|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бөлу амалының компоненттері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.1. Көбейтуді бірдей қосылғыштардың қосындысы, бөлуді заттарды түрлеріне қарай және тең бөліктерге бөлу ретінде түсіну. 2.5.2.4. Көбейту және бөлу амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бөлу амалына тапсырмалар орындау бөлу амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану |
||||
|
Құндылық |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 13 мин |
Үй тапсырмасын тексеру № 6, 21-бет 20 : 4 = 5 20 : 4 = 5 «Ой қозғау» әдісі Үлгіге қарап, азайтуды бөлумен алмастыр Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Бөлу амалының компоненттерімен танысасың
1-тапсырм Топтық жұмыс «Құрастыр» әдісі Молекула 6 нұсқауымен топқа бөліну 1-топ Суретті пайдаланып, бөлуді орында 2 – топ Бөлінгіші 18-ге, бөлгіші 2-ге тең бөлінді құр. Азайту амалымен бөліндінің мәнін тап. 18 : 2 = 9 18 – 2 – 2 – 2 – 2 – 2 - 2- 2- 2- 2 3- топ Бос тор көздерге тиісті санды қой. |
Есептерге өрнек құрады, мәнін есептейді
Үлгіге қарап, азайтуды бөлумен алмастырады
1. суретті пайдаланып, бөлуді орындайды 1.азайту амалымен бөліндінің мәнін табады 1. бос тор көздерге тиісті санды қояды |
Дескриптор: -өрнек құрып, мәнін есептейді (1б) Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Қолсағаттың корпусын алға жылжыту Дескриптор: -суретті пайдаланып, бөлуді орындайды (1б) Дескриптор: -өрнек құрып, мәнін табады (1б) Дескриптор: - бос тор көздерге тиісті санды қояды (1б) |
Оқулық №2, 22-бет Оқулық №3, 22 –бет А3 Маркер Оқулық №4, 23-бет А3 Маркер Оқулық №6, 23 –бет А3 Маркер |
|
|
7 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Оқыту түрі: Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас,бөліс» әдісі Есептерді шығар Барлығы -6 бала Әр топта -2 б Топ саны -? Ш:6 : 2 = 3 Барлығы -6 б Бөлінді -2 топқа Әр топта -? бала Ш:6 : 2 = 3 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету. Талқылау сұрақтары 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
1. есептің қысқаша шартын жазады (сызбасын сызады) 2.сұрағын анықтайды 3.шешу амал таңбасын таңдайды 4.өрнек құрады 5.мәнін есептейді 6.жауабын жазады |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - есептің қысқаша шартын жазады(1б) (сызбасын сызады) -сұрағын анықтайды(1б) -шешу амал таңбасын таңдайды(1б) -өрнек құрады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) «Басбармақ» арқылы |
Оқулық № 5, 23 бет |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Сан сәулесі бойынан өрнектердің мәніне сәйкес сандар мен әріптерді тап. Оларды өсу ретімен қой. 10, 9, 7, 12, 3, 8, 5, 2 Еңбекқор ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету. Талқылау сұрақтары 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
1. өрнектердің мәніне сәйкес сандар мен әріптерді табады 2.сандарды өсу ретімен қойып, әріптерден сөз құрастырады |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: - өрнектердің мәніне сәйкес сандар мен әріптерді табады(1б) -сандарды өсу ретімен қойып, әріптерден сөз құрастырады(1б) |
Таратпа қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Сыныптан шығу билеті» әдісі Бөлу амалының компоненттерін атай аласың ба? Бөлу амалын қай амалмен алмастыруға болады?
«Қолсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма №7, 23 бет |
Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Белдігінде цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлу амалының компоненттері ҚМЖ 2 сын
|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бөлу амалының компоненттері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.1. Көбейтуді бірдей қосылғыштардың қосындысы, бөлуді заттарды түрлеріне қарай және тең бөліктерге бөлу ретінде түсіну. 2.5.2.4. Көбейту және бөлу амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бөлу амалына тапсырмалар орындау бөлу амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану |
||||
|
Құндылық |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 13 мин |
Үй тапсырмасын тексеру № 6, 21-бет 20 : 4 = 5 20 : 4 = 5 «Ой қозғау» әдісі Үлгіге қарап, азайтуды бөлумен алмастыр Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Бөлу амалының компоненттерімен танысасың
1-тапсырм Топтық жұмыс «Құрастыр» әдісі Молекула 6 нұсқауымен топқа бөліну 1-топ Суретті пайдаланып, бөлуді орында 2 – топ Бөлінгіші 18-ге, бөлгіші 2-ге тең бөлінді құр. Азайту амалымен бөліндінің мәнін тап. 18 : 2 = 9 18 – 2 – 2 – 2 – 2 – 2 - 2- 2- 2- 2 3- топ Бос тор көздерге тиісті санды қой. |
Есептерге өрнек құрады, мәнін есептейді
Үлгіге қарап, азайтуды бөлумен алмастырады
1. суретті пайдаланып, бөлуді орындайды 1.азайту амалымен бөліндінің мәнін табады 1. бос тор көздерге тиісті санды қояды |
Дескриптор: -өрнек құрып, мәнін есептейді (1б) Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Қолсағаттың корпусын алға жылжыту Дескриптор: -суретті пайдаланып, бөлуді орындайды (1б) Дескриптор: -өрнек құрып, мәнін табады (1б) Дескриптор: - бос тор көздерге тиісті санды қояды (1б) |
Оқулық №2, 22-бет Оқулық №3, 22 –бет А3 Маркер Оқулық №4, 23-бет А3 Маркер Оқулық №6, 23 –бет А3 Маркер |
|
|
7 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Оқыту түрі: Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас,бөліс» әдісі Есептерді шығар Барлығы -6 бала Әр топта -2 б Топ саны -? Ш:6 : 2 = 3 Барлығы -6 б Бөлінді -2 топқа Әр топта -? бала Ш:6 : 2 = 3 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету. Талқылау сұрақтары 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
1. есептің қысқаша шартын жазады (сызбасын сызады) 2.сұрағын анықтайды 3.шешу амал таңбасын таңдайды 4.өрнек құрады 5.мәнін есептейді 6.жауабын жазады |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: - есептің қысқаша шартын жазады(1б) (сызбасын сызады) -сұрағын анықтайды(1б) -шешу амал таңбасын таңдайды(1б) -өрнек құрады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) «Басбармақ» арқылы |
Оқулық № 5, 23 бет |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Сан сәулесі бойынан өрнектердің мәніне сәйкес сандар мен әріптерді тап. Оларды өсу ретімен қой. 10, 9, 7, 12, 3, 8, 5, 2 Еңбекқор ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету. Талқылау сұрақтары 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
1. өрнектердің мәніне сәйкес сандар мен әріптерді табады 2.сандарды өсу ретімен қойып, әріптерден сөз құрастырады |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: - өрнектердің мәніне сәйкес сандар мен әріптерді табады(1б) -сандарды өсу ретімен қойып, әріптерден сөз құрастырады(1б) |
Таратпа қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Сыныптан шығу билеті» әдісі Бөлу амалының компоненттерін атай аласың ба? Бөлу амалын қай амалмен алмастыруға болады?
«Қолсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма №7, 23 бет |
Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Белдігінде цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат |
|
шағым қалдыра аласыз



