|
Көркем еңбек |
Мектеп: № |
|||||||||||||||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||||||||||||||
|
Сынып: 7 сабақ 8-9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Дизайн және технология |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бұйымдардың бөлшектерін құрастыру және өңдеу. Бұйымды сәндеу |
|||||||||||||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
7.2.3.1-Әртүрлі конструкциялық, заманауи тоқыма және сәндеу материалдарын қолдана отырып, тігін машинасында технологиялық талапқа сайкес бұйым жасау 7.2.2.2-Тігін бұйымдарын ылғалды-жылулық өңдеу барысында қолданылатын құралдарды анықтау, таңдау, қолдану 7.1.4.2-Бұйымның өзіндік құны мен материалдық шығындарын анықтау. 7.2.3.4-Шығармашылық жұмыстар мен бұйымдар жасау барысында қазақ ұлттық мәдениет элементтерін пайдалану |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ
Инновация: Заманауи сәндік-қолданбалы өнерде жаңа материалдар мен технологияларды қолдану арқылы инновация енгізу маңызды. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
Денсаулық сақтау «Түсті терапия» технологиясы. Ұйымдастыру кезеңі, дайындықтарын тексеру (С) «Миға шабуыл» сынып екі топқа бөлініп, конверттегі сөздерді біріктіріп, сабақтың тақырыбын табады. Оқушылармен бірлесіп оқу мақсаттарын және сабақ мақсаттарын аңықтау, тапсырмалар және жетістік критерийлерімен танысу. |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
||||||||||||||
|
15 мин
15 мин |
1
Оқыту мақсатына жету үшін оқушылар мұғаліммен бірігіп бағалау критерийлерін құрады:
3_______________ Практикалық жұмыс аяқталған соң, құрылған критерийлерге сүйене отырып бірін- бірі бағалайды. Соңғы кезеңде оқушылар соңғы өңдеу және шығармашылық жұмысты әрлейді.
Кері байланыс және талдау: Оқушылар өз жұмыстарын бағалап, бір-бірімен пікір алмасу арқылы сындарлы ойлау дағдыларын дамытады. |
|
Дискриптор Бұйымды тігуде біріктіру және шет тігістері түрлерін біледі; Тігін машинасын қолданып және технологиялық реттілігін сақтай отырып, өңдеу операцияларын орындайды; Конструкциялар, заманауй тоқыма және өңдеу материалдарын қолданады; Бұйымның шығыны мен өзіндік бағасын есептейді. Бұйымды әрлеу кезінде қазақтың ұлттық элементтерін қолданады. |
Влажно-тепловая обработка (ВТО) видео https://www.youtube.com/watch?v=6HuvcLivWIw Лицевая и изнаночная сторона у ткани |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин. |
Оқушылар мұғаліммен бірге өздерінің жұмыстарының көрсетілімін жасап, бір бірін бағалайды: Не жақсы шықты? Нені түрлендіру қажет? Оқушылар бір біріне комментарийлерін білдіреді. |
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бұйымдардың бөлшектерін құрастыру және өңдеу. Сәндеу. 7 сынып
Бұйымдардың бөлшектерін құрастыру және өңдеу. Сәндеу. 7 сынып
|
Көркем еңбек |
Мектеп: № |
|||||||||||||||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||||||||||||||
|
Сынып: 7 сабақ 8-9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Дизайн және технология |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бұйымдардың бөлшектерін құрастыру және өңдеу. Бұйымды сәндеу |
|||||||||||||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
7.2.3.1-Әртүрлі конструкциялық, заманауи тоқыма және сәндеу материалдарын қолдана отырып, тігін машинасында технологиялық талапқа сайкес бұйым жасау 7.2.2.2-Тігін бұйымдарын ылғалды-жылулық өңдеу барысында қолданылатын құралдарды анықтау, таңдау, қолдану 7.1.4.2-Бұйымның өзіндік құны мен материалдық шығындарын анықтау. 7.2.3.4-Шығармашылық жұмыстар мен бұйымдар жасау барысында қазақ ұлттық мәдениет элементтерін пайдалану |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ
Инновация: Заманауи сәндік-қолданбалы өнерде жаңа материалдар мен технологияларды қолдану арқылы инновация енгізу маңызды. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
Денсаулық сақтау «Түсті терапия» технологиясы. Ұйымдастыру кезеңі, дайындықтарын тексеру (С) «Миға шабуыл» сынып екі топқа бөлініп, конверттегі сөздерді біріктіріп, сабақтың тақырыбын табады. Оқушылармен бірлесіп оқу мақсаттарын және сабақ мақсаттарын аңықтау, тапсырмалар және жетістік критерийлерімен танысу. |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
||||||||||||||
|
15 мин
15 мин |
1
Оқыту мақсатына жету үшін оқушылар мұғаліммен бірігіп бағалау критерийлерін құрады:
3_______________ Практикалық жұмыс аяқталған соң, құрылған критерийлерге сүйене отырып бірін- бірі бағалайды. Соңғы кезеңде оқушылар соңғы өңдеу және шығармашылық жұмысты әрлейді.
Кері байланыс және талдау: Оқушылар өз жұмыстарын бағалап, бір-бірімен пікір алмасу арқылы сындарлы ойлау дағдыларын дамытады. |
|
Дискриптор Бұйымды тігуде біріктіру және шет тігістері түрлерін біледі; Тігін машинасын қолданып және технологиялық реттілігін сақтай отырып, өңдеу операцияларын орындайды; Конструкциялар, заманауй тоқыма және өңдеу материалдарын қолданады; Бұйымның шығыны мен өзіндік бағасын есептейді. Бұйымды әрлеу кезінде қазақтың ұлттық элементтерін қолданады. |
Влажно-тепловая обработка (ВТО) видео https://www.youtube.com/watch?v=6HuvcLivWIw Лицевая и изнаночная сторона у ткани |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин. |
Оқушылар мұғаліммен бірге өздерінің жұмыстарының көрсетілімін жасап, бір бірін бағалайды: Не жақсы шықты? Нені түрлендіру қажет? Оқушылар бір біріне комментарийлерін білдіреді. |
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
тапсырма:












