|
Білім беру ұйымының атауы |
«Қ.Сатпаев атындағы орта мектеп» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Рысбаева С.Н |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 «В» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№91 сабақ. Болымды және болымсыз етістік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.5.-дара және күрделі зат есім,етістік,сын есім, етістікті анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Болымды және болымсыз етістік туралы білімдерін нығайтады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Кубик пайдалану Өткенді пысықтау. 31-жаттығу. Ребусты шешу Ойын:Тенге ілу Өткенді пысықтау. 1.Етістік дегеніміз не? 2. Негізгі етістік дегеніміз не? 3. Туынды етістік қалай жасалады? 4. Болымды және болымсыз етістік дегеніміз не? 5. Болымсыз етістік қалай жасалады? Жаңа тақырып Анаграмма арқылы сабақтың тақырыбын ашу
ФС тапсырмасы 32-жаттығу Өлеңді мәнерлеп оқы. Ғылым таппай мақтанба 1-топ өлеңді мәнерлеп оқиды 2-топ автор туралы мәлімет береді 3-топ өлеңді жатқа айтады,болымсыз етістікті табады ЕБҚ Өлеңді мәнерлеп оқы. Өлең неліктен (Ғылым таппай мақтанба» деп аталған? Өз ойыңды айт. Қамажай биі Жұптық жұмыс
34-жаттығу Мақалды жаттап ал. Оның мағынасын бір-біріңе түсіндір Қорқақты батырға санама, Жаманды жақсыға санама 35-жаттығу «Пазл» әдісі Шашылған бөлшектерді (пазылдарды) дұрыс құрастырсаң,мақалды оқи аласың. Жауап: Өткен іске өкінбе. ҚЖ: Тест тапсырмасын орында A) Келме. B) Айтпа. C) Өшірген. D) Жазған жоқ. E) Айтқан емес. Болымсыз етістіктің жұрнағын белгілеңіз. A) -шы,-ші B) -нікі,-дікі C) -ған,-ген D) -ма,-ме E) -лық,-лік Болымды етістікті табыңыз. А) Паналамапты. В) Шақырмайды. С) Жібермепті. D) Көрінбейді. Е) Басталды. Болымсыз етістікті көрсетіңіз. А) Отыр. B) Барма. C) Барды. D) Бармақ. Болымсыз етістікті табыңыз. А) Қашып келді. В) Тапсырған болатын. С) Тауып алды. D) Көрінбеуге айналды. Үй тапсырмасы 33-жаттығу Сызба Кері байланыс
|
Бір бірімен көңілді амандасады Өткенді пысықтайды
QR код арқылы ақынның суретін көреді Тапсырманы орындйды Өлеңнің авторын атап, ол туралы білетінін айтады. Өлеңнің жалғасын айтып көреді. Өлеңді көшіріп жазады. Болымсыз етістіктердің астын сызады Ұлттық ою орнекке билейді Жұптық жұмыс жасайды Болымды және болымсыз етістіктерді ажыратады Мақалды жаттайды. Оның мағынасын бір-біріне түсіндіреді. Шашылған бөлшектерді (пазлдарды) дұрыс құрастырып, мақалды оқиды.
Жеке жұмыс жасайды Тексереді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Ребустың шешуін табады-1б
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды,сұрақтарға жауап береді-1б Өлеңді көшіріп жазып, болымсыз етістіктерді табады-1б Тамаша жұмыс! Дескриптор: Сызба бойынша құпиясөзді шешеді-1б Жарайсыңдар!
Дескриптор: Шашылған бөлшектерді (пазылдарды) дұрыс құрастырады-1б Мақалды оқиды-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар! Дескриптор: Болымсыз етістіктерді ажырата алады-1б Дескриптор: Сызба бойынша сипаттау мәтінін құрап жазады-1б «Білім сандығы» әдісі |
Суреттер Оқулық
Ақын суреті Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Пазлдар Тест парақша лары Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Болымды және болымсыз етістік
Болымды және болымсыз етістік
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Қ.Сатпаев атындағы орта мектеп» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Рысбаева С.Н |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 «В» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№91 сабақ. Болымды және болымсыз етістік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.5.-дара және күрделі зат есім,етістік,сын есім, етістікті анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Болымды және болымсыз етістік туралы білімдерін нығайтады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Кубик пайдалану Өткенді пысықтау. 31-жаттығу. Ребусты шешу Ойын:Тенге ілу Өткенді пысықтау. 1.Етістік дегеніміз не? 2. Негізгі етістік дегеніміз не? 3. Туынды етістік қалай жасалады? 4. Болымды және болымсыз етістік дегеніміз не? 5. Болымсыз етістік қалай жасалады? Жаңа тақырып Анаграмма арқылы сабақтың тақырыбын ашу
ФС тапсырмасы 32-жаттығу Өлеңді мәнерлеп оқы. Ғылым таппай мақтанба 1-топ өлеңді мәнерлеп оқиды 2-топ автор туралы мәлімет береді 3-топ өлеңді жатқа айтады,болымсыз етістікті табады ЕБҚ Өлеңді мәнерлеп оқы. Өлең неліктен (Ғылым таппай мақтанба» деп аталған? Өз ойыңды айт. Қамажай биі Жұптық жұмыс
34-жаттығу Мақалды жаттап ал. Оның мағынасын бір-біріңе түсіндір Қорқақты батырға санама, Жаманды жақсыға санама 35-жаттығу «Пазл» әдісі Шашылған бөлшектерді (пазылдарды) дұрыс құрастырсаң,мақалды оқи аласың. Жауап: Өткен іске өкінбе. ҚЖ: Тест тапсырмасын орында A) Келме. B) Айтпа. C) Өшірген. D) Жазған жоқ. E) Айтқан емес. Болымсыз етістіктің жұрнағын белгілеңіз. A) -шы,-ші B) -нікі,-дікі C) -ған,-ген D) -ма,-ме E) -лық,-лік Болымды етістікті табыңыз. А) Паналамапты. В) Шақырмайды. С) Жібермепті. D) Көрінбейді. Е) Басталды. Болымсыз етістікті көрсетіңіз. А) Отыр. B) Барма. C) Барды. D) Бармақ. Болымсыз етістікті табыңыз. А) Қашып келді. В) Тапсырған болатын. С) Тауып алды. D) Көрінбеуге айналды. Үй тапсырмасы 33-жаттығу Сызба Кері байланыс
|
Бір бірімен көңілді амандасады Өткенді пысықтайды
QR код арқылы ақынның суретін көреді Тапсырманы орындйды Өлеңнің авторын атап, ол туралы білетінін айтады. Өлеңнің жалғасын айтып көреді. Өлеңді көшіріп жазады. Болымсыз етістіктердің астын сызады Ұлттық ою орнекке билейді Жұптық жұмыс жасайды Болымды және болымсыз етістіктерді ажыратады Мақалды жаттайды. Оның мағынасын бір-біріне түсіндіреді. Шашылған бөлшектерді (пазлдарды) дұрыс құрастырып, мақалды оқиды.
Жеке жұмыс жасайды Тексереді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Ребустың шешуін табады-1б
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды,сұрақтарға жауап береді-1б Өлеңді көшіріп жазып, болымсыз етістіктерді табады-1б Тамаша жұмыс! Дескриптор: Сызба бойынша құпиясөзді шешеді-1б Жарайсыңдар!
Дескриптор: Шашылған бөлшектерді (пазылдарды) дұрыс құрастырады-1б Мақалды оқиды-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар! Дескриптор: Болымсыз етістіктерді ажырата алады-1б Дескриптор: Сызба бойынша сипаттау мәтінін құрап жазады-1б «Білім сандығы» әдісі |
Суреттер Оқулық
Ақын суреті Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Пазлдар Тест парақша лары Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз





















