|
Тарау немесе бөлім атауы: |
6-бөлім: Атақты тұлғалар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
Сейдалина Т.С. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
13.03.2023 ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бұл кісі - суретші |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
3.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/кесте толтыру/ мазмұндау. 3.4.1.1 тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолдана отырып, мәтін құрастыру/постер құру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Тыңдалған материалдың мазмұнын түсіну: -Тақырыпқа қатысты ақпараттарды анықтау; - Берілген иллюстрация бойынша сөйлем жазу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты Кезеңдері |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Шаттық шеңбері Қуанамын мен де, Қуанасың сен де. Қуанайық достарым, Арайлап атқан күнге! Ой шақыру Суреттен нені көріп тұрсыңдар? Сабақтың тақырыбы қандай болады деп ойлайсыңдар? Сабағымыздың тақырыбы: «Бұл кісі - суретші» Мақсаты: -Тыңдаған материалдың мазмұнын түсіну; -Тақырыпқа қатысты ақпараттарды анықтау; - Берілген иллюстрация бойынша сөйлем жазу. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Сұрақтарға жауап бере отырып, сабақтың тақырыбын анықтайды. |
Бір-бірін «Шапалақ» әдісі арқылы бағалайды.
|
Презентация, суреттер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сөздер Дарын –
талант Үнемі –
постоянно
Тұлға -
личность Туынды -
произведение Бейнежазба тыңдайды. Әбілхан Қастеев – кім? Ол кісі туралы не білесіңдер? Ә. Қастеевтің қандай туындылары бар? 1-тапсырма (топтық жұмыс). «Сұраққа жетіп ал» әдісі 1-топ Берілген сөйлемдерге сәйкес суретті тауып, ретін көрсетіңіз.
Алматы облысы, Панфилов ауданы, Шежін ауылында дүниеге келген. Дескриптор: -бірінші сөйлемге сәйкес суретті анықтайды – 1 балл -екінші сөйлемге сәйкес суретті анықтайды – 1 балл 2-топ Берілген суреттер арқылы туындыларын құрастырыңыз.
«Қазақстан тауларында»
«Шежін өзені» Суретшінің «Қазақстан тауларында», «Шежін өзені» атты туындылары бар. Дескриптор: -бірінші суретті құрастырады – 1 балл -екінші суретті құрастырады – 1 балл Мәтінді оқиды. Әбілхан бала кезінен сурет салуды жақсы көрді. Бала кезінде ағаштан, тастан мүсіндер жасаған. Әбілханның қылқаламмен салған көптеген суреттері бар. Ол табиғат көріністерімен портреттер салды. Алғаш салған туындылары: «Түрксіб», «Мектеп». Ұлы тұлғалардың: «Жас Абай», «Шоқан Уәлихановтың» да суретін салған. Әбілхан Алматы, Мәскеу қалаларында оқыған. Ұстазы оған бояу мен қылқалам сыйлаған. 2-тапсырма «Суретті сөйлет» әдісі 1-топ
Дескриптор: -сурет бойынша 1 сөйлем құрастырады - 1 балл -сурет бойынша 2 сөйлем құрастырады - 1 балл 2-топ
Дескриптор: -сурет бойынша 1 сөйлем құрастырады - 1 балл -сурет бойынша 2 сөйлем құрастырады - 1 балл
|
Жаңа сөздермен танысып, қайталайды. Сөздік дәптерге жазады. |
ҚБ: керемет, жақсы,талпын. Қылқаламмен бағалау
ҚБ: керемет, жақсы,талпын. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
3-тапсырма (жұптық жұмыс) «Көп нүкте». Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойыңыз. Әбілхан Қастеев танымал ... . Туған жердің ... ... суреттеген. Қастеев ... және ... қалаларында оқыған. Қажетті сөздер: Алматы, әсем табиғатын, суретші, Мәскеу. Дескриптор: -көп нүктенің орнына керекті сөзді қояды - 4 балл -сауатты жазады - 1 бал Сергіту сәті 4-тапсырма (жеке жұмыс) Жазылым. Көп нүктенің орнына тиісті
қосымшаны қойып жазыңыз. Тиісті қосымшалар:
Өзіңді тексер! Менің суретші болғым келеді. Мен сурет үйірмесіне қатысамын. Әлібек табиғаттың суретін салғанды ұнатады.
Дескриптор: -көп нүктенің орнына тиісті қосымшаны қойып жазады - 1 балл
|
Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып жазады.
Қаражорға» биі
Тиісті қосымшаны қойып жазады.
|
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Сейдалина Тогжан СансызбаевнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Бұл кісі-суретші
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Бұл кісі-суретшіМатериал туралы қысқаша түсінік
"Бұл кісі-суретші" тақырыбында ашық сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||





















