|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
||||||
|
Күні: |
||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ботақан |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.2.1 Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу 2.2.1.2 - шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Өлеңді оқиды. Топта бірлесіп жұмыс жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Сұраққа белсенді жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, Топтық жұмыста тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре отырып жұмысты қорғайды. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
Психологиялық жаттығу Үлкенге де сіз, Кішіге де сіз. Бас иеміз, құрметпен, Баршаңызға біз.
|
Жаттығу жасайды |
|
|
||
|
Алдыңғы білімді тиянақтау Талпақ танау тарғылым» өлеңді мәнерлеп оқу. «Кім тапқыр?» Cәйкестендіру тесті
|
Өлеңді мәнерлеп оқиды.
Сәйкестендіру тестіне белсенді қатысады.
|
Дескриптор:
оқиды 1балл
діреді. 1 балл
1 балл
1 балл |
слайд wordwall https://wordwall.net/ru/resource/53419915
|
|||
|
«Болжау» әдісі Жұмбақ шешу Кезекті бір жануар, Үстінде екі тауы бар. Мойны ұзын, көзі үлкен, Бұл не өзің тауып ал! |
Жұмбақты зейін қойып тыңдайды. |
Дескриптор:
1 балл |
киндер сюрпириз қорапшасы түйе макеті
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
Сабақтың тақырыбын мақсатын хабарлау. Мұғалім түсіндірмесі презинтация көрсету «Түйе туралы» бейнежазба көресету
|
Зейін қойып тыңдайды
|
|
АКТ жабдықтары презинтация слайд бейнежазба
\
|
||
|
Оқулықпен жұмыс
|
Оқулықтағы өлеңді тізбектеп, хормен оқиды Кәсіби сөздермен танысады
|
Слайд Әдебиеттік оқу 63 бет
|
||||
|
Сабақтың ортасы
|
Топтық жұмыс
2- топ Түйе сүтінен жасалатын тағамдар, етінен, терісінен жасалатын бұйымдар туралы мәлімет беру.
3-топ Теңеу сөздерді пайдаланып ботаны сипаттап жаз.
|
|
Дескриптор:
1 балл
1 балл |
ватман, маркер, кеспе суреттер |
||
|
Сергіту сәті Нейрожаттығулар
|
Музыка ырғағымен нейрожаттығулар ды орындайды
|
|
Музыка, нерожаттығудың кеспе суреттері |
|||
|
«Шындық, өтірік» ойыны
|
Ойынға белсенді қатысады. ақпараттың шындық немесе өтірік екенін анықтайды.
|
Дескриптор:
1 балл |
wordwall https://wordwall.net/ru/resource/51943820
|
|||
|
Сабақтың соңы |
Тест сұрақтары:
а) көрпе в) көйлек с) шалбар д) етік 2. Түйе етінен дайындалатын тағамдар а) қаймақ в) қуырдақ с) сүзбе д) борщ 3. Түйе терісінен жасалатын бұйымдар. а) көйлек в) көрпе с) қобыз д) тақия
4. Түйе төлі қалай аталады. а) құлын в) лақ с) қозы д) бота 5. Түйе сүті қалай аталады. а) қымыз в) шұбат с) сүт д) айран |
Оқушылар жауап нұсқасына сай, таңдап алған QR код нұсқасын көрсетеді . Топ басшылары, топ мүшелерінің жауаптарын телефондағы штрих код платформасымен тексереді
|
Дескриптор:
5 дұрыс жауап 2 балл 4-3 дұрыс жауап 1 балл 2-1 дұрыс жауап қайталау қажет
|
Пликерс платформасы |
||
|
Кері байланыс:
|
Сабаққа, бір-бірінің іс- әрекетіне кері байланыс беру мақсатында бүгінгі тақырып түсінікті болса «Мен бәрін түсіндім» күлегеншін, егер түсініксіздеу болса «Менің сұрағым бар», сабаққа түсінбесе «Мен түсінбедім» күлегештерінің береуін басады. |
|
Сlassroomscreen платформасы |
|||
|
|
Үй тапсырмасы: «Ботақан» өлеңін оқу 63 бет |
|
|
|
||
Бағалау парақшасы
-
№
Тапсырмалар
Дескриптор
жинау керек
балл
жинаған
балл
1
Үй тапсырмасы
-
Өлеңді оқу
-
Сәйкестендіру тесті
Дескриптор:
-
Өлеңді мәнереп оқиды
-
Сиыр сүтінен алынатын німдерді тауып сәйкестендіреді.
-
Сиыр етінен дайындалатын тағамдарды тауып сәйкестендіреді.
-
Сиыр терісінен жасалатын бұйымдарды тауып сәйкестендіреді
1
1
1
1
2
«Болжау » әдісі
жұмбақ шешу
-
Өлең жолдарындағы сипаттама белгілеріне қарап шешуін табады.
1
3
Топтық жұмыс
-
Тапсырманы бірлесіп орындайды
-
Өз ойларын ортаға салып, айтады, жұмыстарын қорғайды;
1
1
4
«Шындық , өтірік» ойыны
-
Ақпараттың жалған немесе шынық екенін табады
1
7
Пликерс платформасы
Тест тапсырмасы
-
Сұрақтарға жауап береді.
5 дұрыс жауап 5 балл
5
10-8 балл жарайсың
7-5 балл жақсы
4-3 балл қанағаттанарлық
2-1 балл қайталау қажет
-
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Ботақан" Әдебиеттік оқу
"Ботақан" Әдебиеттік оқу
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
||||||
|
Күні: |
||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ботақан |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.2.1 Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу 2.2.1.2 - шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Өлеңді оқиды. Топта бірлесіп жұмыс жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Сұраққа белсенді жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, Топтық жұмыста тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре отырып жұмысты қорғайды. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
Психологиялық жаттығу Үлкенге де сіз, Кішіге де сіз. Бас иеміз, құрметпен, Баршаңызға біз.
|
Жаттығу жасайды |
|
|
||
|
Алдыңғы білімді тиянақтау Талпақ танау тарғылым» өлеңді мәнерлеп оқу. «Кім тапқыр?» Cәйкестендіру тесті
|
Өлеңді мәнерлеп оқиды.
Сәйкестендіру тестіне белсенді қатысады.
|
Дескриптор:
оқиды 1балл
діреді. 1 балл
1 балл
1 балл |
слайд wordwall https://wordwall.net/ru/resource/53419915
|
|||
|
«Болжау» әдісі Жұмбақ шешу Кезекті бір жануар, Үстінде екі тауы бар. Мойны ұзын, көзі үлкен, Бұл не өзің тауып ал! |
Жұмбақты зейін қойып тыңдайды. |
Дескриптор:
1 балл |
киндер сюрпириз қорапшасы түйе макеті
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
Сабақтың тақырыбын мақсатын хабарлау. Мұғалім түсіндірмесі презинтация көрсету «Түйе туралы» бейнежазба көресету
|
Зейін қойып тыңдайды
|
|
АКТ жабдықтары презинтация слайд бейнежазба
\
|
||
|
Оқулықпен жұмыс
|
Оқулықтағы өлеңді тізбектеп, хормен оқиды Кәсіби сөздермен танысады
|
Слайд Әдебиеттік оқу 63 бет
|
||||
|
Сабақтың ортасы
|
Топтық жұмыс
2- топ Түйе сүтінен жасалатын тағамдар, етінен, терісінен жасалатын бұйымдар туралы мәлімет беру.
3-топ Теңеу сөздерді пайдаланып ботаны сипаттап жаз.
|
|
Дескриптор:
1 балл
1 балл |
ватман, маркер, кеспе суреттер |
||
|
Сергіту сәті Нейрожаттығулар
|
Музыка ырғағымен нейрожаттығулар ды орындайды
|
|
Музыка, нерожаттығудың кеспе суреттері |
|||
|
«Шындық, өтірік» ойыны
|
Ойынға белсенді қатысады. ақпараттың шындық немесе өтірік екенін анықтайды.
|
Дескриптор:
1 балл |
wordwall https://wordwall.net/ru/resource/51943820
|
|||
|
Сабақтың соңы |
Тест сұрақтары:
а) көрпе в) көйлек с) шалбар д) етік 2. Түйе етінен дайындалатын тағамдар а) қаймақ в) қуырдақ с) сүзбе д) борщ 3. Түйе терісінен жасалатын бұйымдар. а) көйлек в) көрпе с) қобыз д) тақия
4. Түйе төлі қалай аталады. а) құлын в) лақ с) қозы д) бота 5. Түйе сүті қалай аталады. а) қымыз в) шұбат с) сүт д) айран |
Оқушылар жауап нұсқасына сай, таңдап алған QR код нұсқасын көрсетеді . Топ басшылары, топ мүшелерінің жауаптарын телефондағы штрих код платформасымен тексереді
|
Дескриптор:
5 дұрыс жауап 2 балл 4-3 дұрыс жауап 1 балл 2-1 дұрыс жауап қайталау қажет
|
Пликерс платформасы |
||
|
Кері байланыс:
|
Сабаққа, бір-бірінің іс- әрекетіне кері байланыс беру мақсатында бүгінгі тақырып түсінікті болса «Мен бәрін түсіндім» күлегеншін, егер түсініксіздеу болса «Менің сұрағым бар», сабаққа түсінбесе «Мен түсінбедім» күлегештерінің береуін басады. |
|
Сlassroomscreen платформасы |
|||
|
|
Үй тапсырмасы: «Ботақан» өлеңін оқу 63 бет |
|
|
|
||
Бағалау парақшасы
-
№
Тапсырмалар
Дескриптор
жинау керек
балл
жинаған
балл
1
Үй тапсырмасы
-
Өлеңді оқу
-
Сәйкестендіру тесті
Дескриптор:
-
Өлеңді мәнереп оқиды
-
Сиыр сүтінен алынатын німдерді тауып сәйкестендіреді.
-
Сиыр етінен дайындалатын тағамдарды тауып сәйкестендіреді.
-
Сиыр терісінен жасалатын бұйымдарды тауып сәйкестендіреді
1
1
1
1
2
«Болжау » әдісі
жұмбақ шешу
-
Өлең жолдарындағы сипаттама белгілеріне қарап шешуін табады.
1
3
Топтық жұмыс
-
Тапсырманы бірлесіп орындайды
-
Өз ойларын ортаға салып, айтады, жұмыстарын қорғайды;
1
1
4
«Шындық , өтірік» ойыны
-
Ақпараттың жалған немесе шынық екенін табады
1
7
Пликерс платформасы
Тест тапсырмасы
-
Сұрақтарға жауап береді.
5 дұрыс жауап 5 балл
5
10-8 балл жарайсың
7-5 балл жақсы
4-3 балл қанағаттанарлық
2-1 балл қайталау қажет
-
шағым қалдыра аласыз





















