|
Қазақстан және «Ұлы Жібек жолы» Мектеп: «№16 ЖОББМ» КММ Дүкенбай Досжан «Жібек Жолы» Мұғалімнің аты – жөні: Темиржанова А.Н. Күні: 31.01.2024ж. Қатысқандар: Сынып: 6 «А», «Б» Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Боран жолы |
|
Оқу мақсаттары: |
6.Т5 Тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтау 6.Ж3.Жазба жұмыстарында теңеу, эпитет сөздерін қолданып жазу |
|
Сабақ мақсаттары |
Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер, сызба – кестелер жасау. Тірек сөздер негізінде тақырыпқа сай сөйлем құрастыру. |
|
Бағалау критерийлері |
Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша
постер, сызба – кестелер
жасайды. |
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну , қолдану, жоғары деңгей (бағалау) |
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен сөз тіркестері: белдеу, ынтымақтастық, ықпалдастық, асу, тарту ету, созыл. |
|
Құндылықтарға баулу |
Өз елінің тарихын білу, құрметтеу өз мәдениеті мен тіліне, өнеріне деген сүйіспеншілігін ояту. |
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих, география |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақтада видеоролик көрсету |
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Рухани жаңғыру туралы ақпараттарды біледі |
|
Сабақтың жоспарларған кезеңдері |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
бағалау |
Ресурстар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сабақтың соңы 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Жүректен жүрекке» тренингі: оқушылар жүрек қағаздарын бір-біріне беріп, жылы лебіздерін айтады. Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау. Өткенді қайталау. Өткен тақырыпта өткен мәліметтерді қайталап, еске түсіру. Қызығушылық ояту. Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында «Ой шақыру» әдісін пайдаланып, интерактивті тақтадан «Боран жолы» жобасы туралы бейнеролик көрсетіледі. "Мен саған, сен маған" әдісі. Әр қатарға ой шақыру сұрақтары қойылады: 1-топ. Ұлы Жібек жолы бойында қандай тауарлар сатылды? 2-топ Ұлы Жібек жолы бойында қандай маталар сатылды? 3-топ Ұлы Жібек жолында қандай әшекейлер сатылды? 4-топ Ұлы Жібек жолы бойында тауардан басқа не дамыды? 5-топ Ұлы Жібек жолы бойында елдер арасында не дамыды. Сөздікпен жұмыс. Мұғалім интербелсенді тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады, сөздік дәптермен жұмыс жасатады. 1-тапсырма 107 бет. Мәтінді тыңдай отырып,автордың идеясын болжам жасаңдар.Автор не айтқысы келді? Мәтінмен жұмыс. Берілген мәтінді оқыңыз. Мәтін бойынша кестені толтырыңыз.
Дескриптор: -берілген мәтінді тыңдайды,оқиды,болжам жасайды. -мәтін бойынша кестені толтырады.
2-тапсырма.Сұрақтарға жауап беріңдер.Ойларыңды әсерлі жеткізіңдер.107бет Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді,ойларын жеткізеді.
3-тапсырма. Мәтіндегі етістіктерді шақтарға айналдырып,кестені толтырыңдар.107бет
4-тапсырма.Түсіндірме сөздік пен мұғалімнің көмегіне сүйеніп,сөз тіркестері мен сөздердің мәнін ашыңдар.108бет 5-тапсырма.Мәтінде аталған зергерлік бұйымдардың бірінің суретін салыңдар.
Кері байланыс. БББ кестесі
Үйге тапсырма: 6-тапсырма «Жібек жолы» тақырыбына эссе жазыңдар.108б 7-тапсырма.Мәтіндегі ақпаратты «Төрт сөйлем»тәсілін пайдаланып айтыңдар. |
«Жүректен-жүрекке»тренинкке қатысты.Бір-біріне жылы тілек тіледі.
Өткен тақырыпы еске түсіріп,қайталады. «Ой шақыру»әдісі арқылы «Жібек жолы»жобасы туралы бейнеролик тамашалады. «Мен саған,сен маған» әдісі арқылыӘр қатарданбір оқушы сұрақтарға жауап берді.
Сөздікпен танысты,жазды.
1-тапсырма
Мәтінді тыңдай отырып,автордың идеясын болжам жасайды.Автор не айтқысы келді?сұрағына жауап береді.
Мәтінмен жұмыс. Берілген мәтінді оқиды. Мәтін бойынша кестені толтырады.
2-тапсырма Сұрақтарға жауап береді.Ойларың әсерлі жеткізеді.107бет
3-тапсырма Мәтіндегі етістіктерді шақтарға айналдырып,кестені толтырады.107бет
4-тапсырма Түсіндірме сөздік пен мұғалімнің көмегіне сүйеніп,сөз тіркестері мен сөздердің мәнін ашады.108бет 5-тапсырма.Мәтінде аталған зергерлік бұйымдардың бірінің суретін салады.
Дескриптор: - сөйлемдерді дұрыс құрастырып, жазады. -тақырып бойынша меңгерген жаңа сөздерді қолданады.
Кері байланыс.БББ кестесін толтырады.
Үйге берілген тапсырманы белгілеп,жазады.
|
ҚБ:«Жұлдызшалар»
ҚБ жұлдызша
ҚБ ауызша жүзеге асады. Мысалы: «Жарайсың!», «Табысқа жетуге тырыстың», «Керемет» т.б.
Қалыптастырушы бағалау. Бас бармақ арқылы бағалау.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Темиржанова Армангуль НасыровнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Боран жолы
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Боран жолыМатериал туралы қысқаша түсінік
Қазақстан және «Ұлы Жібек жолы» Мектеп: «№16 ЖОББМ» КММ
Дүкенбай Досжан «Жібек Жолы» Мұғалімнің аты – жөні: Темиржанова А.Н.
Күні: 31.01.2024ж. Қатысқандар:
Сынып: 6 «А», «Б» Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы Боран жолы
Оқу мақсаттары: 6.Т5 Тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтау 6.Ж3.Жазба жұмыстарында теңеу, эпитет сөздерін қолданып жазу
Сабақ мақсаттары Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер, сызба – кестелер жасау.
Тірек сөздер негізінде тақырыпқа сай сөйлем құрастыру.
Бағалау критерийлері Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер, сызба – кестелер жасайды.
Мәтіннің мазмұндағы қажетті сөздерді тіркестіріп, тақырыпқа сай сөйлем құрастырады.
Ойлау дағдыларының деңгейі Білу, түсіну , қолдану, жоғары деңгей (бағалау)
Тілдік мақсат Пәнге қатысты сөздік қор мен сөз тіркестері: белдеу, ынтымақтастық, ық
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













