|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 6-бөлім. Атақты тұлғалар |
||||
|
Күні : 06.03.2025 |
Педагогтің аты-жөні: Татенова Г.М. |
||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: Бұл кісі – суретші |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.1.1.1* анық айтылған сөзді тыңдап, түсінгені бойынша қарапайым нұсқауларды орындау. 3.3.5.1* сөздіктер мен анықтамалықтардан қажетті ақпаратты табу және оны алу. 3.5.1.4* мұғалімнің қолдауымен жіктеу есімдіктерінің септелуін және септеулік шылауларды ауызша/жазбаша тілде қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Оқушылардың барлығы: тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсінеді, берілген тапсырмаға сәйкес әрекет жасайды, жалғауларды дұрыс қолданады. Оқушылардың көпшілігі: тыңдаған мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, тірек сөздер негізінде сөйлейді, жалғауларды дұрыс қолданады. Оқушылардың кейбірі: тақырып бойынша өз ойларыммен бөліседі, басқа оқушылардың ойларын толықтырады. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал орнату: Біз бақытты баламыз, Ойнап күліп аламыз. Жетілсін деп санамыз, Оқып білім аламыз. Үй тапсырмасын тексеру Сабақтың тақырыбымен, мақсаттарымен таныстыру |
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы сұрақ қойып оған жауап береді Үй тапсырмасын айтады, көрсетеді Оқушылар суреттер арқылы жаңа тараудың мазмұнын болжайды |
Қолпаштау «Бас бармақ»
|
||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тыңда.
Қайтала. Жаңа сөздер: Дарын-талант Үнемі-все время, постоянно Тұлға-личность Туынды- призведение 2. Тыңдалым/Оқылым Мәтінді тыңда. Әбілхан бала кезінен сурет салуды жақсы көрді. Ол таудың, жайлаудың, жануарлардың суреттерін салды. Оларды тастардың бетіне салды. Себебі оның қағазы, қылқаламы болмады. Әбілхан кейін қалаға барды. Ол өнер мектебінде оқыды. Сурет салу өнерін жалғастырды. Әбілхан Қастеев атақты суретші болды. 3. 2-тапсырма Диалогті рөлге бөліп оқыңдар. – . 4. 3-тапсырма Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып жаз.
|
1.Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Досым өте дарынды.
2. Мәтін бойынша сұрақтарғ жауап береді. Әбілхан Қастеев кім? Ол кісі туралы не білесің? Ә.Қастеевтің қандай туындысы бар? 3.Оқылым.Айтылым. Сұрақтарға жауап береді: Диалог кімдер арасында жүріп жатыр? Анасы Әлиге не айтты? Әли анасына не айтты? Әлиге суретшінің қай туындысы ерекше ұнады? 2. Мәтін ішінен жіктеу есімдігінің септеулі түрін табады. «Мен» есімдігін басқа септіктер бойынша ауызша түрлендіріп шығады. 3-тапсырма Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып жазады. |
Дескриптор: Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады Дескриптор: 1.сұрақтарға жауап береді 2.мәтінді мазмұндайды Дескриптор: сұрақтарға жауап береді; - сөйлеуде тілдік нормаларды сақтайды. Дескриптор: Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып жазады. |
Слайд Слайд Оқулық 60 бет Слайд Оқулық 61 бет |
|
|
|
Сергіту сәті |
|
|||
|
|
4. Жазылым. Жазылым.5-тапсырма Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып жаз. Менің сур...тші бол...ым ке...еді. Таб...ғат...ы бе...нелеген...і ұна...амын. Анам...ың су...етін салға...ды да ер...кше жақ...ы к...ремін. Т...рлі түс...і қа...ындашт...рым мен бо...уларым бар. Дескриптор:
|
Слайд Оқулық 62 бет |
|||
|
Сабақтың соңы |
Үйге: 61 бет 4-тапсырма |
|
|||
|
|
Кері байланыс
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бұл кісі-суретші Ашық сабақ 3класс
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 6-бөлім. Атақты тұлғалар |
||||
|
Күні : 06.03.2025 |
Педагогтің аты-жөні: Татенова Г.М. |
||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: Бұл кісі – суретші |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.1.1.1* анық айтылған сөзді тыңдап, түсінгені бойынша қарапайым нұсқауларды орындау. 3.3.5.1* сөздіктер мен анықтамалықтардан қажетті ақпаратты табу және оны алу. 3.5.1.4* мұғалімнің қолдауымен жіктеу есімдіктерінің септелуін және септеулік шылауларды ауызша/жазбаша тілде қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Оқушылардың барлығы: тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсінеді, берілген тапсырмаға сәйкес әрекет жасайды, жалғауларды дұрыс қолданады. Оқушылардың көпшілігі: тыңдаған мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, тірек сөздер негізінде сөйлейді, жалғауларды дұрыс қолданады. Оқушылардың кейбірі: тақырып бойынша өз ойларыммен бөліседі, басқа оқушылардың ойларын толықтырады. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал орнату: Біз бақытты баламыз, Ойнап күліп аламыз. Жетілсін деп санамыз, Оқып білім аламыз. Үй тапсырмасын тексеру Сабақтың тақырыбымен, мақсаттарымен таныстыру |
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы сұрақ қойып оған жауап береді Үй тапсырмасын айтады, көрсетеді Оқушылар суреттер арқылы жаңа тараудың мазмұнын болжайды |
Қолпаштау «Бас бармақ»
|
||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тыңда.
Қайтала. Жаңа сөздер: Дарын-талант Үнемі-все время, постоянно Тұлға-личность Туынды- призведение 2. Тыңдалым/Оқылым Мәтінді тыңда. Әбілхан бала кезінен сурет салуды жақсы көрді. Ол таудың, жайлаудың, жануарлардың суреттерін салды. Оларды тастардың бетіне салды. Себебі оның қағазы, қылқаламы болмады. Әбілхан кейін қалаға барды. Ол өнер мектебінде оқыды. Сурет салу өнерін жалғастырды. Әбілхан Қастеев атақты суретші болды. 3. 2-тапсырма Диалогті рөлге бөліп оқыңдар. – . 4. 3-тапсырма Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып жаз.
|
1.Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Досым өте дарынды.
2. Мәтін бойынша сұрақтарғ жауап береді. Әбілхан Қастеев кім? Ол кісі туралы не білесің? Ә.Қастеевтің қандай туындысы бар? 3.Оқылым.Айтылым. Сұрақтарға жауап береді: Диалог кімдер арасында жүріп жатыр? Анасы Әлиге не айтты? Әли анасына не айтты? Әлиге суретшінің қай туындысы ерекше ұнады? 2. Мәтін ішінен жіктеу есімдігінің септеулі түрін табады. «Мен» есімдігін басқа септіктер бойынша ауызша түрлендіріп шығады. 3-тапсырма Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып жазады. |
Дескриптор: Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады Дескриптор: 1.сұрақтарға жауап береді 2.мәтінді мазмұндайды Дескриптор: сұрақтарға жауап береді; - сөйлеуде тілдік нормаларды сақтайды. Дескриптор: Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып жазады. |
Слайд Слайд Оқулық 60 бет Слайд Оқулық 61 бет |
|
|
|
Сергіту сәті |
|
|||
|
|
4. Жазылым. Жазылым.5-тапсырма Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып жаз. Менің сур...тші бол...ым ке...еді. Таб...ғат...ы бе...нелеген...і ұна...амын. Анам...ың су...етін салға...ды да ер...кше жақ...ы к...ремін. Т...рлі түс...і қа...ындашт...рым мен бо...уларым бар. Дескриптор:
|
Слайд Оқулық 62 бет |
|||
|
Сабақтың соңы |
Үйге: 61 бет 4-тапсырма |
|
|||
|
|
Кері байланыс
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз




