|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде алгоритмдерді программалау. |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
4.5 Break циклін басқару |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану (continue, break, else) |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Break ұғымы мен қызметін анықтау; Break нұсқаулығының орындалуын талдау, қолдану; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар дәптерлерді өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Дәптерлерін өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. 5.Бағалайды. |
2 балл |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырып. «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастырып, проблеманы бірге шешу. 1.Күнделікті өмірде жүріп жатқан белгілі бір циклдік процесті бірден тоқтата салуға бола ма? Қандай мысалдар келтіруге болады? 2.Программа орындалу кезінде тиісті нәтижеге жеткеннен соң цикл жұмысын тоқтату үшін не істеу керек? Оқулықтағы ақпаратты оқушылармен бірге талдау. Слайд материалы арқылы көрсету
1-тапсырма./ Талдау тапсырмасы/ Вreak пен сontinue нұсқаулықтарының графикалық блок-схемасына және олар қолданылған программа кодтарына талдау жасаңдар. Нұсқаулықтардың графикалық блок-схемаларын программамен салыстырыңдар. Блок- схемада тағы да басқаша қалай құруға болады? 2-тапсырма /көлемі үлкен тапсырма./ 1)N натурал саны берілген. Сол санның цифрларының арасында нөл болса, цикл жұмысын тоқтатып «Error», әйтпесе санның өзін кері қарай экранға шығаратын программа құрастыр. N=int(input('N=')) p=0 for i in range(): x=int(input('')) if x == 0: p=i; break print('index=',p)
2) Латын әріптері мен «,» үтірі бар S жол берілген. Осы жолдағы үтірге дейінгі әріптер мен олардың санын экранға шығаратын алгоритмнің блок-схемасын және программасын құрастыр. s=0 for i in range(11, 21): s=s+i%10 if s>15: break print(s)
3) N натурал саны берілген. Сол санның цифрларының арасындағы ең кішісін табатын блок-схеманы құрастыр. Есептің программа кодын жаз. n = int(input()) while n!= 0: if (n<min)and(n % 3 == 0) : min = n print("min = ", min)
Оқушылар бекіту сұрақтарына жауап береді.
|
https://wordwall.net сайтында тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді
Оқушылар оқулықтағы ақпаратпен танысады. Дескриптор
Дескриптор: -Берілген санды енгізу кодын анықтайды; - Санның арасында кездесетін нөл санын анықтау кодын жазады; -Break циклін қолданады;
Дескриптор:
Дескриптор:
|
ҚБ: жұлдыз
ҚБ:Ауызша мадақтау, ынталан- дыру 2 балл 3 балл 3 балл |
https://wordwall.net/ru/resource/54773675 Компьютер, оқулық.
Компьютер, оқулық. Интерактив тітақта sabaq.kz ka hoot- арқылы- тест- құрастыру |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үйге тапсырма |
98 бет, үй тапсырмасы |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Break циклін басқару 8 сынып дайын ҚМЖ тапсырмалар жауаптарымен
Break циклін басқару 8 сынып дайын ҚМЖ тапсырмалар жауаптарымен
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде алгоритмдерді программалау. |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
4.5 Break циклін басқару |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану (continue, break, else) |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Break ұғымы мен қызметін анықтау; Break нұсқаулығының орындалуын талдау, қолдану; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар дәптерлерді өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Дәптерлерін өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. 5.Бағалайды. |
2 балл |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырып. «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастырып, проблеманы бірге шешу. 1.Күнделікті өмірде жүріп жатқан белгілі бір циклдік процесті бірден тоқтата салуға бола ма? Қандай мысалдар келтіруге болады? 2.Программа орындалу кезінде тиісті нәтижеге жеткеннен соң цикл жұмысын тоқтату үшін не істеу керек? Оқулықтағы ақпаратты оқушылармен бірге талдау. Слайд материалы арқылы көрсету
1-тапсырма./ Талдау тапсырмасы/ Вreak пен сontinue нұсқаулықтарының графикалық блок-схемасына және олар қолданылған программа кодтарына талдау жасаңдар. Нұсқаулықтардың графикалық блок-схемаларын программамен салыстырыңдар. Блок- схемада тағы да басқаша қалай құруға болады? 2-тапсырма /көлемі үлкен тапсырма./ 1)N натурал саны берілген. Сол санның цифрларының арасында нөл болса, цикл жұмысын тоқтатып «Error», әйтпесе санның өзін кері қарай экранға шығаратын программа құрастыр. N=int(input('N=')) p=0 for i in range(): x=int(input('')) if x == 0: p=i; break print('index=',p)
2) Латын әріптері мен «,» үтірі бар S жол берілген. Осы жолдағы үтірге дейінгі әріптер мен олардың санын экранға шығаратын алгоритмнің блок-схемасын және программасын құрастыр. s=0 for i in range(11, 21): s=s+i%10 if s>15: break print(s)
3) N натурал саны берілген. Сол санның цифрларының арасындағы ең кішісін табатын блок-схеманы құрастыр. Есептің программа кодын жаз. n = int(input()) while n!= 0: if (n<min)and(n % 3 == 0) : min = n print("min = ", min)
Оқушылар бекіту сұрақтарына жауап береді.
|
https://wordwall.net сайтында тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді
Оқушылар оқулықтағы ақпаратпен танысады. Дескриптор
Дескриптор: -Берілген санды енгізу кодын анықтайды; - Санның арасында кездесетін нөл санын анықтау кодын жазады; -Break циклін қолданады;
Дескриптор:
Дескриптор:
|
ҚБ: жұлдыз
ҚБ:Ауызша мадақтау, ынталан- дыру 2 балл 3 балл 3 балл |
https://wordwall.net/ru/resource/54773675 Компьютер, оқулық.
Компьютер, оқулық. Интерактив тітақта sabaq.kz ka hoot- арқылы- тест- құрастыру |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үйге тапсырма |
98 бет, үй тапсырмасы |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













