Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Қазақстандағы көрікті жерлер. |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бозжыра. Шарын шатқалдары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.5.1 Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді іріктей отырып, жинақы мәтін жазу. 6.4.1.1 Тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Құндылыққа баулу:Отансүйгіштік, табиғатты аялау және ынтымақтастық құндылықтарына баулу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, жағымды психологиялық ахуал тудыру. |
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа білімді меңгерту. Мұғалім
түсіндірмесі. |
Ақпаратты есте сақтайды; Ережеге сай мысалдар айтады. |
ҚБ. Дұрыс! Жарайсың! |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. Оқылым мәтінімен танысып, кестені толтырыңдар. Шатқал - терең, түбі тар, құлама немесе тік, кейде ойыс беткейлі және көпшілік бөлігі жартасты болып келетін аңғар. Шатқал көбінесе таулы аймақтарда кездеседі.
|
Мәтінді түсініп оқиды және кестені дұрыс толтырады. |
Дескриптор: -шатқалдардың орналасқан мекенін анықтап, кестеге жазады – 1 ұпай. Шатқалдардың пайда болған уақыты туралы деректі кестеге толықтырады – 1 ұпай. Шатқалдардың өзіндік ерекшелігін нақтылап, кестеге түсіреді – 1 ұпай. Б:3 ұпай |
Оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
2-тапсырма. Оқулықтың 10-бетіндегі деңгейлік тапсырманы орындаңдар.
Бірқазан, жетіқарақшы, жолбарыс
Ақтөбе (ақ + төбе) , Жезқазған (жез + қаз +ған), Қызылорда (қызыл + орда), Байқоңыр (бай + қоңыр), Шымкент (шым + кент, Талдықорған (талды + қорған) 3. Өсімдіктердің атауларын қатыстырып «Табиғат аясында» тақырыбында жинақы мәтін жазыңдар. |
-сөздердің сыңарын тауып, дәптерге дұрыс көшіреді. -екі не үш түбірден біріккен географиялық атау жазады.
|
Дескриптор: Сөздердің сыңарын тауып, қатесіз көшіреді – 1 ұпай. - географиялық атауды дұрыс құрастырып жазады – 1 ұпай. - жинақы мәтін – 2 ұпай.Б: 4 ұпай |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
3-тапсырма. "Дұрыс/бұрыс" тапсырмасы
|
Берілген сөздерді оқиды және орфографиялық нормаға сәйкестігін анықтайды. - «дұрыс» немесе «бұрыс» белгілейді
|
Дескриптор: Барлық сөздерді дұрыс анықтап, «Дұрыс/Бұрыс» кестесін қатесіз толтырады – 3 ұпай. 1 қатеге жол береді – 2 ұпай. 2 қатеге жол береді – 1 ұпай. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
ЕБҚЕ оқушыға арналған тапсырма. 1-тапсырма.
2-тапсырма. Екі не үш түбірден біріккен 5-6 географиялық атау жазыңдар. Үлгі: Ақ+төбе=Ақтөбе |
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бозжыра Шарын шатқалдары
Бозжыра Шарын шатқалдары
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Қазақстандағы көрікті жерлер. |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бозжыра. Шарын шатқалдары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.5.1 Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді іріктей отырып, жинақы мәтін жазу. 6.4.1.1 Тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Құндылыққа баулу:Отансүйгіштік, табиғатты аялау және ынтымақтастық құндылықтарына баулу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, жағымды психологиялық ахуал тудыру. |
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа білімді меңгерту. Мұғалім
түсіндірмесі. |
Ақпаратты есте сақтайды; Ережеге сай мысалдар айтады. |
ҚБ. Дұрыс! Жарайсың! |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. Оқылым мәтінімен танысып, кестені толтырыңдар. Шатқал - терең, түбі тар, құлама немесе тік, кейде ойыс беткейлі және көпшілік бөлігі жартасты болып келетін аңғар. Шатқал көбінесе таулы аймақтарда кездеседі.
|
Мәтінді түсініп оқиды және кестені дұрыс толтырады. |
Дескриптор: -шатқалдардың орналасқан мекенін анықтап, кестеге жазады – 1 ұпай. Шатқалдардың пайда болған уақыты туралы деректі кестеге толықтырады – 1 ұпай. Шатқалдардың өзіндік ерекшелігін нақтылап, кестеге түсіреді – 1 ұпай. Б:3 ұпай |
Оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
2-тапсырма. Оқулықтың 10-бетіндегі деңгейлік тапсырманы орындаңдар.
Бірқазан, жетіқарақшы, жолбарыс
Ақтөбе (ақ + төбе) , Жезқазған (жез + қаз +ған), Қызылорда (қызыл + орда), Байқоңыр (бай + қоңыр), Шымкент (шым + кент, Талдықорған (талды + қорған) 3. Өсімдіктердің атауларын қатыстырып «Табиғат аясында» тақырыбында жинақы мәтін жазыңдар. |
-сөздердің сыңарын тауып, дәптерге дұрыс көшіреді. -екі не үш түбірден біріккен географиялық атау жазады.
|
Дескриптор: Сөздердің сыңарын тауып, қатесіз көшіреді – 1 ұпай. - географиялық атауды дұрыс құрастырып жазады – 1 ұпай. - жинақы мәтін – 2 ұпай.Б: 4 ұпай |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
3-тапсырма. "Дұрыс/бұрыс" тапсырмасы
|
Берілген сөздерді оқиды және орфографиялық нормаға сәйкестігін анықтайды. - «дұрыс» немесе «бұрыс» белгілейді
|
Дескриптор: Барлық сөздерді дұрыс анықтап, «Дұрыс/Бұрыс» кестесін қатесіз толтырады – 3 ұпай. 1 қатеге жол береді – 2 ұпай. 2 қатеге жол береді – 1 ұпай. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
ЕБҚЕ оқушыға арналған тапсырма. 1-тапсырма.
2-тапсырма. Екі не үш түбірден біріккен 5-6 географиялық атау жазыңдар. Үлгі: Ақ+төбе=Ақтөбе |
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














