Тексерілді:
|
Бөлімі: |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Пәні: |
Математика |
|
Күні: |
24.02.2023 |
|
Сыныбы: |
4-сынып |
|
Сабақатың тақырыбы: |
БҮТІННІҢ БӨЛІГІН ТАБУҒА БЕРІЛГЕН ЕСЕПТЕР |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
4.2.1.4 бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу және азайту алгоритмін әріпті теңдік түрінде: көрсету және қолдану 4.5.1.3 бүтіннің бөлігін табуға берілген есептерді шығару |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: бүтіннің бөлігін табуға байланысты есептерді шығарады. Пайызды бөлшекке ,бөлшекті пайызға түрлендіреді Көптеген оқушылар: бүтіннің бөлігін табуға берілген есептерді талдайды..Пайызды бөлшекке ,бөлшекті пайызға айналдыра алады Кейбір оқушылар: бүтіннің бөлігін табуға берілген есептерге кері есеп құрастырып, оны шығара алады. |
|
Құндылықтар: |
Сыйластық; ынтымақтастық; еңбек және шығармашылық |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 2 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Оқушыларды топтарға біріктіруді ұйымдастыру: 3.Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбы мен сабақтың мақсатын |
Сәлемдеседі, үй жұмысын тексертеді |
|
|
|
Ортасы 7 мин. |
Бөлшектерді өсу ретімен жаз, сонда сен ауаны қорғау тәсілдерінің бірін білетін боласың. |
Жауабы: көгалдандыру |
Дескриптор: Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысты. ҚБ: Бағдаршам |
Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары |
|
5 мин. |
Есептерді шығар.
|
Есіңде сақта!
Санның бөлшекпен
өрнектелген қандай да бір бөлігін табу үшін осы санды бөлшектің
бөліміне бөліп, алымына көбейту керек. |
Дескриптор: оқулықта берілген тапсырмаларды өз бетінше орындайды. ҚБ: Отшашу |
Оқылым, жазылым тапсырмалары. |
|
5 мин |
Есепті шығар. Жол бойына отырғызу үшін 540 түп терек және бірнеше түп қараағаш көшеті әкелінді. Қараағаш – теректің 2/6 бөлігі. Жол бойына отырғызу үшін барлығы қанша көшет әкелінді? |
Шешуі: 540 : 6 • 2 = 180 Жауабы: 180 көшет әкелінді. |
Дескриптор: Есепті қатесіз шығарады. ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. |
ДК экраны 4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
6мин |
Теңдеулерді шеш |
|
Дескриптор: оқулықта берілген тапсырмаларды өз бетінше орындайды. ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау. |
ДК экраны 4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
3мин |
Амалдардың орындалу ретін анықта және есепте. |
156 ∙ (6 075 + 9 980 – 15 996) : 26 = 354 1) 6 075 + 9 980 = 16 055 2) 16 055 – 15 996 = 59 3) 156 * 59 = 9 204 4) 9 204 : 26 = 354 |
Дескриптор: Амалдардың орындалу ретін анықтайды және есептейді. ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. |
ДК экраны 4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
4мин |
Зерттеу жұмысын жүргіз. Зерттеу жұмысын жүргізіп, әрқайсысының жасын табады. |
Саябақта шырша, жөке және қарағай ағаштары өсіп тұр. Қарағай мен жөке бірге алғанда – 400, қарағай мен шырша – 300, шырша мен жөке – 440 ағаш. Саябақта әрқайсысынан қанша ағаш бар? |
Дескриптор: зерттеу жұмысын жүргізеді, жауабын табады. ҚБ: Смайликтер арқылы бір-бірін бағалау.
|
ДК экраны 4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
Соңы 6 мин. |
Үй тапсырмасы: №9 Рефлексия Алма ағашы |
|
|
4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бүтіннің бөлігін табуға берілген есептер
Бүтіннің бөлігін табуға берілген есептер
Тексерілді:
|
Бөлімі: |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Пәні: |
Математика |
|
Күні: |
24.02.2023 |
|
Сыныбы: |
4-сынып |
|
Сабақатың тақырыбы: |
БҮТІННІҢ БӨЛІГІН ТАБУҒА БЕРІЛГЕН ЕСЕПТЕР |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
4.2.1.4 бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу және азайту алгоритмін әріпті теңдік түрінде: көрсету және қолдану 4.5.1.3 бүтіннің бөлігін табуға берілген есептерді шығару |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: бүтіннің бөлігін табуға байланысты есептерді шығарады. Пайызды бөлшекке ,бөлшекті пайызға түрлендіреді Көптеген оқушылар: бүтіннің бөлігін табуға берілген есептерді талдайды..Пайызды бөлшекке ,бөлшекті пайызға айналдыра алады Кейбір оқушылар: бүтіннің бөлігін табуға берілген есептерге кері есеп құрастырып, оны шығара алады. |
|
Құндылықтар: |
Сыйластық; ынтымақтастық; еңбек және шығармашылық |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 2 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Оқушыларды топтарға біріктіруді ұйымдастыру: 3.Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбы мен сабақтың мақсатын |
Сәлемдеседі, үй жұмысын тексертеді |
|
|
|
Ортасы 7 мин. |
Бөлшектерді өсу ретімен жаз, сонда сен ауаны қорғау тәсілдерінің бірін білетін боласың. |
Жауабы: көгалдандыру |
Дескриптор: Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысты. ҚБ: Бағдаршам |
Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары |
|
5 мин. |
Есептерді шығар.
|
Есіңде сақта!
Санның бөлшекпен
өрнектелген қандай да бір бөлігін табу үшін осы санды бөлшектің
бөліміне бөліп, алымына көбейту керек. |
Дескриптор: оқулықта берілген тапсырмаларды өз бетінше орындайды. ҚБ: Отшашу |
Оқылым, жазылым тапсырмалары. |
|
5 мин |
Есепті шығар. Жол бойына отырғызу үшін 540 түп терек және бірнеше түп қараағаш көшеті әкелінді. Қараағаш – теректің 2/6 бөлігі. Жол бойына отырғызу үшін барлығы қанша көшет әкелінді? |
Шешуі: 540 : 6 • 2 = 180 Жауабы: 180 көшет әкелінді. |
Дескриптор: Есепті қатесіз шығарады. ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. |
ДК экраны 4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
6мин |
Теңдеулерді шеш |
|
Дескриптор: оқулықта берілген тапсырмаларды өз бетінше орындайды. ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау. |
ДК экраны 4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
3мин |
Амалдардың орындалу ретін анықта және есепте. |
156 ∙ (6 075 + 9 980 – 15 996) : 26 = 354 1) 6 075 + 9 980 = 16 055 2) 16 055 – 15 996 = 59 3) 156 * 59 = 9 204 4) 9 204 : 26 = 354 |
Дескриптор: Амалдардың орындалу ретін анықтайды және есептейді. ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. |
ДК экраны 4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
4мин |
Зерттеу жұмысын жүргіз. Зерттеу жұмысын жүргізіп, әрқайсысының жасын табады. |
Саябақта шырша, жөке және қарағай ағаштары өсіп тұр. Қарағай мен жөке бірге алғанда – 400, қарағай мен шырша – 300, шырша мен жөке – 440 ағаш. Саябақта әрқайсысынан қанша ағаш бар? |
Дескриптор: зерттеу жұмысын жүргізеді, жауабын табады. ҚБ: Смайликтер арқылы бір-бірін бағалау.
|
ДК экраны 4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
|
Соңы 6 мин. |
Үй тапсырмасы: №9 Рефлексия Алма ағашы |
|
|
4-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері |
шағым қалдыра аласыз
















