Материалдар / Ботақаным Мәтін : Түйе
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ботақаным Мәтін : Түйе

Материал туралы қысқаша түсінік
2.2.2.1 - мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Қараша 2021
552
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Оқу ісінің меңгерушісі------------------------------------

Пәні:әдебиеттік оқу

Мектеп: 193 жалпы орта мектеп

Күні: 05.03.2020 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Ш Жиенбаева

Сынып:2«А»

Қатысқандар саны:14

Қатыспағандар саны:

Бөлім:

Салт- дәстүр және ауыз әдебиеті

Сабақтың тақырыбы:

Ботақаным

Мәтін : Түйе

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

2.2.2.1 - мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу

2.3.4.1 - мұғалімнің көмегімен орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табу және түзету

Сабақ мақсаттары

Барлықоқушылар:

Тақырыпты болжайды, қажетті ақпаратты тауып оқиды, сұрақтарға жауап береді;

Оқушылардың басым бөлігі:

Мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады, топтық, жұптық,жұмыстарға қатысады;

Кейбір оқушылар:

Мәтіннің негізгі ойын анықтайды;

Бағалау критерийлері

1. Қарапайым және нақтылау сұрақтарын қояды және оның жауабын шығармадан таба біледі;
2.
Орфографиялық, пунктуациялық, стилистикалық қателерді табады және түзетеді;


Түйе -

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:
Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату.

Талқылауға арналған сұрақтар: Не себепті......деп ойлайсыз
1.
Төрт түлік нелер жатады?
2.
Төрт түліктің төлдері қалай аталады?
3. Төрт түліктің қандай өнім пайдасы бар?

Алдыңғы оқу

Бұзауқаным

Мәтін:Сиыр


Ишара

Жасыл-түсіндім; сары-сыныптасымның көмегімен түсіндім;
қызыл-көмек қажет түсінбедім;

Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі


Басы




Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз
«Шаттық шеңбер»
Шеңбер аясында үш топқа бөлініп, сұрақтарға жауап береді;
Балаларды асықтың түсіне қарай үш топқа бөлемін.

Үй тапсырмасын «кубик лақтыру» ойыны арқылы пысықтау
1- тапсырма: Ұжымдық Жұмыс «Жұмбақты шеш»

Иір-иір денесі,

Сахараның кемесі.

Ащы шөптер –тамағы

Шөлге шыдап бағады.

Дескриптор:
1. Жұмбақты оқып шешуін табады;
2.
Түйе малының ерекшелігі туралы әңгімелейді;
3. Бір-бірін тыңдап толықтырады, бағалайды;
Кері байланыс: «Житондар»
ҚБ « Жұлдызшалар»

Ресурстар

Сары ,қызыл,
жасыл , житондар







Ортасы

































2-тапсырма: «Түсініп оқы»

*Нар жолында жүк қалмас

* Бақырауық демесең

Бағалы көлік түйе ғой
Дескриптор:

1. Мақал-мәтелдерді түсініп оқиды;

2. Мақалдың мағынасын түсінеді;

3.Ойын тиянақты, жүйелі жеткізеді;
4.
Бір-бірін тыңдап бағалайды;
Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»

Сергіту сәті

3-тапсырма: « Мән беріп оқы» Жеке Жұмыс

Маң- маң басқан , маң басқан,

Шудаларын шаң басқан.

Төрт аяғын тең басқан,

Тілін тікен теспеген,

Мұрындығы келіскен ,

Алабота жегені,

Ащы қурай, теріскен;

«Шөк» дегенде «бық» деген,

Шешіп үйін жүктеген.
Дескриптор:

1. Өлеңді түсініп оқиды;
2.Өлеңнің шумағының әр қатарына мән беріп оқып, түсінгені туралы әңгімелейді;
3.
Бір-бірін тыңдап толықтырады;
Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»

4-тапсырма: « Зер сал» Жұптық Жұмыс

-Түйенің төлін қалай айтады? Сүті ше?

-Түйенің жүрісі туралы не дегуге болады?

-Шудасы туралы ше?

-Түйе қандай шөпті жақсы көрді?

-Түйенің пайдасы қандай?
Дескриптор:

1. Суретке зер салып қарайды, жырға сүйеініп сұрақтарға жауап береді;
2. Түйеінің өнімдері туралы әңгімелейді;;
Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»
4-тапсырма: «Пайдасын жаз» Топтық Жұмыс.

1-топ Түйенің жүннен жасалатын бұйымдар.

2-топ Түйе сүтінен жасалатын тағамдар.

3- топ Түйе терісінен жасалатынбұйымдар.
Дескриптор:

1. Түйенің жүнінен жасалатын бұйымдарды жазады;;
2. Түйенің сүтінен жасалатын тағамдарды жазады;
3.
Түйе терісінен жасалатын бұйымдарды жазады;

4. Түйенің пайдасын түсінеді;
Кері байланыс: «житондар»
ҚБ «жұлдызшалар»








іс-қимылмен көрсетеді.

Сабақтың соңы

Үй тапсырмасы: Түйе шығармасын жаттау

Кері байланыс: «Доп лақтыру » ойыны

Білім ағашы парақ

шасы стикер

Қосымша мәліметтер

Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз? Қабілетті оқушыға қосымша карточкалар беремін.

Барлық оқушылар орындай алады: Жұмбақ, мақал-мәтелді түсініп оқиды;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:топтық, жұптық,жұмыстарға қатысады;

: Кейбір оқушылар орындай алады: Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды;

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Жұптық, топтық, өздік жұмыста жұлдызша,житондар арқылы бағалаймын. Мадақтау, марапаттау арқылы бағалауды жүзеге асырамын.















Пәнаралық байланыс-өмір қауіпсіздік негізі. Музыка . АКТ мен байланыс
Құндылықтармен байланыс: Рухани-жаңғыру бағдарламасы: «Бәсекеге қабілеттілік» , «Сананың ашықтығы »

(тәрбие элементі)


Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.











Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!