|
Бөлім:Бұқаралық ақпарат құралдары.Синтаксис. |
Мектеп:
|
|||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімніңаты-жөні: |
|||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
Бұқаралық ақпарат құралдарының түрлері. |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.3.1 мәтін құрылымын сақтай отырып, бірнеше графиктік мәтіндегі (диаграмма, кесте) деректерді салыстыру, маңызды тұстары мен үрдістерді (тенденция) анықтап жазу 9.4.4.3 сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану. |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Мәтін құрылымын сақтай отырып, бірнеше графиктік мәтіндегі деректерді салыстыру, маңызды тұстары мен үрдістерді (тенденция) анықтап жазу; сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану; |
|||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Қызығушылықты ояту. ЖАЗЫЛЫМ АЛДЫ ТАПСЫРМА.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Оқушылар суреттер арқылы сабақтың тақырыбын болжайды, сұрақтарға жауап беру арқылы ой қозғайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Қалыптастырушы бағалау Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Қосымша ізден!
|
9-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану кезеңі.
2-оқылым тапсырмасы. Мәтінді оқып, анықталған мәліметтерді кесте, диаграмма не сызба арқылы көрсетіңдер. Қазақстандағы мерзімді басылымдар мен радиостанциялар Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. Мәтінде берілген ақпарат пен диаграммадағы ақпаратты салыстыра отырып, маңызды тұстары мен үрдістерді анықтап жазыңдар. Мәтін құрылымын сақтаңдар.
Дескриптор:
ҚБ Талқылау.Әр топ ортаға шығып, жұмыстарын таныстырады. ӘТН.Қимыл-сын сабақтас құрмалас сөйлем 4-тапсырма.Басыңқы сөйлемін ойдан жазып, қимыл-сын бағыныңқы сабақтас құрмалас сөйлемдерді аяқтаңдар.
Дескриптор:
ҚБ
5-тапсырма. Қазіргі БАҚ түрлеріне байланысты өзіндік сыни-пікірлер, көзқарастар, жаңа идеяларды қамтып, РАФТ стратегиясы бойынша рөлдік сұхбат құрыңдар. Р – журналист А – сынып оқушылары Ф – сұхбат Т – «Қазіргі БАҚ-тың дамуы» Дескриптор:
Үй тапсырмасы: 6-тапсырма |
Мәтінді оқып, анықталған мәліметтерді кесте, диаграмма не сызба арқылы көрсетіңдер. Мәтінде берілген ақпарат пен диаграммадағы ақпаратты салыстыра отырып, маңызды тұстары мен үрдістерді анықтап жазыңдар. Мәтін құрылымын сақтаңдар.
ӘТН тапсырмасын орындайды. Басыңқы сөйлемін ойдан жазып, қимыл-сын бағыныңқы сабақтас құрмалас сөйлемдер құрастырады.
Қазіргі БАҚ түрлеріне байланысты өзіндік сыни-пікірлер, көзқарастар, жаңа идеяларды қамтып, РАФТ стратегиясы бойынша рөлдік сұхбат құрыңдар. |
Қалыптастырушы бағалау Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Қосымша ізден!
Қалыптастырушы бағалау Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Қосымша ізден!
Қалыптастырушы бағалау Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Қосымша ізден!
|
9-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
|
||||||||
|
Сабақтың аяғы
|
Рефлексия Оқушыларға рефлексия қағазы үлестіріледі. 3 Қ*Қызық *Қиын *Қонымды |
|
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бұқаралық ақпарат құралдарының түрлері.
Бұқаралық ақпарат құралдарының түрлері.
|
Бөлім:Бұқаралық ақпарат құралдары.Синтаксис. |
Мектеп:
|
|||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімніңаты-жөні: |
|||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
Бұқаралық ақпарат құралдарының түрлері. |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.3.1 мәтін құрылымын сақтай отырып, бірнеше графиктік мәтіндегі (диаграмма, кесте) деректерді салыстыру, маңызды тұстары мен үрдістерді (тенденция) анықтап жазу 9.4.4.3 сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану. |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Мәтін құрылымын сақтай отырып, бірнеше графиктік мәтіндегі деректерді салыстыру, маңызды тұстары мен үрдістерді (тенденция) анықтап жазу; сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану; |
|||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Қызығушылықты ояту. ЖАЗЫЛЫМ АЛДЫ ТАПСЫРМА.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Оқушылар суреттер арқылы сабақтың тақырыбын болжайды, сұрақтарға жауап беру арқылы ой қозғайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Қалыптастырушы бағалау Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Қосымша ізден!
|
9-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану кезеңі.
2-оқылым тапсырмасы. Мәтінді оқып, анықталған мәліметтерді кесте, диаграмма не сызба арқылы көрсетіңдер. Қазақстандағы мерзімді басылымдар мен радиостанциялар Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. Мәтінде берілген ақпарат пен диаграммадағы ақпаратты салыстыра отырып, маңызды тұстары мен үрдістерді анықтап жазыңдар. Мәтін құрылымын сақтаңдар.
Дескриптор:
ҚБ Талқылау.Әр топ ортаға шығып, жұмыстарын таныстырады. ӘТН.Қимыл-сын сабақтас құрмалас сөйлем 4-тапсырма.Басыңқы сөйлемін ойдан жазып, қимыл-сын бағыныңқы сабақтас құрмалас сөйлемдерді аяқтаңдар.
Дескриптор:
ҚБ
5-тапсырма. Қазіргі БАҚ түрлеріне байланысты өзіндік сыни-пікірлер, көзқарастар, жаңа идеяларды қамтып, РАФТ стратегиясы бойынша рөлдік сұхбат құрыңдар. Р – журналист А – сынып оқушылары Ф – сұхбат Т – «Қазіргі БАҚ-тың дамуы» Дескриптор:
Үй тапсырмасы: 6-тапсырма |
Мәтінді оқып, анықталған мәліметтерді кесте, диаграмма не сызба арқылы көрсетіңдер. Мәтінде берілген ақпарат пен диаграммадағы ақпаратты салыстыра отырып, маңызды тұстары мен үрдістерді анықтап жазыңдар. Мәтін құрылымын сақтаңдар.
ӘТН тапсырмасын орындайды. Басыңқы сөйлемін ойдан жазып, қимыл-сын бағыныңқы сабақтас құрмалас сөйлемдер құрастырады.
Қазіргі БАҚ түрлеріне байланысты өзіндік сыни-пікірлер, көзқарастар, жаңа идеяларды қамтып, РАФТ стратегиясы бойынша рөлдік сұхбат құрыңдар. |
Қалыптастырушы бағалау Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Қосымша ізден!
Қалыптастырушы бағалау Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Қосымша ізден!
Қалыптастырушы бағалау Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Қосымша ізден!
|
9-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
|
||||||||
|
Сабақтың аяғы
|
Рефлексия Оқушыларға рефлексия қағазы үлестіріледі. 3 Қ*Қызық *Қиын *Қонымды |
|
||||||||||
шағым қалдыра аласыз















