.....................................................................
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
?????????????????????? |
|
|
Күні: |
???????????????? |
|
|
Сынып:4 |
Барлық оқушылар саны: 24 оқушы 4 топ |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Жақсы» деген-немене? «Жаман» деген немене? Шал мен бала |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.3.1. Шығарманың тақырыбы және қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжау, оның себебін түсіндіру; 4.2.6.1. Кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. Кейіпкерлердің сыртқы келбетін сипаттап, мінез- құлқы мен іс- әрекетін бағалай алады. Сюжеттің дамуын болжап, себебін түсіндіре алады. Кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалай алады. Кейіпкерлердің іс-әрекетінің дұрыс-бұрыстығын ажырата алады. Өз бойындағы жақсы және жағымсыз қылықтарды атай алады. |
|
|
Құндылыққа бағыттау |
Еңбекқорлыққа, сауаттылыққа, үлкенге ізет, кішіге қамқор болуға, туыстық қатынасты бағалауға тәрбиелеу. Оқушыларды бір-бірін бағалауға, өз іс-әрекетіне жауап беруге үйрету. Бір-бірінің жағымсыз жағын емес, жақсы жақтарын көре білуге ұмтылдыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы Өткен білімді пысықтау 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі “Мен –ғажаппын!” Әр оқушы өзі туралы жақсы сөз айтады. Мысалы: - Менің күш-жігерім көп, денсаулығым мықты. - Мен өмірді сүйемін, өмір мені аялайды. - Мен тамаша жанмын. - Мен мейірімді, жылы жүректі баламын. - Мен сабырлымын, салмақтымын. - Мен ешкім жолымнан тайдыра алмайды. - Мен әділетті, адал жанмын. - Мен айналама бақыт шуағын шашамын. - Мен алдыма қойған мақсатыма жетемін. - Менің қолымнан бәрі келеді. - Мені тек жақсы адамдар қоршаған. - Мен үшін өмірдің қызығы мол. - Мен бәріне ризамын. - Мен бақытты баламын. «Тәтті конфет» әдісі арқылы топқа бөлу Ережесі: Ойынды ойнау үшін кәмпиттердің әртүрлі түрлерін табу керек (қатысушылар санына қарай). Жетекшінің бұйрығы бойынша әр қатысушы өзіне кәмпит алады. Сіз кәмпиттерді бірден жей алмайсыз. Алдымен бірдей кәмпиттері бар басқа қатысушыларды тауып, командаларға бірігу керек. 1 топ «Ойшылдар» 2 топ «Тапқырлар» 3 топ «Зеректер» 4 топ «Алғырлар»
Үй тапсырмасын тексеру «Тарси» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру 1.Ертеде адамдар ақшаның орнына нені пайдаланған? бұршақ дәндерін 2.Саң Жие не ойлап тапты? әріпті ойлап тапты 3.Үш жолдың торабында Саң Жие кімдерге кездесті? үш аңшыға 4. Әр заттың белгісі болатынын Саң Жие қайдан білді? аңдардың ізі арқылы 5. Саң Жиенің ең бірінші салған әріпі? от шашқан күн бейнесіндегі таңба 6. Саң Жие қандай адам болған? патшаның қоластында, беделді адам болған 7. Саң Жие қандай қызмет атқарған? Есепші 8. Алғашында орындалған жұмысты қалай белгілеген? Түрлі түсті жіпті байлау арқылы 9. Ол қандай сұрақ бойынша қиналды? Заттар азайғанда кеміте алмапты
|
Жылы сөздерді айтып, амандасады. Жағымды көңіл күйге енеді Оқушылар орындарына жайғасады. «Тәтті конфет» әдісі арқылы қатарға отырады Үй тапсырмасы бойынша берілген сұрақтарға оқушылар ақылдасып, жауап береді |
Оқушылар дың көңіл-күйлерін көтеру алдыңғы сабақта өткен тақырыпты еске түсіреді Оқушыларды қолдау, мадақтау, көтермелеу |
|
|
«Мен-ғажаппын!» тренинг «Тәтті конфет» әдісі «Тарси» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеруге арналған көрнекіліктер |
||||
|
Ортасы Жаңа сабақ 20 минут |
Жаңа сабақ Ой қозғау. мақалдар сөйлейді. «Айна» әдісі Әр топтан бір оқушы шығып, берілген мақалды оқиды. Мазмұны бойынша тақырыпты болжайды.Сурет мазмұны бойынша өз ойыңды айт. Дәлелдеп түсіндір.
Автор туралы жасанды интеллект аррқылы шағын мәлімет беру. «Тұлғаны таны» ойыны https://learningapps.org/display?v=pixtuav6324
Оқылым. Шал мен бала. Жұптасып тізбектеп оқуды ұйымдастыру. Сұрақтар қою: Мәтінді оқыған кезде қандай сезімде болдыңдар? Мәулен атайдан неліктен бірден кешірім сұрамады? Сөздікпен жұмыс Көрегенділік-тәрибелілік Қорыну-сақтану Бейтаныс-таныс емес, бөтен Мағынасын талдау Сергіту сәті https://youtu.be/e_i716uzZn0?si=yTFKSPF-1eIAWhGH
Топтық жұмыс парағындағы тапсырмаларды орындау
|
Ойнай отырып, тақырыпты меңгереді Автор туралы түсінік алады Мәтінмен, оқып танысады. Оқушылар мұғалімнің көшбасшылығымен жаңа сабақты түсінеді Оқушылар сергіту сәтін жасайды Оқушылар топтық жұмыс парағындағы тапсырмаларды орындайды |
Мұғалімді тыңдайды жаңа білімді түсінеді Оқушылады қолдау, мадақтау, көтермелеу Көңілдері көтеріледі Алған білімдерін өмірде қолдана алады |
«Айна» әдісі Түсіндірме бағдарламаға сілтеме https://learningapps.org/display?v=pixtuav6324 Оқулық Сөздік жұмысы Сергіту жаттығуы https://youtu.be/e_i716uzZn0?si=yTFKSPF-1eIAWhGH Топтық жұптық жұмыс парақша лары |
|
Соңы 10- минут |
Белсенді бекіту тапсырмасы Кестені толтыр. «Білімпаз теледидар» әдісі
Сабақты бекіту тапсырмасы https://wordwall.net/cb/resource/62194194
Мәтіндегі негізгі ойды білдіріп тұрған мақал-мәтелді дауыс ырғағымен оқыңдар. |
Оқушылар белсенді тапсырманы орындайды Сұрақтарға жауап Бекіту тапсырмасы |
Оқушыларды қолдау, мадақтау, көтермелеу Мәтін мазмұнын түсінгенін анықтау |
Кесте Бағдарламаға сілтеме https://wordwall.net/cb/resource/62194194 Мақал-мәтел |
|
Кері байланыс 5 минут |
Бағалауды жүргізу Үй тапсырмасы «Шал мен бала» мәтінін түсініп оқу, әңгімелеу. Кері байланыс "Білім шыңы" кері байланысы
|
Оқушылар үй тапсырмасын жазып алады |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып жабыстырады |
Кері байланыс парақ шасы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Б.Соқпақпаев. Шал мен бала ҚМЖ
Б.Соқпақпаев. Шал мен бала ҚМЖ
.....................................................................
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
?????????????????????? |
|
|
Күні: |
???????????????? |
|
|
Сынып:4 |
Барлық оқушылар саны: 24 оқушы 4 топ |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Жақсы» деген-немене? «Жаман» деген немене? Шал мен бала |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.3.1. Шығарманың тақырыбы және қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжау, оның себебін түсіндіру; 4.2.6.1. Кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. Кейіпкерлердің сыртқы келбетін сипаттап, мінез- құлқы мен іс- әрекетін бағалай алады. Сюжеттің дамуын болжап, себебін түсіндіре алады. Кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалай алады. Кейіпкерлердің іс-әрекетінің дұрыс-бұрыстығын ажырата алады. Өз бойындағы жақсы және жағымсыз қылықтарды атай алады. |
|
|
Құндылыққа бағыттау |
Еңбекқорлыққа, сауаттылыққа, үлкенге ізет, кішіге қамқор болуға, туыстық қатынасты бағалауға тәрбиелеу. Оқушыларды бір-бірін бағалауға, өз іс-әрекетіне жауап беруге үйрету. Бір-бірінің жағымсыз жағын емес, жақсы жақтарын көре білуге ұмтылдыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы Өткен білімді пысықтау 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі “Мен –ғажаппын!” Әр оқушы өзі туралы жақсы сөз айтады. Мысалы: - Менің күш-жігерім көп, денсаулығым мықты. - Мен өмірді сүйемін, өмір мені аялайды. - Мен тамаша жанмын. - Мен мейірімді, жылы жүректі баламын. - Мен сабырлымын, салмақтымын. - Мен ешкім жолымнан тайдыра алмайды. - Мен әділетті, адал жанмын. - Мен айналама бақыт шуағын шашамын. - Мен алдыма қойған мақсатыма жетемін. - Менің қолымнан бәрі келеді. - Мені тек жақсы адамдар қоршаған. - Мен үшін өмірдің қызығы мол. - Мен бәріне ризамын. - Мен бақытты баламын. «Тәтті конфет» әдісі арқылы топқа бөлу Ережесі: Ойынды ойнау үшін кәмпиттердің әртүрлі түрлерін табу керек (қатысушылар санына қарай). Жетекшінің бұйрығы бойынша әр қатысушы өзіне кәмпит алады. Сіз кәмпиттерді бірден жей алмайсыз. Алдымен бірдей кәмпиттері бар басқа қатысушыларды тауып, командаларға бірігу керек. 1 топ «Ойшылдар» 2 топ «Тапқырлар» 3 топ «Зеректер» 4 топ «Алғырлар»
Үй тапсырмасын тексеру «Тарси» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру 1.Ертеде адамдар ақшаның орнына нені пайдаланған? бұршақ дәндерін 2.Саң Жие не ойлап тапты? әріпті ойлап тапты 3.Үш жолдың торабында Саң Жие кімдерге кездесті? үш аңшыға 4. Әр заттың белгісі болатынын Саң Жие қайдан білді? аңдардың ізі арқылы 5. Саң Жиенің ең бірінші салған әріпі? от шашқан күн бейнесіндегі таңба 6. Саң Жие қандай адам болған? патшаның қоластында, беделді адам болған 7. Саң Жие қандай қызмет атқарған? Есепші 8. Алғашында орындалған жұмысты қалай белгілеген? Түрлі түсті жіпті байлау арқылы 9. Ол қандай сұрақ бойынша қиналды? Заттар азайғанда кеміте алмапты
|
Жылы сөздерді айтып, амандасады. Жағымды көңіл күйге енеді Оқушылар орындарына жайғасады. «Тәтті конфет» әдісі арқылы қатарға отырады Үй тапсырмасы бойынша берілген сұрақтарға оқушылар ақылдасып, жауап береді |
Оқушылар дың көңіл-күйлерін көтеру алдыңғы сабақта өткен тақырыпты еске түсіреді Оқушыларды қолдау, мадақтау, көтермелеу |
|
|
«Мен-ғажаппын!» тренинг «Тәтті конфет» әдісі «Тарси» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеруге арналған көрнекіліктер |
||||
|
Ортасы Жаңа сабақ 20 минут |
Жаңа сабақ Ой қозғау. мақалдар сөйлейді. «Айна» әдісі Әр топтан бір оқушы шығып, берілген мақалды оқиды. Мазмұны бойынша тақырыпты болжайды.Сурет мазмұны бойынша өз ойыңды айт. Дәлелдеп түсіндір.
Автор туралы жасанды интеллект аррқылы шағын мәлімет беру. «Тұлғаны таны» ойыны https://learningapps.org/display?v=pixtuav6324
Оқылым. Шал мен бала. Жұптасып тізбектеп оқуды ұйымдастыру. Сұрақтар қою: Мәтінді оқыған кезде қандай сезімде болдыңдар? Мәулен атайдан неліктен бірден кешірім сұрамады? Сөздікпен жұмыс Көрегенділік-тәрибелілік Қорыну-сақтану Бейтаныс-таныс емес, бөтен Мағынасын талдау Сергіту сәті https://youtu.be/e_i716uzZn0?si=yTFKSPF-1eIAWhGH
Топтық жұмыс парағындағы тапсырмаларды орындау
|
Ойнай отырып, тақырыпты меңгереді Автор туралы түсінік алады Мәтінмен, оқып танысады. Оқушылар мұғалімнің көшбасшылығымен жаңа сабақты түсінеді Оқушылар сергіту сәтін жасайды Оқушылар топтық жұмыс парағындағы тапсырмаларды орындайды |
Мұғалімді тыңдайды жаңа білімді түсінеді Оқушылады қолдау, мадақтау, көтермелеу Көңілдері көтеріледі Алған білімдерін өмірде қолдана алады |
«Айна» әдісі Түсіндірме бағдарламаға сілтеме https://learningapps.org/display?v=pixtuav6324 Оқулық Сөздік жұмысы Сергіту жаттығуы https://youtu.be/e_i716uzZn0?si=yTFKSPF-1eIAWhGH Топтық жұптық жұмыс парақша лары |
|
Соңы 10- минут |
Белсенді бекіту тапсырмасы Кестені толтыр. «Білімпаз теледидар» әдісі
Сабақты бекіту тапсырмасы https://wordwall.net/cb/resource/62194194
Мәтіндегі негізгі ойды білдіріп тұрған мақал-мәтелді дауыс ырғағымен оқыңдар. |
Оқушылар белсенді тапсырманы орындайды Сұрақтарға жауап Бекіту тапсырмасы |
Оқушыларды қолдау, мадақтау, көтермелеу Мәтін мазмұнын түсінгенін анықтау |
Кесте Бағдарламаға сілтеме https://wordwall.net/cb/resource/62194194 Мақал-мәтел |
|
Кері байланыс 5 минут |
Бағалауды жүргізу Үй тапсырмасы «Шал мен бала» мәтінін түсініп оқу, әңгімелеу. Кері байланыс "Білім шыңы" кері байланысы
|
Оқушылар үй тапсырмасын жазып алады |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып жабыстырады |
Кері байланыс парақ шасы |
шағым қалдыра аласыз






















