Сабақ жоспары
|
Сабақ:Дулат Бабатайұлы «О Ақтан жас,Ақтан жас»өлеңі |
Мектеп |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||
|
Сынып:5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Т/Ж4 Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу,жатқа айту |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады:көркем шығармалардан шағын үзінділерді мәнерлеп оқи алады,жатқа айта алады. |
|||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:өлең идеясы мен тапсырмада берілген сөздердің мағынасын түсіндіре алады. |
||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады:сұрақтарға қатысты өз пікірін анық,дәлелді жеткізіп,ерекше ойлар айта алады. |
||||
|
Критерий |
1.Көркем шығармадан шағын үзінділерді мәнерлеп жатқа айта алады. 2.Көркем шығарманы оқи отырып,өз көзқарасын білдіре алады. |
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады:көркем шығармадан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп жатқа айта алады. |
|||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:бадана,сауыт,білтелі, бежін,сапы,тегеріш,манат,жібек, керсен. |
||||
|
|
||||
|
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:балаға тілек,жетім бала, болашаққа сенім. |
||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
||||
|
Ақын жетім баланың болашағына қандай үміт артады? Өлең құрылымы қалай берілген? |
||||
|
Не себепті... деп ойлайсыз? |
||||
|
Не себепті Ақтан жасқа өлең арнаған? |
||||
|
Алдыңғы оқу: |
Дулат Бабатайұлы «О Ақтан жас,Ақтан жас»өлеңі бойынша ақпарат жинап келу. |
|||
|
Жоспар |
|
|||
|
Жоспарланған жаттығу түрлері |
|
Ресурстар |
||
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі Шаттық шеңбері Топқа бөлу Сандар арқылы топқа бөлінеді. Үй тапсырмасы «Жаңғақ»әдісі арқылы сұрақтарға жауап беру |
Қима қағаздар Оқулық |
||
|
Ортасы |
«Миға шабуыл» -Ата-аналарың сендерге қандай ақыл-өсиет,тілек айтады? «Визуальді әдіс» Дулат Бабатайұлы «О Ақтан жас,Ақтан жас»өлеңін тыңдату. «Джиксо»әдісі Өлең тармақтарын топқа бөліп беру,өлең шумағын топтастыру. «Шынжыр»әдісі Өлеңді жалғастырып жатқа айту. |
Оқулық , АКТ, Флипчарт,түрлі-түсті маркер, |
||
|
Соңы |
Кері байланыс
Үй тапсырмасы Өлеңді мәнерлеп жаттап келу Дескриптор
|
Бағалау парақшасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Б.Соқпақбаев Менің атым Қожа
Б.Соқпақбаев Менің атым Қожа
Сабақ жоспары
|
Сабақ:Дулат Бабатайұлы «О Ақтан жас,Ақтан жас»өлеңі |
Мектеп |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||
|
Сынып:5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Т/Ж4 Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу,жатқа айту |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады:көркем шығармалардан шағын үзінділерді мәнерлеп оқи алады,жатқа айта алады. |
|||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:өлең идеясы мен тапсырмада берілген сөздердің мағынасын түсіндіре алады. |
||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады:сұрақтарға қатысты өз пікірін анық,дәлелді жеткізіп,ерекше ойлар айта алады. |
||||
|
Критерий |
1.Көркем шығармадан шағын үзінділерді мәнерлеп жатқа айта алады. 2.Көркем шығарманы оқи отырып,өз көзқарасын білдіре алады. |
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады:көркем шығармадан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп жатқа айта алады. |
|||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:бадана,сауыт,білтелі, бежін,сапы,тегеріш,манат,жібек, керсен. |
||||
|
|
||||
|
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:балаға тілек,жетім бала, болашаққа сенім. |
||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
||||
|
Ақын жетім баланың болашағына қандай үміт артады? Өлең құрылымы қалай берілген? |
||||
|
Не себепті... деп ойлайсыз? |
||||
|
Не себепті Ақтан жасқа өлең арнаған? |
||||
|
Алдыңғы оқу: |
Дулат Бабатайұлы «О Ақтан жас,Ақтан жас»өлеңі бойынша ақпарат жинап келу. |
|||
|
Жоспар |
|
|||
|
Жоспарланған жаттығу түрлері |
|
Ресурстар |
||
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі Шаттық шеңбері Топқа бөлу Сандар арқылы топқа бөлінеді. Үй тапсырмасы «Жаңғақ»әдісі арқылы сұрақтарға жауап беру |
Қима қағаздар Оқулық |
||
|
Ортасы |
«Миға шабуыл» -Ата-аналарың сендерге қандай ақыл-өсиет,тілек айтады? «Визуальді әдіс» Дулат Бабатайұлы «О Ақтан жас,Ақтан жас»өлеңін тыңдату. «Джиксо»әдісі Өлең тармақтарын топқа бөліп беру,өлең шумағын топтастыру. «Шынжыр»әдісі Өлеңді жалғастырып жатқа айту. |
Оқулық , АКТ, Флипчарт,түрлі-түсті маркер, |
||
|
Соңы |
Кері байланыс
Үй тапсырмасы Өлеңді мәнерлеп жаттап келу Дескриптор
|
Бағалау парақшасы |
||
шағым қалдыра аласыз














