|
Мектеп |
«№ 29 орта мектеп» МКМ |
||||||
|
Бөлім |
Уақыт |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Құлжұмырова Майра Жалғасбайқызы |
||||||
|
Күні: |
5.11.2025ж |
||||||
|
Сынып:3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№43 Бөлшекті оқу, жазу және салыстыру |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.1.2. Бөлшектерді оқу,жазу және салыстыру,теңдеулер шешу,есептеу 3.1.1.6 жай бөлшектерді оқу, жазу; бөлімдері бірдей жай бөлшектерді көрнекілік қолдану арқылы салыстыру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бөлшектерді оқиды ,жазады ,салыстырады және теңдеулерді шешеді. Жай бөлшектерді оқып , жазып,бөлімдері бірдей жай бөлшектерді көрнекілік қолдану арқылы салыстырады . «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: отбасының құндылығын түсіну; Ай құндылығы: әділдік және жауапкершілік айы Апталық дәйек сөз: «Әділдік пен жауапкершілік – біртұтас ұғым!» |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
|
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Психологиялық ахуал «Тәттілерге тәтті болжам» Жаңа тақырыпты ашу: Квест ойыны «Банкомат» Үш топқа банкомат карточкалар және кюар код беріледі.Берілген тапсырманы орындап ,карточкадағы кодты алады.Банкоматтан құпия сөзді алып ,бүгінгі сабақтың тақырыбын табады. |
Ширату жаттығуларын жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады |
«Бағалау шеңбері» Әр алған балдарына бөлшектің бір бөлігін бояп отырады.
|
Слайд Банкоматтың суреті
|
|||
|
Сабақтың ортасы 33 мин |
ЖИ Wordwall платформасы арқылы өткен сабақты еске түсіру. ФС 1- тапсырма Ұжымдық жұмыс ОДД: білу, түсіну, қолдану Оқулықпен жұмыс «Бөлшектер ағашы» әдісі Нұсқау Фигуралардың боялған бөліктерін бөлшек түрінде жаз.
Ж: ½, 2/3, ¾, 4/5,4/6-боялған бөлік. ½, 1/3, ¼, 1/5, 2/6-боялмаған бөлік. ЕБҚО тапсырма Салыстыр. 7/13>5/13 7/15<13/15 7/9>5/9 11/15>8/15 |
Фигуралардың боялған, боялмаған бөліктерін бөлшек түрінде жазады. Бөлшектерді салыстырады.
|
Бағалау критерийі Бөлшектерді оқу,жазу және салыстырады есептейді Дескриптор: Фигуралардың боялған, боялмаған бөліктерін бөлшек түрінде жазады.-2 балл Бөлшектерді салыстырады.-2 балл |
https://wordwall.net/resource/63968853 Wordwall Оқулық дәптер |
|||
|
|
ҚБ 4,5 тапсырма Жұптық жұмыс. «Өз бөлшегіңді ал» әдісі ОДД: білу, түсіну, қолдану Нұсқау: Бөлшектерді жаз. 1 жұп Әжей бөкебайды бір апта бойы әр күні бірдей ұзындықта тоқиды. Егер бүгін: А) сәрсенбіде 3/7, ә) бейсенбіде 4/7, б) сенбіде 6/7 бөлігін тоқыды. Әлі 1/7 бөлігін тоқуы керек. 2 жұп Сандарды өсу ретімен орналастырсаңдар, қазіргі бөлшекті жазу түрін алғаш қолданған ғалымның атын білесіңдер. Ж: 3/19, 5/19, 7/19, 9/19, 11/19, 13/19, 14/19, 15/19, 17/19, Бұл – Леонардо Пизанский. Кему ретімен: 9/9, 5/9, 2/9. ЕБҚО тапсырма Өрнектерді баған түрінде жазып, мәнін есептейді. Тексереді . 1000-479=521 372+569=941 929-488=441 479+391=870
|
Бөкебайдың тоқылған, тоқылмаған бөліктерін табады. Сандарды өсу ретімен орналастырып, қазіргі бөлшекті жазу түрін алғаш қолданған ғалымның атын табады.
|
Бағалау критерийі Жай бөлшектерді оқу, жазу; бөлімдері бірдей жай бөлшектерді көрнекілік қолдану арқылы салыстырады Дескриптор: -Бөкебайдың тоқылған, тоқылмаған бөліктерін табады -2 балл. - Сандарды өсу ретімен орналастырып, қазіргі бөлшекті жазу түрін алғаш қолданған ғалымның атын табады-2 балл |
Оқулық |
|||
|
|
Сергіту сәті |
Балалар бірге орындайды. |
Жарайсыңдар! |
|
|||
|
|
ҚБ 5 тапсырма Жеке жұмыс Нұсқау: Теңдеуді шеш. 450+а=920-40 у:6=63:7 450+а=880 y:6=9 A=880-450 y=9*6 A=430 y=54 450+430=920-40 54:6=63:7 880=880 9=9 ЕБҚО тапсырма1000-3*(329-320)=973 Амалдарды орындайды .
|
Өрнектердің мәнін есептеп, тексереді.
|
Дескриптор: Теңдеуді шешу жолын біледі және дұрыс есептейді. 2 балл
|
|
|||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Пицца әдісі» Пицца тең бөліктерге бөлінді. Егер оның екі бөлігін алып жесек , онда пиццаның желінбеген қанша бөлігі қалды?
Рефлексия « Үй тапсырмасы:9 мысал
|
Есепті шығарады. Рефлексия жасайды. Тапсырманы жазып алады. |
Пиццаның желінбеген бөлігін табады. ҚБ қойыла-ды. |
||||
«Бекітемін»
Мектеп директоры: ______
З.Койшыбаевна
Ашық сабақ
Тақырыбы: Бөлшекті оқу, жазу және салыстыру
Сынып: 3 «Ә»
Сынып жетекші:Құлжұмырова М.
2025-2026 оқу жылы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлшекті оқу,жазу және салыстыру
Бөлшекті оқу,жазу және салыстыру
|
Мектеп |
«№ 29 орта мектеп» МКМ |
||||||
|
Бөлім |
Уақыт |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Құлжұмырова Майра Жалғасбайқызы |
||||||
|
Күні: |
5.11.2025ж |
||||||
|
Сынып:3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№43 Бөлшекті оқу, жазу және салыстыру |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.1.2. Бөлшектерді оқу,жазу және салыстыру,теңдеулер шешу,есептеу 3.1.1.6 жай бөлшектерді оқу, жазу; бөлімдері бірдей жай бөлшектерді көрнекілік қолдану арқылы салыстыру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бөлшектерді оқиды ,жазады ,салыстырады және теңдеулерді шешеді. Жай бөлшектерді оқып , жазып,бөлімдері бірдей жай бөлшектерді көрнекілік қолдану арқылы салыстырады . «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: отбасының құндылығын түсіну; Ай құндылығы: әділдік және жауапкершілік айы Апталық дәйек сөз: «Әділдік пен жауапкершілік – біртұтас ұғым!» |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
|
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Психологиялық ахуал «Тәттілерге тәтті болжам» Жаңа тақырыпты ашу: Квест ойыны «Банкомат» Үш топқа банкомат карточкалар және кюар код беріледі.Берілген тапсырманы орындап ,карточкадағы кодты алады.Банкоматтан құпия сөзді алып ,бүгінгі сабақтың тақырыбын табады. |
Ширату жаттығуларын жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады |
«Бағалау шеңбері» Әр алған балдарына бөлшектің бір бөлігін бояп отырады.
|
Слайд Банкоматтың суреті
|
|||
|
Сабақтың ортасы 33 мин |
ЖИ Wordwall платформасы арқылы өткен сабақты еске түсіру. ФС 1- тапсырма Ұжымдық жұмыс ОДД: білу, түсіну, қолдану Оқулықпен жұмыс «Бөлшектер ағашы» әдісі Нұсқау Фигуралардың боялған бөліктерін бөлшек түрінде жаз.
Ж: ½, 2/3, ¾, 4/5,4/6-боялған бөлік. ½, 1/3, ¼, 1/5, 2/6-боялмаған бөлік. ЕБҚО тапсырма Салыстыр. 7/13>5/13 7/15<13/15 7/9>5/9 11/15>8/15 |
Фигуралардың боялған, боялмаған бөліктерін бөлшек түрінде жазады. Бөлшектерді салыстырады.
|
Бағалау критерийі Бөлшектерді оқу,жазу және салыстырады есептейді Дескриптор: Фигуралардың боялған, боялмаған бөліктерін бөлшек түрінде жазады.-2 балл Бөлшектерді салыстырады.-2 балл |
https://wordwall.net/resource/63968853 Wordwall Оқулық дәптер |
|||
|
|
ҚБ 4,5 тапсырма Жұптық жұмыс. «Өз бөлшегіңді ал» әдісі ОДД: білу, түсіну, қолдану Нұсқау: Бөлшектерді жаз. 1 жұп Әжей бөкебайды бір апта бойы әр күні бірдей ұзындықта тоқиды. Егер бүгін: А) сәрсенбіде 3/7, ә) бейсенбіде 4/7, б) сенбіде 6/7 бөлігін тоқыды. Әлі 1/7 бөлігін тоқуы керек. 2 жұп Сандарды өсу ретімен орналастырсаңдар, қазіргі бөлшекті жазу түрін алғаш қолданған ғалымның атын білесіңдер. Ж: 3/19, 5/19, 7/19, 9/19, 11/19, 13/19, 14/19, 15/19, 17/19, Бұл – Леонардо Пизанский. Кему ретімен: 9/9, 5/9, 2/9. ЕБҚО тапсырма Өрнектерді баған түрінде жазып, мәнін есептейді. Тексереді . 1000-479=521 372+569=941 929-488=441 479+391=870
|
Бөкебайдың тоқылған, тоқылмаған бөліктерін табады. Сандарды өсу ретімен орналастырып, қазіргі бөлшекті жазу түрін алғаш қолданған ғалымның атын табады.
|
Бағалау критерийі Жай бөлшектерді оқу, жазу; бөлімдері бірдей жай бөлшектерді көрнекілік қолдану арқылы салыстырады Дескриптор: -Бөкебайдың тоқылған, тоқылмаған бөліктерін табады -2 балл. - Сандарды өсу ретімен орналастырып, қазіргі бөлшекті жазу түрін алғаш қолданған ғалымның атын табады-2 балл |
Оқулық |
|||
|
|
Сергіту сәті |
Балалар бірге орындайды. |
Жарайсыңдар! |
|
|||
|
|
ҚБ 5 тапсырма Жеке жұмыс Нұсқау: Теңдеуді шеш. 450+а=920-40 у:6=63:7 450+а=880 y:6=9 A=880-450 y=9*6 A=430 y=54 450+430=920-40 54:6=63:7 880=880 9=9 ЕБҚО тапсырма1000-3*(329-320)=973 Амалдарды орындайды .
|
Өрнектердің мәнін есептеп, тексереді.
|
Дескриптор: Теңдеуді шешу жолын біледі және дұрыс есептейді. 2 балл
|
|
|||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Пицца әдісі» Пицца тең бөліктерге бөлінді. Егер оның екі бөлігін алып жесек , онда пиццаның желінбеген қанша бөлігі қалды?
Рефлексия « Үй тапсырмасы:9 мысал
|
Есепті шығарады. Рефлексия жасайды. Тапсырманы жазып алады. |
Пиццаның желінбеген бөлігін табады. ҚБ қойыла-ды. |
||||
«Бекітемін»
Мектеп директоры: ______
З.Койшыбаевна
Ашық сабақ
Тақырыбы: Бөлшекті оқу, жазу және салыстыру
Сынып: 3 «Ә»
Сынып жетекші:Құлжұмырова М.
2025-2026 оқу жылы
шағым қалдыра аласыз



Менің көңіл күйімнің
өлшемі »













