Бекітілді:
Мектеп |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||
Сынып |
3 Ә |
|||
Мерзімі |
13.05.2026ж. |
|||
Пән |
Мәнерлеп оқу |
|||
Бөлім |
Табиғатсыз адамның күні жоқ. |
|||
Педагогтың Т.А.Ә. |
Такенова А.Е. |
|||
Тақырыбы |
||||
Сабақ мақсаты:
|
Табиғат өлеңдері туралы білу. Мәнерлеп оқу арқылы ұлттық мақтаныш сезімін қалыптастыру; |
|||
Құндылықтар
|
Мамыр айы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: «Бірлігі кеткен ел жаман,егесіп өткен ер жаман.» |
|||
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин
|
Психологиялық көңіл - күй қалыптастыру «Күн нұры»
Сабақ тақырыбы мен мақсаты хабарланады.
Өткенді еске түсіру. Ұйымдастыру
Жаз - туралы өлеңдер оқу
|
Психологиялық көңіл күй
Сұрақтарға жауап береді
Өтілген материалға шолу жасайды |
Ауызша бағалау
Тыңдайды
Мәнерлеп оқиды.
Сұраққа-жауап береді. |
Интербелсенді тақта
Слайд
|
Сабақтың ортасы 30мин
5 минут
|
Мәтінмен
жұмыс,оқу
Өткенді қайталау жасау. Мәнерлеп оқудан жарысу. |
Оқушылар өлеңді оқиды.
Сыни ойлау дағдылары артады
Жеке жұмыс жасайды
Өзара қолдау көрсетеді
Пікірлер , ойлар айтылады. |
Өлең тыңдайды.
Ауызша мадақтау
Жауап береді
Мадақтау
Мұғалімнің мадақтауы
Тамаша ! Жарайсың!
|
Видео
Автор суреті
Слайд
Слайд
Слайд
Кері байланыс
|
Мектеп |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||
Сынып |
3 Ә |
|||
Мерзімі |
29.04.2026ж. |
|||
Пән |
Мәнерлеп оқу |
|||
Бөлім |
Табиғатсыз адамның күні жоқ. |
|||
Педагогтың Т.А.Ә. |
Такенова А.Е. |
|||
Тақырыбы |
Жаз . Абай өлеңдері |
|||
Сабақ мақсаты:
|
Табиғат өлеңдері туралы білу. Мәнерлеп оқу арқылы ұлттық мақтаныш сезімін қалыптастыру; Абайдың өлеңдерін Мәнерлеп оқуға дағдыландыру. |
|||
Құндылықтар
|
Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: «Еңбек етсең ерінбей,тояды қарның тіленбей». »
|
|||
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин
|
Психологиялық көңіл - күй қалыптастыру «Күн нұры»
Сабақ тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Өткенді еске түсіру. Ұйымдастыру Жаз мезгілі - туралы өлеңдер оқу
|
Психологиялық көңіл күй
Сұрақтарға жауап береді Өтілген материалға шолу жасайды |
Ауызша бағалау
Тыңдайды
Мәнерлеп оқиды. Сұраққа-жауап береді. |
Интербелсенді тақта
Слайд
|
Сабақтың ортасы 30мин
5 минут
|
Мәтінмен жұмыс,оқу Өткенді оқу талдау. Жаз -туралы оқиды Тыңдайды, мәнерлеп қайталайды Абай Құнанбайұлы
Жаздыгүн
шілде болғанда,
Бүйірі
шығып, ыңқылдап,
Ортасына
қойдырып,
Өткенді қайталау жасау. Мәнерлеп оқудан жарысу. |
Оқушылар өлеңді оқиды.
Сыни ойлау дағдылары артады
Жеке жұмыс жасайды
Өзара қолдау көрсетеді.
Пікірлер , ойлар айтылады. |
Өлең тыңдайды.
Ауызша мадақтау
Жауап береді
Мадақтау
Мұғалімнің мадақтауы
Тамаша ! Жарайсың!
|
Видео
Абай дың суреті
Слайд
Слайд
Слайд
Кері байла ныс
|
Бекітілді:
Мектеп |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||
Сынып |
3 Ә |
|||
Мерзімі |
22.04.2026ж. |
|||
Пән |
Мәнерлеп оқу |
|||
Бөлім |
Табиғатсыз адамның күні жоқ. |
|||
Педагогтың Т.А.Ә. |
Такенова А.Е. |
|||
Тақырыбы |
Теңіз тақсіреті.Арал апатына арналады. Әскербек Рахымбеков. |
|||
Сабақ мақсаты:
|
Табиғат өлеңдері туралы білу. Мәнерлеп оқу арқылы ұлттық мақтаныш сезімін қалыптастыру;Арал –теңізі туралы білу, оқу, талдау жасау. |
|||
Құндылықтар
|
Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: : «Еңбек етсең ерінбей,тояды қарның тіленбей».
|
|||
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин
|
Психологиялық көңіл - күй қалыптастыру «Күн нұры»
Сабақ тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Өткенді еске түсіру. Ұйымдастыру Табиғат- туралы өлеңдер оқу
|
Психологиялық көңіл күй
Сұрақтарға жауап береді Өтілген материалға шолу жасайды |
Ауызша бағалау
Тыңдайды
Мәнерлеп оқиды.
Сұраққа-жауап береді. |
Интербелсенді тақта
Слайд
|
Сабақтың ортасы 30мин
5 минут
|
Мәтінмен жұмыс,оқу Жаңа сабақ Теңіз тақсіреті. Арал теңізі -туралы оқиды Арал Кіндігім бірге Аралмен, Теңізден тыныс алам мен. Ақпейіл ана секілді Алдымда жатыр далам кең. Сырласып жібек самалмен, Желпінсе жүрек жаңа әнмен. Теңізше жаным кең шалқып, Теңізше толқып қалам мен. Тартыппын, теңіз, саған мен, Дауылың берсе маған дем, Өзімнің жұмсақ көңілімдей, Көк бүліш кілем жағаң кең. Аспаның қандай, Арал, кең! Күрсініп неге алам дем, Бір нашар туған балаң ба ем? Қияда биік сол мұрат, Өзіңнен алып зор қуат, Бір жұлдыз болып жанам мен, Бір жұлдыз болып қалам мен!
Өткенді қайталау жасау. Мәнерлеп оқудан жарысу. |
Оқушылар өлеңді оқиды.
Сыни ойлау дағдылары артады
Жеке жұмыс жасайды
Өзара қолдау көрсетеді
Пікірлер , ойлар айтылады. |
Өлең тыңдайды.
Ауызша мадақтау
Жауап береді
Мадақтау
Мұғалімнің мадақтау
Тамаша ! Жарайсың!
|
Видео
Арал теңізі суреті
Слайд
Слайд
Слайд
Кері байланыс
|
Бекітілді:
Мектеп |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||
Сынып |
3 Ә |
|||
Мерзімі |
15.04.2026ж. |
|||
Пән |
Мәнерлеп оқу |
|||
Бөлім |
Табиғатсыз адамның күні жоқ. |
|||
Педагогтың Т.А.Ә. |
Такенова А.Е. |
|||
Тақырыбы |
Жер жарасы. Әмен Әзиев. |
|||
Сабақ мақсаты:
|
Табиғат өлеңдері туралы білу. Мәнерлеп оқу арқылы ұлттық мақтаныш сезімін қалыптастыру; |
|||
Құндылықтар
|
Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: «Еңбек жай ғана қызмет емес, адам болмысының айнасы»
|
|||
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин
|
Психологиялық көңіл - күй қалыптастыру «Күн нұры»
Сабақ тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Өткенді еске түсіру. Ұйымдастыру Қөктем - туралы өлеңдер оқу
|
Психологиялық көңіл күй
Сұрақтарға жауап береді Өтілген материалға шолу жасайды |
Ауызша бағалау
Тыңдайды
Мәнерлеп оқиды. Сұраққа-жауап береді. |
Интербелсенді тақта
Слайд
|
Сабақтың ортасы 30мин
5 минут
|
Мәтінмен жұмыс,оқу Уыз тойы туралы оқиды Тыңдайды, мәнерлеп қайталайды
Әмен
Әзиевке
Өткенді қайталау жасау. Мәнерлеп оқудан жарысу. |
Оқушылар өлеңді оқиды.
Сыни ойлау дағдылары артады
Жеке жұмыс жасайды
Өзара қолдау көрсетеді
Пікірлер , ойлар айтылады. |
Өлең тыңдайды.
Ауызша мадақтау
Жауап береді
Мадақтау
Мұғалімнің мадақтауы
Тамаша ! Жарайсың!
|
Видео
Абвтор суреті
Слайд
Слайд
Слайд
Кері байланыс
|
Мектеп |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||
Сынып |
3 Ә |
|||
Мерзімі |
01.04.2026ж. |
|||
Пән |
Мәнерлеп оқу |
|||
Бөлім |
Көктем келді көңілді. |
|||
Педагогтың Т.А.Ә. |
Такенова А.Е. |
|||
Тақырыбы |
Бозторғай. |
|||
Сабақ мақсаты:
|
Абай өлеңдеріі туралы білу. Мәнерлеп оқу арқылы ұлттық мақтаныш сезімін қалыптастыру; |
|||
Құндылықтар
|
Апта дәйексөзі: «Еңбек-қуаныш,жалқаулық -айырылмас азап»Абай
|
|||
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин
|
Психологиялық көңіл - күй қалыптастыру «Күн нұры»
Сабақ тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Өткенді еске түсіру. Ұйымдастыру Қөктем - туралы өлеңдер оқу
|
Психологиялық көңіл күй
Сұрақтарға жауап береді Өтілген материалға шолу жасайды |
Ауызша бағалау
Тыңдайды Мәнерлеп оқиды. Сұраққа-жауап береді. |
Интербелсенді тақта
Слайд
|
Сабақтың ортасы 30мин
5 минут
|
Мәтінмен жұмыс,оқу Қараторғай мен Бозторғай туралы оқиды Тыңдайды, мәнерлеп қайталайды Бозторғай, шырылдайсың жерге түспей Мен жүрмін кешке дейін тамақ ішпей. Ат қылып ақ таяқты қолыма ұстап, Сандалып қой артында ерте-кештей. Қайырмасы: А-ау, бозторғай, Шырылдайсың, шіркін-ау. Құтылар күн бар ма екен, Осы қойдан бір күні-ау. Отырсам қой күзетіп таң атпайды, Жүргенде малды жайып кеш батпайды Қарайтын қабағыма бір адам жоқ, Бел шешіп төсегіме бір жатпаймын.
Мәнерлеп оқудан жарысу. |
Оқушылар өлеңді оқиды.
Сыни ойлау дағдылары артады
Жеке жұмыс жасайды
Өзара қолдау көрсетеді
Пікірлер , ойлар айтылады. |
Өлең тыңдайды.
Ауызша мадақтау
Жауап береді
Мадақтау
Мұғалімнің мадақтауы
Тамаша ! Жарайсың!
|
Видео Қара сөздері мен видеосы
Абай суреті
Слайд
Слайд
Слайд
Кері байланыс
|
Бекітілді:
Мектеп |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||
Сынып |
3 Ә |
|||
Мерзімі |
01.04.2026ж. |
|||
Пән |
Мәнерлеп оқу |
|||
Бөлім |
Көктем келді көңілді. |
|||
Педагогтың Т.А.Ә. |
Такенова А.Е. |
|||
Тақырыбы |
Қараторғай |
|||
Сабақ мақсаты:
|
Абай өлеңдеріі туралы білу. Мәнерлеп оқу арқылы ұлттық мақтаныш сезімін қалыптастыру; |
|||
Құндылықтар
|
Апта дәйексөзі: «Еңбек-қуаныш,жалқаулық -айырылмас азап»Абай
|
|||
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин
|
Психологиялық көңіл - күй қалыптастыру «Күн нұры»
Сабақ тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Өткенді еске түсіру. Ұйымдастыру Қөктем - туралы өлеңдер оқу
|
Психологиялық көңіл күй
Сұрақтарға жауап береді Өтілген материалға шолу жасайды |
Ауызша бағалау
Тыңдайды Мәнерлеп оқиды. Сұраққа-жауап береді. |
Интербелсенді тақта
Слайд
|
Сабақтың ортасы 30мин
5 минут
|
Мәтінмен жұмыс,оқу Қараторғай мен Бозторғай туралы оқиды Тыңдайды, мәнерлеп қайталайды
Құс
болсаң жібектен бау тағар едім,
Қайырмасы: .
Болғанда
қасың қара, шашың сүмбіл,
Қайырмасы:
Мәнерлеп оқудан жарысу. |
Оқушылар өлеңді оқиды.
Сыни ойлау дағдылары артады
Жеке жұмыс жасайды
Өзара қолдау көрсетеді
Пікірлер , ойлар айтылады. |
Өлең тыңдайды.
Ауызша мадақтау
Жауап береді
Мадақтау
Мұғалімнің мадақтауы
Тамаша ! Жарайсың!
|
Видео Қара сөздері мен видеосы
Абай суреті
Слайд
Слайд
Слайд
Кері байланыс
|
|
|
|
|
|
\
Бекітілді:
Мектеп |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||
Сынып |
3 Ә |
|||
Мерзімі |
08.04.2026ж. |
|||
Пән |
Мәнерлеп оқу |
|||
Бөлім |
Көктем келді көңілді. |
|||
Педагогтың Т.А.Ә. |
Такенова А.Е. |
|||
Тақырыбы |
Уыз той |
|||
Сабақ мақсаты:
|
Мәнерлеп оқу арқылы ұлттық мақтаныш сезімін қалыптастыру; |
|||
Құндылықтар
|
Апта дәйексөзі: «Саналы да ерікті еңбек қана адамды бақытқа кенелтеді.»
|
|||
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин
|
Психологиялық көңіл - күй қалыптастыру «Күн нұры»
Сабақ тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Өткенді еске түсіру. Ұйымдастыру Қөктем - туралы өлеңдер оқу
|
Психологиялық көңіл күй
Сұрақтарға жауап береді Өтілген материалға шолу жасайды |
Ауызша бағалау
Тыңдайды Мәнерлеп оқиды. Сұраққа-жауап береді. |
Интербелсенді тақта
Слайд
|
Сабақтың ортасы 30мин
5 минут
|
Мәтінмен жұмыс,оқу Уыз той Әдібай Табылды. туралы оқиды Тыңдайды, мәнерлеп қайталайды
Уыз той Алақай -ау !Алақай! Егіз туды қойымыз! Ертең уыз тойымыз.
Енесіне қозының Еміретіп , өзінің, Бауырына саламыз Ауыздантып аламыз.
Төлден уыз қалады, Әжем сауып алады. Әжем уыз қайнатып, Дастарқанды жайнатып, Той жасайды , келіңдер, Қошақанды көріңдер! Ә.Табылды.
Өткенді қайталау жасау. Мәнерлеп оқудан жарысу. Үйге -мәнерлеп оқып, жаттығу. |
Оқушылар өлеңді оқиды.
Сыни ойлау дағдылары артады
Жеке жұмыс жасайды
Өзара қолдау көрсетеді
Пікірлер , ойлар айтылады. |
Өлең тыңдайды.
Ауызша мадақтау
Жауап береді
Мадақтау
Мұғалімнің мадақтауы
Тамаша ! Жарайсың!
|
Видео сөздері мен видеосы
Автор суреті
Слайд
Слайд
Слайд
Кері байланыс
|
Мектеп |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||
Сынып |
3 Ә |
|||
Мерзімі |
14.01.2026ж. |
|||
Пән |
Мәнерлеп оқу |
|||
Бөлім |
Ата-бабам тарихы- менің тарихым. |
|||
Педагогтың Т.А.Ә. |
Такенова А.Е. |
|||
Тақырыбы |
Шығыс жұлдызы. |
|||
Сабақ мақсаты:
|
Мәнерлеп оқу арқылы ұлттық мақтаныш сезімін қалыптастыру;Шығыс жұлдыздарын тану. |
|||
Құндылықтар Қаңтар айы Заң және тәртіп |
Апта дәйексөзі: «Тәртіп-тәрбие бастауы»
|
|||
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин
|
Психологиялық көңіл - күй қалыптастыру Сабақ тақырыбы мен мақсаты хабарланады.
Өткенді еске түсіру. Ұйымдастыру Өткенді қайталау -өлеңін оқу. Мәнерлеп оқу. Қызығушылықты ояту Шығыс жұлдызы.С. Асқаров. |
Психологиялық көңіл күй
Сұрақтарға жауап береді Өтілген материалға шолу жасайды |
Ауызша бағалау
Тыңдайды Мәнерлеп оқиды.
Сұраққа-жауап береді. |
Интербелсенді тақта
Слайд
Автор туралы
|
Сабақтың ортасы 30мин
Соңы 5 минут
Кері байланыс
Үйге тапсырма беру. |
Қызығушылықты ояту Шығыс жұлдызы.С. Асқаров. Әңгімені мәнерлеп оқу. Тыңдайды, мәнерлеп қайталайды
Әлия Молдағұлова-Батыр жұлдыз Ержүрек мерген қыз. 1944 жылғы шілде айының 4-де Кеңес Одағының Батыры атығы берілді. Ерлігі Мәңгі ұмытылмайды. Сөздік жұмысын жасау. ФС Топпен жұмыс
Шығармашылық Келіседі, пікір білдіреді Үйге: мәтінді оқу, талдау жасау. Кері байланыс жасайды.
|
Оқушылар оқиды.
Сыни ойлау дағдылары артады
Жеке жұмыс жасайды
Өзара қолдау көрсетеді
Топпен оқу
Пікірлер ,ойлар айтылады. |
Мәтін тыңдайды.
Ауызша мадақтау
Жауап береді
Мадақтау
Мұғалімнің мадақтауы
Тамаша ! Жарайсың!
|
Қазақтың Шығыс жұлдыз дары Видео сын қарау.
Кітап Слайд
Батырлар дың суреті
Слайд
Кері байла ныс
|
.Әбдіхалықов атындағы мектеп-гимназиясының 11-сынып оқушысы Қаршығаева Айнұрға Мінездеме Қаршығаева Айнұр 2004 жылдың 26 ақпан күні дүниеге келді, ұлты қазақ, ҚР азаматы. Осы мектепте 1-сыныптан бастап оқиды. Сабақ үлгерімі өте жақсы. Қызыға оқитын пәндері: қазақ тілі мен әдебиеті,георафия,тарих. Айнұрдың мінезі ашық, жайдарлы, көпшіл, сыныптастарының арасында сыйлы. Үлкенді сыйлап, кішіге қамқор бола білетін, қайырымды оқушы. Отбасында жайлы, тұрақты қарым-қатынас орнаған. Анасы баласының үйлесімді дамуына, оның денсаулығына және оқуына әрдайым жағдай жасап, көмектесіп отырады. Айнұр мектеп шараларына белсенді қатысып қана қоймай, мектеп өміріне жауапкершілікпен қарайды, «Абай әлеміне саяхат» клубының белді мүшесі.Өте зерек оқушы, кітап оқығанды ұнатады, поэзияны жаны сүйеді, қосымша білім көздерін пайдалана алады, сөйлеу мәдениеті қалыптасқан, өз ойын анық және еркін жеткізе біледі, өз білімін жан – жақты жетілдіреді. Сыныптастарымен және ұстаздарымен қарым-қатынасы жайлы, тұрақты қалыптасқан. Айнұр –іскер, ұйымдастырушылық қабілеті өте жоғары.Мәнерлеп оқу сайысы бойынша аудандық сайыстардың жеңімпазы.Тапсырылған жұмыстардың мерзімінен бұрын орындалуына ұйытқы бола білетін, жауапкершілігі мол оқушы.Ұстаздары оның таңдаған мамандығының білікті маманы болатындығына сенеді, үміт арт
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған
гимназияның оқушысы Жақсылықов Ержанға
МІНЕЗДЕМЕ
Текемұрат Бекарыс Мүсірханұлы жылы мамырдың он тоғызыншы жұлдызында дүниеге келген. Отбасында бес ағайынды.
2021 жылы «Дарын» мектеп-лицейіне 10 сыныпқа қабылданды. Сыныпта екпінді оқушы, химия және биология пәнін сүйіп оқиды. Ақындар мүшәйрасының жеңімпазы, белсенді оқушы
ІІ. Оқуға, еңбекке, қарым-қатынасқа қабілеті
1. Үйрену мотивтері: кәсіптік бағдар деңгейі өте жоғары. Жалпы үлгерімі өте жақсы. Берілген тапсырманы дер кезінде бұлжытпай орындап отырады. Бос уақытын ізденіспен, жаңа дүниелерді тануға, өзін дамытуға арнауға тырысады.
2. Біліктілігінің ерекшеліктері: шығармашылық қабілеті жоғары, білімді.
3. Оқу шеберлігі: ойлау қабілеті өте жақсы, логикалық есептерді тез шығарады.
4. Ұйымдастырушылық қабілеті жоғары, өзі оқитын сыныптың ең белсенді оқушысы. Қолға алған ісін аяғына дейін жеткізеді. Өз ісіне тиянақты, жүктелген тапсырмаларға жауапкершілікпен қарайды.
ІІІ. Қоғамдық қызметі мен ынталығы
Сабақ барысында Бекарыс ынтасымен, зейінімен бірден көзге түседі. Өмірде толып жатқан оқиғаларға сабақ барысында өз көзқарасын, ойын білдіріп, белсенділік танытады. Сабақтан қалмайды.
ІV. Жеке тұлғаның бағыт-бағдары және ерекше бейімділігі
Текемұрат Бекарыс – жан-жақты, өз ойын еркін білдіреді және толық жеткізе алады. Кез келген ортаға тез бейімделеді. Тапсырманы жылдам орындайды. Оқудағы басты мақсаты – болашақ мамандығы үшін еңбектеніп, қызығушылықпен жұмыс істеп, өз үлесін қосу. Қызығушылығы: кітап оқу, өлең шығару. Оқуға бейім, ынталы. Білім алуға деген құштарлығы жоғары. Оқудағы басты мақсаты ‒ білімді болу үшін өте жақсы оқу, өзгелерге үлгі болу.
V. Ұжыммен қарым-қатынасы
Бекарыстың сыныбындағы беделі жоғары. Дұрыс деп тапқан нәрсесін орындата біледі. Достарына сыйлы. Сыныптастарымен жақсы қарым-қатынаста. Достары арасында сыпайылылығымен, ұқыптылығымен көзге түседі. Сыныптастары Бекарыстың қарапайымдылығын, ашық мінезін ерекше бағалайды. Барлығымен тең араласады.
Достарының, құрбыларының сенімінен шыққан, ол туралы сыныпта жағымды көзқарас қалыптасқан. Оқытушыларымен қарым-қатынасы жақсы.
VІ. Мінез-құлқының ерекшелігі
Текмұрат Бекарыс – ашық мінезді, тез тіл табысып кетеді, бауырмалдығымен, ақкөңілділігімен айналасындағын өзіне баурап алады. Алдына қойған мақсаттарына жетуге талабы зор. Әрқашан білмегенін сұрап, жаңа нәрсеге жаны құштар, ізденімпаз, еңбекқор.
Берілген тапсырмаларды тез орындайды. Ширақ. Әрқашан көңілді жүреді. Мінез-құлқының ерекше айқын белгісі ретінде кез-келген ортаға жылдам бейімделіп кете алуы, сонымен қатар, адалдығы, байсалды қасиетін айтып кетуге болады. Көңіл-күйі әрқашан жоғары, жайдары жүреді.
VІІ. Жалпы қорытындылар
Текемұрат Бекарыс – терең білімді, ізденімпаз, жан-жақты хабардар, алғыр оқушы. Алдына қойған мақсат қазірдің өзінде айқындалған. Өзін болашақта медицина саласынан көргісі келеді. Білікті де білімді маман болатынына сенімім мол.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бүлдірген тере барғанда
Бекітілді:
Мектеп |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||
Сынып |
3 Ә |
|||
Мерзімі |
13.05.2026ж. |
|||
Пән |
Мәнерлеп оқу |
|||
Бөлім |
Табиғатсыз адамның күні жоқ. |
|||
Педагогтың Т.А.Ә. |
Такенова А.Е. |
|||
Тақырыбы |
||||
Сабақ мақсаты:
|
Табиғат өлеңдері туралы білу. Мәнерлеп оқу арқылы ұлттық мақтаныш сезімін қалыптастыру; |
|||
Құндылықтар
|
Мамыр айы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: «Бірлігі кеткен ел жаман,егесіп өткен ер жаман.» |
|||
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин
|
Психологиялық көңіл - күй қалыптастыру «Күн нұры»
Сабақ тақырыбы мен мақсаты хабарланады.
Өткенді еске түсіру. Ұйымдастыру
Жаз - туралы өлеңдер оқу
|
Психологиялық көңіл күй
Сұрақтарға жауап береді
Өтілген материалға шолу жасайды |
Ауызша бағалау
Тыңдайды
Мәнерлеп оқиды.
Сұраққа-жауап береді. |
Интербелсенді тақта
Слайд
|
Сабақтың ортасы 30мин
5 минут
|
Мәтінмен
жұмыс,оқу
Өткенді қайталау жасау. Мәнерлеп оқудан жарысу. |
Оқушылар өлеңді оқиды.
Сыни ойлау дағдылары артады
Жеке жұмыс жасайды
Өзара қолдау көрсетеді
Пікірлер , ойлар айтылады. |
Өлең тыңдайды.
Ауызша мадақтау
Жауап береді
Мадақтау
Мұғалімнің мадақтауы
Тамаша ! Жарайсың!
|
Видео
Автор суреті
Слайд
Слайд
Слайд
Кері байланыс
|
Мектеп |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||
Сынып |
3 Ә |
|||
Мерзімі |
29.04.2026ж. |
|||
Пән |
Мәнерлеп оқу |
|||
Бөлім |
Табиғатсыз адамның күні жоқ. |
|||
Педагогтың Т.А.Ә. |
Такенова А.Е. |
|||
Тақырыбы |
Жаз . Абай өлеңдері |
|||
Сабақ мақсаты:
|
Табиғат өлеңдері туралы білу. Мәнерлеп оқу арқылы ұлттық мақтаныш сезімін қалыптастыру; Абайдың өлеңдерін Мәнерлеп оқуға дағдыландыру. |
|||
Құндылықтар
|
Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: «Еңбек етсең ерінбей,тояды қарның тіленбей». »
|
|||
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин
|
Психологиялық көңіл - күй қалыптастыру «Күн нұры»
Сабақ тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Өткенді еске түсіру. Ұйымдастыру Жаз мезгілі - туралы өлеңдер оқу
|
Психологиялық көңіл күй
Сұрақтарға жауап береді Өтілген материалға шолу жасайды |
Ауызша бағалау
Тыңдайды
Мәнерлеп оқиды. Сұраққа-жауап береді. |
Интербелсенді тақта
Слайд
|
Сабақтың ортасы 30мин
5 минут
|
Мәтінмен жұмыс,оқу Өткенді оқу талдау. Жаз -туралы оқиды Тыңдайды, мәнерлеп қайталайды Абай Құнанбайұлы
Жаздыгүн
шілде болғанда,
Бүйірі
шығып, ыңқылдап,
Ортасына
қойдырып,
Өткенді қайталау жасау. Мәнерлеп оқудан жарысу. |
Оқушылар өлеңді оқиды.
Сыни ойлау дағдылары артады
Жеке жұмыс жасайды
Өзара қолдау көрсетеді.
Пікірлер , ойлар айтылады. |
Өлең тыңдайды.
Ауызша мадақтау
Жауап береді
Мадақтау
Мұғалімнің мадақтауы
Тамаша ! Жарайсың!
|
Видео
Абай дың суреті
Слайд
Слайд
Слайд
Кері байла ныс
|
Бекітілді:
Мектеп |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||
Сынып |
3 Ә |
|||
Мерзімі |
22.04.2026ж. |
|||
Пән |
Мәнерлеп оқу |
|||
Бөлім |
Табиғатсыз адамның күні жоқ. |
|||
Педагогтың Т.А.Ә. |
Такенова А.Е. |
|||
Тақырыбы |
Теңіз тақсіреті.Арал апатына арналады. Әскербек Рахымбеков. |
|||
Сабақ мақсаты:
|
Табиғат өлеңдері туралы білу. Мәнерлеп оқу арқылы ұлттық мақтаныш сезімін қалыптастыру;Арал –теңізі туралы білу, оқу, талдау жасау. |
|||
Құндылықтар
|
Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: : «Еңбек етсең ерінбей,тояды қарның тіленбей».
|
|||
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин
|
Психологиялық көңіл - күй қалыптастыру «Күн нұры»
Сабақ тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Өткенді еске түсіру. Ұйымдастыру Табиғат- туралы өлеңдер оқу
|
Психологиялық көңіл күй
Сұрақтарға жауап береді Өтілген материалға шолу жасайды |
Ауызша бағалау
Тыңдайды
Мәнерлеп оқиды.
Сұраққа-жауап береді. |
Интербелсенді тақта
Слайд
|
Сабақтың ортасы 30мин
5 минут
|
Мәтінмен жұмыс,оқу Жаңа сабақ Теңіз тақсіреті. Арал теңізі -туралы оқиды Арал Кіндігім бірге Аралмен, Теңізден тыныс алам мен. Ақпейіл ана секілді Алдымда жатыр далам кең. Сырласып жібек самалмен, Желпінсе жүрек жаңа әнмен. Теңізше жаным кең шалқып, Теңізше толқып қалам мен. Тартыппын, теңіз, саған мен, Дауылың берсе маған дем, Өзімнің жұмсақ көңілімдей, Көк бүліш кілем жағаң кең. Аспаның қандай, Арал, кең! Күрсініп неге алам дем, Бір нашар туған балаң ба ем? Қияда биік сол мұрат, Өзіңнен алып зор қуат, Бір жұлдыз болып жанам мен, Бір жұлдыз болып қалам мен!
Өткенді қайталау жасау. Мәнерлеп оқудан жарысу. |
Оқушылар өлеңді оқиды.
Сыни ойлау дағдылары артады
Жеке жұмыс жасайды
Өзара қолдау көрсетеді
Пікірлер , ойлар айтылады. |
Өлең тыңдайды.
Ауызша мадақтау
Жауап береді
Мадақтау
Мұғалімнің мадақтау
Тамаша ! Жарайсың!
|
Видео
Арал теңізі суреті
Слайд
Слайд
Слайд
Кері байланыс
|
Бекітілді:
Мектеп |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||
Сынып |
3 Ә |
|||
Мерзімі |
15.04.2026ж. |
|||
Пән |
Мәнерлеп оқу |
|||
Бөлім |
Табиғатсыз адамның күні жоқ. |
|||
Педагогтың Т.А.Ә. |
Такенова А.Е. |
|||
Тақырыбы |
Жер жарасы. Әмен Әзиев. |
|||
Сабақ мақсаты:
|
Табиғат өлеңдері туралы білу. Мәнерлеп оқу арқылы ұлттық мақтаныш сезімін қалыптастыру; |
|||
Құндылықтар
|
Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: «Еңбек жай ғана қызмет емес, адам болмысының айнасы»
|
|||
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин
|
Психологиялық көңіл - күй қалыптастыру «Күн нұры»
Сабақ тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Өткенді еске түсіру. Ұйымдастыру Қөктем - туралы өлеңдер оқу
|
Психологиялық көңіл күй
Сұрақтарға жауап береді Өтілген материалға шолу жасайды |
Ауызша бағалау
Тыңдайды
Мәнерлеп оқиды. Сұраққа-жауап береді. |
Интербелсенді тақта
Слайд
|
Сабақтың ортасы 30мин
5 минут
|
Мәтінмен жұмыс,оқу Уыз тойы туралы оқиды Тыңдайды, мәнерлеп қайталайды
Әмен
Әзиевке
Өткенді қайталау жасау. Мәнерлеп оқудан жарысу. |
Оқушылар өлеңді оқиды.
Сыни ойлау дағдылары артады
Жеке жұмыс жасайды
Өзара қолдау көрсетеді
Пікірлер , ойлар айтылады. |
Өлең тыңдайды.
Ауызша мадақтау
Жауап береді
Мадақтау
Мұғалімнің мадақтауы
Тамаша ! Жарайсың!
|
Видео
Абвтор суреті
Слайд
Слайд
Слайд
Кері байланыс
|
Мектеп |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||
Сынып |
3 Ә |
|||
Мерзімі |
01.04.2026ж. |
|||
Пән |
Мәнерлеп оқу |
|||
Бөлім |
Көктем келді көңілді. |
|||
Педагогтың Т.А.Ә. |
Такенова А.Е. |
|||
Тақырыбы |
Бозторғай. |
|||
Сабақ мақсаты:
|
Абай өлеңдеріі туралы білу. Мәнерлеп оқу арқылы ұлттық мақтаныш сезімін қалыптастыру; |
|||
Құндылықтар
|
Апта дәйексөзі: «Еңбек-қуаныш,жалқаулық -айырылмас азап»Абай
|
|||
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин
|
Психологиялық көңіл - күй қалыптастыру «Күн нұры»
Сабақ тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Өткенді еске түсіру. Ұйымдастыру Қөктем - туралы өлеңдер оқу
|
Психологиялық көңіл күй
Сұрақтарға жауап береді Өтілген материалға шолу жасайды |
Ауызша бағалау
Тыңдайды Мәнерлеп оқиды. Сұраққа-жауап береді. |
Интербелсенді тақта
Слайд
|
Сабақтың ортасы 30мин
5 минут
|
Мәтінмен жұмыс,оқу Қараторғай мен Бозторғай туралы оқиды Тыңдайды, мәнерлеп қайталайды Бозторғай, шырылдайсың жерге түспей Мен жүрмін кешке дейін тамақ ішпей. Ат қылып ақ таяқты қолыма ұстап, Сандалып қой артында ерте-кештей. Қайырмасы: А-ау, бозторғай, Шырылдайсың, шіркін-ау. Құтылар күн бар ма екен, Осы қойдан бір күні-ау. Отырсам қой күзетіп таң атпайды, Жүргенде малды жайып кеш батпайды Қарайтын қабағыма бір адам жоқ, Бел шешіп төсегіме бір жатпаймын.
Мәнерлеп оқудан жарысу. |
Оқушылар өлеңді оқиды.
Сыни ойлау дағдылары артады
Жеке жұмыс жасайды
Өзара қолдау көрсетеді
Пікірлер , ойлар айтылады. |
Өлең тыңдайды.
Ауызша мадақтау
Жауап береді
Мадақтау
Мұғалімнің мадақтауы
Тамаша ! Жарайсың!
|
Видео Қара сөздері мен видеосы
Абай суреті
Слайд
Слайд
Слайд
Кері байланыс
|
Бекітілді:
Мектеп |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||
Сынып |
3 Ә |
|||
Мерзімі |
01.04.2026ж. |
|||
Пән |
Мәнерлеп оқу |
|||
Бөлім |
Көктем келді көңілді. |
|||
Педагогтың Т.А.Ә. |
Такенова А.Е. |
|||
Тақырыбы |
Қараторғай |
|||
Сабақ мақсаты:
|
Абай өлеңдеріі туралы білу. Мәнерлеп оқу арқылы ұлттық мақтаныш сезімін қалыптастыру; |
|||
Құндылықтар
|
Апта дәйексөзі: «Еңбек-қуаныш,жалқаулық -айырылмас азап»Абай
|
|||
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин
|
Психологиялық көңіл - күй қалыптастыру «Күн нұры»
Сабақ тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Өткенді еске түсіру. Ұйымдастыру Қөктем - туралы өлеңдер оқу
|
Психологиялық көңіл күй
Сұрақтарға жауап береді Өтілген материалға шолу жасайды |
Ауызша бағалау
Тыңдайды Мәнерлеп оқиды. Сұраққа-жауап береді. |
Интербелсенді тақта
Слайд
|
Сабақтың ортасы 30мин
5 минут
|
Мәтінмен жұмыс,оқу Қараторғай мен Бозторғай туралы оқиды Тыңдайды, мәнерлеп қайталайды
Құс
болсаң жібектен бау тағар едім,
Қайырмасы: .
Болғанда
қасың қара, шашың сүмбіл,
Қайырмасы:
Мәнерлеп оқудан жарысу. |
Оқушылар өлеңді оқиды.
Сыни ойлау дағдылары артады
Жеке жұмыс жасайды
Өзара қолдау көрсетеді
Пікірлер , ойлар айтылады. |
Өлең тыңдайды.
Ауызша мадақтау
Жауап береді
Мадақтау
Мұғалімнің мадақтауы
Тамаша ! Жарайсың!
|
Видео Қара сөздері мен видеосы
Абай суреті
Слайд
Слайд
Слайд
Кері байланыс
|
|
|
|
|
|
\
Бекітілді:
Мектеп |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||
Сынып |
3 Ә |
|||
Мерзімі |
08.04.2026ж. |
|||
Пән |
Мәнерлеп оқу |
|||
Бөлім |
Көктем келді көңілді. |
|||
Педагогтың Т.А.Ә. |
Такенова А.Е. |
|||
Тақырыбы |
Уыз той |
|||
Сабақ мақсаты:
|
Мәнерлеп оқу арқылы ұлттық мақтаныш сезімін қалыптастыру; |
|||
Құндылықтар
|
Апта дәйексөзі: «Саналы да ерікті еңбек қана адамды бақытқа кенелтеді.»
|
|||
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин
|
Психологиялық көңіл - күй қалыптастыру «Күн нұры»
Сабақ тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Өткенді еске түсіру. Ұйымдастыру Қөктем - туралы өлеңдер оқу
|
Психологиялық көңіл күй
Сұрақтарға жауап береді Өтілген материалға шолу жасайды |
Ауызша бағалау
Тыңдайды Мәнерлеп оқиды. Сұраққа-жауап береді. |
Интербелсенді тақта
Слайд
|
Сабақтың ортасы 30мин
5 минут
|
Мәтінмен жұмыс,оқу Уыз той Әдібай Табылды. туралы оқиды Тыңдайды, мәнерлеп қайталайды
Уыз той Алақай -ау !Алақай! Егіз туды қойымыз! Ертең уыз тойымыз.
Енесіне қозының Еміретіп , өзінің, Бауырына саламыз Ауыздантып аламыз.
Төлден уыз қалады, Әжем сауып алады. Әжем уыз қайнатып, Дастарқанды жайнатып, Той жасайды , келіңдер, Қошақанды көріңдер! Ә.Табылды.
Өткенді қайталау жасау. Мәнерлеп оқудан жарысу. Үйге -мәнерлеп оқып, жаттығу. |
Оқушылар өлеңді оқиды.
Сыни ойлау дағдылары артады
Жеке жұмыс жасайды
Өзара қолдау көрсетеді
Пікірлер , ойлар айтылады. |
Өлең тыңдайды.
Ауызша мадақтау
Жауап береді
Мадақтау
Мұғалімнің мадақтауы
Тамаша ! Жарайсың!
|
Видео сөздері мен видеосы
Автор суреті
Слайд
Слайд
Слайд
Кері байланыс
|
Мектеп |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||
Сынып |
3 Ә |
|||
Мерзімі |
14.01.2026ж. |
|||
Пән |
Мәнерлеп оқу |
|||
Бөлім |
Ата-бабам тарихы- менің тарихым. |
|||
Педагогтың Т.А.Ә. |
Такенова А.Е. |
|||
Тақырыбы |
Шығыс жұлдызы. |
|||
Сабақ мақсаты:
|
Мәнерлеп оқу арқылы ұлттық мақтаныш сезімін қалыптастыру;Шығыс жұлдыздарын тану. |
|||
Құндылықтар Қаңтар айы Заң және тәртіп |
Апта дәйексөзі: «Тәртіп-тәрбие бастауы»
|
|||
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин
|
Психологиялық көңіл - күй қалыптастыру Сабақ тақырыбы мен мақсаты хабарланады.
Өткенді еске түсіру. Ұйымдастыру Өткенді қайталау -өлеңін оқу. Мәнерлеп оқу. Қызығушылықты ояту Шығыс жұлдызы.С. Асқаров. |
Психологиялық көңіл күй
Сұрақтарға жауап береді Өтілген материалға шолу жасайды |
Ауызша бағалау
Тыңдайды Мәнерлеп оқиды.
Сұраққа-жауап береді. |
Интербелсенді тақта
Слайд
Автор туралы
|
Сабақтың ортасы 30мин
Соңы 5 минут
Кері байланыс
Үйге тапсырма беру. |
Қызығушылықты ояту Шығыс жұлдызы.С. Асқаров. Әңгімені мәнерлеп оқу. Тыңдайды, мәнерлеп қайталайды
Әлия Молдағұлова-Батыр жұлдыз Ержүрек мерген қыз. 1944 жылғы шілде айының 4-де Кеңес Одағының Батыры атығы берілді. Ерлігі Мәңгі ұмытылмайды. Сөздік жұмысын жасау. ФС Топпен жұмыс
Шығармашылық Келіседі, пікір білдіреді Үйге: мәтінді оқу, талдау жасау. Кері байланыс жасайды.
|
Оқушылар оқиды.
Сыни ойлау дағдылары артады
Жеке жұмыс жасайды
Өзара қолдау көрсетеді
Топпен оқу
Пікірлер ,ойлар айтылады. |
Мәтін тыңдайды.
Ауызша мадақтау
Жауап береді
Мадақтау
Мұғалімнің мадақтауы
Тамаша ! Жарайсың!
|
Қазақтың Шығыс жұлдыз дары Видео сын қарау.
Кітап Слайд
Батырлар дың суреті
Слайд
Кері байла ныс
|
.Әбдіхалықов атындағы мектеп-гимназиясының 11-сынып оқушысы Қаршығаева Айнұрға Мінездеме Қаршығаева Айнұр 2004 жылдың 26 ақпан күні дүниеге келді, ұлты қазақ, ҚР азаматы. Осы мектепте 1-сыныптан бастап оқиды. Сабақ үлгерімі өте жақсы. Қызыға оқитын пәндері: қазақ тілі мен әдебиеті,георафия,тарих. Айнұрдың мінезі ашық, жайдарлы, көпшіл, сыныптастарының арасында сыйлы. Үлкенді сыйлап, кішіге қамқор бола білетін, қайырымды оқушы. Отбасында жайлы, тұрақты қарым-қатынас орнаған. Анасы баласының үйлесімді дамуына, оның денсаулығына және оқуына әрдайым жағдай жасап, көмектесіп отырады. Айнұр мектеп шараларына белсенді қатысып қана қоймай, мектеп өміріне жауапкершілікпен қарайды, «Абай әлеміне саяхат» клубының белді мүшесі.Өте зерек оқушы, кітап оқығанды ұнатады, поэзияны жаны сүйеді, қосымша білім көздерін пайдалана алады, сөйлеу мәдениеті қалыптасқан, өз ойын анық және еркін жеткізе біледі, өз білімін жан – жақты жетілдіреді. Сыныптастарымен және ұстаздарымен қарым-қатынасы жайлы, тұрақты қалыптасқан. Айнұр –іскер, ұйымдастырушылық қабілеті өте жоғары.Мәнерлеп оқу сайысы бойынша аудандық сайыстардың жеңімпазы.Тапсырылған жұмыстардың мерзімінен бұрын орындалуына ұйытқы бола білетін, жауапкершілігі мол оқушы.Ұстаздары оның таңдаған мамандығының білікті маманы болатындығына сенеді, үміт арт
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған
гимназияның оқушысы Жақсылықов Ержанға
МІНЕЗДЕМЕ
Текемұрат Бекарыс Мүсірханұлы жылы мамырдың он тоғызыншы жұлдызында дүниеге келген. Отбасында бес ағайынды.
2021 жылы «Дарын» мектеп-лицейіне 10 сыныпқа қабылданды. Сыныпта екпінді оқушы, химия және биология пәнін сүйіп оқиды. Ақындар мүшәйрасының жеңімпазы, белсенді оқушы
ІІ. Оқуға, еңбекке, қарым-қатынасқа қабілеті
1. Үйрену мотивтері: кәсіптік бағдар деңгейі өте жоғары. Жалпы үлгерімі өте жақсы. Берілген тапсырманы дер кезінде бұлжытпай орындап отырады. Бос уақытын ізденіспен, жаңа дүниелерді тануға, өзін дамытуға арнауға тырысады.
2. Біліктілігінің ерекшеліктері: шығармашылық қабілеті жоғары, білімді.
3. Оқу шеберлігі: ойлау қабілеті өте жақсы, логикалық есептерді тез шығарады.
4. Ұйымдастырушылық қабілеті жоғары, өзі оқитын сыныптың ең белсенді оқушысы. Қолға алған ісін аяғына дейін жеткізеді. Өз ісіне тиянақты, жүктелген тапсырмаларға жауапкершілікпен қарайды.
ІІІ. Қоғамдық қызметі мен ынталығы
Сабақ барысында Бекарыс ынтасымен, зейінімен бірден көзге түседі. Өмірде толып жатқан оқиғаларға сабақ барысында өз көзқарасын, ойын білдіріп, белсенділік танытады. Сабақтан қалмайды.
ІV. Жеке тұлғаның бағыт-бағдары және ерекше бейімділігі
Текемұрат Бекарыс – жан-жақты, өз ойын еркін білдіреді және толық жеткізе алады. Кез келген ортаға тез бейімделеді. Тапсырманы жылдам орындайды. Оқудағы басты мақсаты – болашақ мамандығы үшін еңбектеніп, қызығушылықпен жұмыс істеп, өз үлесін қосу. Қызығушылығы: кітап оқу, өлең шығару. Оқуға бейім, ынталы. Білім алуға деген құштарлығы жоғары. Оқудағы басты мақсаты ‒ білімді болу үшін өте жақсы оқу, өзгелерге үлгі болу.
V. Ұжыммен қарым-қатынасы
Бекарыстың сыныбындағы беделі жоғары. Дұрыс деп тапқан нәрсесін орындата біледі. Достарына сыйлы. Сыныптастарымен жақсы қарым-қатынаста. Достары арасында сыпайылылығымен, ұқыптылығымен көзге түседі. Сыныптастары Бекарыстың қарапайымдылығын, ашық мінезін ерекше бағалайды. Барлығымен тең араласады.
Достарының, құрбыларының сенімінен шыққан, ол туралы сыныпта жағымды көзқарас қалыптасқан. Оқытушыларымен қарым-қатынасы жақсы.
VІ. Мінез-құлқының ерекшелігі
Текмұрат Бекарыс – ашық мінезді, тез тіл табысып кетеді, бауырмалдығымен, ақкөңілділігімен айналасындағын өзіне баурап алады. Алдына қойған мақсаттарына жетуге талабы зор. Әрқашан білмегенін сұрап, жаңа нәрсеге жаны құштар, ізденімпаз, еңбекқор.
Берілген тапсырмаларды тез орындайды. Ширақ. Әрқашан көңілді жүреді. Мінез-құлқының ерекше айқын белгісі ретінде кез-келген ортаға жылдам бейімделіп кете алуы, сонымен қатар, адалдығы, байсалды қасиетін айтып кетуге болады. Көңіл-күйі әрқашан жоғары, жайдары жүреді.
VІІ. Жалпы қорытындылар
Текемұрат Бекарыс – терең білімді, ізденімпаз, жан-жақты хабардар, алғыр оқушы. Алдына қойған мақсат қазірдің өзінде айқындалған. Өзін болашақта медицина саласынан көргісі келеді. Білікті де білімді маман болатынына сенімім мол.
шағым қалдыра аласыз


