|
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: 5-бөлім Адамгершілік - асыл қасиет Мұғалімнің аты-жөні: Касымова Сандуғаш Бердимуратовна Мектеп: «№4 ЖББОМ» КММ Теміртау қаласы Күні: 16.02.2018 Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа» (Түбінде адам болатын бала) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
А/И1. Әдеби шығарманың композициясы Б/С2.5. Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты сөздік қор мен термин:компазиция, жанр. Жазу үшін пайдалы тіркестер: өтірікші, қу, зымиян, шыдамсыз, тиянақсыз, - арамза, жағымпаз, алғыр, пысық, ақылды, сотқар, тентек, мейірімді, әділетті, ақын, әзілқой, тапқыр, қателіктерін түсіне біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
тарих, өзін-өзі тану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Флипчартпен жұмыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы – 3 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі:
«Болжау» әдісі Өзімді өткен сабақпен байланыстыра отырып таныстыру
Ауызша бағалау: «Жарайсыңдар!» оқушыларға қолдау көрсету. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері айтылады. |
Интерактивті тақта
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы – 30 мин. |
Уақыт саны бірдейлер жұптасады Үй жүмысын пысықтау:
1-тапсырма.
ЖЖ.“Теріп алу” әдісі арқылы
кейіпкерлерге мінездеме береді. Флипчартта
орындайды
Дескриптор:
- кейіпкерді анықтайды; - тірек сөздерді теріп жазады;
2-тапсырма. Сағат түсіне қарай топтасады ТЖ. Композициялық құрылымына талдау. Kahoot программасы арқылы орындайды.
Бағалау: Кубок беру 3-тапсырма. Тыңдалым: Бейнефильмнен Қожаның өзін – өзі жиналысқа салып отырғаны. 1-топ. ТЖ. «Ақыл-ой картасы» Оқушылар Қожаға қатысты «Ақыл-ой картасын» сызу үшін төмендегі айдарларды қолданады:
2-топ. «Әдебиет лотосы»
әдісі
3-топ. «Кейіпкерлерге мінездеме» әдісі
4-топ. « DEAL» әдісі
Бағалау критерийі бойынша топтар бір-бірін бағалайды.
Бағалау: «Күлегештер»
арқылы топтар бірін-бірі
бағалайды. Қалыптастырушы тапсырма: Ж « PLIKERS» тест шешу Бағалау: «Өзін-өзі бағалау» |
Интерактиті тақта. Слайд http/ infourok сайт |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы – 7мин. |
Рефлекция
«SMS хабарлама» Үйренгенім............................................................. Мұғалімге ұсыныс................................................
Үйге тапсырма: «Менің қиялымдағы Қожа...» эссе жазу Критерийі:
|
Интерактивты тақта, стикер |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау: Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз? |
Бағалау: Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Барлық оқушылар: -мәтінен ақпарат алады. - тірек сөздерді қолдана алады. Көпшілік оқушылар Кейіпкерлерді анықтайалады Кейбір оқушылар -кейіпкерлерді өмірмен байланыстыра отырып сипаттап салыстыра алады. |
Сабағымды жоспарлауда мұғалім тарапынан ауызша бағалау, өзара және өзіндік бағалауды алып отырмын. «Күлегештер» арқылы білім алушылардың жеткен жетістіктері айқындалса, өзіндік бағалау парағы оқушылардың өз жұмыстарын саралау арқылы өзіндік сыни көзқарасты дамыту мақсатында пайдаланылады. Бұл арқылы оқушылардың берілген тапсырманы қаншалықты, қандай деңгейде орындайтынын айқындап, сол арқылы сапалы, нәтижелі табысқа жетелеуге болады. Сабақтағы жұптық, топтық жұмыс оқушылардың өзара бір-біріне кері байланысы, мұғалімнің қолдау сөздері арқылы жүзеге асырылып отырады. Сонымен қатар, оқушылар өзара бағалау арқылы оқушылар өзгелердің жұмысына жинақтау жүргізіп, кері байланыс береді. |
Оқушылар сабақ барысында өздерін жайлы сезінуі үшін «Танысу» ширату жаттығуы, Әр оқушының денсаулығының маңыздылығы, қауіпсіздік ережелері ескертіліп отырылады. Әр оқушының пікірі құнды болғандықтан, олардың еңбегі де қорғалады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланаңыз. Төменде өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқу болды ма және неліктен? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен 2 нәрсе (тыңдалым мен жазылым )? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым,келесі сабақта не нәрсеге назар аудару керек? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа» (Түбінде адам болатын бала)
Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа» (Түбінде адам болатын бала)
|
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: 5-бөлім Адамгершілік - асыл қасиет Мұғалімнің аты-жөні: Касымова Сандуғаш Бердимуратовна Мектеп: «№4 ЖББОМ» КММ Теміртау қаласы Күні: 16.02.2018 Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа» (Түбінде адам болатын бала) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
А/И1. Әдеби шығарманың композициясы Б/С2.5. Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты сөздік қор мен термин:компазиция, жанр. Жазу үшін пайдалы тіркестер: өтірікші, қу, зымиян, шыдамсыз, тиянақсыз, - арамза, жағымпаз, алғыр, пысық, ақылды, сотқар, тентек, мейірімді, әділетті, ақын, әзілқой, тапқыр, қателіктерін түсіне біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
тарих, өзін-өзі тану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Флипчартпен жұмыс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы – 3 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі:
«Болжау» әдісі Өзімді өткен сабақпен байланыстыра отырып таныстыру
Ауызша бағалау: «Жарайсыңдар!» оқушыларға қолдау көрсету. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері айтылады. |
Интерактивті тақта
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы – 30 мин. |
Уақыт саны бірдейлер жұптасады Үй жүмысын пысықтау:
1-тапсырма.
ЖЖ.“Теріп алу” әдісі арқылы
кейіпкерлерге мінездеме береді. Флипчартта
орындайды
Дескриптор:
- кейіпкерді анықтайды; - тірек сөздерді теріп жазады;
2-тапсырма. Сағат түсіне қарай топтасады ТЖ. Композициялық құрылымына талдау. Kahoot программасы арқылы орындайды.
Бағалау: Кубок беру 3-тапсырма. Тыңдалым: Бейнефильмнен Қожаның өзін – өзі жиналысқа салып отырғаны. 1-топ. ТЖ. «Ақыл-ой картасы» Оқушылар Қожаға қатысты «Ақыл-ой картасын» сызу үшін төмендегі айдарларды қолданады:
2-топ. «Әдебиет лотосы»
әдісі
3-топ. «Кейіпкерлерге мінездеме» әдісі
4-топ. « DEAL» әдісі
Бағалау критерийі бойынша топтар бір-бірін бағалайды.
Бағалау: «Күлегештер»
арқылы топтар бірін-бірі
бағалайды. Қалыптастырушы тапсырма: Ж « PLIKERS» тест шешу Бағалау: «Өзін-өзі бағалау» |
Интерактиті тақта. Слайд http/ infourok сайт |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы – 7мин. |
Рефлекция
«SMS хабарлама» Үйренгенім............................................................. Мұғалімге ұсыныс................................................
Үйге тапсырма: «Менің қиялымдағы Қожа...» эссе жазу Критерийі:
|
Интерактивты тақта, стикер |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау: Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз? |
Бағалау: Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Барлық оқушылар: -мәтінен ақпарат алады. - тірек сөздерді қолдана алады. Көпшілік оқушылар Кейіпкерлерді анықтайалады Кейбір оқушылар -кейіпкерлерді өмірмен байланыстыра отырып сипаттап салыстыра алады. |
Сабағымды жоспарлауда мұғалім тарапынан ауызша бағалау, өзара және өзіндік бағалауды алып отырмын. «Күлегештер» арқылы білім алушылардың жеткен жетістіктері айқындалса, өзіндік бағалау парағы оқушылардың өз жұмыстарын саралау арқылы өзіндік сыни көзқарасты дамыту мақсатында пайдаланылады. Бұл арқылы оқушылардың берілген тапсырманы қаншалықты, қандай деңгейде орындайтынын айқындап, сол арқылы сапалы, нәтижелі табысқа жетелеуге болады. Сабақтағы жұптық, топтық жұмыс оқушылардың өзара бір-біріне кері байланысы, мұғалімнің қолдау сөздері арқылы жүзеге асырылып отырады. Сонымен қатар, оқушылар өзара бағалау арқылы оқушылар өзгелердің жұмысына жинақтау жүргізіп, кері байланыс береді. |
Оқушылар сабақ барысында өздерін жайлы сезінуі үшін «Танысу» ширату жаттығуы, Әр оқушының денсаулығының маңыздылығы, қауіпсіздік ережелері ескертіліп отырылады. Әр оқушының пікірі құнды болғандықтан, олардың еңбегі де қорғалады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланаңыз. Төменде өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқу болды ма және неліктен? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен 2 нәрсе (тыңдалым мен жазылым )? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым,келесі сабақта не нәрсеге назар аудару керек? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















