Бекітемін:
|
Тәрбие сағаты |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Класс жетекші: |
|
||||
|
Класс: |
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Буллингтен қорған!» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) 3 – САБАҚ «ҮЙГЕ ҚАУІПСІЗ ОРАЛУ: ҚОЛАЙСЫЗ АУА-РАЙЫНДА НЕ ІСТЕУ КЕРЕК?» |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
«Буллинг» сөзінің мағынасын ашу, таныту, адамға физикалық және психологиялық тұрғыдан зардап әкелетін соққы екенін түсіндіру, |
||||
|
Қауіпсіздік мақсаты: |
Оқушыларды ауа-райы құбылыстарымен таныстыру және найзағай, көктайғақ, бұрқасын кезінде қауіпсіз әрекет ету дағдыларын дамыту, ауа – райы және оның негізгі көрсеткіштері туралы білімдерін бекіту |
||||
|
Қауіпсіздік міндеті: |
құбылыстарының терминологиясымен және сипаттамасымен танысу;
|
||||
|
Құндылықтарды дарыту: |
ЗАҢ ЖӘНЕ ТӘРТІП: оқушыларды мейірімділікке, байқағыштыққа тәрбиелеп, сақтыққа үйрету |
||||
|
Апта дәйек сөзі: |
Еңбек – жай ғана қызмет емес, адам болмысының айнасы (Абай) |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақтың уақыты \ кезеңі |
Мұғалімі әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар \ сабақтың техникалық құрал - жабдықтары |
||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылар назарын сабаққа аудару. Сабақтың тақырыбымен таныстыру Миға шабуыл Буллинг дегеніміз не? Мұғалім оқушыларға бейнеролик көрсеттеді. Мұғалім: Буллинг қандай жағдайларға әкеліп тіреуі мүмкін? Біреу сені қорқытып, қорлап жүрген жағдайда не істеу керек? Егер сен өзің біреуді қорлап жүрген болсаң ше? Неліктен адамдар бір-бірін қорлап, қиянат жасайды? |
Оқушылар мұғаліммен амандасады, дәптерлерін ашып, күн ретін, сабақ тақырыбын жазады. Балалар сұраққа жауап береді, пікір алмасады. Бейнероликтен соң, сұрақтарға жауап береді. |
Тірек фото суреттер тақтаға ілінеді https://www.youtube. com/watch ?v=l5OsvTnwLN4 |
||
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
Есіңе сақта: • ешкімнің сені қорлауға құқы жоқ • буллинг сенің достарыңның, отбасыңның, мектептегі балалардың немесе бөтен адамдардың тарапынан болуы мүмкін, қалай болған жағдайда да, ол дұрыс емес және бұлай болуға тиіс емес • буллингті тоқтатуға және өзіңді бағалауға үйренуге болады Миға шабуыл:
Класстер әдісімен: Менің мықты жақтарым ... |
Қажетті ақпараттарды дәптерлеріне түртіп отырады Оқушылар өз ойларын айтады Оқушылар өздерінің мықты жақтарын кестеге сай жазады. |
Брашюра Фото суреттер Класстер |
||
|
Қауіпсіздік сабағы 10 мин |
1. Кіріспе (2 минут) Ауа райын болжау, ауа райы оқиғалары және адам қауіпсіздігі терминдерін білу маңызды 2. Негізгі бөлім(6 минут) Тақырып бойынша түсініктеме. 1-тапсырма: Қауіпті ауа райы құбылыстарының сипаттамасын жаз; 2-тапсырма: Бір ауа райы құбылысының суретін сал; Қорытынды (2 минут). Ережелерді қайталау: Өтілген тақырыпты қайталау. |
Тақырыптық термин сөздерді дәптерлеріне түсіреді, оның ұғымын біледі Ауа-райы құбылыстары атауын оның анықтамалығымен сәйкестендіреді. Бір ауа – райы құбылысының суретін салады |
SwREIZhVgz900 WmrZ4o?si=h9 Q4BsCE _qoZagCi Таратпа тапсырмалары Түрлі – түсті қаламдар |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сонымен:
Адам үйде, мектепте, автобуста немесе интернетте, жалпы айтатын болсақ, кез келген жерде буллингке ұшырауы мүмкін. Бұл кез келген адамның басында болатын жағдай. Бірақ есіңде болсын, ешкімнің сені ренжітуге немесе өзің жайлы жаман ойлауға мәжбүрлеуге құқығы жоқ. |
Буллинг Буллинг Буллинг Буллинг |
Тірек сөздер |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Буллингтен қорған!
Буллингтен қорған!
Бекітемін:
|
Тәрбие сағаты |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Класс жетекші: |
|
||||
|
Класс: |
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Буллингтен қорған!» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) 3 – САБАҚ «ҮЙГЕ ҚАУІПСІЗ ОРАЛУ: ҚОЛАЙСЫЗ АУА-РАЙЫНДА НЕ ІСТЕУ КЕРЕК?» |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
«Буллинг» сөзінің мағынасын ашу, таныту, адамға физикалық және психологиялық тұрғыдан зардап әкелетін соққы екенін түсіндіру, |
||||
|
Қауіпсіздік мақсаты: |
Оқушыларды ауа-райы құбылыстарымен таныстыру және найзағай, көктайғақ, бұрқасын кезінде қауіпсіз әрекет ету дағдыларын дамыту, ауа – райы және оның негізгі көрсеткіштері туралы білімдерін бекіту |
||||
|
Қауіпсіздік міндеті: |
құбылыстарының терминологиясымен және сипаттамасымен танысу;
|
||||
|
Құндылықтарды дарыту: |
ЗАҢ ЖӘНЕ ТӘРТІП: оқушыларды мейірімділікке, байқағыштыққа тәрбиелеп, сақтыққа үйрету |
||||
|
Апта дәйек сөзі: |
Еңбек – жай ғана қызмет емес, адам болмысының айнасы (Абай) |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақтың уақыты \ кезеңі |
Мұғалімі әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар \ сабақтың техникалық құрал - жабдықтары |
||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылар назарын сабаққа аудару. Сабақтың тақырыбымен таныстыру Миға шабуыл Буллинг дегеніміз не? Мұғалім оқушыларға бейнеролик көрсеттеді. Мұғалім: Буллинг қандай жағдайларға әкеліп тіреуі мүмкін? Біреу сені қорқытып, қорлап жүрген жағдайда не істеу керек? Егер сен өзің біреуді қорлап жүрген болсаң ше? Неліктен адамдар бір-бірін қорлап, қиянат жасайды? |
Оқушылар мұғаліммен амандасады, дәптерлерін ашып, күн ретін, сабақ тақырыбын жазады. Балалар сұраққа жауап береді, пікір алмасады. Бейнероликтен соң, сұрақтарға жауап береді. |
Тірек фото суреттер тақтаға ілінеді https://www.youtube. com/watch ?v=l5OsvTnwLN4 |
||
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
Есіңе сақта: • ешкімнің сені қорлауға құқы жоқ • буллинг сенің достарыңның, отбасыңның, мектептегі балалардың немесе бөтен адамдардың тарапынан болуы мүмкін, қалай болған жағдайда да, ол дұрыс емес және бұлай болуға тиіс емес • буллингті тоқтатуға және өзіңді бағалауға үйренуге болады Миға шабуыл:
Класстер әдісімен: Менің мықты жақтарым ... |
Қажетті ақпараттарды дәптерлеріне түртіп отырады Оқушылар өз ойларын айтады Оқушылар өздерінің мықты жақтарын кестеге сай жазады. |
Брашюра Фото суреттер Класстер |
||
|
Қауіпсіздік сабағы 10 мин |
1. Кіріспе (2 минут) Ауа райын болжау, ауа райы оқиғалары және адам қауіпсіздігі терминдерін білу маңызды 2. Негізгі бөлім(6 минут) Тақырып бойынша түсініктеме. 1-тапсырма: Қауіпті ауа райы құбылыстарының сипаттамасын жаз; 2-тапсырма: Бір ауа райы құбылысының суретін сал; Қорытынды (2 минут). Ережелерді қайталау: Өтілген тақырыпты қайталау. |
Тақырыптық термин сөздерді дәптерлеріне түсіреді, оның ұғымын біледі Ауа-райы құбылыстары атауын оның анықтамалығымен сәйкестендіреді. Бір ауа – райы құбылысының суретін салады |
SwREIZhVgz900 WmrZ4o?si=h9 Q4BsCE _qoZagCi Таратпа тапсырмалары Түрлі – түсті қаламдар |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сонымен:
Адам үйде, мектепте, автобуста немесе интернетте, жалпы айтатын болсақ, кез келген жерде буллингке ұшырауы мүмкін. Бұл кез келген адамның басында болатын жағдай. Бірақ есіңде болсын, ешкімнің сені ренжітуге немесе өзің жайлы жаман ойлауға мәжбүрлеуге құқығы жоқ. |
Буллинг Буллинг Буллинг Буллинг |
Тірек сөздер |
||
шағым қалдыра аласыз













