )
  • «Миға шабуыл» әдіс тәсілі
  • - Стандарт дегеніміз не? - Ол не үшін енгізілген? - Бұйым дегеніміз не? - Бұйымның элементтерін атаңдар?
    Бұрандама,бұрама,пісірмелі және тойтару біріктірулер кескіндері

    ОртасыЖаңа білім 3 мин



    5 мин



































    5- мин























































    10 мин





    5мин

























    2- мин













    Білу және түсіну.«Ой қозғау» тәсілі арқылы бейнеролик ұсынылады. https:// youtu.be/XNr401xaRMw
  • Бұл жерде нені көрдік?
  • Бөлшектер қосылыстары туралы таныстық.













    Тетіктерді, олардың құрамына енетін және біріктірілетін элементтерді бүлдіріп алмай,бірнеше рет бөлшектеу мен қайта жинау мүмкін болатын біріктіру ажырайтын біріктірулер дейміз.Бөлшектеуге мүмкін болмайтын және біріктірілген тетіктерді немесе оларды біріктіріп тұрған элементтері бүлдіріп алу нәтижесінде ғана ажырату мүмкін болатын біріктіру ажырамайтын біріктіру деп аталады. 1 –тапсырма. Жеке жұмыс Оқушылар оқулықты, интернет ресурстарын және қосымша оқулықты пайдаланып тапсырмалар орындайды



    2-тапсырма. Жұптық жұмысҚұрастырмалы сызба Бұл жерде құрастыру үшін қиылған сызба жұмысы беріледі. Сызбаны құрастырып, Сызба жұмысын жұмыс дәптеріне орындайды.. 3-тапсырма. Топтық жұмыс Постер қорғау әдісі. Ажырайтын біріктірулердің түрлерін анықтау. 1 топ-болттық біріктірулер. 2 топ-шлицтік біріктірулер. 3 топ-тойтармалық біріктірулер. 4 топ-пісіріп біріктірулер.Жалпыға арналған тапсырма: Оқушылар жаңа білімге сай оқулықты қолдана отырып, өз түсінгендерін постерге түсіреді.Сергіту сәті. Оқушылар тұрып билейді





    ноутбук































    https://youtu.be/AWnt9dmXIVo

    https://youtu.be/w-6yosOVgAU



    Үлестірмелі материалдар.Воротников И.А. Занимательная черчени









    Чукалин ВАхметжанов М.МСызу (оқулық)

    Сызба құралдары



























    Соңы3 - мин















    Бағалау

    2 мин











    Ой қорыту БББ кестесі

    Кері байланыс . Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып жабыстырады.



    Рефлексия парақтары















    Үлестірмелі материалдар Стикер ,маркер

    Қосымша ақпарат
    Дифференциалды оқыту – көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?Бағалау – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз?Пәнаралық байланысДенсаулық және қауіпсіздік ережелеріАКТҚұндылықтар мен байланыс
    Қабілеті жоғары А-деңгейіндегі оқушылар-өз пікірін негіздеп, дәлелдеп айта алуы және күрделі сызбалардың орындалуынВ-деңгейіндегі оқушылар өз ойын айта алуымен тапсырманы көшіруінС-деңгейіндегі оқушылар берілген тапсырманы ғана орындауын







    Қалыптасырушы бағалауБағалау критерийларыСмайликтер арқылы Мақтау мадақтау
  • Көркем еңбек, Математика. Ағылшын, Орыс тілі,Физика
  • Құрал –саймандармен жұмыс жасағанда қауіпсіздік ережесін ұстануға басты назар аударамын; Бөлшектердің ажырайтын және ажырамайтын бөліктерін көру барысында есте сақтау және елестету қабілеті артады
  • РефлексияСабақ\оқу мақсаттары шынайы ма?Бүгін оқушылар не білді?Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім?Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.




    Қорытынды бағалауЕң жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)1:

    2:Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1:

    2:Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?1:

    2:
    ҚОСЫМША 1
    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
    Осы аптаның ең үздік материалдары
    Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
    Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
    тақырыптармен дайындаймыз
    Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
    Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
    Толығырақ