Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Бүтін көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері
|
Бөлім: 7.1А Бүтін көрсеткішті дәреже |
|
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
||
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бүтін көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.2.3 нөл және бүтін теріс көрсеткішті дәреженің анықтамасын және оның қасиеттерін білу; 7.1.2.4 бүтін көрсеткішті дәреженің санды мәнін анықтау және берілген сандарды дәреже түрінде көрсету; 7.1.2.6 көрсеткіші нөлге тең дәреженің негізіндегі айнымалының мүмкін мәндерін табу; 7.2.1.1санды өрнектердің мәндерін табуда бүтін көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
3 минут - ұйымдастыру, - топтастыру (әдісті анықтау), |
|
|
|
Жалпы білім беретін мектептің 7-сыныбына арналған оқулық/ А. Әбілқасымова, И. Бекбоев, А. Абдиев, З. Жұмағұлова. |
||||||||
|
Сабақтың басы: (5 мин) |
( 1-топ. Қызыл фигура 2-топ Жасыл фигура 3-топ Сары фигура 4- Көк фигура ) |
|
|
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы: 30 мин |
«Plickers» әдісі арқылы тақырыпты ашу Тақтада тест түрінде есептер көрсетіледі. оқушылардың орындаған есептерін «Пликерс»мобильді қосымшасында QR -кодты сканерлеу арқылы оқушылардың жауабын тексеру. Презентация арқылы алған мәліметтерді толықтыру. Есте сақта:
А деңгейі Сәйкестендіру: B деңгейі (оқулықпен жұмыс) №7,11 125(5a-3d3)2=5352a-6d6=3125a-6d6 Дескриптор
С деңгейі Жердің массасы 5,98*1024кг, ал Юпитер массасы 1,90*1027кг. Жердің массасы мен Юпитер массасы қайсысы үлкен қанша есе үлкен? (Қолданбалы есеп)
Жеке жұмыс. Тест тапсырмалары Берілген тест тапсырмаларында өзін -өзі бағалау арқылы өз білімін жетілдіреді
|
Тақтада көрсетілген есептерді орындайды. Пликерс карталарын (дұрыс жауабын) жоғары көтеру арқылы өз жауаптарын береді. Білімалушылар онлайн тестке өтіп сол арқылы өз білімін жетілдіреді |
|
Степень с натуральным показателем. - Онлайн тест | Online Test Pad |
||||||||
|
Сабақты қорытындылау 4-минут |
Қорытындылау «Білім балансы»шеңбері әдісі арқылы Әр оқушы бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттеріне талдау жасайды. |
Оқушылар өз деңгейлерін1-10 балл аралығында координаталық осьтерде белгілейді. Сол бойынша ҚБ орындалады. |
|
|
||||||||
|
Сабақтың соңы: (3 мин)
|
№7,11 (Берілген өрнеті дәреже түрінде жазып, мәнін табу) |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бүтін көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері
Бүтін көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Бүтін көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері
|
Бөлім: 7.1А Бүтін көрсеткішті дәреже |
|
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
||
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бүтін көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.2.3 нөл және бүтін теріс көрсеткішті дәреженің анықтамасын және оның қасиеттерін білу; 7.1.2.4 бүтін көрсеткішті дәреженің санды мәнін анықтау және берілген сандарды дәреже түрінде көрсету; 7.1.2.6 көрсеткіші нөлге тең дәреженің негізіндегі айнымалының мүмкін мәндерін табу; 7.2.1.1санды өрнектердің мәндерін табуда бүтін көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
3 минут - ұйымдастыру, - топтастыру (әдісті анықтау), |
|
|
|
Жалпы білім беретін мектептің 7-сыныбына арналған оқулық/ А. Әбілқасымова, И. Бекбоев, А. Абдиев, З. Жұмағұлова. |
||||||||
|
Сабақтың басы: (5 мин) |
( 1-топ. Қызыл фигура 2-топ Жасыл фигура 3-топ Сары фигура 4- Көк фигура ) |
|
|
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы: 30 мин |
«Plickers» әдісі арқылы тақырыпты ашу Тақтада тест түрінде есептер көрсетіледі. оқушылардың орындаған есептерін «Пликерс»мобильді қосымшасында QR -кодты сканерлеу арқылы оқушылардың жауабын тексеру. Презентация арқылы алған мәліметтерді толықтыру. Есте сақта:
А деңгейі Сәйкестендіру: B деңгейі (оқулықпен жұмыс) №7,11 125(5a-3d3)2=5352a-6d6=3125a-6d6 Дескриптор
С деңгейі Жердің массасы 5,98*1024кг, ал Юпитер массасы 1,90*1027кг. Жердің массасы мен Юпитер массасы қайсысы үлкен қанша есе үлкен? (Қолданбалы есеп)
Жеке жұмыс. Тест тапсырмалары Берілген тест тапсырмаларында өзін -өзі бағалау арқылы өз білімін жетілдіреді
|
Тақтада көрсетілген есептерді орындайды. Пликерс карталарын (дұрыс жауабын) жоғары көтеру арқылы өз жауаптарын береді. Білімалушылар онлайн тестке өтіп сол арқылы өз білімін жетілдіреді |
|
Степень с натуральным показателем. - Онлайн тест | Online Test Pad |
||||||||
|
Сабақты қорытындылау 4-минут |
Қорытындылау «Білім балансы»шеңбері әдісі арқылы Әр оқушы бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттеріне талдау жасайды. |
Оқушылар өз деңгейлерін1-10 балл аралығында координаталық осьтерде белгілейді. Сол бойынша ҚБ орындалады. |
|
|
||||||||
|
Сабақтың соңы: (3 мин)
|
№7,11 (Берілген өрнеті дәреже түрінде жазып, мәнін табу) |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз






















