«Түзете дамыта оқыту сабақтарында қолданылатын әдіс - тәсілдер»
тақырыбы аясында арнайы педагог және логопед апталығының
БАҒДАРЛАМАСЫ:
|
№ |
Мазмұны |
Сыныбы |
Мерзімі |
Жауапты |
|
1 |
Апталықтың ашылуы «Бүкіл әлем сенімен бірге» |
1 - 7 |
6.02.2023 |
Арнайы педагог, логопед Мадьярова Арухан Зинулаевна |
|
2 |
Қысқы ойындар (сыртқа) |
1 - 7 |
7.02.2023 |
|
|
3 |
«Қыс қызығы» (ашық сабақ) |
1 - 4 |
8.02.2023 |
|
|
4 |
Дидактикалық ойындар |
1 - 7 |
9.02.2023 |
|
|
5 |
«Таза сөйлеймін» (Мәнерлеп оқу) |
1 - 4 |
10.02.2023 |
|
Жауапты: Мадьярова А.З
Ашық сабақтың тақырыбы: «Бүкіл әлем сенімен бірге»
Сабақтың мақсаты: Оқушының өз мінезіне басшылық жасай алуын қалптастыру; Көңіл – күйін жағымды арнаға түсіруге баулу; Көтеріңкі көңіл – күйдің айналсындағыларға әсерін түсініп, сезінуге тәрбиелеу.
Әдіс – тәсілдер: Музыкалық амандасу, миға шабул, сергіту сәті, қол моторикасы, есептер.
Көрнекіліктер: Суреттер
Сабақ барысы: Ұйымдастыру
-
Оқушылармен амандасу
-
Түгендеп назарларын сабаққа аудару.
2. Жаттығу: «Көңілді шаттық шеңбері»
Қане бәріміз ортаға шығайық. Балалар бір – бірімізбен көзбен амандасайықшы. Қазір әркімде әртүрлі көңіл – күй. Олай болса барлығымыз қызықты , жақсы сәттерді есімізге алайық. Осы жерде күн көмекке келеді. Балалар! Енді бәрің менің қолымдағы әдемі күнге қараңдаршы, ол бізге әдемі күлкісін сыйлап тұр. Қане, біз де бір – бірімізге күн сияқты әдемі күлкімізді сыйлап, тілегімізді білдіреміз.
«Бүкіл әлем сенімен бірге» атты апталығымыздың бірінші күнін бастайық.
Көңіл күй – адамның психикалық процестерге, барлық қызметіне, соның ішінде оқу материалын меңгеруге әсер ететін эмоционалдық жағдайы. Көңіл күйіне қарап адамдарды: шат, жайдарлы, көңілді, жылы жүзді, ызбарлы, ызалы, т.б. деп ажыратуға болады. Көтеріңкі көңіл адамға қуат бітіоіп, бойын сергітеді, ал уайым – қайғы жабырқатып жібереді.
Ерік – жігері күшті, рухани өмірінің мазмұны бай, ұстанған идеясына сенімі мол адамдар қандай ауыр жағдайларда да өздерін көтерінкі, сергек ұстайды.
3. Тақтадағы нерожаттығуларды орындайық.
4. Қоян, гормошка, үй, доп суреттерін ым – ишара арқылы суреттеп оқушыларға көрсету.
5. Сергіту сәті: Қолдарыңды көтеріңдер – бір дейік
Көп отырып, қатты шаршап жүрмейік.
Қолды создық, басты бұрдық – екі деп,
Қозғалыспен әрбір адам жетіледі.
Алға, артқа қарадық та – үш дедік
Тағы жаңа жаттығулар істедік.
Түсірейік қолды төрт пен бесті айтып,
Отырайық көңілді енді марқайтып.
● ● ● ● ● ●
Секіреміз топ – топ,
Шапалақтап көп – көп.
Иілеміз оңға қарай, бір, екі, үш,
Иілеміз солға қарай бір, екі, үш.
6. Ұсақ қол моторикасына әр – түрлі көбелектер беріледі. Сол көбелектерді губканы қыстырғышпен қыстырып алып, акварель бояуға батырып, әр – түрлі түстермен көбелектің бір жақ қанатын бояп шығып, екіші қанатына беттестіреміз.
7. Қорабшадағы тәтті конфеттерге есеп жасырылған. Сол есептерді шығарып жауабын айтып, көнфетті өзімен бірге алып кету.
8.
9. Қорытынды: Балалар енді бізде көңіл – күйімізді түсірмейік. Бір – бірімізді ренжетпейік.
Жаттығу: «Жүректен жүрек» Оқушылар шеңберге шығып, бір – біріне тілектерін айтып, жақсы көңіл – күй сыйлайды.
Оқушылар басында сендердің көңіл – күйлеріңді білдік. Енді қандай болды көңіл – күйіміз? Мен сендерге көңіл – күйдің бейнеленген суреттер беремін сендер біреуін таңдап тақтаға жапсырыңдар. Оқушыларға грамото тарату.
Социализм негізгі орта мектебі.
Сабақтың тақырыбы:

Орындаған: Мадьярова А.З
2022 – 2023 оқу жылы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бүкіл әлем сенімен бірге
Бүкіл әлем сенімен бірге
«Түзете дамыта оқыту сабақтарында қолданылатын әдіс - тәсілдер»
тақырыбы аясында арнайы педагог және логопед апталығының
БАҒДАРЛАМАСЫ:
|
№ |
Мазмұны |
Сыныбы |
Мерзімі |
Жауапты |
|
1 |
Апталықтың ашылуы «Бүкіл әлем сенімен бірге» |
1 - 7 |
6.02.2023 |
Арнайы педагог, логопед Мадьярова Арухан Зинулаевна |
|
2 |
Қысқы ойындар (сыртқа) |
1 - 7 |
7.02.2023 |
|
|
3 |
«Қыс қызығы» (ашық сабақ) |
1 - 4 |
8.02.2023 |
|
|
4 |
Дидактикалық ойындар |
1 - 7 |
9.02.2023 |
|
|
5 |
«Таза сөйлеймін» (Мәнерлеп оқу) |
1 - 4 |
10.02.2023 |
|
Жауапты: Мадьярова А.З
Ашық сабақтың тақырыбы: «Бүкіл әлем сенімен бірге»
Сабақтың мақсаты: Оқушының өз мінезіне басшылық жасай алуын қалптастыру; Көңіл – күйін жағымды арнаға түсіруге баулу; Көтеріңкі көңіл – күйдің айналсындағыларға әсерін түсініп, сезінуге тәрбиелеу.
Әдіс – тәсілдер: Музыкалық амандасу, миға шабул, сергіту сәті, қол моторикасы, есептер.
Көрнекіліктер: Суреттер
Сабақ барысы: Ұйымдастыру
-
Оқушылармен амандасу
-
Түгендеп назарларын сабаққа аудару.
2. Жаттығу: «Көңілді шаттық шеңбері»
Қане бәріміз ортаға шығайық. Балалар бір – бірімізбен көзбен амандасайықшы. Қазір әркімде әртүрлі көңіл – күй. Олай болса барлығымыз қызықты , жақсы сәттерді есімізге алайық. Осы жерде күн көмекке келеді. Балалар! Енді бәрің менің қолымдағы әдемі күнге қараңдаршы, ол бізге әдемі күлкісін сыйлап тұр. Қане, біз де бір – бірімізге күн сияқты әдемі күлкімізді сыйлап, тілегімізді білдіреміз.
«Бүкіл әлем сенімен бірге» атты апталығымыздың бірінші күнін бастайық.
Көңіл күй – адамның психикалық процестерге, барлық қызметіне, соның ішінде оқу материалын меңгеруге әсер ететін эмоционалдық жағдайы. Көңіл күйіне қарап адамдарды: шат, жайдарлы, көңілді, жылы жүзді, ызбарлы, ызалы, т.б. деп ажыратуға болады. Көтеріңкі көңіл адамға қуат бітіоіп, бойын сергітеді, ал уайым – қайғы жабырқатып жібереді.
Ерік – жігері күшті, рухани өмірінің мазмұны бай, ұстанған идеясына сенімі мол адамдар қандай ауыр жағдайларда да өздерін көтерінкі, сергек ұстайды.
3. Тақтадағы нерожаттығуларды орындайық.
4. Қоян, гормошка, үй, доп суреттерін ым – ишара арқылы суреттеп оқушыларға көрсету.
5. Сергіту сәті: Қолдарыңды көтеріңдер – бір дейік
Көп отырып, қатты шаршап жүрмейік.
Қолды создық, басты бұрдық – екі деп,
Қозғалыспен әрбір адам жетіледі.
Алға, артқа қарадық та – үш дедік
Тағы жаңа жаттығулар істедік.
Түсірейік қолды төрт пен бесті айтып,
Отырайық көңілді енді марқайтып.
● ● ● ● ● ●
Секіреміз топ – топ,
Шапалақтап көп – көп.
Иілеміз оңға қарай, бір, екі, үш,
Иілеміз солға қарай бір, екі, үш.
6. Ұсақ қол моторикасына әр – түрлі көбелектер беріледі. Сол көбелектерді губканы қыстырғышпен қыстырып алып, акварель бояуға батырып, әр – түрлі түстермен көбелектің бір жақ қанатын бояп шығып, екіші қанатына беттестіреміз.
7. Қорабшадағы тәтті конфеттерге есеп жасырылған. Сол есептерді шығарып жауабын айтып, көнфетті өзімен бірге алып кету.
8.
9. Қорытынды: Балалар енді бізде көңіл – күйімізді түсірмейік. Бір – бірімізді ренжетпейік.
Жаттығу: «Жүректен жүрек» Оқушылар шеңберге шығып, бір – біріне тілектерін айтып, жақсы көңіл – күй сыйлайды.
Оқушылар басында сендердің көңіл – күйлеріңді білдік. Енді қандай болды көңіл – күйіміз? Мен сендерге көңіл – күйдің бейнеленген суреттер беремін сендер біреуін таңдап тақтаға жапсырыңдар. Оқушыларға грамото тарату.
Социализм негізгі орта мектебі.
Сабақтың тақырыбы:

Орындаған: Мадьярова А.З
2022 – 2023 оқу жылы
шағым қалдыра аласыз













