2024-2025 оқу жылына арналған
Қысқа мерзімді сабақ жоспарларын жүктеп алғыңыз келеді ме?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен жасалған
Материалдар / Бөлу амалының компоненттері арасындағы өзара байланыс

Бөлу амалының компоненттері арасындағы өзара байланыс

Материал туралы қысқаша түсінік
2.1.2.2. Көбейту және бөлу өзара кері амалдарекенін түсіну, көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтау.
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Білім беру ұйымының атауы

Алмалы ОМ

Пәні:

Математика

Бөлім:

Көбейту және бөлу. Есептер

Педагогтің аты-жөні:

Жабайханова Б.М.

Күні:

29.01.2025 ж

Сынып:

2 «А»


Сабақтың тақырыбы:

76 сабақ. Бөлу амалының компоненттері арасындағы өзара байланыс

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.2.2. Көбейту және бөлу өзара кері амалдарекенін түсіну, көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты

анықтау.

Сабақтың мақсаты

Бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты

анықтау

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут








Өткенді пысықтау

5 минут















Сабақ

тың ортасы

20 минут





































Сергіту сәті

2 минут


































Сабақты қорыту

8минут




















Кері байланыс

5 минут



Психологиялық ахуал қалыптастыру


Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

8-тапсырма

Белгі орнына тиісті санды қой

7*3=7+7+7=21 21:3=7 21:7=3

9*2=9+9=18 18:2=9 18:9=2



Жаңа тақырып.

Жеке жұмыс

1-тапсырма

Сурет бойынша бөлінді құр.Мәнін есепте.

А)15:5=3 15:3=5

4:2=2 6:3=2

10:5=2 12:6=2

14:7=2 16:4=4

24:6=4 36:9=4


Бөліндінің мәнін азайтумен есептеп шығар

4-2-2=0 10-5-5=0 14-7-7=0 24-6-6-6=0

6-3-3=0 12-6-6=0 16-4-4-4=0

36-9-9-9-9=0


2-тапсырма


Әр суретке сәйкес бөлінді құр және жаз

12:3=4

15:3=5

8:4=2

12:4=3


ЕБҚ

Есепте

8:2= 16:4=

15:3= 12:6=


3-тапсырма

Теңдікті оқы: 8:4=2. Бөлу амалының компоненттерін ата


8-бөлінгіш, 4-бөлгіш, 2- бөліндінің мәні

А)8:2=4

8-2-2-2-2=0

2*4=8

2+2+2+2=8


ФС тапсырмасы

4-тапсырма


Жұптық жұмыс

Есепті оқып, оны шығар

Бала-18

Әр топта-6 баладан

Топ-?

18:6=3

Жауабы: Мұғалім балаларды 3 топқа бөлді.






ЕҚБ

5-тапсырма

Берілген өрнектерден тура теңдіктер құр

4*2=8

8:4=2 4*2=24-16

11-9=2 8:4=11-9

24-16=8


6-тапсырма

Есепті шығар

1-ауыл-15 бала

2-ауыл-18 бала

Шығып қалды-12 бала

Жалғастырды-? Бала

(15+18)-12=33-12=21

Жауабы: Жарысты 21 бала жалғастырды.


Шығармашылық жұмыс

«ZipGrade» платформасы арқылы жүзеге асады.

8-тапсырма

Тапсырманы орында

9бірл +6бірл = 15бірл

2онд+3онд=5онд

6онд+1онд=7онд

4онд+5онд=9онд

29+36=65 65-36=29

69+16=85 85-16=69

49+56=105 105-56=49



Үй тапсырмасы

7-тапсырма

Белгі орнына тиісті санды қой

А) 24-6-6-6-6=0 24:6=4

4*6=24 24:4=6

Ә) 35-7-7-7-7-7=0 35:7=5

5*7=35 35:5=7



Кері байланыс







Бір-бірімен амандасады







Үй тапсырмасын орындайды









Суретке қарап бөлінді құрады.

Бөлуді азайтумен алмастырады








Тапсырмалар

ды орындайды





Жеке жұмыс жасайды








Тапсырманы орындайды









Есепті шығарады








Демалыс жаттығуын жасайды






Өрнектерден тура теңдіктер құрастырады









Есепті шығарады








Тест түрінде белгілеп шығармашы

лық тапсырма орындайды










Үй тапсырмасын алады












Кері байланыс жасайды



Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру







Дескриптор:

Белгі орнына тиісті санды қояды-1б


ҚБ:

«Асық жинау» әдісі


Дескриптор.

Сурет бойынша бөлінді құрады,мәнін есептейді-1б

Бөліндінің мәнін азайтумен есептеп шығарады-1б





Дескриптор:

Әр суретке сәйкес бөлінді құрады-1б құраған бөліндісін жазады-1б




Өте жақсы!




Дескриптор:

Бөлу амалының компоненттерін біледі-1б




Дескриптор:

Есепті оқып, оны шығарады-1б







Керемет!







Дескриптор.

Берілген өрнектерден тура теңдіктер құрады-1б




Дескриптор:

Есепті шығарады-1б







Дескриптор:

Шығармашылық тапсырма орындайды-1б






Дескриптор:

Белгі орнына тиісті санды қояды.









«Білім желкені» әдісі









Заттар









Жұмыс дәптері










Жұмыс дәптері




Оқулық













Санағыш таяқшалар






Жұмыс дәптері








Оқулық








Қимылдар








Жұмыс дәптері

















Тест парақшалары











Оқулық







.








Кері байланыс тақтасы



02 Сәуір 2025
136
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі