Сабақтың тақырыбы: №3. Бозжыра, шарын шатқалдары
|
Күні: 7.09.2018ж |
Мұғалімнің аты жөні: Енсегенова А |
|
|
|
Сынып: 6 «Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспаған саны: |
|
|
Оқу мақсаттары:
|
Энциклопедия, сөздік, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпараттарды алу, авторына сілтеме жасайды. |
|
|
|
Сабақ мақсаттары: |
Оқушылардың барлығы орындай алады: мәтінді оқып, мазмұнын түсінеді. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: авторына сілтеме жасайды. Оқушылардың кейбірі орындай алады: энциклопедия, сөздік, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпаратты жазба жұмыстарында қолдана алады. |
|
|
|
Бағалау критерийлері |
|
||
|
Алдыңғы оқу |
Бозжыра, Шарын шатқалдары туралы біледі. |
||
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі(үш топқа бөлу) Сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты болжайды. Қазақстанда орналасқан қандай шатқалдарды білесіңдер? Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Күтілетін нәтижелер белгіленеді. |
ОӘК материалдары |
||||||||
|
Ортасы |
Оқылымалды тапсырма. Неге жергілікті халық Шарын шатқалын «Қорғанды қамалдар аңғары» деп атаған? Топтық жұмыс. 1-тапсырма. Мәтіндерді түсініп оқып, қажетті ақпаратты табады. Жеке жұмыс 2-тапсырма. Қосымша ресурстарды пайдаланып, ондағы ақпаратпен бөліседі, авторына сілтеме жасайды.
Мұғалім жасалған жұмыстарға, оқушылардың бір-біріне берген бағасына, айтылған ойларға байланысты кері байланыс береді. |
Мәнерлеп оқу
Стикер,постер, маркерлер. |
||||||||
|
Соңы |
Рефлекция. Үшбу хат. Үйге тапсырма.Ғаламтор көздерін пайдаланып, Бозжыра мен Шарын шатқалдарының ерекшеліктерін салыстырып жазады. |
Стикерлер, ОӘК материалдары
|
Қосымша ақпарат
Шатқал туралы түсінік беру.
|
Саралау Қосымша критерийлер арқылы |
Қабілетті оқушылар: шатқал туралы толық мәлімет беріп, оның суретін салып, ол туралы жұмбақтар құрастыра алады. Деңгейлік тапсырмаларды өз беттерімен орындай алады. «Стикердегі пікір» арқылы |
Пәнаралық байланыс: қазақ әдебиеті, тарих. |
|
Рефлекция |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. Сабақ оқу мақсаттары шынай ма? Бүгін оқушылап не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|
Қорытынды бағамдау |
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)? Сабақ барысында мен келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін қандай факторларды білдім? Тапсырмаларды уақыт мөлшеріне қарай таңдау, топтағы қарым-қатынасты бақылау. Жекеленген білім алушыларды топтық жұмыстарға тарту. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бозжыра, Шарын шатқалдары
Бозжыра, Шарын шатқалдары
Сабақтың тақырыбы: №3. Бозжыра, шарын шатқалдары
|
Күні: 7.09.2018ж |
Мұғалімнің аты жөні: Енсегенова А |
|
|
|
Сынып: 6 «Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспаған саны: |
|
|
Оқу мақсаттары:
|
Энциклопедия, сөздік, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпараттарды алу, авторына сілтеме жасайды. |
|
|
|
Сабақ мақсаттары: |
Оқушылардың барлығы орындай алады: мәтінді оқып, мазмұнын түсінеді. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: авторына сілтеме жасайды. Оқушылардың кейбірі орындай алады: энциклопедия, сөздік, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпаратты жазба жұмыстарында қолдана алады. |
|
|
|
Бағалау критерийлері |
|
||
|
Алдыңғы оқу |
Бозжыра, Шарын шатқалдары туралы біледі. |
||
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі(үш топқа бөлу) Сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты болжайды. Қазақстанда орналасқан қандай шатқалдарды білесіңдер? Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Күтілетін нәтижелер белгіленеді. |
ОӘК материалдары |
||||||||
|
Ортасы |
Оқылымалды тапсырма. Неге жергілікті халық Шарын шатқалын «Қорғанды қамалдар аңғары» деп атаған? Топтық жұмыс. 1-тапсырма. Мәтіндерді түсініп оқып, қажетті ақпаратты табады. Жеке жұмыс 2-тапсырма. Қосымша ресурстарды пайдаланып, ондағы ақпаратпен бөліседі, авторына сілтеме жасайды.
Мұғалім жасалған жұмыстарға, оқушылардың бір-біріне берген бағасына, айтылған ойларға байланысты кері байланыс береді. |
Мәнерлеп оқу
Стикер,постер, маркерлер. |
||||||||
|
Соңы |
Рефлекция. Үшбу хат. Үйге тапсырма.Ғаламтор көздерін пайдаланып, Бозжыра мен Шарын шатқалдарының ерекшеліктерін салыстырып жазады. |
Стикерлер, ОӘК материалдары
|
Қосымша ақпарат
Шатқал туралы түсінік беру.
|
Саралау Қосымша критерийлер арқылы |
Қабілетті оқушылар: шатқал туралы толық мәлімет беріп, оның суретін салып, ол туралы жұмбақтар құрастыра алады. Деңгейлік тапсырмаларды өз беттерімен орындай алады. «Стикердегі пікір» арқылы |
Пәнаралық байланыс: қазақ әдебиеті, тарих. |
|
Рефлекция |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. Сабақ оқу мақсаттары шынай ма? Бүгін оқушылап не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|
Қорытынды бағамдау |
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)? Сабақ барысында мен келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін қандай факторларды білдім? Тапсырмаларды уақыт мөлшеріне қарай таңдау, топтағы қарым-қатынасты бақылау. Жекеленген білім алушыларды топтық жұмыстарға тарту. |
|
шағым қалдыра аласыз













