Материалдар / Бұйымды таныстыру
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Бұйымды таныстыру

Материал туралы қысқаша түсінік
Көркем еңбек пəнінен ҚМЖ ұл балаларға арналған
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Желтоқсан 2017
668
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Көркем еңбек пәнінен қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы:

Бұйымды таныстыру


Мектеп: «Ұлықбек атындағы жалпы

орта мектеп»

Мұғалімнің аты-жөні: Шарифжан Нурметов.

Куні








Сынып 7

А

Б

В

Г

Д

Е

Ж

Қатысқан оқушылар саны:








Қатысқан оқушылар саны:








Сабақ негізделген оқу мақсаттары

7.2.6.1-Техника қауіпсіздігін қадағалап, оның маңыздылығын сезіне және демонстрациялай отырып, материалдар мен құралдарды қолдану


Сабақ мақсаттары



Барлық оқушылар:

көрме ұйымдастыру тәсілдерін біледі

Сұраққа жауап береді

Оқушылардың басым бөлігі:

Өз бетінше жұмыс жасайды.. • шығармашылық жұмыстардың көрме-жәр- меңкесін ұйымдастырады

Кейбір оқушылар:

Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Бағалау критерийі

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.

Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Ресурстар

Компьютер, интерактивті тақта, күйдіру техни- касымен жасалған бұйымдар, фотоаппарат, бейне- камера, түрлі қағаздар, фломастерлер, маркерлер, подиумға арналған тұғырлар.

Әдіс-тәсілдер

Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.

Пәнаралық байланыс

Музыка, қазақ тілі. Сызу, бейнелеу өнері, биология.физика ағылшын.

Сабақтың жоспары

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған тақырыптармен қатар ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

Ұйымдастыру кезеңі

Сыныппен сәлемдесу

Сергіту «Көңілді күн»

Топқа бөлу: Ою-өрнек түрлері арқылы топқа бөлу .

"Ой-бәйге" сұрақтары (өткен тақырыптар бойынша сұрақтар)

Қызығушылықты ояту

«Идеялар себеті» әдісі.

(Оқушылардың жаңа тақырып бойынша білетін барлық мәліметтері тақтада ілініп тұрған «Идеялар себетіне» жазылады, тіпті олар қате болса да. Барлық қателер жаңа ақпаратты игеруіне қарай түзетіледі немесе түсінік беріледі)

Бүгінгі сабақтың тақырыбы: Бұйымды таныстыру

Компьютер, күйдіру техни- касымен жасалған бұйымдар, фотоаппарат, бейне- камера, түрлі қағаздар, фломастерлер, маркерлер, подиумға арналған тұғырлар.

Жаңа білім

Жаңа сабақты түсіндіру және қосымша деректер қолдану.

Оқушыларды көрме, көрме-жәрмеңке ұйымдастыру тарихымен және ерекшеліктерімен таныстыру


Ортасы


Көрме дегеніміз – белгілі бір адамның, өнер қайраткерінің немесе кәсіпорынның (ұйымның) шығармашылық, материалдық және рухани жетістіктерін көпшілік алдына шығару. Алғашқы көрме ХVI ғасырдың екінші жартысында Еуропада ашылған. Технологияның, өндірістің және сауданың да- муына байланысты ХІХ-ХХ ғасырларда көрменің мағынасы мен түрлері көбейе түсті. Уақыт өте келе көрменің бірнеше түрі пайда болды:

Жұмысты қорғау және көрме ұйымдастыру

Талдау

Бұл тапсырма оқушылардың жұмысын талдау үшін беріледі. Тапсырманы орындай отырып, оқушылар сыни ойлау дағдыларын да, сөйлеу дағ- дыларын да дамытады.

Оқушылардың фотосуреттерді зерттеп, мына сұрақтарға жауап беруін сұраймын: Фотосуреттер- де не бейнеленген? Адамдардың назары қайда ауған? Жұмысты көпшілікке көрсетудің мұндай түрін бұрын кездестірдің бе? Бұл сұрақтар оқушылардың белгілі бір тауар көрмелері мен танысты- рылымын ұйымдастыру жайлы білімін жетілдіруге көмектеседі.

Фотосуреттер

Аяқталуы

Сабақты бекіту


Ойлан да сұрақтарға жауап бер

Оқушылардан көркем күйдіру техникасы не себептен ұнағанын, оны басқа қандай өнер түр- лерімен салыстыруға болатынын сұраңыз

1.Саған көркем күйдірумен айналысқан ұнады ма? Неге?

2. Көркем күйдіру тәсілін басқа қандай әдіс-тәсілдермен салыстыруға болады



Бағалау

«бес саусақ» әдісі арқылы


Кері байланыс

Рефлексия. (Оқушылар сабақтан алған өз әсерін, тілектерін жазып іледі )


Үйге тапсырма:


Жұмысты аяқтау.



Қосымша ақпарат


Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Үлестірмелі карточка. Деңгейлік тапсырма.

Бағалау – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз?

1.сұрақ қою арқылы;

2.бақылау арқылы;

«бес саусақ» әдісі арқылы

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік ережелері АКТ

Құндылықтарменбайланыс

Музыка, қазақ тілі. Сызу, бейнелеу өнері, биология.физика ағылшын.

Рефлексия

Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма?


Бүгін оқушылар нені үйренді?


Сыныптағы ахуал қандай болды?


Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?


Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?


Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?



Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?

1:

2:



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!