Т
үркістан
облысы, Шардара ауданы,
Сырбек Каттебеков атындағы жалпы білім беретін мектеп
көркем еңбек пәні мұғалімі: Янгибаева Алма Хайдаровна
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бұйым дайындау. Бұйымды безендіру |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.2.6.1-Қауіпсіздік техникасын қадағалап, оның маңыздылығын сезіне және демонстрациялай отырып, материалдар мен құралдарды қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Бұйым жасауда әр түрлі графикалық құралдарды қолдана отырып (оның ішінде АКТ қолданып), нобайлар, графикалық және технологиялық құжаттар дайындау тәсілдерімен таныстыру;
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурс |
|
|
Сабақтың басы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Назарларын сабаққа аудару. Оқушыларды топқа бөлу Өткен сабақты пысықтау мақсатында сұрақтар қойылады 1.Тақырып мазмұнын ашу мақсатында төмендегідей сұрақтар қойылады:
Жаңа сабақ Құрақ – төрге төсейтін көрпеше. Мата қиындыларын қиюластырып, тұмарша, сегіз жапырақ, ромб және неше түрлі қазақи нақыштағы оюлардан , өрнектерден құралған көрпені Құрақ немесе Құрақ көрпе деп атайды. Ежелден қонақжай қазақ халқы төрін қонаққа арналған “қасиетті орын” санаған. Ерте кезде баласы өліп, тоқтамаған үй “тіл-көзден аман болсын” деген ырыммен қырық Құрақ құрап, баласын соған ораған. Құрақ көрпенің арасына мақта және қойдың, түйенің жүнін салып немесе қазіргі кезде жасанды мақта синтепон салып, сырып тігеді. Тапсырма 1 «Кел ойнайық, ойланайық» әдісі арқылы тест тапсырмаларын орындау |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Ойлан, бірік, бөліс әдісі арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді
Дескриптор: -Экранда берілген тест тапсырмаларын орындайды -Дұрыс-бұрыс тапсырмаларын орындайды |
мадақтау. |
Акт Презентация
https://imektep.kz/kz/kurak-kurau
|
|
|
Ортасы 25 минут |
Тапсырма 2 Сарамандық жұмыс. «Талаппен бастап, Талғаммен аяқта!» Сарамандық жұмысқа кіріспес бұрын шеберханадағы қауіпсіздік ережелерін еске түсіріп аламыз. Алдымен жұмыс орнын ұйымдастырып аламыз. Құрақ көздерін қалай біріктіру туралы нұсқау беріледі. Матаның үйлесімдігін таңдайды Допқа қажетті нобайын дайындайды Тренинг «Ойлан-топтас-бөліс» әдісі арқылы сарамандық жұмыс орындатамын |
Инені киімге қыстыруға болмайды Иненің жібін тіспен үзуге болмайды. Қайшыны жолдасыңа үшкір ұшымен берме. Қайшыны ойыншық ретінде пайдалануға болмайды. Қайшыны ашық тастама. Дескриптор: -Бұйымды дайындау үшін қажет құрал жабдықтарды таңдайды -Бұйымның нобайын салады -Оқушылар түс үйлесімдерін ескере отырып, сәндеу жұмысын жүргізеді -Дайын бұйымды сәндейді |
|
Түрлі-түсті маталар |
|
|
Аяқталуы 10 минут
Кері байланыс
Үй тапсырмасы |
Тапсырма 3 «Фотосуретпен жұмыс» әдісі арқылы сергіту сәтін жасатамын -Көз қорқақ, қол батыр -Жеті рет өлшеп, бір рет кес -Білім инемен құдық қазғандай -Бала тәрбиесі-бесікте -Қарға қарғаның көзін шұқымайды -Ақсақ қой түстен кейін маңырайды -Жігіткен жеті өнер де аз -Қызым саған айтамын,келінім сен тыңда -Жүз теңгең болғанша, жүз досың болсын -Айдағаным бес ешкі,ысқырығы жер жарар «Жарнамалау» әдісі арқылы жасалған жұмысты бағалау «Қорытындылау. Жұмысты аяқтау |
Оқушылар суретке қарап мақал-мәтелдерді тауып, жауап береді
Оқушылар өздерінің жасаған жұмыстарын көрсетіп қандай жетістіктерге қол жеткізгенін атап, жарнамалайды. Оқушылар сабаққа кері байланыс жасайды . |
Мадақтау |
Слайд Презентация Таратпа қағаздар Стикер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бұйым дайындау. Бұйымды безендіру
Бұйым дайындау. Бұйымды безендіру
Т
үркістан
облысы, Шардара ауданы,
Сырбек Каттебеков атындағы жалпы білім беретін мектеп
көркем еңбек пәні мұғалімі: Янгибаева Алма Хайдаровна
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бұйым дайындау. Бұйымды безендіру |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.2.6.1-Қауіпсіздік техникасын қадағалап, оның маңыздылығын сезіне және демонстрациялай отырып, материалдар мен құралдарды қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Бұйым жасауда әр түрлі графикалық құралдарды қолдана отырып (оның ішінде АКТ қолданып), нобайлар, графикалық және технологиялық құжаттар дайындау тәсілдерімен таныстыру;
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурс |
|
|
Сабақтың басы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Назарларын сабаққа аудару. Оқушыларды топқа бөлу Өткен сабақты пысықтау мақсатында сұрақтар қойылады 1.Тақырып мазмұнын ашу мақсатында төмендегідей сұрақтар қойылады:
Жаңа сабақ Құрақ – төрге төсейтін көрпеше. Мата қиындыларын қиюластырып, тұмарша, сегіз жапырақ, ромб және неше түрлі қазақи нақыштағы оюлардан , өрнектерден құралған көрпені Құрақ немесе Құрақ көрпе деп атайды. Ежелден қонақжай қазақ халқы төрін қонаққа арналған “қасиетті орын” санаған. Ерте кезде баласы өліп, тоқтамаған үй “тіл-көзден аман болсын” деген ырыммен қырық Құрақ құрап, баласын соған ораған. Құрақ көрпенің арасына мақта және қойдың, түйенің жүнін салып немесе қазіргі кезде жасанды мақта синтепон салып, сырып тігеді. Тапсырма 1 «Кел ойнайық, ойланайық» әдісі арқылы тест тапсырмаларын орындау |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Ойлан, бірік, бөліс әдісі арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді
Дескриптор: -Экранда берілген тест тапсырмаларын орындайды -Дұрыс-бұрыс тапсырмаларын орындайды |
мадақтау. |
Акт Презентация
https://imektep.kz/kz/kurak-kurau
|
|
|
Ортасы 25 минут |
Тапсырма 2 Сарамандық жұмыс. «Талаппен бастап, Талғаммен аяқта!» Сарамандық жұмысқа кіріспес бұрын шеберханадағы қауіпсіздік ережелерін еске түсіріп аламыз. Алдымен жұмыс орнын ұйымдастырып аламыз. Құрақ көздерін қалай біріктіру туралы нұсқау беріледі. Матаның үйлесімдігін таңдайды Допқа қажетті нобайын дайындайды Тренинг «Ойлан-топтас-бөліс» әдісі арқылы сарамандық жұмыс орындатамын |
Инені киімге қыстыруға болмайды Иненің жібін тіспен үзуге болмайды. Қайшыны жолдасыңа үшкір ұшымен берме. Қайшыны ойыншық ретінде пайдалануға болмайды. Қайшыны ашық тастама. Дескриптор: -Бұйымды дайындау үшін қажет құрал жабдықтарды таңдайды -Бұйымның нобайын салады -Оқушылар түс үйлесімдерін ескере отырып, сәндеу жұмысын жүргізеді -Дайын бұйымды сәндейді |
|
Түрлі-түсті маталар |
|
|
Аяқталуы 10 минут
Кері байланыс
Үй тапсырмасы |
Тапсырма 3 «Фотосуретпен жұмыс» әдісі арқылы сергіту сәтін жасатамын -Көз қорқақ, қол батыр -Жеті рет өлшеп, бір рет кес -Білім инемен құдық қазғандай -Бала тәрбиесі-бесікте -Қарға қарғаның көзін шұқымайды -Ақсақ қой түстен кейін маңырайды -Жігіткен жеті өнер де аз -Қызым саған айтамын,келінім сен тыңда -Жүз теңгең болғанша, жүз досың болсын -Айдағаным бес ешкі,ысқырығы жер жарар «Жарнамалау» әдісі арқылы жасалған жұмысты бағалау «Қорытындылау. Жұмысты аяқтау |
Оқушылар суретке қарап мақал-мәтелдерді тауып, жауап береді
Оқушылар өздерінің жасаған жұмыстарын көрсетіп қандай жетістіктерге қол жеткізгенін атап, жарнамалайды. Оқушылар сабаққа кері байланыс жасайды . |
Мадақтау |
Слайд Презентация Таратпа қағаздар Стикер |
|
шағым қалдыра аласыз















