|
Білім беру ұйымының атауы |
№21 ЖББМ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу. Есептер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Борашова Багила Илесқызы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
25.01.2024жыл |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№76 сабақ.Бөлу амалының компоненттері арасындағыөзара байланыс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.2. Көбейту және бөлу өзара кері амалдар екенін түсіну, көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: ізденімпаз,жасампаз ұрпақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Өткенді пысықтау Сабақтың ортасы Сергіту сәті Сабақты қорыту Кері байланыс |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Үлкенге де сіз Кішіге де сіз Қонақтарды құрметтеп, Бас иеміз біз Қызығушылық оятып, назарын сабаққа аудару.Сұрақ-жауап ойын түрінде.(Wordwall платформасымен) Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма Белгі орнына тиісті санды қой 7*3=7+7+7=21 21:3=7 21:7=3 9*2=9+9=18 18:2=9 18:9=2 Жаңа тақырып 1-тапсырма Сурет бойынша бөлінді құр.Мәнін есепте. А)15:5=3 15:3=5 Ә)Бөліндінің мәнін азайтумен есептеп шығар 4-2-2=0 4:2=2 10-5-5=0 10:5=2 14-7-7=0 14:7=2 24-6-6-6=0 24:6=4 6-3-3=0 6:3=2 12-6-6=0 12:6=2 16-4-4-4=0 16:4=4 36-9-9-9-9=0 36:9=4 2-тапсырма Топтық жұмыс. Әр топ бір-бір бағаннан орындайды Әр суретке сәйкес бөлінді құр және жаз 12:3=4 15:3=5 8:4=2 12:4=3 3-тапсырма Теңдікті оқы: 8:4=2. Бөлу амалының компоненттерін ата. (Интербелсенді панель тақтадан көрсетіп,түсіндіру.) 8-бөлінгіш, 4-бөлгіш, 2- бөліндінің мәні А)8:2=4 8-2-2-2-2=0 2*4=8 2+2+2+2=8 4-тапсырма Жұптық жұмыс Есепті оқып, оны шығар Бала-18 Әр топта-6 баладан Топ-? 18:6=3 Жауабы: Мұғалім балаларды 3 топқа бөлді. Жұптар бірін-бірі «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды Әнге билеу арқылы демалыс жаттығуы 5-тапсырма Берілген өрнектерден тура теңдіктер құр 4*2=8 8:4=2 4*2=24-16 11-9=2 8:4=11-9 24-16=8 6-тапсырма Есепті шығар 1-ауыл-15 бала 2-ауыл-18 бала Шығып қалды-12 бала Жалғастырды-? Бала (15+18)-12=33-12=21 Жауабы: Жарысты 21 бала жалғастырды. Қосымша тапсырма Шығармашылық жұмыс 8-тапсырма Тапсырманы орында 9бірл +6бірл = 15бірл 2онд+3онд=5онд 6онд+1онд=7онд 4онд+5онд=9онд 29+36=65 65-36=29 69+16=85 85-16=69 49+56=105 105-56=49 Үй тапсырмасы 7-тапсырма Белгі орнына тиісті санды қой А) 24-6-6-6-6=0 24:6=4 4*6=24 24:4=6 Ә) 35-7-7-7-7-7=0 35:7=5 5*7=35 35:5=7 Қорытынды. «Диалог» әдісі арқылы сабаққа қорытынды жасау Кері байланыс «Ат жарыс» әдісі арқылы «Сиқырлы дөңгелек» әдісі арқылы өзін-өзі бағалау |
Амандасады Үй тапсырмасын Тексереді. Суретке қарап бөлінді құрады, Бөлуді азайтумен алмастырады Тапсырмалар ды орындайды топтық жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Есепті шығарады Демалыс жаттығуын жасайды Өрнектерден тура теңдіктер құрастырады Есепті шығарады Шығармашы лық тапсырма орындайды Үй тапсырмасын алады
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Борашова Багила ИлесқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Бөлу амалының компоненттері арасындағы өзара байланыс
Тақырып бойынша 16 материал табылды
Бөлу амалының компоненттері арасындағы өзара байланысМатериал туралы қысқаша түсінік
2 сынып математика
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













