Материалдар / Бұрыш қмж
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Бұрыш қмж

Материал туралы қысқаша түсінік
Математика пән мұғалімдеріне
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Маусым 2018
1298
3 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспардың атауы:

5.4B Бұрыштар. Көпбұрыштар


Мектеп: А. Үсенов атындағы жалпы

орта мектеп


Күні:


Мұғалімнің аты-жөні: Абдраманова Айжамал Бердикуловна


Сынып: 5 «А»


Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

Бұрыш.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.3.1.4 бұрыш және оның градустық өлшемі ұғымдарын меңгеру, бұрыштарды белгілеу және салыстыру,

5.3.1.5 бұрыштардың түрлерін ажырату (сүйір, тік, доғал, жазыңқы,толық )

Сабақтың мақсаты

бұрыш және оның градустық өлшемі ұғымдарын білу;

бұрыштарды белгілеуді және салыстыруды білу;

бұрыштардың түрлерін ажырата білу және дұрыс өрнектей алу.

Бағалау критерийі

бұрыш және оның градустық өлшемін біледі;

бұрыштарды дұрыс белгілейді және салыстыра алады;

бұрыштардың түрлерін ажырата білді және бұрыштың шамасын дұрыс өрнектей алады.

Тілдік мақсаттар

Пәнге тән лексика мен терминология:

- бұрыш ,

- градус, транспортир,

- сүйір, тік, доғал, жазыңқы, толық

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

- бұрыш сөзінің орынына....;

- Сүйір бұрыш тік бұрыштан кіші,

ал доғал бұрыш жазыңқы бұрыштын кіші болады;

- 1 градус 1º белгісімен ....;

- жазыңқы бұрыш неше градусқа тең?

- .................. 360º-қа тең.

- Тік бұрыш 90 º -қа тең


Құндылықтарға баулу

Азаматтық жаhандану, жауапкершілікке, ынтымақтастыққа тәрбиелеу,

Пәнаралық байланыс

Бейнелеу

Тақырып бойынша алдыңғы білім

Бұрыштың түрлерін біледі (сүйір, тік, доғал, жазыңқы, толық)

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың

басы

(3 мин)


(3 мин)





(4 мин)


Сыныпта «жүректен- жүрекке» бір-біріне тілек айту арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Бұрыштың түрлері бойынша топқа бөлу

(сүйір, тік, доғал, жазыңқы, толық)

Үй тапсырмасын «Көршіңді сына» әдісі арқылы жұптасып тексертемін бірін -бірі бағалайды





Ширату жаттығулары арқылы

зейінін шоғырландырып, қызығушылығын оятау мақсатында

«Галереяға саяхат » жасатамын

Бұл суреттерден не байқадыңдар?

(Сағат тілдерінің орналасына көңіл аудар)


PubPieSlice PubPieSlice


Сұраққа жауап алу арқылы өткен сабақ пен жаңа сабақты байланыстыра отырып тақырыпты ашамын.




Қима қағаз


Дәптермен

жұмыс


Слайд №1


Суреттер



Сағаттың суреті

Сабақтың

Ортасы


(7 мин)




















(6 мин)






























Сергіті сәті

(1 мин)



(12 мин)


Жаңа сабақты түсіндіру: «Бұрыш»


Бұрыштың түрлерімен танысады ( сүйір, тік, доғал, жазыңқы, толық)

DrawObject1 А

АСВ – бұрышы немесе

DrawObject2 ВСА - бұрышы

DrawObject3 С Бұрыш сөзіні орынына

В - таңбасы қойылады

Бұрыш транспортирдің

көмегімен өлшенеді

1 градус 1º бегіленеді

жазыңқы бұрыш 180 º -қа тең

толық бұрыш 360º -қа тең


Жеке орындап көрейік!

«Ми шабуыл» әдісі арқылы жеке оқушылырмен ауызша тапсырма орындатып жауап берген оқушыларды стикерлер арқылы бағалап отырамын.


  1. Тік бұрыш қанша градустан тұрады?

  2. Кез келген сүйір бұрышты 90 º пен салыстырыңдар.

  3. Кез келген доғал бұрышты 90 º және 180 º -тармен салыстырыңдар

4. шамасы 70 º- қа тең бұрыш қалай салынған?



Дескриптор:

-тік бұрышты шамасын біледі;

- сүйір бұрышты 90 гадуспен салыстырыды;

- доғал бұрышты 90 және 180 градуспен салыстырады

- берілген бұрышқа тең бұрыштың шамасын біледі

Оқушылардың есіне түсіру үшін:

Тік бұрыш 90 º -қа тең

Сүйір бұрыш тік бұрыштан кіші,

ал доғал бұрыш жазыңқы бұрыштын кіші болады


Әр топ мүшелері топтың аттары бойынша бұрыш белгісін көрсетіп хормен ережесін айтады


Топтық жұмыс. «Конверт» әдісі арқылы топтарға деңгейлік есептерін беремін, 1 есеп (4 мин) уақыт беремін қосымша (30 сек) 2 есеп (3 мин) 3 есеп (4 мин)

1- тапсырма


.


2-тапсырма


3- тапсырма



Дескритор:

  • Бұрышты өлшеп салады,

- Бұрыштың шамасын табады.



Электрондық оқулық























Стикерлер


Слайд №2
























Топ мүшелері



Кеспе қағаз





Стикерлер

Кеспе қағаздар

Сабақтың соңы

(9 мин)


Кері байланыс орнату үшін «Миыңның суреті» әдісін қолдаамын. Әр оқушы өз миының суретін салады, оған сабақ кезінде меңгерген білімдерін білдіретін сөздерді толтыру

Үйге тапсырма: № 876, №877

Кеспе қағаз

Саралау – сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?

Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау-сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау.




Серпінді сауалдар,

мақтау мадақтау сөздер арқылы

Оқушылардың қабілеттеріне байланысты үлестірмелер,

Тақырыпқа байланысты сілтемелер (blimland. kz)

А,В,С деңгейлеріне байланысты тапсырмалар


«жүректен- жүрекке» бір-біріне тілек айтқызу


«Галереяға саяхат » әдісі арқылы ойлары жинақты, нақты боған оқушыларды стикер түсіне байланысты білімдерін қалыптастыру


«Миға шабыл» мадақтау сөздер арқылы,


«Миыңның суреті» әдістері арқылы

қалыптастырушы бағалауды стикер түстері арқылы оқудағы жеткен жетістіктеріне көз жеткізу

Сыны бөлмесін желдетіп алу

Сыныпта психологиялық

ахуал орнату

Сергіту сәтінде дене қимылдарын жасату Құралдарды қолдануда қауіпсіздік ережесін сақтау

Сабақ бойынша рефлекция


Жалпы бағалау


Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:


Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:


Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару керек?


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!