|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім - 3 |
Роботтехника |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Тлеуова Гаухар |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
3.4. Бұрылыстар. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.2 – роботты көрсетілген градусқа бұру үшін бағдарламалар жасау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Гироскопиялық датчик жұмыс істеу принципін түсінеді. роботты көрсетілген градусқа бұру үшін бағдарламалар жасайды Робот функцияларын орындау туралы түсінік береді. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Гироскопиялық датчик жайлы не білдің? 2. Роботтың қозғалысына гироскопиялық датчиктер қандай ықпал етеді? 3. Гироскопиялық датчиктің басқа датчиктерден айырмашылығы қандай? Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. Бұл тақырыпта біз сызықтық алгоритм ұғымымен танысамыз. Роботтың қозғалған кезінде бұрылыс жасау үшін гироскопиялық датчиктер қолданамыз. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Оқушыларды ынталандыру бойынша бағалау |
Оқулық Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Сызықтық алгоритм- бір реттен ғана орындалатын командалардың тізбегі. Сызықтық алгроритм барысында командалар бірінен соң бірі қатан, белгіленген тәртіппен орындалады. Роботтың шаршы бойымен қозғалу алгоритмімен танысайық.
Көрсетілім. Роботтың шаршы бойымен қозғалу програмасын құру. «Сақшы» роботы. «Сақшы» роботтың қозғалысының алгоритмімен танысайық.
Жеке жұмыс. 1-тапсырма. Оқулық § 3.4-3.5, 77-78-бет, «Практикада қолдану» тапсырмасы. Дескриптор: -«Сақшы» роботтың программа блоктарын құрастырады. ҚБ: жұлдыз / 5 балл/ Топтық жұмыс. «Талдау» әдісі. 2-тапсырма. -«Сақшы» роботының программасына талдау жасаңдар. Блоктардағы сандар параметрлерге назар аударыңдар. Робот әскери сақшының барлық қызметтерін орындай алама? Қандай қызметін орындай алмайды? Не себепті? - Робот функцияларын орындау туралы түсінік береді. ҚБ: жұлдыз /5 балл/ |
Мұғалімді тыңдайды 2-сурет. Роботтың шаршы бойымен қозғалу сызбасы
1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды. |
«Сақшы» роботтың программа блоктарын құрастырады. Жұлдыз 5 балл Жұлдыз 5 балл |
Интер белсенді тақта/ компьютер Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы 8 мин |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс:
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Оқулық Жұмыс дәптері |
|
Үй тапсырмасы 2 мин |
§ 3.4-3.5 79-бет, «Жинақтау» тапсырмасы |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бұрылыстар
Бұрылыстар
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім - 3 |
Роботтехника |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Тлеуова Гаухар |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
3.4. Бұрылыстар. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.2 – роботты көрсетілген градусқа бұру үшін бағдарламалар жасау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Гироскопиялық датчик жұмыс істеу принципін түсінеді. роботты көрсетілген градусқа бұру үшін бағдарламалар жасайды Робот функцияларын орындау туралы түсінік береді. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Гироскопиялық датчик жайлы не білдің? 2. Роботтың қозғалысына гироскопиялық датчиктер қандай ықпал етеді? 3. Гироскопиялық датчиктің басқа датчиктерден айырмашылығы қандай? Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. Бұл тақырыпта біз сызықтық алгоритм ұғымымен танысамыз. Роботтың қозғалған кезінде бұрылыс жасау үшін гироскопиялық датчиктер қолданамыз. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Оқушыларды ынталандыру бойынша бағалау |
Оқулық Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Сызықтық алгоритм- бір реттен ғана орындалатын командалардың тізбегі. Сызықтық алгроритм барысында командалар бірінен соң бірі қатан, белгіленген тәртіппен орындалады. Роботтың шаршы бойымен қозғалу алгоритмімен танысайық.
Көрсетілім. Роботтың шаршы бойымен қозғалу програмасын құру. «Сақшы» роботы. «Сақшы» роботтың қозғалысының алгоритмімен танысайық.
Жеке жұмыс. 1-тапсырма. Оқулық § 3.4-3.5, 77-78-бет, «Практикада қолдану» тапсырмасы. Дескриптор: -«Сақшы» роботтың программа блоктарын құрастырады. ҚБ: жұлдыз / 5 балл/ Топтық жұмыс. «Талдау» әдісі. 2-тапсырма. -«Сақшы» роботының программасына талдау жасаңдар. Блоктардағы сандар параметрлерге назар аударыңдар. Робот әскери сақшының барлық қызметтерін орындай алама? Қандай қызметін орындай алмайды? Не себепті? - Робот функцияларын орындау туралы түсінік береді. ҚБ: жұлдыз /5 балл/ |
Мұғалімді тыңдайды 2-сурет. Роботтың шаршы бойымен қозғалу сызбасы
1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды. |
«Сақшы» роботтың программа блоктарын құрастырады. Жұлдыз 5 балл Жұлдыз 5 балл |
Интер белсенді тақта/ компьютер Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы 8 мин |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс:
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Оқулық Жұмыс дәптері |
|
Үй тапсырмасы 2 мин |
§ 3.4-3.5 79-бет, «Жинақтау» тапсырмасы |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

















