Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының
«Қостанай қаласы білім бөлімінің №21 жалпы білім беретін мектебі»
Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ашық сабақ
Пәні: қазақ тілі
Тақырыбы: «Бұл- Орталық музей»
Сыныбы: 3 «Б»
Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының
«Қостанай қаласы білім бөлімінің №21 жалпы білім беретін мектебі»
Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
(білім беру ұйымының атауы
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
«Бұл- Oрталық музей»
|
|
|||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 5-бөім Өнер |
||||||
|
Күні : 06.02.2025 жыл |
Педагогтің аты-жөні: Абилкасова А.К. |
||||||
|
Сынып: 3 «Б» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 12. Бұл- Oрталық музей. |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/кестетолтыру/мазмұндау. 3.5.1.5 Үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап, жай сөйлем құрастыру. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Тыңдалған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береміз; Сөйлемдерді орын тәртібін сақтай отырып, құрастырамыз. |
||||||
|
Сәттілік критерийлері: |
Барлық оқушылар: тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді, сөйлемдерді орын тәртібін сақтай отырып, құрастырады. Оқушылардың басым бөлігі: тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді, сөйлемдерді орын тәртібін сақтай отырып, құрастырады. Кейбір оқушылар: жеке және жұпта тапсырмаларды орындай алады, сөйлемдерді дұрыс құрастыра алады. |
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
музей, үлкен, орталық, бұйымдар. көне |
||||||
|
ЕБҚ мақсаты 3-топ |
Досыбаев Тенас |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 8минут |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Кубизм» әдісі бойынша сәлемдесу. Апта дәйексөзі: « Жасампаздық – бәрімізге өнеге» Топқа бөлу Үй жұмысын тексеру М.Әуезов музейі туралы сұрақтарға жауап беру. Мұхтар Әуезов кім? М.Әуезовтің мұражайы қайда орналасқан? Мұражай неше қабатты? Бағалау парақтарын тарату (сабақ соңында балл санау арқылы өзін - өзі бағалау) |
Куб (текше)
«Мұғалімнің тапсырмасы» ойыны (конверттегі сұрақтарға жауап беру) |
Интербелсенді тақта https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ (топқа бөлу) https://wordwall.net/ru/resource/61562903/3-%d0%b1-%d1%81%d1%8b%d0%bd%d1%8b%d0%bf (случайное колесо) |
||||
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
Мәтін алды жұмыс. Орталық музей туралы 3D видео көрсетеді Сабақтың тақырыбы: «Бұл –орталық музей» Сабақтың мақсатымен таныстыру
Сөздікпен жұмыс. «Есте сақтау» әдісі Музей, бұйым,кітап, құмыра, ғасыр,ыдыс, көне, орталық, орналасқан.
Мәтінмен жұмыс
Сергіту сәті (1 мин)
|
3 D видеоны көреді Дәптерге күннің жадын жазып, тақырыпты жазады. Мәтін мазмұнын түсініп, сұрақтарға жауап береміз, орын тәртібін сақтай отырып, сөйлемдерді дұрыс құрастыруды үйренеміз. Тыңдалым,
айтылым. Жіктік жалғауды қайталау. Мен көрсет – ті+м Сен көрсет – ті+ң Сіз көрсет – ті+ңіз Ол көрсет+ ті
1-тапсырма (топпен жұмыс) Тыңдалым Тыңдалған мәтін бойынша сұрақа жауап береді 1-топ -2 сұрақ 1.Орталық музей қайда орналасқан? 2.Орталық музейде қандай бұйымдар сақталған? 2-топ -2 сұрақ 1.Кітап музейі қайда орналасқан? 2.Кітап музейіндегі қандай кітаптар бар? 2-тапсырма (жұптық жұмыс) Оқылым Диалогті рөлге бөліп оқиды.
«Биле-биле» ойыны: орындарынан тұрып бөйнероликтен қайталап билейді. 3- тапсырма Жеке жұмыс Жазылым Сөйлемдердің орын тәртібін learningapps платформасы арқылы орындайды. 3- тапсырма Жеке жұмыс (ЕБҚ) Сөйлемдерді орын тәртібіне сай құрастыру. (қима қағаздардағы сөздерден құрастырады) 1. Мына кітап, ұнайды, маған. 2.музейге, барамын,мен. Жеке жұмыс (ЕБҚ) Сөздерді суреттермен сәйкестендір Киіз үй құмыра Алтын адам кітап
|
Дескриптор 2 балл -Сұраққа толық жауап береді. «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Дескриптор 2 балл -мәнерлеп,интонациямен оқиды -қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс оқиды
Дескриптор 2 балл Сөйлемдердің орын тәртібімен дұрыс құрастырады.
Дескриптор 2 балл (ЕБҚ) сөздерді дұрыс салыстырады.
|
https://search.app/gYkg7Qs2A2sdxDgT6 слайд
Жасанды интеллект арқылы
Оқулықпен жұмыс
https://learningapps.org/display?v=pz2syerck25
дәптер Слайд Оқулық Кеспе қағаз слайд Кеспе қағаз |
|||
|
Сабақтың соңы 7 минут |
Үй тапсырмасын беру : 35 бет, 2-тапсырма |
|
|||||
|
Кері байланыс • Бүгінгі сабақ туралы ойларыңызды білдіріңіздер. • Сабақтың қандай жұмыс түрлері ұнады?” • Қандай тапсырмалар қиын болды?” |
Тест тапсырмасын орындау Өз деңгейлерін анықтайды. Бағалау парағы бойынша өз білімдерін бағалайды. Дескриптор Тест тапсырмасын дұрыс орындайды 4 балл
|
https://joyteka.com/ru/cabinet/activities |
|||||
|
|
Рефлексия |
«Космос» әдісі бойынша балалар бүгінгі сабақтағы меңгерген білімдерін жинақтайды. |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бұл орталық музей.
Бұл орталық музей.
Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының
«Қостанай қаласы білім бөлімінің №21 жалпы білім беретін мектебі»
Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ашық сабақ
Пәні: қазақ тілі
Тақырыбы: «Бұл- Орталық музей»
Сыныбы: 3 «Б»
Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының
«Қостанай қаласы білім бөлімінің №21 жалпы білім беретін мектебі»
Коммуналдық мемлекеттік мекемесі
(білім беру ұйымының атауы
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
«Бұл- Oрталық музей»
|
|
|||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 5-бөім Өнер |
||||||
|
Күні : 06.02.2025 жыл |
Педагогтің аты-жөні: Абилкасова А.К. |
||||||
|
Сынып: 3 «Б» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 12. Бұл- Oрталық музей. |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/кестетолтыру/мазмұндау. 3.5.1.5 Үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап, жай сөйлем құрастыру. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Тыңдалған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береміз; Сөйлемдерді орын тәртібін сақтай отырып, құрастырамыз. |
||||||
|
Сәттілік критерийлері: |
Барлық оқушылар: тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді, сөйлемдерді орын тәртібін сақтай отырып, құрастырады. Оқушылардың басым бөлігі: тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді, сөйлемдерді орын тәртібін сақтай отырып, құрастырады. Кейбір оқушылар: жеке және жұпта тапсырмаларды орындай алады, сөйлемдерді дұрыс құрастыра алады. |
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
музей, үлкен, орталық, бұйымдар. көне |
||||||
|
ЕБҚ мақсаты 3-топ |
Досыбаев Тенас |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 8минут |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Кубизм» әдісі бойынша сәлемдесу. Апта дәйексөзі: « Жасампаздық – бәрімізге өнеге» Топқа бөлу Үй жұмысын тексеру М.Әуезов музейі туралы сұрақтарға жауап беру. Мұхтар Әуезов кім? М.Әуезовтің мұражайы қайда орналасқан? Мұражай неше қабатты? Бағалау парақтарын тарату (сабақ соңында балл санау арқылы өзін - өзі бағалау) |
Куб (текше)
«Мұғалімнің тапсырмасы» ойыны (конверттегі сұрақтарға жауап беру) |
Интербелсенді тақта https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ (топқа бөлу) https://wordwall.net/ru/resource/61562903/3-%d0%b1-%d1%81%d1%8b%d0%bd%d1%8b%d0%bf (случайное колесо) |
||||
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
Мәтін алды жұмыс. Орталық музей туралы 3D видео көрсетеді Сабақтың тақырыбы: «Бұл –орталық музей» Сабақтың мақсатымен таныстыру
Сөздікпен жұмыс. «Есте сақтау» әдісі Музей, бұйым,кітап, құмыра, ғасыр,ыдыс, көне, орталық, орналасқан.
Мәтінмен жұмыс
Сергіту сәті (1 мин)
|
3 D видеоны көреді Дәптерге күннің жадын жазып, тақырыпты жазады. Мәтін мазмұнын түсініп, сұрақтарға жауап береміз, орын тәртібін сақтай отырып, сөйлемдерді дұрыс құрастыруды үйренеміз. Тыңдалым,
айтылым. Жіктік жалғауды қайталау. Мен көрсет – ті+м Сен көрсет – ті+ң Сіз көрсет – ті+ңіз Ол көрсет+ ті
1-тапсырма (топпен жұмыс) Тыңдалым Тыңдалған мәтін бойынша сұрақа жауап береді 1-топ -2 сұрақ 1.Орталық музей қайда орналасқан? 2.Орталық музейде қандай бұйымдар сақталған? 2-топ -2 сұрақ 1.Кітап музейі қайда орналасқан? 2.Кітап музейіндегі қандай кітаптар бар? 2-тапсырма (жұптық жұмыс) Оқылым Диалогті рөлге бөліп оқиды.
«Биле-биле» ойыны: орындарынан тұрып бөйнероликтен қайталап билейді. 3- тапсырма Жеке жұмыс Жазылым Сөйлемдердің орын тәртібін learningapps платформасы арқылы орындайды. 3- тапсырма Жеке жұмыс (ЕБҚ) Сөйлемдерді орын тәртібіне сай құрастыру. (қима қағаздардағы сөздерден құрастырады) 1. Мына кітап, ұнайды, маған. 2.музейге, барамын,мен. Жеке жұмыс (ЕБҚ) Сөздерді суреттермен сәйкестендір Киіз үй құмыра Алтын адам кітап
|
Дескриптор 2 балл -Сұраққа толық жауап береді. «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Дескриптор 2 балл -мәнерлеп,интонациямен оқиды -қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс оқиды
Дескриптор 2 балл Сөйлемдердің орын тәртібімен дұрыс құрастырады.
Дескриптор 2 балл (ЕБҚ) сөздерді дұрыс салыстырады.
|
https://search.app/gYkg7Qs2A2sdxDgT6 слайд
Жасанды интеллект арқылы
Оқулықпен жұмыс
https://learningapps.org/display?v=pz2syerck25
дәптер Слайд Оқулық Кеспе қағаз слайд Кеспе қағаз |
|||
|
Сабақтың соңы 7 минут |
Үй тапсырмасын беру : 35 бет, 2-тапсырма |
|
|||||
|
Кері байланыс • Бүгінгі сабақ туралы ойларыңызды білдіріңіздер. • Сабақтың қандай жұмыс түрлері ұнады?” • Қандай тапсырмалар қиын болды?” |
Тест тапсырмасын орындау Өз деңгейлерін анықтайды. Бағалау парағы бойынша өз білімдерін бағалайды. Дескриптор Тест тапсырмасын дұрыс орындайды 4 балл
|
https://joyteka.com/ru/cabinet/activities |
|||||
|
|
Рефлексия |
«Космос» әдісі бойынша балалар бүгінгі сабақтағы меңгерген білімдерін жинақтайды. |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
||||||
шағым қалдыра аласыз


















