|
Бөлім:2 А Сәндік-қолданбалы өнер |
Бекітемін: |
||||||
|
Күні: сабақ № 2 |
Педагогтің аты-жөні: Шукурова Г. |
||||||
|
Сынып: 7ә |
Қатысушылар саны: 10 |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бұйымның нобайын орындау. Материалдар мен құралдарды дайындау.§ 6. 28-29 бет. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.5.2 -Бұйым жасауда әртүрлі графикалық құралдарды қолдана отырып (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолданып), нобайлар, графикалық және технологиялық құжаттар дайындау білімдері мен тәжірибелерін қолдана болашақ іс-әрекеттерін анықтау және шығармашылық қызметін жоспарлау 7.1.4.1-Алған білімдері мен тәжірибелерін қолдана болашақ іс-әрекеттерін анықтау және шығармашылық қызметін жоспарлау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Эскиз салу, тәжірибелік тапсырманы орындау үшін материалдарды таңдайды.
|
||||||
|
Құндылығы
|
Талап: Жеке және командамен жұмыс істей білу |
||||||
|
Сабақтың барысы
|
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдастыру |
Ұйымдастыру уақыты: Оқушыларды түгелдеу Сәлемдесу. Сергіту сәті: Сабақ барысында орындалатын тапсырмаларға алдын ала қол жаттықтыру жаттығуы Ой-қиялын дамытатын тапсырма: Үлгідегідей жапырақты түрлендіріп сал
Техника қауіпсіздік ережелеріне шолу жасалады: 1 Бояуға байланысты ТҚЕрежесі айтылады Түстер үйлесімділігіне шолу жасау Т
|
Кезекші сынып түгелдігін баяндайды Жапырақты ойша өз қиялымен түрлендіріп салады Техника қауіпсіздік ережелерін айтады Жылы,суық түстер үйлесімділіктері туралы шолу жасайды Тақырыпты сұрақтарға жауап беру арқылы ашады |
Дескриптор: -ерекше ойлармен бөліседі -түс үйлесімділікті ескереді Мадақтау
|
Слайд А 4 парақ Фломастер Ноутбук Принтер Ақ парақтар Қима суреттер Слайд Оқулық 28 бет |
|||
|
Жаңа сабақ Бекіту |
Әрбір көркемдік жазбаға арналған түстік палитраны жинақтау.Қылқаламдарды (жалпақ, дөңгелек пішінді, әр түрлі өлшемді) таңдап алып, қағаз бетінде бірнеше элементтер орындап болған соң, жұмысқа кіріседі. Ж
Оқушылар дайын өнімді безендіру үшін құрастырылған композицияның эскизін ескереді, бұл: ыдыс-аяқ (таза беті бар табақтар, кружкалар және т.б.), қораптар, вазалар немесе маталарға сурет салу және т.б. түс схемасы және қажетті құралдар мен материалдарды дайындау (тоқымаға арналған акрил бояулары, батикке арналған бояулар мен резервтер жиынтығы, керамика мен шыныға арналған бояулар жиынтығы және т.б.).
Тәжірибелік тапсырма. Тапсырманы орындаудың реті:
Топтарға қорытындылауға арналған тапсырма І топ . Хохлома туралы кетік сөздерді толықтыр Хохлома кескіндеме, алтын ............., орыс мәдениетінің кең .................. «Khokhloma» стилінде боялған ............ отты болып. Ол ......... ғасырда болды, ол Хохлома кескіндеме пайда болған дәл айтуға ................, бірақ болуы тиіс. Старообрядцы .............кезде, олар ормандар мен шағын ауылдарда ................. шіркеу реформалар барысында. Үлкен қалалар мәңгі оларға ......... ІІ топ.
Тапсырма 3: «Зымыран» әдісі бойынша
сұрақтарға жауап бер ІІІ топ. «Аяқталмаған сөйлем...» Гжель туралы сөйлемдерді толықтыр. Гжель- керамика, фарфор, .............керамика лық бұйымдарды..................................... |
Бейнепрезентацияны тамашалайды Оқушылар беттерге сурет салу дағдыларын қалыптастыру үшін бірқатар жаттығуларды орындайды, мысалы, хохлома шөп өрнегі элементтерін, городец гүлдері - раушан гүлдерін, симметриялы жапырақтары бар купавкаларды меңгеруге арналған жаттығулар; ат, құс, Gzhel щеткасының соққысына негізделген қысқа мерзімді жаттығулар және сіз таңдаған басқалар. Көркем еңбектің кейбір элементтерін салып жаттығады. Қағазда әртүрлі өрнек элементтерінің үлгілерін орындайды Мәтіндегі хохлома туралы кетік сөздерді толықтырып айтады Батикке байланысты сұрақтарға зымырандай жауап береді Гжель туралы аяқталмаған сөйлемдерді аяқтайды |
Дескриптор:
«SMS»
арқылы топтарды қолпаштай отырып бағалайды. |
Оқулық 29 бет Технологиялық жаттығу карталары (хохлома және гжель өрнектері) Слайд Керкті құрал-жабдықтар: Ақ бөз мата Гуашь Кисть А4 парақтар Рамка Слайд |
|||
|
Кері бай ланыс |
Рефлексия: Сабақта мен .....................жұмыс істедім, өйткені...... Мен .................................... ..............идеяны ұсындым Мен мақсатқа жеттім...................өйткені..................... Сабақ мен үшін................................................... болды Менің көңіл күйім......................................................... |
Тақырыпқа байланысты өздерінің алған білімі,өз идеяларымен,жеткен жетістіктері мен көңіл-күйлерімен бөліседі |
«Бас бармақ» әдісі |
Слайд |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бұйымның нобайын орындау. Материалдар мен құралдарды дайындау.§ 6. 28-29 бет.
Бұйымның нобайын орындау. Материалдар мен құралдарды дайындау.§ 6. 28-29 бет.
|
Бөлім:2 А Сәндік-қолданбалы өнер |
Бекітемін: |
||||||
|
Күні: сабақ № 2 |
Педагогтің аты-жөні: Шукурова Г. |
||||||
|
Сынып: 7ә |
Қатысушылар саны: 10 |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бұйымның нобайын орындау. Материалдар мен құралдарды дайындау.§ 6. 28-29 бет. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.5.2 -Бұйым жасауда әртүрлі графикалық құралдарды қолдана отырып (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолданып), нобайлар, графикалық және технологиялық құжаттар дайындау білімдері мен тәжірибелерін қолдана болашақ іс-әрекеттерін анықтау және шығармашылық қызметін жоспарлау 7.1.4.1-Алған білімдері мен тәжірибелерін қолдана болашақ іс-әрекеттерін анықтау және шығармашылық қызметін жоспарлау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Эскиз салу, тәжірибелік тапсырманы орындау үшін материалдарды таңдайды.
|
||||||
|
Құндылығы
|
Талап: Жеке және командамен жұмыс істей білу |
||||||
|
Сабақтың барысы
|
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдастыру |
Ұйымдастыру уақыты: Оқушыларды түгелдеу Сәлемдесу. Сергіту сәті: Сабақ барысында орындалатын тапсырмаларға алдын ала қол жаттықтыру жаттығуы Ой-қиялын дамытатын тапсырма: Үлгідегідей жапырақты түрлендіріп сал
Техника қауіпсіздік ережелеріне шолу жасалады: 1 Бояуға байланысты ТҚЕрежесі айтылады Түстер үйлесімділігіне шолу жасау Т
|
Кезекші сынып түгелдігін баяндайды Жапырақты ойша өз қиялымен түрлендіріп салады Техника қауіпсіздік ережелерін айтады Жылы,суық түстер үйлесімділіктері туралы шолу жасайды Тақырыпты сұрақтарға жауап беру арқылы ашады |
Дескриптор: -ерекше ойлармен бөліседі -түс үйлесімділікті ескереді Мадақтау
|
Слайд А 4 парақ Фломастер Ноутбук Принтер Ақ парақтар Қима суреттер Слайд Оқулық 28 бет |
|||
|
Жаңа сабақ Бекіту |
Әрбір көркемдік жазбаға арналған түстік палитраны жинақтау.Қылқаламдарды (жалпақ, дөңгелек пішінді, әр түрлі өлшемді) таңдап алып, қағаз бетінде бірнеше элементтер орындап болған соң, жұмысқа кіріседі. Ж
Оқушылар дайын өнімді безендіру үшін құрастырылған композицияның эскизін ескереді, бұл: ыдыс-аяқ (таза беті бар табақтар, кружкалар және т.б.), қораптар, вазалар немесе маталарға сурет салу және т.б. түс схемасы және қажетті құралдар мен материалдарды дайындау (тоқымаға арналған акрил бояулары, батикке арналған бояулар мен резервтер жиынтығы, керамика мен шыныға арналған бояулар жиынтығы және т.б.).
Тәжірибелік тапсырма. Тапсырманы орындаудың реті:
Топтарға қорытындылауға арналған тапсырма І топ . Хохлома туралы кетік сөздерді толықтыр Хохлома кескіндеме, алтын ............., орыс мәдениетінің кең .................. «Khokhloma» стилінде боялған ............ отты болып. Ол ......... ғасырда болды, ол Хохлома кескіндеме пайда болған дәл айтуға ................, бірақ болуы тиіс. Старообрядцы .............кезде, олар ормандар мен шағын ауылдарда ................. шіркеу реформалар барысында. Үлкен қалалар мәңгі оларға ......... ІІ топ.
Тапсырма 3: «Зымыран» әдісі бойынша
сұрақтарға жауап бер ІІІ топ. «Аяқталмаған сөйлем...» Гжель туралы сөйлемдерді толықтыр. Гжель- керамика, фарфор, .............керамика лық бұйымдарды..................................... |
Бейнепрезентацияны тамашалайды Оқушылар беттерге сурет салу дағдыларын қалыптастыру үшін бірқатар жаттығуларды орындайды, мысалы, хохлома шөп өрнегі элементтерін, городец гүлдері - раушан гүлдерін, симметриялы жапырақтары бар купавкаларды меңгеруге арналған жаттығулар; ат, құс, Gzhel щеткасының соққысына негізделген қысқа мерзімді жаттығулар және сіз таңдаған басқалар. Көркем еңбектің кейбір элементтерін салып жаттығады. Қағазда әртүрлі өрнек элементтерінің үлгілерін орындайды Мәтіндегі хохлома туралы кетік сөздерді толықтырып айтады Батикке байланысты сұрақтарға зымырандай жауап береді Гжель туралы аяқталмаған сөйлемдерді аяқтайды |
Дескриптор:
«SMS»
арқылы топтарды қолпаштай отырып бағалайды. |
Оқулық 29 бет Технологиялық жаттығу карталары (хохлома және гжель өрнектері) Слайд Керкті құрал-жабдықтар: Ақ бөз мата Гуашь Кисть А4 парақтар Рамка Слайд |
|||
|
Кері бай ланыс |
Рефлексия: Сабақта мен .....................жұмыс істедім, өйткені...... Мен .................................... ..............идеяны ұсындым Мен мақсатқа жеттім...................өйткені..................... Сабақ мен үшін................................................... болды Менің көңіл күйім......................................................... |
Тақырыпқа байланысты өздерінің алған білімі,өз идеяларымен,жеткен жетістіктері мен көңіл-күйлерімен бөліседі |
«Бас бармақ» әдісі |
Слайд |
|||
шағым қалдыра аласыз
.Бояушы,бояушы деген сайын сақалын
бояйды
акырыпты
андай ерекшеліктері бар?
аттығу
карталарымен жұмыс:

ұмысыңды таныстыр.












